Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='filodendron']To taka uwaga "natury ogólnej". Skojarzyło mi się z firmami-krzakami. Wiele osób złapie się na to w dobrej wierze. Skoro łapali się na "ostatniego z miotu i dlatego bez papierów" to tym bardziej na "hodowlę zrzeszoną w czymś tam czymś tam". Myślę, że jednak pseudoorganizacje kynologiczne wcześniej czy później znajdą furtkę, żeby zaistnieć.[/QUOTE]

a ja myślę ze prawdziwe organizacje kynologiczne wywalczą prawnie / na pewno powinny - zapisy dotyczace tego co to jest rodowód i jakie warunki musi spełniać organizacja je wydajaca , po prostu rodowód powinien być dokumentem urzedowym , do którego wystawienia byłyby uprawnione organizacje posiadajace odpowiednie regulaminy i struktury !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']To taka uwaga "natury ogólnej". Skojarzyło mi się z firmami-krzakami. Wiele osób złapie się na to w dobrej wierze. Skoro łapali się na "ostatniego z miotu i dlatego bez papierów" to tym bardziej na "hodowlę zrzeszoną w czymś tam czymś tam". Myślę, że jednak[B] pseudoorganizacje kynologiczne [/B]wcześniej czy później znajdą furtkę, żeby zaistnieć.[/QUOTE]


no tak.Tylko nie bedzie mozna ich nazywac juz "pseudoorganizacjami" jesli beda zarejestrowane zgodnie z prawem...pod warunkiem,ze i psy beda mialy tam dobre warunki.No bo w hodowlach R=R tez trzeba zaczac sprawdzac warunki,ktos od tego byc musi przeciez,tam tez sa psy a nieraz dzieje sie im tam zlo,jest ich za duzo,za brudno,w ciuasnych boksach.Trzeba sprawdzac i jednych i drugich pseudohodowcow-niestety wszedzie sie znajda i wszedzie trzeba szukac.A wtedy jakies wykluczenia chyba powinny byc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gero']Ja bronię marki psa rasowego ! dla mnie pies rasowy - to pies który odpowiada wzorcowi danej rasy , i nad tym czuwaja organizacje kynologiczne , eliminujac z hodowli np wadliwe osobniki !

Rasowy bez takiego dokumentu to PODRÓBA ! i tyle ! a skoro podróba to już nie rasowy , nie markowy ![/QUOTE]

Ale oczywiście.
Ale w Polsce ZK to jest towarzystwo wzajemnej adoracji. Każda wystawa to jedno wielkie oszustwo. Sędziowe i hodowcy z nomenklatury to klika.
Za ciężkie pieniądze sprzedaje się psy naiwnym a że mają wady/ Normalny człowiek jak się na pierwszej wystawie dowie że jego ukochany kundel jest wadliwy nawet się do tego nie przyzna. Rozmnaża się psy z wadami. Nie ma tym nadzoru.
Dlatego proponowany przez kolegę konkurencjyny związek kynologiczny jest koniecznością.
Nie ma kontroli nad hodowlami. Dopiero co zlikwidowano hodowlę rodowodowycyh grzywaczy/ No ale głupiomądre koleżanki nawet o niej pewnie nie słyszały/ Nie ma kontroli nad szczeniakami. Nawet na wystawie możemy usłuszeć od hodowcy że szczeniak z rodowodem kosztuje 2500 PLN ale bez 600 PLN/ Dlaczego bo miot nie jest zgłoszony. Suka rodzi dwa razy w roku.
No ale najmądzrejsza Dogomanka na tym wątku chce zgłaszać pod moim adresem naruszenie zasad bo nie zdaje sobie sprawy z tego że za mało wie i jest za .....pia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gero']a ja myślę ze prawdziwe organizacje kynologiczne wywalczą prawnie / na pewno powinny - zapisy dotyczace tego co to jest rodowód i jakie warunki musi spełniać organizacja je wydajaca , po prostu rodowód powinien być dokumentem urzedowym , do którego wystawienia byłyby uprawnione organizacje posiadajace odpowiednie regulaminy i struktury ![/QUOTE]

Tylko kto powie,ktore sa te "PRAWDZIWE" ? aniol zstapi z nieba? w ZKWP juz taka korupcja,jakiej w pilce noznej jeszcze dotad nie bylo przeciez.A definicja RASOWY jest-ale...o zadnym dokumencie tam nie ma.ani o metryce,ani o rodowodzie. niestety.To wolna wola zwiazkow,ze takowe wydaja.Stad zwiazki" Hodowcow psow rasowych" czy jakichs tam kotow i psow rasowych.Zgodnie z obowiazujaca nowelizacja niestety,A jaka ona jest juz wie kazdy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Tylko kto powie,ktore sa te "PRAWDZIWE" ? aniol zstapi z nieba? w ZKWP juz taka korupcja,jakiej w pilce noznej jeszcze dotad nie bylo przeciez.A definicja RASOWY jest-ale...o zadnym dokumencie tam nie ma.ani o metryce,ani o rodowodzie. niestety.To wolna wola zwiazkow,ze takowe wydaja.Stad zwiazki" Hodowcow psow rasowych" czy jakichs tam kotow i psow rasowych.Zgodnie z obowiazujaca nowelizacja niestety,A jaka ona jest juz wie kazdy[/QUOTE]

Te których regulaminy hodowlane ( bo takie muszą być) dopuszczają do rozrodu zwierzeta weryfikowane , gdzie jest baza sedziów, kynologów, szkoleniowców itp itd, gdzie sa bazy DNA , gdzie rejestruje sie tylko zwierzeta z rodowodem , gdzie nie zakłada sie ksiąg wstepnych np dla rottweilera , pisać dalej ? czy starczy? gdzie po prostu regulaminy i struktura oraz ich zaplecze nastawione jest na hodowlę markowego psa rasowego a nie podróby !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gero']Te których regulaminy hodowlane ( bo takie muszą być) dopuszczają do rozrodu zwierzeta weryfikowane , gdzie jest baza sedziów, kynologów, szkoleniowców itp itd, gdzie sa bazy DNA , gdzie rejestruje sie tylko zwierzeta z rodowodem , gdzie nie zakłada sie ksiąg wstepnych np dla rottweilera , pisać dalej ? czy starczy? gdzie po prostu regulaminy i struktura oraz ich zaplecze nastawione jest na hodowlę markowego psa rasowego a nie podróby ![/QUOTE]

Ale Ty naiwny. W polsce to ściema i jedno wielkie oszustwo. ZK to nakręcający się wzajemnie/ sędzowie, hodowcy/ motorek do zarabiania pieniędzu na psach.
To w Polsce takie pseudo z papierami za większe pieniądze.
Czy Ty tego nie widzisz.?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gero']Ja bronię marki psa rasowego ! dla mnie pies rasowy - to pies który odpowiada wzorcowi danej rasy , i nad tym czuwaja organizacje kynologiczne , eliminujac z hodowli np wadliwe osobniki !

Rasowy bez takiego dokumentu to PODRÓBA ! i tyle ! a skoro podróba to już nie rasowy , nie markowy ![/QUOTE]


Taaak.a niektore rasowe /czyli jak twierdzisz z organizacji kynologicznych/ to jak adidaski...z jednym wiecej paskiem...gratis.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Donvitow']Ale Ty naiwny. W polsce to ściema i jedno wielkie oszustwo. ZK to nakręcający się wzajemnie/ sędzowie, hodowcy/ motorek do zarabiania pieniędzu na psach.
To w Polsce takie pseudo z papierami za większe pieniądze.
Czy Ty tego nie widzisz.?[/QUOTE]

nie , nie widzę - widzę , że regulaminy chronią markę psa rasowego ! a to czym piszesz to wykroczenia i takie działania nie sa zgodne z regulaminami i moga skutkować wykluczeniem , natomiast w tych pseudo klubach to bedzie norma ! brak regulaminów hodowlanych ! jest kleksik jest agatka - beda miały dzieci ! jak dla mnie PODRÓBA i tyle !
i mam nadzieję , że jednak wyjdzie jakiś urzędowy rejestr organizacji uprawnionych do wystawiania rodowodów ! gdzie rodowód to będzie marka !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gero'] natomiast w tych pseudo klubach to bedzie norma ! brak regulaminów hodowlanych !
i mam nadzieję , że jednak wyjdzie jakiś urzędowy rejestr organizacji uprawnionych do wystawiania rodowodów ! gdzie rodowód to będzie marka ![/QUOTE]

Tutaj się z Tobą w 100% zgadzam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Donvitow']Ale Ty naiwny. W polsce to ściema i jedno wielkie oszustwo. ZK to nakręcający się wzajemnie/ sędzowie, hodowcy/ motorek do zarabiania pieniędzu na psach.
To w Polsce takie pseudo z papierami za większe pieniądze.
Czy Ty tego nie widzisz.?[/QUOTE]

Dokladnie tak.ale jak sie nie chce widziec...to sie nie widzi.Rozowe okulary juz nawet niewiele w tym wypadku dadza-nie oszukujmy sie wszyscy,wkleje kawaleczek madrego tekstu,po co jest ustawa i dobrze poczytajcie odnosnie tych ZWIAZKOW milosciwie nam aktualnie panujacych,zreszta niebawem tam pojawia sie kontrole,w zwiazku z ustawa rowniez.

cytuje:
[I][B]
Wiadomo powszechnie, że głównymi pseudohodowcami są sami hodowcy, nie przestrzegający norm własnych organizacji. Podłożem tego zjawiska jest zakłamany "amatorski" charakter tych organizacji i tych norm, utrzymujący ekonomię hodowli zwierząt domowych w nieopodatkowanej szarej strefie, wyłączonej z ogólnych norm działalności gospodarczej, w tym też odpowiedzialności za produkt. Projektowane środki prawne przeciw pseudohodowlom są więc pozorne o tyle, że na gruncie przepisów prawa nie da się rozróżnić pseudohodowli od właściwych hodowli. Prawo nie określa bowiem, ani nie stawia żadnych wymagań żadnym hodowcom zwierząt domowych. Nie daje też podstaw do mówienia o rasach zwierząt domowych. Określenia ras jak i norm hodowli zwierząt domowych zawarte są bowiem tylko w prywatnych normach amatorskich organizacji hodowców. Organizacje te odżegnują się od pieniędzy i odpowiedzialności za komercyjny obrót zwierzętami. Nie są więc formalnie nawet organizacjami reprezentującymi interesy producentów – jak to jest w przypadku zwierząt gospodarskich. Ponieważ jednak są nimi faktycznie, więc pojęcie pseudohodowli oddaje tylko konflikt interesów między hodowcami drogich zwierząt rodowodowych (co wymaga rejestrów i rodowodów a zatem zrzeszania się hodowców) a niezrzeszonymi producentami tańszych zwierząt bez rodowodów. Jest to typowy konflikt ekonomiczny wewnątrz branży, zasadniczo nie dotyczący dziedziny ochrony zwierząt ani ograniczenia podaży i nadpopulacji zwierząt domowych. Dotyczy tylko tego, kto, ile i jak ma zarabiać na rosnącym popycie na zwierzęta.[/B][/I]

to pochodzi stad,jest tam wiecej,o calej ustawie,w podpunktach,warto przeczytac calosc,ja tu calosci wklejac nie bede,macie tu link jak cos:

[url]http://www.boz.org.pl/prawo/uwagi_suski.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Donvitow']A pozwolisz, że sama będę wybierać co, kiedy i gdzie będę robić? Mogę? Mam Twoje pozwolenie wszechwiedzący fachowcu każdej psiej dziedziny?


Klikaj w klawiaturę. W schronie potrzeba normalnych ludzi. No i jeszcze wieje. Jest zimno.[/QUOTE]
Donvitow, pracujesz w schronisku, widzisz te wszystkie bezdomne biedy, widzisz jakie jest 'przepsienie' w Polsce, praktycznie dotykasz tego problemu a mimo to przyklaskujesz, gdy ktoś chce zakładać stowarzyszenie, w którym będzie można 'produkować' następne psy bez papierów? ten proceder należy ukrócić, a rozmnażać należy tylko wartościowe psy rodowodowe, takie które spełniają wzorzec eksterierowo i użytkowo, tak żeby to miało ręce i nogi i faktycznie pomogło rozwijać rasę, a nie kojarzyć psy jak leci, 'bo każdy ma prawo do życia' czy 'bo my kochamy pieseczki i w domku je wychowujemy'. za dużo jest w Polsce niechcianych, bezdomnych psów żeby sprowadzać na świat kolejne i kolejne, a Ty jako osoba zajmująca się schroniskowcami powinieneś wiedzieć to najlepiej...

Link to comment
Share on other sites

TABLICA.PL nagle zmienila stanowisko,[B]cytuje z FB[/B]

[COLOR="blue"]Zwróciłam uwagę, że w ich serwisie nadal znajdują się setki ogłoszeń sprzedaży zwierząt pochodzących z nielegalnych hodowli. Poprosiłam o szybką interwencję w tej sprawie. Otrzymałam odpowiedź, że: (fragment) ''Duża większość kotów i psów widocznych w tej chwili w naszym serwisie urodziło się przed wejściem w życie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Niezależnie od kategorii i parametru "za darmo", mogą być więc sprzedane.(...)'' . Odnośnie samej ustawy twierdzą: ''nie ma w nim słowa o samej sprzedaży psa/kota spoza zarejestrowanej hodowli.'' W kolejnej wymianie e-maili napisali: ''Nasze stanowisko pozostanie niezmienne''.[/COLOR]
"

Link to comment
Share on other sites

A ja bym się tak nie przejmował. Weszły przepisy, dzięki którym z czasem uda się zwalczyć pseudohodowle a ludzi, którzy się tym trudnią zmusić do uczciwej pracy, a nie zbijania łatwych pieniędzy na niewinnych psach. Jak sobie założą to stowarzyszenie, w co szczerze wątpię bo to wcale nie jest takie proste jak się wydaje, to i tak prędzej czy później miłośnicy zwierząt wezmą się za te rodowodowe hodowle, które też pewnych wymogów nie spełniają, a psy nie są w odpowiednich warunkach. Bo takie hodowle też są. A wtedy i tak wszyscy mający coś na sumieniu za to odpowiedzą ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']Donvitow, pracujesz w schronisku, widzisz te wszystkie bezdomne biedy, widzisz jakie jest 'przepsienie' w Polsce, praktycznie dotykasz tego problemu a mimo to przyklaskujesz, gdy ktoś chce zakładać stowarzyszenie, w którym będzie można 'produkować' następne psy bez papierów? ten proceder należy ukrócić, a rozmnażać należy tylko wartościowe psy rodowodowe, takie które spełniają wzorzec eksterierowo i użytkowo, tak żeby to miało ręce i nogi i faktycznie pomogło rozwijać rasę, a nie kojarzyć psy jak leci, 'bo każdy ma prawo do życia' czy 'bo my kochamy pieseczki i w domku je wychowujemy'. za dużo jest w Polsce niechcianych, bezdomnych psów żeby sprowadzać na świat kolejne i kolejne, a Ty jako osoba zajmująca się schroniskowcami powinieneś wiedzieć to najlepiej...[/QUOTE]

Nie pracuję w schronie. Ale Pani która założyła fundację i Ja jesteśmy na tyle w naszej miejscowości znani że odebraliśmy schron patologii i za nasze pieniądze bo zawsze ich brakuje ratujemy nie jednego psa ze schroniska tylkio 150. Od lat znam ten provblem. Byłem inspektorem fundacji. Uczestniczyłem w interwencjach. Byłem w zamościu z którego zabrałem 7 trupków.
, w krężelu, krzyczkach,celestynowie, u klamczyńskiegio itd. Nasz schron pomagał psiakom z całej polski.
Ale myślę i obserwuję. Nie pochwalam pseudo ale powinna powstać w Polscer organizacja na wzór paragrafu 11 w niemczech i kontroli wszystkiego. I konkurtencja ZK. A nasze okazjonalne klikaczki allegro to pom prostu infantylne dzieciaki/ ale jak nic innegio nie potrafią to niech robą choć to/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']A ja bym się tak nie przejmował. Weszły przepisy, dzięki którym z czasem uda się zwalczyć pseudohodowle a ludzi, którzy się tym trudnią zmusić do uczciwej pracy, a nie zbijania łatwych pieniędzy na niewinnych psach. Jak sobie założą to stowarzyszenie, w co szczerze wątpię bo to wcale nie jest takie proste jak się wydaje, to i tak prędzej czy później miłośnicy zwierząt wezmą się za te rodowodowe hodowle, które też pewnych wymogów nie spełniają, a psy nie są w odpowiednich warunkach. Bo takie hodowle też są. A wtedy i tak wszyscy mający coś na sumieniu za to odpowiedzą ;)[/QUOTE]


I o to wlasnie chodzi.Wyszukiwac pseudohodowcow wsrod hodoffcow i hodowcow,sa wszedzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Donvitow']Nie ma większej patologii w Europie niż Polski związek Kynologiczny.
Jego bronisz.? Hodowcy, sędziowie ZK to przecierz totalna patologia.[/QUOTE]
Z ostatniej chwili.
[URL]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150494594808501.394186.335087058500&type=1[/URL]

Może jeszcze PZPN?

A tak na serio, ta nowa ustawa, mimo że zmierza w dobrym kierunku, to żaden specjalny wyczyn nie jest, bo [B]za Europą jesteśmy ćwierć wieku[/B]. Europejska Konwencja Ochrony Zwierząt Domowych, to 1987 rok! Nie ma się czym chwalić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Donvitow'] A nasze okazjonalne klikaczki allegro to pom prostu infantylne dzieciaki/ ale jak nic innegio nie potrafią to niech robą choć to/[/QUOTE]

Jesteś bezczelny koleś.
Chwalisz się czego Ty nie zrobiłeś i wyzywasz nas od idiotek. Potrafię zrobić wiele i wiele zrobiłam. I jeszcze więcej zrobię. I mnie już nie wkurzaj bezpodstawnymi tekstami że jestem dzieciak i nic innego robić nie potrafię.

Nie znasz mnie. Nie muszę się chwalić na prawo i lewo czego to ja już nie zrobiłam. Nie czuję potrzeby wywyższania się moją pracą wobec psiaków w potrzebie. Bo nie chwalenie się świadczy o człowieku tylko jego czyny.

[B]Więc skoro jedziemy na tym samym wózku[/B] (pomoc zwierzętom) to nie obrażaj innych nie mając pojęcia w jaki sposób oni pomagają. Bo osądzasz w tej chwili ludzi bo napisali kilka postów. [B]Zaproponuj inne metody działania[/B] a nie obrażaj innych.

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE="4"]Ot i rodowodowe czempiony z ZK[/SIZE][/B],chow wsobny,masakra,smrod,brud,o ilosci szkoda mowic i zeby tak poscieranych jakby juz z glodu posadzki gryzly! nie widzialam tak chudych i maltretowanych psow jeszcze nigdy!!!!!.Wiec tak jak pisalam przeciez kontrole beda i w hodowlach rodowodowych.Na razie 1:1 zrzeszone i niezrzeszone pseudohodowle[COLOR="red"][B].MASAKRA! [/B][/COLOR] tylko wiecej takich kontroli!!! gdzie bylo ZK,ze zrzeszaja takie parszywe jednostki jak ten......wole sie juz tu nie wyrazac

[url]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150494594808501.394186.335087058500&type=1[/url]


Gero to byly Twoje slowa,cytuje "[B]widzę , że regulaminy chronią markę psa rasowego [/B]!" pare postow wczesniej.
[B]
[B][SIZE="5"]A CZY WIDZIELISCIE KIEDYS COS TAKIEGO? ZLIKWIDOWANA PSEUDOHODOWLA PSOW RODOWODOWYCH[/B][/SIZE][/B]
a jeszcze Pani z innej" HODOWLI" ZK miala [B]tam[/B] swojego pieska,oddanego jak twierdzi "na przetrzymanie".BOZE!!! W TAKIE WARUNKI???oddala go tam na dlugie tygodnie w...CELACH REPRODUKCYJNYCH -jak to szumnie brzmi-teraz jak ekostraz chce jej go wysterylizowac to sie wykloca tam pod tymi koszmarnymi zdjeciami w komentarzach,ze to jej pies,zeby go nie STERYLIZOWALI,rozumiecie??bo on rodowodowy....JEEEEZUUUU,tylko popatrzcie i chwalcie dalej co poniektorzy.I spojrzcie tam w komentarze pod tymi zdjeciami a zobaczycie co tak naprawde sie dzieje i o co naprawde chodzi.

GERO NADAL WIERZYSZ? a bedzie takich wiecej

[url]http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/390423_10150494599413501_335087058500_8725083_90958063_n.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Donvitow ja tez jestem za powstaniem organizacji konkurencyjnej dla ZK, dlatego pytalama czy beda pomagali w walce z pseudo, ale niestety nie odpowiedzil mi na to pytanie. Bardzo ciekawi mnie statut takiego tworu, bo kazde zwierze ma prawo do zycia i nie wszyscy chca miec psa rasowego. Nioektorzy kochaja burki, ktore jak sie rozmnboza przez przypadek np, nie beda musialay byc zabijane, a poprostu zostana zalegalizowane, jak to jest w Europie. Przeciez nie mozemy zabijac wszystkiego co nie ma rodowodu!! Do czego Wy chcecie dojsc?

Ta ustawa ma pozwalac powstawac organizacjom konkurencyjnym dla ZK, a nie wyznaczac dla nich monopol. ZK jezt zepsuta orgtanizacja, ktorej rowniez trzeba sie dobrac do skory. Poczytajcie, popatrzcie, pogrzebcie i zobaczycie to drugie dno.

I prosze Was najpierw sie zorientujcie z kim rozmawiacie, a potem atakujcie, bo madrzy i naprawde doswiadzczeniu ludzie zabieraja glos, bardzo madry glos, a traktujecie go jak intruza. Jestesmy jedna strona, pamietacie? Walczymy o to samo, o likwidacje pseudo/mordowni bez najmniejszego nadzoru kogokolwiek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Franca81']Jesteś bezczelny koleś.
Chwalisz się czego Ty nie zrobiłeś i wyzywasz nas od idiotek. Potrafię zrobić wiele i wiele zrobiłam. I jeszcze więcej zrobię. I mnie już nie wkurzaj bezpodstawnymi tekstami że jestem dzieciak i nic innego robić nie potrafię.

Nie znasz mnie. Nie muszę się chwalić na prawo i lewo czego to ja już nie zrobiłam. Nie czuję potrzeby wywyższania się moją pracą wobec psiaków w potrzebie. Bo nie chwalenie się świadczy o człowieku tylko jego czyny.

[B]Więc skoro jedziemy na tym samym wózku[/B] (pomoc zwierzętom) to nie obrażaj innych nie mając pojęcia w jaki sposób oni pomagają. Bo osądzasz w tej chwili ludzi bo napisali kilka postów. [B]Zaproponuj inne metody działania[/B] a nie obrażaj innych.[/QUOTE]
Franca nie unos sie, bo Donvitow zostal zaatakowany pierwszy i to nie bylo prawdopodobnie skierowane do Ciebie :) Nie widzisz, ze on sie tylko broni i probuje Was przekonac, ze jednak wie co mowi, a wierzcie mi ze bardzo wie co mowi...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...