Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

Też tak myślę,znając poglądy pana prezydenta:

[quote]
[B]Czy podpisałby Pan (zainicjował) ustawę znoszącą przepis, który pozwala myśliwym na strzelanie do psów i kotów (art. 33a ust 3 Ustawy o ochronie zwierząt: "Zdziczałe psy i koty przebywające bez opieki i dozoru człowieka na terenie obwodów łowieckich w odległości większej niż 200 m od zabudowań mieszkalnych i stanowiące zagrożenie dla zwierząt dziko żyjących, w tym zwierząt łownych, mogą być zwalczane przez dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich."

[/B][B]Bronisław Komorowski[/B]

Zdziczałe psy i koty mogą być także zagrożeniem dla człowieka, a nie tylko dla zwierzyny, mogą roznosić różne choroby. Należy bardzo ostrożnie podejść do tej kwestii. Tym bardziej, że z mojej wiedzy wynika, że przepis ten nie jest przez myśliwych nadużywany. Problem stanowią zresztą nie tylko psy "zdziczałe", ale również spuszczane na noc z łańcucha, aby "coś" sobie złapały w lesie lub na polu, bo właścicielowi żal miski strawy. W Polsce istnieje poważny problem braku przepisów wymuszających na właścicielach odpowiedni dozór i opiekę nad psami. W moim przekonaniu do najlepszych hodowców i właścicieli psów należą właśnie myśliwi.
[/quote]

[url]http://wyborcza.pl/1,75478,8024503,Pytania__Gazety_Wyborczej__do_kandydatow_na_prezydenta.html?as=1&startsz=x#ixzz0r6gJMLVI[/url]

21 dni od 16.09,czyli ma czas do 7.10,tak?.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis']21 dni od 16.09,czyli ma czas do 7.10,tak?.[/QUOTE]


Przepis art. 122 konstytucji stanowi ze:

Art. 122.

[LIST=1]
[*]Po zakończeniu postępowania określonego w art. 121 Marszałek Sejmu [B]przedstawia uchwaloną ustawę do podpisu [/B]Prezydentowi Rzeczypospolitej.
[*]Prezydent Rzeczypospolitej [B]podpisuje ustawę w ciągu 21 dni od dnia przedstawienia[/B] i zarządza jej ogłoszenie w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej.
[/LIST][B]NIESTETY NIE ZNAMY DATY PRZEDSTAWIENIA,[/B]
dlatego trudno okreslic koncowy, graniczny termin podpisu.

Link to comment
Share on other sites

Wklejam info od Malagos:
[B][IMG]http://www.dogomania.pl/threads/213315-Krzyk-cierpienia-...-Tessa-...-b%C5%82aga-o-pomoc-%21/images/icons/icon1.png[/IMG] [/B]
[INDENT]We wtorek ( 04.10) o 10.30 w sądzie w Pułtusku odbędzie się rozprawa w sprawie schroniska w Chrcynnem . Potrzebne wsparcie ilościowe jeśli chodzi o osoby. Potrzebne jak największe zainteresowanie i przybycie wielu osób. Będzie TV. Proszę rozsyłaj tę wiadomość, może znajdą się osoby chętne pomóc i przyjdą jako widownia. Dla tych psin to ostatnia szansa, jeśli teraz umorzą sprawę to znaczy, że już nic nie można zrobić a los tych i następnych biedaków będzie przesądzony [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/213315-Krzyk-cierpienia-...-Tessa-...-b%C5%82aga-o-pomoc-%21/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG] kolejne zakładanie następnych spraw będzie mijało się z celem. Zresztą nikt już się tym nie będzie zajmował[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Dwie dobre wiadomości:

1) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę - cytuję ze strony [URL="http://www.prezydent.pl:"]www.prezydent.pl:[/URL]
[quote]Ustawa z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - podpisana 10 października 2011 r.;[/quote]Link do strony: [URL]http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy/podpisane/art,16,pazdziernik-2011-r-.html[/URL]

2) Pan Paweł Suski został ponownie wybrany do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - cytuję ze strony Pana Posła:
[quote]

Podziękowania



[SIZE=3][FONT=Calibri]W związku z ponownym wybraniem mnie do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie dziękuję wszystkim Wyborcom za okazane zaufanie. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Jestem przekonany, że w drugiej kadencji moja wiedza i zdobyte doświadczenie zaowocują jeszcze większymi możliwościami konstruktywnej pracy dla naszego regionu.[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Calibri] Z wyrazami szacunku[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri] Paweł Suski[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri] Poseł na Sejm RP[/FONT][/SIZE][/quote]Link do strony: [URL]http://www.pawelsuski.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Cóż,nowelizacja podpisana ale nie jestem pewien,czy w kwestii strzelania do psów i kotów cokolwiek się zmieni,czy nowe prawo nie będzie li tylko prawem na papierze
myśliwi twierdzą bowiem,że nadal będą mogli strzelać do psów i kotów,zniknął tylko zapis o zdziczałych zwierzętach i można nioby strzelać do wszystkich,powołując się na [COLOR=#000000]art.6, ust.1, pkt 6:

[/COLOR][COLOR=#000000]w art. 6:
a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Zabrania się zabijania zwierząt, z wyjątkiem:
...

3) konieczności bezzwłocznego uśmiercenia
....
5) usuwania osobników bezpośrednio zagrażających ludziom lub innym
zwierzętom, jeżeli nie jest możliwy inny sposób usunięcia zagrożenia,
....

czyli twierdzą że nadal będą robić swoje,tylko na większą skalę,bo pies nie musi już mieć oznak zdziczenia,musi tylko stwarzać zagrożenie.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

chyba na jakimś forum myśliwskim widziałam piękne naśmiewanie się z psiarzy, którzy sobie do ustawy o ochronie zwierząt dali powyższy zapis - właśnie cytowany art. 6,
Że teraz to każdy z nich będzie mógł "do szczurołapa czy wilczura postrzelać dla sportu"...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']chyba na jakimś forum myśliwskim widziałam piękne naśmiewanie się z psiarzy, którzy sobie do ustawy o ochronie zwierząt dali powyższy zapis - właśnie cytowany art. 6,
Że teraz to każdy z nich będzie mógł "do szczurołapa czy wilczura postrzelać dla sportu"...[/QUOTE]
czy nie da sie zrobic z tym "fantem"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']czy nie da sie zrobic z tym "fantem"?[/QUOTE]
Ja myśle że dużo można zrobić.Po pierwsze w lesie trzymać psa na sznurku . Po drugie jak który nie chce na sznurku to na wszelki wypadek do lasu zabiera z sobą niezbędnik , duży czarny worek na którym wydrukowany jest tekst tej ustawy z autografem posła co jak napisała Odi najwięcej zrobił dla psów,saperke i świeczke do zapalenia na grobie kundla .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']czy nie da sie zrobic z tym "fantem"?[/QUOTE]
Było robić jak był czas. Zamiast klaskać bezmyślnie! I maszerować jak stado baranów "NA TAK"!
Daliście się ograć jak dzieci...
Nie tylko myśliwym.
Słyszałem, że jakaś organizacja hodowców psów nierasowych czeka na rejestrację w KRS. To dopiero będą jaja!!!

Link to comment
Share on other sites

Ponoć " Łowiec Polski " uczy myśliwych jak mają omijać nowe zapisy w ustawie korzystając z artykułu 6,poza tym,włodarze chwalą się że to oni odnieśli sukces - [COLOR=#000000] ŁP nr 10/2011:[/COLOR]

[QUOTE][COLOR=#000000][I][COLOR=blue]Przez okres procedowania nad zmianami w ustawie wydawało się, że nie łatwo będzie obronić zapis o odstrzale zdziczałych psów i kotów (....) Tytanicznej pracy nielicznych posłów członków PZŁ, zawdzięczamy - a właściwie zawdzięcza polska przyroda - że tę propagandę udało się skonfrontować (....) z racjonalnym opisem rzeczywistości. Tym kilku ludziom, przede wszystkim Tomaszowi Kuleszy, Władysławowi Szkopowi i Henrykowi Siedlaczkowi (....) należą się słowa podziękowania.

Z tej batalii nie tyle o prawo, co zobowiązanie myśliwych do redukowania zdziczałych zwierzat (....) wynikają ważne wnioski na przyszłość . Po pierwsze, to po naszej - myśliwych - stronie leży teraz szczególny nakaz, by [B]dokonywać takich[/B] z rozwagą i ostrożnością. Prawo do takich odstrzałów powinni mieć tylko najbardziej doświadczeni myśliwi albo jedynie strażnicy łowieccy[/COLOR][/I][/COLOR][/QUOTE]

i:

[QUOTE][COLOR=#000000][COLOR=blue][I]W ostatniej kadencji – dla spraw łowiectwa – potrafił Pan nawet, mówiąc kolokwialnie, nadstawić karku i narazić się innym, opowiadając się za utrzymaniem możliwości odstrzału przez myśliwych zdziczałych psów i kotów, czyniących ogromne szkody w populacji zwierzyny.[/I][/COLOR]

a w odpowiedzi znajduję:

[COLOR=blue][I]Na szczęście w Komisji Ochrony Środowiska, która odrzuciła taką poprawkę, było więcej posłów, którzy mieli wystarczającą wiedzę w sferze ochrony przyrody i gospodarki populacjami.[/I][/COLOR]
[/COLOR][/QUOTE]

ogólnie,śmieszy mnie ta troska panów " strzelaczy ' o dobro polskiej przyrody: chcieli by wystrzelać i wytruć psy,koty,lisy,borsuku,kuny,kruki,sroki,wrony,jastrzębie,myszołowy,etc. w imię ochrony zajęcy,kuropatw i bażantów ale sami nie są w stanie zrezygnować z odstrzału dwóch pierwszych gatunków / moratorium Ministerstwa Środowiska / - mało tego,reakcją na przesunięcie wejścia w życie owego dwuletniego moratorium / z końca tego roku na początek przyszłego / jest apel o wystrzelanie jak największej ilości zajęcy przed wejściem w życie ochrony.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/members/11382-kahoona"][B]kahoona[/B][/URL][B] - [/B]obawiam się,że z miłośnikami zwierząt nikt ( u władzy ) się na poważnie nie liczy a wszelkie akcje są czysto wizerunkowe,propagandowe a jak przychodzi co do czego,to poparcie nagle znika i zostaje po staremu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis'][URL="http://www.dogomania.pl/members/11382-kahoona"][B]kahoona[/B][/URL][B] - [/B]obawiam się,że z miłośnikami zwierząt nikt ( u władzy ) się na poważnie nie liczy a wszelkie akcje są czysto wizerunkowe,propagandowe a jak przychodzi co do czego,to poparcie nagle znika i zostaje po staremu.[/QUOTE]

Mam jednak trochę inną opinię, brałam udział w tych pracach na każdym etapie i udało się zrobic wiele, jest w parlamencie wielu ludzi z którymi można rozmawiać - pozwól pozostanę jednak przy swoim zdaniu.

Link to comment
Share on other sites

Ja,mimo to politykom nie ufam - w polityce zawsze liczą się znajomości,brudne gierki,poparcie czegoś do czego nie jest się przekonanym za poparcie swojego pomysłu,przysługa za przysługę,wewnętrzne rozgrywki,itp.itd.
nie ma miejsca na ideały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gobi']Było robić jak był czas. Zamiast klaskać bezmyślnie! I maszerować jak stado baranów "NA TAK"!
Daliście się ograć jak dzieci...
Nie tylko myśliwym.
Słyszałem, że jakaś organizacja hodowców psów nierasowych czeka na rejestrację w KRS. To dopiero będą jaja!!![/QUOTE]
hodowcy psow nierasowych super brzmi nawet wiarygodnie.
Juz zaczynaja kombinowac,a co bedzie pozniej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Mam jednak trochę inną opinię, brałam udział w tych pracach na każdym etapie i [B]udało się zrobic wiele[/B], jest w parlamencie wielu ludzi z którymi można rozmawiać - pozwól pozostanę jednak przy swoim zdaniu.[/QUOTE]
[FONT=&quot][FONT=Verdana]No właśnie też o tym gadamy jak dużo zrobiliście na ten przykład dla myśliwych .Mydlenie oczu .[/FONT]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Userzy Kajko i Gobi - wówczas, gdy był czas i okazja do dyskusji na temat kształtu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt osobiście czynnie włączyłam się i wysyłałam swoje uwagi oraz konkretne propozycje zapisów w ustawie.
Część moich uwag została uwzględniona, inne nie.
Tyle mogłam zrobić, jako obywatel.

W/w Userzy - zróbcie kolejną nowelizację lub napiszcie kolejną lepszą ustawę o ochronie zwierząt i przeprowadźcie tę ustawę przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, zróbcie w tym celu tyle, ile zrobiła Kahoona, a wówczas będę dziękować oraz klaskać także Wam.

Wybaczcie w/w Userzy, iż nie dotrzymam Wam tu towarzystwa - Psy Wojtyszkowe czekają.
Chcecie wykonać konkretną pracę np. w sprawie Psów Wojtyszkowych - przyłączcie się - im nas więcej, tym lepiej - synergia i jeszcze raz synergia.

Link to comment
Share on other sites

Cóż,nie każdy zna się na tyle dobrze na prawie ( o ile w ogóle się zna ) żeby uczestniczyć w tworzeniu nowej ustawy,nowelizacji,poprawek,itp.
zresztą - prawo,prawem a i tak ludzie będą robić swoje - najważniejsza jest egzekucja owego prawa i to na wielu płaszczyznach,od gmin aż po sądy
niestety,obawiam się ze nikt nie będzie sprawdzał tego,ile czasu pies spędza dziennie na łańcuchu,o wyłapywaniu bezpańskich,zagubionych psów nie mówiąc,skoro oddanie jednego psa do schronu to koszt 1500 zł ...
obawiam się,że w wielu kwestiach prawo będzie tylko na papierze a tak naprawdę zostanie po staremu
myśliwi już obciążają nas i masze sumienia winą za zagryzione zwierzęta,dzieci i starsze osoby - bo ich zdaniem teraz psy zaczną mordować ludzi na potęgę ( zresztą,tylko oni czekają na taki obrót sprawy,podobnie w przypadku wilka )
a sami otwarcie przyznają,że prawdziwy myśliwy nie ugnie się przed nowym prawem i psy będzie zabijał bo to jego obowiązek,będzie tylko większa finezja ( w co wątpię ),zejście do podziemi,partyzantka,bo tego ponoć wymaga od nich polska przyroda
tak więc,myślę że zmieni się niewiele - o ile w ogóle coś się zmieni - bo nie same zmiany w prawie są najistotniejsze a przestrzeganie i egzekwowanie owego prawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi']Userzy Kajko i Gobi - wówczas, gdy był czas i okazja do dyskusji na temat kształtu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt osobiście czynnie włączyłam się i wysyłałam swoje uwagi oraz konkretne propozycje zapisów w ustawie.
[B]Część moich uwag została uwzględniona[/B], inne nie.
Tyle mogłam zrobić, jako obywatel.
[/QUOTE]
To konkretnie za które pomysły nowelizacji mamy Tobie podziękować, Obywatelko Odi?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...