Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='Odi']

W/w Userzy - zróbcie kolejną nowelizację lub napiszcie kolejną lepszą ustawę o ochronie zwierząt i przeprowadźcie tę ustawę przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, zróbcie w tym celu tyle, ile zrobiła Kahoona, a wówczas będę dziękować oraz klaskać także Wam.

[/QUOTE]
Odi , nie mieszaj . po co mi mówisz że ja mam napisać ustawę jak od pisania prawa są posłowie . Oni się zgodzili na tą robote . Za to im płacimy no nie ?
Jak Suski weźmie moją robotę dajmy na to na rok to ja się może zastanowie i zgodze na to żeby napisać ustawe . To jest do zrobienia ale czy to ma sens ? Po mojemu nie ma żadnego to po co ta mowa ? Niech każdy robi swoje . Byle Dobrze .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajko']Odi , nie mieszaj . po co mi mówisz że ja mam napisać ustawę jak od pisania prawa są posłowie . Oni się zgodzili na tą robote . Za to im płacimy no nie ?
Jak Suski weźmie moją robotę dajmy na to na rok to ja się może zastanowie i zgodze na to żeby napisać ustawe . To jest do zrobienia ale czy to ma sens ? Po mojemu nie ma żadnego to po co ta mowa ? Niech każdy robi swoje . Byle Dobrze .[/QUOTE]
Nie zapominaj ze i oni maja ograniczone mozliwosci, zwlaszcza ustawy ktore niosa za sobo skutki finansowe.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam serdecznie na spotkanie do Łodzi w poniedziałek, godz.18:00, [B]17 X 2011r. z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, dr. Jackiem Tyrankiewiczem.[/B]
[B]Zostanie omówiona NOWA USTAWA o Ochronie Zwierząt - w odniesieniu do spraw dotyczących psów.[/B]
Spotkanie na terenie siedziby: JB SZKOŁY - w Centrum dydaktycznym Kliniki weterynaryjnej przy ulicy [B]Gdańskiej 81.[/B]

Jest to spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych, dla właścicieli psów, hodowców, pracowników schronisk i fundacji adopcyjnych.

Koszt:[B] 20 zł[/B] - całkowity [B]dochód ze szkolenia zostanie przekazany Fundacji "Niechciane i zapomniane" [/B]- [URL]http://www.niechcianeizapomniane.org/[/URL]

Informacje dodatkowe:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SZAMAN']Zapraszam serdecznie na spotkanie do Łodzi w poniedziałek, godz.18:00, [B]17 X 2011r. z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, dr. Jackiem Tyrankiewiczem.[/B]
[B]Zostanie omówiona NOWA USTAWA o Ochronie Zwierząt - w odniesieniu do spraw dotyczących psów.[/B]
Spotkanie na terenie siedziby: JB SZKOŁY - w Centrum dydaktycznym Kliniki weterynaryjnej przy ulicy [B]Gdańskiej 81.[/B]

Jest to spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych, dla właścicieli psów, hodowców, pracowników schronisk i fundacji adopcyjnych.

Koszt:[B] 20 zł[/B] - całkowity [B]dochód ze szkolenia zostanie przekazany Fundacji "Niechciane i zapomniane" [/B]- [URL]http://www.niechcianeizapomniane.org/[/URL]

Informacje dodatkowe:[/QUOTE]

Jeżeli chcecie zaprosić autora nowelizacji, mogę was z nim skontaktować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Jeżeli chcecie zaprosić autora nowelizacji, mogę was z nim skontaktować.[/QUOTE]
[SIZE=3]Jasne, lansu posła nigdy nie za wiele...
Nie przyszło Ci do Twej ślicznej główki, że ludzie chcą pogadać o tym Waszym pożałowania godnym produkcie bez Was, tylko [B]w [/B][/SIZE][SIZE=3][B]gronie fachowców[/B]?[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gobi'][SIZE=3]Jasne, lansu posła nigdy nie za wiele...
Nie przyszło Ci do Twej ślicznej główki, że ludzie chcą pogadać o tym Waszym pożałowania godnym produkcie bez Was, tylko [B]w [/B][/SIZE][SIZE=3][B]gronie fachowców[/B]?[/SIZE][/QUOTE]

Rozumiem, że się wybierasz? Fachowiec, że hej. Wszyscy padną na kolana, a jaki kulturalny i jaki obeznany w temacie.... Zaproś telewizję, taki potencjał nie może się marnować, co tam dogomania, wypłyn na szersze wody - kraj Cię potrzebuje!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Jeżeli chcecie zaprosić autora nowelizacji, mogę was z nim skontaktować.[/QUOTE]

Jakiej nowelizacji ????? hahaha chcialas powiedziec papieru do srocza !!! powiedz ilu sie dalo nabrac na ten smiec !
i to przy twojej pomocy by glosy zbierac ,kto na tym skorzystal ? na pewno nie zwierzeta !!!!!
Czy naprawde w tym spoleczenstwie mamy wiekszy analfabetyzm niz po II wojnie swiatowej ????? ze tak latwo daja sie otumaniac z malymi wyjatkami ? ile razy Ciebie sie upewnialam czy na pewno Suskiemu mozna dziekowac ????? bylas ponoc wszystkiego swiadkiem , to powiedz jak to sie stalo ze to jest smiec ???????

Teraz na pewno admin mnie zablokuje oczywiscie z Twoja pomoca , zadna nowosc w tym kraju gdzie ludzie walczyli o wolnosc ,niestety wolnosci slowa nie ma . Ludzie ludziom zgotowali ten los !!! wygralo PO ale nie wygrala Polska. Przykladem tego jest ta nowelizacja .

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]W czwartek 13 października Parlament Europejski przyjął pisemną Deklarację 26/2011 w sprawie zarządzania populacją psów. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Tekst przyjętej deklaracji:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][URL]http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P7-TA-2011-0444+0+DOC+XML+V0//PL[/URL][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu'][FONT=Arial][SIZE=2]W czwartek 13 października Parlament Europejski przyjął pisemną Deklarację 26/2011 w sprawie zarządzania populacją psów. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Tekst przyjętej deklaracji:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][URL]http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P7-TA-2011-0444+0+DOC+XML+V0//PL[/URL][/SIZE][/FONT][/QUOTE]
przenoszac do uzytku na naszych ziemiach co to da w realu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Jakiej nowelizacji ????? hahaha chcialas powiedziec papieru do srocza !!! powiedz ilu sie dalo nabrac na ten smiec !
i to przy twojej pomocy by glosy zbierac ,kto na tym skorzystal ? na pewno nie zwierzeta !!!!!
Czy naprawde w tym spoleczenstwie mamy wiekszy analfabetyzm niz po II wojnie swiatowej ????? ze tak latwo daja sie otumaniac z malymi wyjatkami ? ile razy Ciebie sie upewnialam czy na pewno Suskiemu mozna dziekowac ????? bylas ponoc wszystkiego swiadkiem , to powiedz jak to sie stalo ze to jest smiec ???????

Teraz na pewno admin mnie zablokuje oczywiscie z Twoja pomoca , zadna nowosc w tym kraju gdzie ludzie walczyli o wolnosc ,niestety wolnosci slowa nie ma . Ludzie ludziom zgotowali ten los !!! wygralo PO ale nie wygrala Polska. Przykladem tego jest ta nowelizacja .[/QUOTE]

zalecam melisę na uspokojenie i zabranie całego PiS do Australii - ganiaj kangury, zamiast pisać o rzeczach, o których nie masz pojęcia

obrażanie mnie czy posła niczego nie zmieni - nam się udało, ty się pienisz na antypodach

joga tez może pomóc...

informuję cię również, bo dobry ze mnie człowiek, że PiS głosował za nowelizacją, czyli tym śmieciem, który Ty - ważna osoba - chcesz wrzucać gdzieś - co to jest "srocz"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']przenoszac do urzytku na naszych ziemiach co to da w realu?[/QUOTE]
Da to że nasi rządzący będa wiedziec że Europa popiera kastracje, sterylizacje oznakowanie i rejestracje psów. Smutne jest to ,ze tylko 2/3 naszych europosłów te deklaracje podpisała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Da to że nasi rządzący będa wiedziec że Europa popiera kastracje, sterylizacje oznakowanie i rejestracje psów. Smutne jest to ,ze tylko 2/3 naszych europosłów te deklaracje podpisała.[/QUOTE]

A masz może informację, którzy polscy europosłowie nie podpisali?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']przenoszac do urzytku na naszych ziemiach co to da w realu?[/QUOTE]
[SIZE=3]To da, że teraz inne kraje członkowskie będą mogły realizować wezwanie Parlamentu Europejskiego do państw członkowskich:
[I]"wzywa państwa członkowskie do przyjęcia kompleksowych strategii zarządzania populacją psów"[/I][/SIZE] [SIZE=3]
korzystając z polskiej strategii zafundowanej nam przez Suskiego, Kahoonę et consortes:[/SIZE]
[quote name='gobi']Przyjdzie funkcjonariusz straży ochrony kolei i podejmie decyzję, że leżącego na torach psa trzeba uśmiercić, wezwie weta do wykonania wyroku i wet będzie musiał decyzję strażnika kolejowego wykonać, bo [B]ustawodawca nie zapewnił wetowi prawa do odmowy wykonania decyzji jakiegoś pacana. [/B]Nawet jeśli wet jako specjalista widzi, że pies ma tylko złamaną nogę, która w parę tygodni się zrośnie. No, chyba że się z kolejarzem jakoś "dogada"...

Gdy nie będzie miejsca w schronisku (a jest więcej niż pewne, że nie będzie), to pierwszy lepszy urzędnik gminny zdecyduje, że psa trzeba uśmiercić, bo stanowi zagrożenie dla ludzi i innych zwierząt. Wezwie hycla i weterynarza do wykonania wyroku i... po problemie bezdomnego psa! [B]Ustawodawca zapomniał określić, kto i według jakich kryteriów będzie decydował o tym czy jest zagrożenie czy nie.[/B] No, chyba że się jakoś urzędnik z wetem "dogada"...

Myśliwy wyjdzie na pole i widząc biegającego tam psa odstrzeli go, bo przecież taki pies stanowi zagrożenie - mógłby na przykład przylecieć do myśliwego i ugryźć go w du.ę! Więc, żeby usunąć zagrażającego osobnika, strzeli mu w łeb. [B]Ustawodawca już nie mówi, że pies czy kot musi wykazywać oznaki zdziczenia, wystarczy, że myśliwy uzna, że osobnik jest zagrożeniem.[/B] No, chyba że się jakoś z właścicielem "dogada"...[/quote]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/212137-Marsz-poparcia-dla-nowelizacji-ustawy-o-ochronie-zwierz%C4%85t/page34[/URL]

[SIZE=3]Szczególnie polecałbym państwom członkowskim rozważenie naśladownictwa polskich rozwiązań w kwestii realizacji zarządzania populacją psów przez "dogadywanie się". To wniosłoby nową jakość do [I][I]acquis[/I] communautaire[/I] :evil_lol:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

gobi-Jezeli co piszesz powyzej ma byc prawda to wg.mnie to jest wolna amerykanka albo podchodzi pod anarchie.tylko prosze nie na plaszczyznie zwierzat eksperymentowac!
jak to ma to "dogadywanie wygladc"?
Ps czy pewnych punktow ustawy nie mozna dokladnie sprecyzowac ,zeby uniemozliic samowole urzedasow i ludzi wrogo nastawionych do tego co zyje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']gobi-Jezeli co piszesz powyzej ma byc prawda to wg.mnie to jest wolna amerykanka albo podchodzi pod anarchie.tylko prosze nie na plaszczyznie zwierzat eksperymentowac!
[B]jak to ma to "dogadywanie wygladc"[/B]?
Ps czy pewnych punktow ustawy nie mozna dokladnie sprecyzowac ,zeby uniemozliic samowole urzedasow i ludzi wrogo nastawionych do tego co zyje?[/QUOTE]
Moja miła [B]xxxx52[/B], to nie [SIZE=4]ma[/SIZE] być prawda, tylko [SIZE=4]jest[/SIZE] prawda. Jak mi nie wierzysz, to przeczytaj sama:

- w [B]art. 33 ust. 3 i 4 [/B]jest o decydowaniu o uśmiercaniu przez strażnika kolei i wecie, który musi tę decyzję wykonać;

- w [B]art. 6 ust. 1 pkt 5 czytanym razem z art. 11 ust. 3[/B] jest o decydowaniu o uśmiercaniu bezdomnych psów przez urzędnika gminy (a właściwie to nie wiadomo przez kogo, może wystarczy sołtys albo pani sklepowa - ustawodawca zapomniał wskazać), bo pies stwarza zagrożenie (nie wiadomo na jakiej podstawie taka diagnoza - ustawodawca zapomniał wskazać);

- a z [B]art. 6 ust. 1 pkt 5[/B] wynika, że myśliwy będzie mógł uśmiercić psa, gdy uzna, że stanowi on zagrożenie, a inaczej nie dało się go usunąć (np. nie mógł go dogonić, żeby złapać), pies wcale nie musi wykazywać oznak zdziczenia!

[SIZE=4]No sama powiedz, czy ja dobrze rozumiem te zapisy? Jak je inaczej można zrozumieć?[/SIZE]
Pytam Kahoony, bo ona się chwali wszędzie, że doradzała Suskiemu w jej pisaniu, ale ta pani jak widać nie znajduje rozsądnego wyjaśnienia, więc mnie atakuje, że ja troll. Nawet do moda na mnie doniosła!

[SIZE=3]Jak ma wyglądać to "dogadywanie" to musisz zapytać mariamc, bo to jej pomysł na realizację "morderczych" zapisów ustawy:[/SIZE]
[quote name='mariamc'][B]Z myśliwymi i leśnikami też idzie się "dogadać"[/B] Mamy w schronie kojce sfinansowane przez Nadleśnictwo . I zwierzęta z lasu trafiają do nas już od lat.[/quote]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/212137-Marsz-poparcia-dla-nowelizacji-ustawy-o-ochronie-zwierz%C4%85t/page34"]http://www.dogomania.pl/threads/212137-Marsz-poparcia-dla-nowelizacji-ustawy-o-ochronie-zwierz%C4%85t/page34[/URL]

[SIZE=3]Teraz już nic nie można, bo nowelizacja uchwalona i podpisana przez Prezydenta.
Ot, wymaszerowali miłośnicy zwierząt rozwiązania dla bezdomnych psów!
I jeszcze posła-zbawcę wybrali do sejmu, żeby sobie w następnej kadencji mógł dalej w sprawach zwierząt poczynać![/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gobi']I jeszcze posła-zbawcę wybrali do sejmu, żeby sobie w następnej kadencji mógł dalej w sprawach zwierząt poczynać![/SIZE][/QUOTE]

I zapewniam, że Pan poseł ma wiele nowych planów. I będzie sobie poczynał - obiecuję. A tobie pozostaje pisanie na dogo, niestety. Rozsądnych wyjaśnień u mnie masa, ale nie mam ochoty Ci ich udzielać. Zainteresowanym udzielę na PW. Twoje pytania tutaj zostaną bez odpowiedzi, radź sobie sama/sam.

I jeszcze taki szczególik - to nie obrońcy zwierząt wybrali Pawła Suskiego na kolejną kadencję - zrobili to jego wyborcy z okręgu nr 40, jak cztery lata temu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Nie zapominaj ze i oni maja ograniczone mozliwosci, zwlaszcza ustawy ktore niosa za sobo skutki finansowe.[/QUOTE]

Cóż,skoro ktoś nie ma możliwości to może niech nie bierze się za coś,co jego możliwosci przekracza?
nie mam nic do pana Suskiego ( poza zwaleniem w tv całej winy za złą sytuację drobnej zwierzyny na lisy ) ale martwi mnie to,że w Polsce mamy prawo,które nie jest jasne i czytelne i każdy może je sobie dowolnie interpretować
ba - część zapisów nowej ustawy,nowelizacji jest nie do wyegzekwowania
myśliwi już sobie z nas kpią w żywe oczy,że " odłowiony " pies wcale nie musi być żywy i nie musi trafić do właściciela/schroniska,może wszak trafić do Chińskiej restauracji
ja wiem że spora część takich osób to demagodzy ale mimo to martwi brak poszanowania dla - wszak nowego i jeszcze nie obowiązującego,prawa.

Link to comment
Share on other sites

gobi-czy idac Twoim sladem to kazdy komu zwierze przeszkadza moze wydac kare smierci?
np.pies uwiazany przy sklepie sie nie podoba sprzedawczyni bo zabki szczerzy to ..........go usunac1
mamie sie piesek nie podoba latajacy kolo bloku to nalezy jak smiec usunac?
Gdzie sa te 2 tygodnie kwarantanny ,co kazde zwierze bezdomne powinno przejsc?czy tylko przez Paff zalatwimy czyste sterylne ulice?Czy to ma byc polski western w nowym wykonaniu i wyprobowanie nowej zakupionej broni?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']informuję cię również, bo dobry ze mnie człowiek, że PiS głosował za nowelizacją,...[/QUOTE]
No i co z tego ? co to za roznica ? dla ponad 50% spoleczenstwa zadna roznica.Nie bylo dla nich ani dla mnie wazne kto wygra ,czy pies, czy wydra,nic to w Polsce nie zmieni ! rozumie ,poparlas PO (wkladajac w to mnostwo pracy)widzac tylko swoje osobiste korzysci !
[quote name='kahoona']I zapewniam, że Pan poseł ma wiele nowych planów. I będzie sobie poczynał - obiecuję. .[/QUOTE]

Juz sie boje ...Biedne zwierzaki .....z takimi przepisami nigdy nie doczekaja sie poprawy swojego losu.
[quote name='"lis"']w Polsce mamy prawo,które nie jest jasne i czytelne i każdy może je sobie dowolnie interpretować...
część zapisów nowej ustawy,nowelizacji jest nie do wyegzekwowania...[/quote]
Na tym to polega :) wilk syty i owca cala... dlaczego miala by nowelizacja komus zaszkodzic ?
[quote name='"lis"']myśliwi już sobie z nas kpią w żywe oczy....[/quote]
Moge Cie pocieszyc, nie tylko mysliwi sobie kpia :angryy:

Link to comment
Share on other sites

No i się obruszyłas, pokrytykowałaś, popisałaś i co z tego? Nowelizacja obowiązuje od 1 stycznia bez względu na to co jeszcze znajdzie się na dogo.
Szkoda tylko, że nie włozyłaś żadnego wysiłku w robienie czegokolwiek dla polskich zwierząt. Od pisaniny w Australii jeszcze nic się nie zmieniło.

Stan faktyczny jest taki, że z głupiej krytyki po fakcie nic nie wynika. Pisz sobie dalej, obrońcy zwierząt będa robić swoje, a to trochę więcej pracy niż walenie w klawiaturę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']No i się obruszyłas, pokrytykowałaś, popisałaś i co z tego? Nowelizacja obowiązuje od 1 stycznia bez względu na to co jeszcze znajdzie się na dogo.
Szkoda tylko, że nie włozyłaś żadnego wysiłku w robienie czegokolwiek dla polskich zwierząt. Od pisaniny w Australii jeszcze nic się nie zmieniło.

Stan faktyczny jest taki, że z głupiej krytyki po fakcie nic nie wynika. Pisz sobie dalej, obrońcy zwierząt będa robić swoje, a to trochę więcej pracy niż walenie w klawiaturę.[/QUOTE]
Kahoona . Ja uważam że każdy jeden powinien główkować i robić to na czym się jako tako zna . To co tu czytam i to co pisze lis znaczy że ty i poseł nie znacie się na pisaniu prawa . Dlatego tak to wszystko wygląda i jak tylko atakujesz innych to mądrości Ci nie przybywa . A ty na czym się znasz ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']I zapewniam, że Pan poseł ma wiele nowych planów. I będzie sobie poczynał - obiecuję. A tobie pozostaje pisanie na dogo, niestety. Rozsądnych wyjaśnień u mnie masa, ale nie mam ochoty Ci ich udzielać. [B]Zainteresowanym udzielę na PW. Twoje pytania tutaj zostaną bez odpowiedzi[/B], [B]radź sobie sama/sam.[/B]

I jeszcze taki szczególik - to nie obrońcy zwierząt wybrali Pawła Suskiego na kolejną kadencję - zrobili to jego wyborcy z okręgu nr 40, jak cztery lata temu.[/QUOTE]
[SIZE=3]Ot, kwintesencja ustawodawstwa według Kahoony et consortes - bezsensowne zapisy ustawy i "dogadywanie się" aktorów za kulisami. A "ciemny lud" niech sobie sam radzi![/SIZE][SIZE=3] Arogancja z nomen omen Wiejskiej.[/SIZE]
[SIZE=3]
Kahoona do sejmu!!! Będzie wśród swoich!
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...