Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=2013402971[/URL]

Napisałam wczoraj do od tego gościa od tego ogłoszenia. Postraszyłam trochę,że to niezgodne z prawem a ten odpisał mi tak:
[INDENT]"....Najpierw trzeba się szczegółowo zapoznać z ustawą a nie po łepkach zwróć uwagę w ogłoszeniu kto sprzedaje jeszcze raz napiszesz takiego meila to podam cię na policję "

Co o tym sądzicie, przecież to pseudo ,czy się mylę ??

[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnisia100'][URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=2013402971[/URL]

Napisałam wczoraj do od tego gościa od tego ogłoszenia. Postraszyłam trochę,że to niezgodne z prawem a ten odpisał mi tak:[INDENT]"....Najpierw trzeba się szczegółowo zapoznać z ustawą a nie po łepkach zwróć uwagę w ogłoszeniu kto sprzedaje jeszcze raz napiszesz takiego meila to podam cię na policję "

Co o tym sądzicie, przecież to pseudo ,czy się mylę ??

[/INDENT][/QUOTE]
nie mylisz się - odpisz mu, że na policje to go właśnie podaje organizacja i nie dyskutuj, zapisze sobie to bo szukamy kilku bardzo charakterystycznych pseudo do pokazowych doniesień

nie wytrzymałam i tez mu cos do słuchu napisałam, poseł Suski jest z jego okolic - jesli facet nie zdejmie ogłoszenia, w czwartek złozymy doniesienie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnisia100'][URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=2013402971[/URL]

Napisałam wczoraj do od tego gościa od tego ogłoszenia. Postraszyłam trochę,że to niezgodne z prawem a ten odpisał mi tak:[INDENT]"....Najpierw trzeba się szczegółowo zapoznać z ustawą a nie po łepkach zwróć uwagę w ogłoszeniu kto sprzedaje jeszcze raz napiszesz takiego meila to podam cię na policję "

Co o tym sądzicie, przecież to pseudo ,czy się mylę ??

[/INDENT][/QUOTE]
spytaj pana, w jakiej organizacji jest zrzeszony, ze twierdzi, ze sprzedaje legalnie

to nie jedyna rasa, jaką ten koleś 'hoduje'...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']spytaj pana, w jakiej organizacji jest zrzeszony, ze twierdzi, ze sprzedaje legalnie

to nie jedyna rasa, jaką ten koleś 'hoduje'...[/QUOTE]

dałam mu czas do czwartku, potem składam doniesienie i powiadomię urząd skarbowy w Koszalinie

Link to comment
Share on other sites

Super! Cieszę się ,bo od wczoraj pisze takie maile do róznych pseudo i zgłaszam do allegro i tablica.pl naruszenia regulaminu ,ale nic się nie zmienia :-( A ten facet ma różne rasy i myśli,że jak ma zarejestrowane gospodarstwo rolne to już wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnisia100']Super! Cieszę się ,bo od wczoraj pisze takie maile do róznych pseudo i zgłaszam do allegro i tablica.pl naruszenia regulaminu ,ale nic się nie zmienia :-( A ten facet ma różne rasy i myśli,że jak ma zarejestrowane gospodarstwo rolne to już wszystko ok.[/QUOTE]

Jest takich cwaniaków setki, ale ten mnie wnerwił, bo cham arogancki i "uprawia" te psy jak kartofle

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Przepraszam, ale co TOZ ma z tym wspólnego, to jedna z ponad tysiąca organizacji, nie najlepsza zreszta. Wyznacznikiem "rasowości" jest rejestracja w ZKwP i FCI. Koniec kropka. To miedzynarodowy i krajowy związek kynologiczny nadaje uprawnienia hodowlane. Wszystko, co poza nim to psy nierasowe.[/QUOTE]



Nie no,naprawde,ludzie.:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D usmialam sie za czasy WSZYSTKIE::D:D:D:D:D::D:D:D
nie osmieszajmy sie przynajmniej:D
ZKWP i FCI.Reszta-kundle::D:D:D:D:D:D: to moze jeszcze nim Pan Bog stworzyl Ewe i Adasia stworzyl...ZKWP??? :D:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Nie no,naprawde,ludzie.:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D usmialam sie za czasy WSZYSTKIE::D:D:D:D:D::D:D:D
nie osmieszajmy sie przynajmniej:D
ZKWP i FCI.Reszta-kundle::D:D:D:D:D:D: to moze jeszcze nim Pan Bog stworzyl Ewe i Adasia stworzyl...ZKWP??? :D:[/QUOTE]
mozesz odpowiedzieć na zadane przeze mnie pytanie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']w[U]yznacznikiem "legalności" jest hodowla zarejestrowana w ZKwP[/U], ze swoja unikalną nazwa - jesli tego nie ma - nie wolno sprzedawać [/QUOTE]
[quote name='kahoona']. [U]Wyznacznikiem "rasowości" jest rejestracja w ZKwP i FCI. Koniec kropka.[/U] To miedzynarodowy i krajowy związek kynologiczny nadaje uprawnienia hodowlane. Wszystko, co poza nim to psy nierasowe.[/QUOTE]
W Polsce jest dużo więcej legalnych organizacji zrzeszających hodowców psów i kotów rasowych. Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale jest np. Polski Klub Psa Rasowego, o kocich nie wspomnę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']W Polsce jest dużo więcej legalnych organizacji zrzeszających hodowców psów i kotów rasowych. Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale jest np. Polski Klub Psa Rasowego, o kocich nie wspomnę.[/QUOTE]

Kocie jak najbardziej, te pozostałe psie to mini odpryski od ZKwP, nie znaczące wiele, ale fakt - gdzies tam istnieją. Nie warto nawet wspominać, wiadomo, że tez się łapią na zapis w noweli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Polski Klub Psa Rasowego raz Polska Federacja Kynologiczna.
Odpryski? Może i tak. Ale chyba nie ma formalnych powodów, żeby nie powstały następne "odpryski". Potrzeba matką wynalazków.[/QUOTE]

Odpryski bo to byli członkowie, mam nadzieję, że jednak łatwo nie bedzie, jest jeszcze FCI...

Link to comment
Share on other sites

FCI też nie jest jedyną w świecie i nie ma nic do rzeczy. Pod FCI, z tego co się mi wiadomo w Polsce podlega tylko zkwp. Inne organizacje już nie. Inne organizacje mają innych mentorów lub nie mają żadnych, bo tez nie muszą. A zatem wpływ FCI na polskie regulacje nie ma charaktery wyłączności.

[B]W moim przekonaniu siłą niewiele zdziałacie. Niepoważne jest, że małolaty mają ścigać zdesperowanych wieśniaków za wszelką cenę dążących do zysku ze sprzedaży szczeniaków. Potrzebne są dobre pomysły, a tych w tej nowelizacji jest jak na lekarstwo. Jako nowy w tej materii nie czuję się na siłach pomagać specjalistom ale wymyśliłem prosty sposób, żeby zmieniając tylko jedno słowo w odpowiedniej ustawie, skuteczność egzekwowania prawa wobec pseudohodowców zwiększyć wielokrotnie!!!, nie robiąc samemu nic. A czas ucieka.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mas']Ale czy każdy odprysk może decydować co jest rasą? Chyba nie. Takie decyzje podejmuje się w FCI (?) Reszta to grupy samozwańcze.[/QUOTE]


Chciałby, ale to niemożliwe. Pozycja monopolisty jest mocno ugruntowana i tak zostanie. Są równiez różne FCI podobno, wykorzystuje się zbieżność nazwy....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Pozycja monopolisty jest mocno ugruntowana [B]i tak zostanie[/B]. [/QUOTE]
Dlaczego? Tak z ciekawości...

[quote name='kahoona']Są równiez różne FCI podobno, wykorzystuje się zbieżność nazwy....[/QUOTE]
"Tylko" dwie - FCI i F.C.I.
A stany zjednoczone chyba i tak radzą sobie bez nich?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mas']Szkoda, że takiego zapisu nie ma w ustawie, konkretnie, że chodzi o zasady ustalane w FCI. Jest bardzo ogólnie a stowarzyszenie może założyć każdy. Wystarczy 3 osoby :([/QUOTE]

TAK,wlasnie.Stowarzyszenie moze zalozyc kazdy,choc takie stowarzyszenie zwykle 3 osoby niewiele moze.Nalepiej dzialaja stowarzyszenia rejestrowane, min 15 osob.

cytuje:

Ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. prawo o stowarzyszeniach (Dz. U 2001 r., Nr 79 poz. 855 j. t.) wyróżnia dwa typy stowarzyszeń: zarejestrowane i zwykłe. Występują między nimi zasadnicze różnicę formalne. Podstawowa różnica sprowadza się do tego, iż stowarzyszenie zarejestrowane w przeciwieństwie do zwykłego ma [B]osobowość prawną[/B].

Link to comment
Share on other sites

monopolisty?jakiego monopolisty? podatkow nawet sie nie placi ze wzgledu na zaklamany "amatorski" charakter organizacji.Przeciez nie reprezentuje zadnych swoich interesow,nie ma "kontraktow" na sprzedawanie zwierzat w Polsce. A takich klubow moze byc nawet setki i wcale nie musza miedzy soba honorowac swoich rodowodow,jest to do niczego nie konieczne.
Poza tym w DEFINICJI RASY NIE MA ANI SLOWA O RODOWODZIE.To juz druga rzecz.Ale prosze mnie nie rozsmieszac i innych,ze ZKWP jest wyznacznikiem rasowosci,to juz bylo przegiecie,jakby dziecko z przedszkola to napisalo moze bym sie nie zdziwila...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nastkak']A co z ogloszeniami typu?Psy (np.york) oddam za koszty utrzymania np.600zl?albo takimi?
Skad wiadomo,czy psy sa z rodowodem,jesli nie ma np.nazwy hodowli?[/QUOTE]


wtedy, jeśli jest kontakt do właściciela, ja wysyłam zapytanie o numer zarejestrowania hodowli. A jeśli śmierdzi to typową pseudo, czyli oddam pieska do wyprawki gratis, zgłaszam od razu oraz wysyłam, jeśli to możliwe, ostrzegawczego maila do ogłoszeniodawcy o naruszaniu prawa i zamiarze zgłoszenia tego Policji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']nie odpowie, bo udaje, że chichocze, a tak naprawdę to sie wścieka, że zadymy nie da się kręcic na wątku..... ale szkoda....:evil_lol:[/QUOTE]


wiesz co Kahoona ? lepiej czytaj ze zrozumieniem jak cos cytujesz i poczytaj watek ciut do tylu,ona nie pytala mnie,tylko faceta z pseudohodowli. ??? pomysl troche ,nim napiszesz.Facet chichicze? i ma tu przyjsc odpisac? moze sie nazwie pseudohodowla nr 2 i z tym nickiem wpadnie poinformowac.Ja nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...