Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[B]Kahoona[/B] - czy kwestia Art. 6 ust. 1 pkt 5 będzie jeszcze w ogóle poruszana, czy jest to efekt cichej umowy pomiędzy posłami i członkami PZŁ?
bo jeżeli tak, to prawo zostało zmienione w jeszcze gorszym kierunku niż dotychczas, bo obecnie pies musi " wykazywać oznaki zdziczenia " i muszą być spełnione jeszcze inne przesłanki żeby dokonać odstrzału psa, a od przyszłego roku wystarczy [B]—„sama hipotetyczna możliwość ataku bądź wytworzenia innego rodzaju zagrożenia (np. płoszenia) przez zdziczałe zwierzę, aby — przy założeniu, że spełnione są pozostałe warunki — legalnie dokonać jego odstrzału" [/B],oraz, jak pisze redaktor ŁP - nowelizacja [B]"nie ogranicza, bowiem nas ( myśliwych ) w tym zakresie jedynie do zdziczałych zwierząt zagrażających zwierzynie "[/B] - czyli, teoretycznie myśliwy będzie mógł odstrzelić każdego psa i kota a nie tylko " zdziczałego " i wydaje mi się, że teraz tym chętniej będą zginać palec na widok psa, niż dotychczas, skoro już teraz potrafią zastrzelić psa i uciec z miejsca zbrodni tłumacząc się tym, ze każdy sąd ich wybroni ale szkoda im czasu i pieniędzy na proces - tak tłumaczył mi zachowanie swoich kolegów jeden z myśliwych.
Może trzeba sprawę nagłośnić w jakimś TVN Uwaga, lub innym tego typu programie?, gdyż jak na dłoni widać, że tworzone jest prawo w którym gołym okiem widać pozostawioną umyślnie nie tyle uchyloną furtkę co dziurę w murze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis'][B]Kahoona[/B] - czy kwestia Art. 6 ust. 1 pkt 5 będzie jeszcze w ogóle poruszana, czy jest to efekt cichej umowy pomiędzy posłami i członkami PZŁ?
bo jeżeli tak, to prawo zostało zmienione w jeszcze gorszym kierunku niż dotychczas, bo obecnie pies musi " wykazywać oznaki zdziczenia " i muszą być spełnione jeszcze inne przesłanki żeby dokonać odstrzału psa, a od przyszłego roku wystarczy [B]—„sama hipotetyczna możliwość ataku bądź wytworzenia innego rodzaju zagrożenia (np. płoszenia) przez zdziczałe zwierzę, aby — przy założeniu, że spełnione są pozostałe warunki — legalnie dokonać jego odstrzału" [/B],oraz, jak pisze redaktor ŁP - nowelizacja [B]"nie ogranicza, bowiem nas ( myśliwych ) w tym zakresie jedynie do zdziczałych zwierząt zagrażających zwierzynie "[/B] - czyli, teoretycznie myśliwy będzie mógł odstrzelić każdego psa i kota a nie tylko " zdziczałego " i wydaje mi się, że teraz tym chętniej będą zginać palec na widok psa, niż dotychczas, skoro już teraz potrafią zastrzelić psa i uciec z miejsca zbrodni tłumacząc się tym, ze każdy sąd ich wybroni ale szkoda im czasu i pieniędzy na proces - tak tłumaczył mi zachowanie swoich kolegów jeden z myśliwych.
[B]Może trzeba [SIZE=4]sprawę nagłośnić [/SIZE] w jakimś TVN Uwaga, lub innym tego typu programie?, gdyż jak na dłoni widać, że tworzone jest prawo w którym gołym okiem widać [SIZE=4]pozostawioną umyślnie [/SIZE] nie tyle uchyloną furtkę co dziurę w murze.[/B][/QUOTE]
Ja jestem ZA.
Ale od Kahoony nie oczekiwałbym entuzjazmu dla takiego programu ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona'][quote name='lis'][B]Kahoona[/B] - czy kwestia Art. 6 ust. 1 pkt 5 będzie jeszcze w ogóle poruszana, czy jest to efekt cichej umowy pomiędzy posłami i członkami PZŁ?[/quote]
Mam złą wiadomość, nie oczekuj ode mnie niczego, bo nic nie dostaniesz.
Lis, [B]sprawdzę[/B], odpowiem na PW.[/QUOTE]
hahahahaha!!!!
Sprawdzisz, czy "to jest efekt cichej umowy"??? Nie dziwię się, że ewentualna odpowiedź tylko na PW :evil_lol:

[B]Lisie[/B], w jakiej formie miałaby być ta kwestia w ogóle poruszana?
Posłowie:"Słuchajcie chłopaki-myśliwi, ustawa pozwala wam strzelać, ale umówmy się, że nie będziecie z tego korzystać, ok?"
Myśliwi: "No, dobra chłopaki-posłowie. Skoro tak ładnie prosicie..."
hahahaha!

[B]Lisie[/B], zapis ustawy jest jaki jest. I dopóki nie będzie kolejnej nowelizacji, to posłowie sobie mogą poruszać co chcą. A kto będzie chciał odstrzelić płoszącego wiewiórkę szczekaniem psiaka, ten odstrzeli i będzie miał prawo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']hahahahaha!!!!
Sprawdzisz, czy "to jest efekt cichej umowy"??? Nie dziwię się, że ewentualna odpowiedź tylko na PW :evil_lol:

[B]Lisie[/B], w jakiej formie miałaby być ta kwestia w ogóle poruszana?
Posłowie:"Słuchajcie chłopaki-myśliwi, ustawa pozwala wam strzelać, ale umówmy się, że nie będziecie z tego korzystać, ok?"
Myśliwi: "No, dobra chłopaki-posłowie. Skoro tak ładnie prosicie..."
hahahaha!

[B]Lisie[/B], zapis ustawy jest jaki jest. I dopóki nie będzie kolejnej nowelizacji, to posłowie sobie mogą poruszać co chcą. A kto będzie chciał odstrzelić płoszącego wiewiórkę szczekaniem psiaka, ten odstrzeli i będzie miał prawo![/QUOTE]

Na szczęście Lis to osoba kulturalna i mądra więc korespondencja na PW będzie dla mnie przyjemnością. Ty pozostaniesz w niepewności, biedaczku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Postaram się pomóc, proszę o kontakt na PW.[/QUOTE]
Wygląda na to, że nic się nie da zrobić... Niestety, pseudohodowca nie jest pijanym kierowcą... a psy rosną. Mam nadzieję, że nie zostaną zagłodzone, zanim Sąd wyda wyrok w sprawie... A mogą, bo bez perspektywy zysku, może żal będzie na karmę...

Warto byłoby wziąć pod uwagę takie właśnie przypadki...
Ma ktoś jakiś pomysł, co z tym zrobić???
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/217240-Niedotrzymanie-warunk%C3%B3w-umowy.?p=17940541#post17940541"]http://www.dogomania.pl/threads/2172...1#post17940541[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Piliście ? nie ? to wypijcie i posłuchajcie, choć nie musicie.
Robienie sobie jaj z poważnych spraw nigdy nie doprowadzi nas do pożądanego celu. Nie widzę zupełnie sensu w zadawaniu tych i kolejnych pytań, chyba, żeby po to, aby zebrać to kupy - zusammen i wysłać do biura prawnego Sejmu - prawnikom od legislacji pod rozwagę z prośbą o komentarz.
Jestem za tym żeby każdy niuans rozważyć i zadać każde pytanie, ale konstruktywnie.
Proces legislacyjny i jego reguły są znane, stan naszego państwa znamy - o uwarunkowaniach i mojej osobistej niezgodzie na funkcjonowanie tego udawanego państwa i udawanego w nim prawa sam pisałem, a i inni również mieli wiele celnych diagnoz.
Łupanie po nogach Kahoony jako jedynej 'sprawczyni' teraz bardzo wnikliwie recenzowanej nowelizacji jest nieporozumieniem. Nie ona jedna jest do poszczypania, lista długa jak z Gdańska przez Warszawę na Wawel. Moim zdaniem należałoby zacząć od szczypnięcia posłanki Muchy za to, że strzeliła focha i się poddała - tu moim zdaniem wróćmy, popatrzmy na robótki Okupanta Komina, na historię i możemy .... tylko po co, po co dalej robić jaja. Jeśli z wielu zupełnie sensownie zadanych pytań ma coś dobrego dla psów wyniknąć to ja mogę podjąć się posegregowania tego materiału i wyślę go do Biura Prawnego Sejmu i Zespołu ds. zwierząt jeśli taki znowu powstanie - bo tego póki co nie wiemy na 100%.
Powtarzam moje zdanie nt. nowelizacji - to jest krok w dobrą stronę - niezależnie od tego, że dla mnie także mały i dużo za mały, wartością dodaną jest 'ruch i wiatr' w prasie, tivi, także tu na dogo jaki nowelizacja wywołała, wartością dodaną jest także bezprecedensowa mobilizacja środowiska zwierzowego i efekt zebrania wymaganej liczby podpisów, by złożyć projekt obywatelski. Pożyjemy zobaczymy. Gdzie żyjemy wiemy, wszystkie warunki brzegowe i uwarunkowania czasoprzestrzeni znamy.

Teraz powiem dlaczego się odezwałem, choć wcześniej zupełnie nie miałem ochoty.
Powód : wyjątkowy w swoim wyrazie post :
[quote name='epe']Nesca!
Czy poseł Suski ma dwie tablice na FB?:razz: Bo jakoś na tej oficjalnej nie widać było tej fotki:crazyeye: Natomiast zgodę autora oczywiście dostałas, łącznie z podyktowaną treścią do zamieszczenia:diabloti:
Autorem fotki oczywiście nie był poseł;-)
Co do "stanowiska"- czy autor wytłumaczył Ci jak wyglądała prawda i czy napewno chodzi o stanowisko, czy jednak o zadanie do wykonania?:cool3: Jedni przedstawili program, a inni nie, więc nie "dostali stanowiska" - prawda Karmi?
Cóż, autorowi zupełnie brak klasy,a prawdziwe zmiany na rzecz poprawy losu zwierząt, ceni mniej niż własny interes! Który na szczęście dla pomysłodawców nie doszedł do skutku, więc autor znalazł Nescę, która go wyręcza w pisaniu pół-prawd, choć jej tam nie było:evil_lol: Przewidywałam, że autor będzie się mścić, przy każdej okazji!
Miedzy poparciem petycji do Wojewody, a załatwieniem stanowiska jest chyba różnica?
Teraz zaczynam rozumieć decyzję Emir.[/QUOTE]

Myślę, że dlatego właśnie pora przestać robić sobie jaja z poważnych spraw. Jeśli moją propozycję przyjmiecie, dowalicie mi robótek - ale nie pękam. Jeśli nie, zdziwienia nie będzie - bo za stary jestem żeby się dziwić - co najwyżej robię się groźny dla otoczenia - jak to pies. Piszę ten post także dlatego, że wyłącznie o zwierzęta mi chodzi.
Zwierzaki dwunożne (i nie chodzi mi o strusie) mają swoje ustawy i nawet konstytucje, ale i one pewnych sytuacji i możliwych do wystąpienia faktów nie przewidują.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Nesca!
Czy poseł Suski ma dwie tablice na FB?:razz: Bo jakoś na tej oficjalnej nie widać było tej fotki:crazyeye: Natomiast zgodę autora oczywiście dostałas, łącznie z podyktowaną treścią do zamieszczenia:diabloti:
Autorem fotki oczywiście nie był poseł;)
Co do "stanowiska"- czy autor wytłumaczył Ci jak wyglądała prawda i czy napewno chodzi o stanowisko, czy jednak o zadanie do wykonania?:cool3: Jedni przedstawili program, a inni nie, więc nie "dostali stanowiska" - prawda Karmi?
Cóż, autorowi zupełnie brak klasy,a prawdziwe zmiany na rzecz poprawy losu zwierząt, ceni mniej niż własny interes! Który na szczęście dla pomysłodawców nie doszedł do skutku, więc autor znalazł Nescę, która go wyręcza w pisaniu pół-prawd, choć jej tam nie było:evil_lol: Przewidywałam, że autor będzie się mścić, przy każdej okazji!
Miedzy poparciem petycji do Wojewody, a załatwieniem stanowiska jest chyba różnica?
Teraz zaczynam rozumieć decyzję Emir.[/QUOTE]
[FONT=Verdana]Poczytuję Was i cały czas czuję, że w tym temacie trwa nieustanna walka buldogów pod dywanem. O co chodzi?[/FONT]
[quote name='bachar']Prawdopodobnie chodzi o ten zapis:


Art. 10a. 1. Zabrania się:


[COLOR=blue]2. ZABRANIA SIĘ ROZMNAŻANIA PSÓW I KOTÓW W CELACH HANDLOWYCH.[/COLOR]
.[/QUOTE]
No nie wiem, nie wiem. Autorka napisała o zysku, a zysk i handel to są różne kategorie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']

No nie wiem, nie wiem. Autorka napisała o zysku, a zysk i handel to są różne kategorie.[/QUOTE]

Byłabym bardzo wdzięczna gdybyś mi wyjasniła na czym polega ta róznica. Mam wyksztalcenie techniczne i nie rozrózniam tych pojęć. Czy to idzie o to, że moge rozmnażać swoje psy i rozdawac je lub dalej chować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Byłabym bardzo wdzięczna gdybyś mi wyjasniła na czym polega ta róznica. Mam wyksztalcenie techniczne i nie rozrózniam tych pojęć. Czy to idzie o to, że moge rozmnażać swoje psy i rozdawac je lub dalej chować?[/QUOTE]
[FONT=Verdana]Bardzo proszę nie żartować ze mnie. :razz:
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny'].....
Łupanie po nogach Kahoony jako jedynej 'sprawczyni' teraz bardzo wnikliwie recenzowanej nowelizacji jest nieporozumieniem. Nie ona jedna jest do poszczypania, lista długa jak z Gdańska przez Warszawę na Wawel. ...... Jeśli z wielu zupełnie sensownie zadanych pytań ma coś dobrego dla psów wyniknąć [B]to ja mogę podjąć się posegregowania tego materiału i wyślę go do Biura Prawnego Sejmu i Zespołu ds. zwierząt jeśli taki[/B] znowu powstanie - bo tego póki co nie wiemy na 100%.
Powtarzam moje zdanie nt. nowelizacji - to jest krok w dobrą stronę - niezależnie od tego, że dla mnie także mały i dużo za mały, wartością dodaną jest 'ruch i wiatr' w prasie, tivi, także tu na dogo jaki nowelizacja wywołała, wartością dodaną jest także bezprecedensowa mobilizacja środowiska zwierzowego i efekt zebrania wymaganej liczby podpisów, by złożyć projekt obywatelski. Pożyjemy zobaczymy. Gdzie żyjemy wiemy, wszystkie warunki brzegowe i uwarunkowania czasoprzestrzeni znamy.

.[/QUOTE]


I moim zdaniem to ma sens (wytłuszczone szczególnie).Krótko i sensownie zadane pytania (problemy) wymuszą takie odpowiedzi.
I o to chodzi. Bez tej całej polityki i słowotoku.
A kto, komu, za ile i kiedy dla czworonożnych znaczenia nie ma ;-)

Link to comment
Share on other sites

Można rozmnażać w celach relaksacyjnych do dogoterapii do towarzystwa i nie w celach handlowych ,a jedynie jako usługi wolontariackie dla ludności za zwrot kosztów.To samo z zakazem wprowadzania do obrotu na targowiskach.Babka przyjdzie ze szczeniorami i będzie je jedynie reklamować umawiając się z chętnymi w miejscu chowu ,gdzie a no za zakrętem.Czytam i czytam i jak to w Polsce bywało tak i bywa Polak tak przed szkodą(ustawą) jak i po głupi ,a zwierzaki będą mieć jak zwykle lub gorzej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Można rozmnażać w celach relaksacyjnych do dogoterapii do towarzystwa i nie w celach handlowych ,a jedynie jako usługi wolontariackie dla ludności za zwrot kosztów.To samo z zakazem wprowadzania do obrotu na targowiskach.Babka przyjdzie ze szczeniorami i będzie je jedynie reklamować umawiając się z chętnymi w miejscu chowu ,gdzie a no za zakrętem.Czytam i czytam i [B]jak to w Polsce bywało tak i bywa Polak tak przed szkodą(ustawą) jak i po głupi ,a zwierzaki będą mieć jak zwykle lub gorzej[/B].[/QUOTE]
Ależ, ależ, co Ty mówisz! Plan działania już jest:
zwierzoluby powiedzą organizacjom, co w ustawie jest bezsensowne,
organizacje będą słać pisma do posłów,
posłowie reaktywują Zespół Przyjaciół Zwierząt,
do którego znowu zapisze się 50 osób,
będą sobie zbijać bąki przez cała kadencję
i z niesłabnącym samozadowoleniem "procedować" cośtam-cośtam...

A Ty mówisz, że Polak głupi???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']
Robienie sobie jaj z poważnych spraw nigdy nie doprowadzi nas do pożądanego celu.

Jeśli z wielu zupełnie sensownie zadanych pytań ma coś dobrego dla psów wyniknąć to ja mogę podjąć się posegregowania tego materiału i wyślę go do Biura Prawnego Sejmu i Zespołu ds. zwierząt jeśli taki znowu powstanie - bo tego póki co nie wiemy na 100%.
Powtarzam moje zdanie nt. nowelizacji - to jest krok w dobrą stronę - niezależnie od tego, że dla mnie także mały i dużo za mały, wartością dodaną jest 'ruch i wiatr' w prasie, tivi, także tu na dogo jaki nowelizacja wywołała, wartością dodaną jest także bezprecedensowa mobilizacja środowiska zwierzowego i efekt zebrania wymaganej liczby podpisów, by złożyć projekt obywatelski. Pożyjemy zobaczymy. Gdzie żyjemy wiemy, wszystkie warunki brzegowe i uwarunkowania czasoprzestrzeni znamy.
[/QUOTE][FONT=Verdana][SIZE=2]
Uważam, że to ważna inicjatywa i cenny pomysł. Obawiam się jednak, że bardzo trudny do zrealizowania w praktyce. Efektywnego zrealizowania. Zauważmy, że mamy już jakby „omlet” i próbujemy wrócić do „jajka”. Czy to jest możliwe i czy warto tracić impet w sytuacji gdy za plecami stoi nowa ustawa obywatelska? [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[I]Po wsi Słowino grasują psy jednego z mieszkańców. Zagryzły już kilka innych psów, a w środę wieczorem na oczach właścicielki kota rozszarpały go na strzępy - zaalarmowała nas czytelniczka z gminy Darłowo.
Kobieta twierdzi, że od ponad pół roku mieszkańcy wsi piszą petycje, proszą policję, straż gminną i Urząd Gminy o pomoc. - Owszem stróże prawa przyjeżdżają, karzą właścicieli upomnieniami i mandatami, a psy dalej grasują...[/I]
[URL="http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111108/POWIAT06/350603753"]http://www.gk24.pl/apps/p...IAT06/350603753[/URL]

Więcej psów trzeba spuścić z łańcuchów? ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto'][FONT=Verdana][SIZE=2]
Uważam, że to ważna inicjatywa i cenny pomysł. Obawiam się jednak, że bardzo trudny do zrealizowania w praktyce. Efektywnego zrealizowania. Zauważmy, że mamy już jakby „omlet” i próbujemy wrócić do „jajka”. Czy to jest możliwe i czy warto tracić impet w sytuacji gdy za plecami stoi nowa ustawa obywatelska? [/SIZE][/FONT][/QUOTE]
Czyżby ? pewny jesteś, że stoi, a nie leży w głębokiej szufladzie ? Pamiętasz co było z petycją w sprawie transportu koni ? - ponad 500 000 tys. podpisów, wielka praca wielu ludzi w ..... wiesz gdzie. Masz posła, grupę posłów, którzy będą za tym chodzić, cisnąć innych.
Masz kolejnego posła, najlepiej z sekretarzem do tej robótki ? Wszystkim chętnym posłom do tej pracy osobiście zadedykuję i podeślę ten wątek do wieczornego poczytania i przemyśleń - oczywiście żeby nie popełnili błędów, o których tu piszecie

Link to comment
Share on other sites

Z tego co tu u Was czytałem, tego lata było wszystko co potrzeba. Był umyślny poseł. Byli asystenci posła, sekretarki. Był marsz poparcia. Była w końcu atmosfera zadęcia w mediach i poparcia, a wyszło jak zawsze. Co by nie powiedzieć faktem jest, że nieustannie postępuje infantylizacja życia publicznego nie tylko w obszarze praw zwierząt.

[URL]http://wiadomosci.wp.pl/title,Niebywaly-skandal-senatorowie-obrazeni-prezydent-poczerwienial-chca-ukarac-Kutza,wid,13970794,wiadomosc.html[/URL]

[B]"Niebywały skandal, senatorowie obrażeni, prezydent poczerwieniał"[/B] - chcą ukarać Kutza

„Marszałek senior izby wyższej Kazimierz Kutzz powiedział podczas jej pierwszego posiedzenia, że Senat VIII kadencji jest produktem wojny polsko-polskiej i że ta kadencja będzie "kaleka i intelektualnie jałowa". - Senat stał się zabawką mechaniczną nakręcaną przez PO - zaznaczył marszałek senior w swoim wystąpieniu.”

”Podczas przemówienia Kutza padło wiele ostrych słów pod adresem obecnego senatu. - Przynależność partyjna stała się raz jeszcze dominującą wartością w trwającej wojnie polsko-polskiej. VIII kadencja Senatu jest produktem tej wojny, będzie kaleka i intelektualnie jałowa, bo w tym stanie rzeczy nie ma naturalnej gleby do dysput na wyższym, abstrakcyjnym poziomie, na poziomie troski o państwo - oświadczył Kutz.

- Senat zaczyna przypominać towarzystwo kongregacji przykościelnej i jest efektem banalnej walki wyborczej pomiędzy dwiema głównymi siłami politycznymi - mówił".

To niedobrze wróży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Z tego co tu u Was czytałem, tego lata było wszystko co potrzeba. Był umyślny poseł. Byli asystenci posła, sekretarki. Był marsz poparcia. Była w końcu atmosfera zadęcia w mediach i poparcia, a wyszło jak zawsze. Co by nie powiedzieć faktem jest, że nieustannie postępuje infantylizacja życia publicznego nie tylko w obszarze praw zwierząt.

[URL]http://wiadomosci.wp.pl/title,Niebywaly-skandal-senatorowie-obrazeni-prezydent-poczerwienial-chca-ukarac-Kutza,wid,13970794,wiadomosc.html[/URL]

[B]"Niebywały skandal, senatorowie obrażeni, prezydent poczerwieniał"[/B] - chcą ukarać Kutza

„Marszałek senior izby wyższej Kazimierz Kutzz powiedział podczas jej pierwszego posiedzenia, że Senat VIII kadencji jest produktem wojny polsko-polskiej i że ta kadencja będzie "kaleka i intelektualnie jałowa". - Senat stał się zabawką mechaniczną nakręcaną przez PO - zaznaczył marszałek senior w swoim wystąpieniu.”

”Podczas przemówienia Kutza padło wiele ostrych słów pod adresem obecnego senatu. - Przynależność partyjna stała się raz jeszcze dominującą wartością w trwającej wojnie polsko-polskiej. VIII kadencja Senatu jest produktem tej wojny, będzie kaleka i intelektualnie jałowa, bo w tym stanie rzeczy nie ma naturalnej gleby do dysput na wyższym, abstrakcyjnym poziomie, na poziomie troski o państwo - oświadczył Kutz.

- Senat zaczyna przypominać towarzystwo kongregacji przykościelnej i jest efektem banalnej walki wyborczej pomiędzy dwiema głównymi siłami politycznymi - mówił".

To niedobrze wróży.[/QUOTE]

Czy fakt 'bycia' coś załatwia ? Co Ty piszesz ? znaczy to, że jeśli znajdziesz posła z zespołem administracyjnym to już ..... reszta wybrańców sejmowych poprze procedurę ? To nie jest infantylne ? [B]Reakcja Senatu[/B] na głoś Kutza to [B]skandal [/B]- zgoda, diagnoza o tym , że nas odmóżdżają - zgoda. Co do reszty - nie. Masz swojego posła dla projektu koalicji ? masz ? więc zapomnij o tym projekcie, a nawet jak wejdzie pod sejmową 'obróbkę' to pogadamy po, po uchwaleniu. A ja już widzę do jakich paragrafów będę pisał zapytania - i nie tu, lub nie tylko tu, choć projektowi życzę dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Można rozmnażać w celach relaksacyjnych do dogoterapii do towarzystwa i nie w celach handlowych ,a jedynie jako usługi wolontariackie dla ludności za zwrot kosztów.To samo z zakazem wprowadzania do obrotu na targowiskach.Babka przyjdzie ze szczeniorami i będzie je jedynie reklamować umawiając się z chętnymi w miejscu chowu ,gdzie a no za zakrętem.Czytam i czytam i jak to w Polsce bywało tak i bywa Polak tak przed szkodą(ustawą) jak i po głupi ,a zwierzaki będą mieć jak zwykle lub gorzej.[/QUOTE]
Rozmnazanie dla celow dogoterapii,no no a jakie to jest rozmnazanie ? jaka ustawa to rozmnazanie ma byc zabezpieczone?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Rozmnazanie dla celow dogoterapii,no no a [B]jakie to jest rozmnazanie [/B]? jaka ustawa to rozmnazanie ma byc zabezpieczone?[/QUOTE]
Jak to jakie? W celach niehandlowych - terapeutycznych albo wręcz dobroczynnych.
Rozmnażasz swoją suczkę, po czym oddajesz szczeniaczki jakiejś organizacji dobroczynnej na zbożny cel w zamian za... zwrot kosztów odchowania szczeniąt. Koszt 500 zł per szczeniak. Fajne, nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']Jak to jakie? W celach niehandlowych - terapeutycznych albo wręcz dobroczynnych.
Rozmnażasz swoją suczkę, po czym oddajesz szczeniaczki jakiejś organizacji dobroczynnej na zbożny cel w zamian za... zwrot kosztów odchowania szczeniąt. Koszt 500 zł per szczeniak. Fajne, nie?[/QUOTE]
to ci dobre,ale skad mozna wiedziec ,ze ze szczeniaka wyrosnie pies nadajacy sie do dogoterapi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Czy fakt 'bycia' coś załatwia ? Co Ty piszesz ? znaczy to, że jeśli znajdziesz posła z zespołem administracyjnym to już ..... reszta wybrańców sejmowych poprze procedurę ? To nie jest infantylne ? [B]Reakcja Senatu[/B] na głoś Kutza to [B]skandal [/B]- zgoda, diagnoza o tym , że nas odmóżdżają - zgoda. Co do reszty - nie. Masz swojego posła dla projektu koalicji ? masz ? więc zapomnij o tym projekcie, a nawet jak wejdzie pod sejmową 'obróbkę' to pogadamy po, po uchwaleniu. A ja już widzę do jakich paragrafów będę pisał zapytania - i nie tu, lub nie tylko tu, choć projektowi życzę dobrze.[/QUOTE]
Zauważyłeś, że pojawiła się w necie, podobna do Twojej, propozycja algorytmu „napraw gwarancyjnych”?

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/217318-Poprawki-do-obywatelskiego-projektu-o-uoz-DO-MO%C5%BBNA-PODES%C5%81A%C4%86-SWOJE-POMYS%C5%81Y?p=17950375#post17950375[/URL]

Życzę obu projektom jak najlepiej ale nie spodziewam się tu sukcesu. Nie ten czas. Nie to miejsce. Nie te metody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']to ci dobre,ale skad mozna wiedziec ,ze ze szczeniaka wyrosnie pies nadajacy sie do dogoterapi?[/QUOTE]
O rany, aleś Ty mało domyślny! Nie można wiedzieć i nikogo to nie obchodzi, bo organizacja dobroczynna wcale ich nie będzie przyuczać do dogoterapii. Sprzeda je bez problemu i bez naruszania ustawy o ochronie zwierząt. Proste?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...