Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='Akteon']Bardzo dobrze że ten zapis o obowiązku myśliwego wypadł bo był bezsensu skoro wyżej w tej samej ustawie stoi że ten obowiązek dotyczy każdej osoby która tego psa spotka. KAŻDEJ czyli mysliwego też..[/QUOTE]

Tyle że myśliwi jakby nie zauważyli tego że każdy ma taki obowiązek,zauważyli tylko to,że oni go nie mają,że nie jest on zapisany
poza tym,myśliwi tak interpretują nowe prawo,że nadal będą mogli zabijać psy i koty,a do tego będą mogli odławiać psy i koty i żądać za ich zwrot kwoty wziętej z kosmosu.

Dodam jeszcze,że myśliwi z którymi dyskutuję,min.na leśnym forum uważają,że sterylizacja,kastracja to okrucieństwo i znęcanie się nad zwierzętami,bo pies czy kot powinny się swobodnie rozmnażać a później powinny być humanitarnie i litościwie zabijane przez myśliwych.

Co do kotów,idealnym wyjściem byłby tatuaż w uchu,tak jak już ktoś wspomniał o tym,jak to wygląda ww Niemczech - taki tatuaż na pewno jest tańszy od chipa.

Link to comment
Share on other sites

off topic: wstrząsająca historia
Podpiszcie petycję: [url]www.petycje.pl/petycja/7778/w_sprawie_okrutnego_zabicia_psa_przez_policjantÓw_.html[/url]
Opis zdarzenia w treści petycji.

Jak podpisywać:
1. nciśnij "popieram petycje - jestem ZA"
2. wypełnij to o co Cie proszą i nacisnij "podpisz petycję"
3. Poczekaj na e-mail z potwierdzeniem, wejdź na podany link
4. wpisz w okienku podany kod i nacisnij "potwierdzam"

Link to comment
Share on other sites

Oto co o kastracji,sterylizacji bezpańskich i nie tylko psów i kotów piszą myśliwi:


[QUOTE]Sterylizacja i kastracja psów to rozwiązania dla ludzi którzy powinni zostać przy pluszowych misiach, bo najwyraźniej nie ogarniają prostej prawdy ze żywe zwierze ma prawo do takich potrzeb jak posiadanie potomstwa.
Co więcej jest to jeden z najważniejszych celów jakie postawiła przed nim natura.
A jak piesek za bardzo biega to może mu łapkę obetnijmy co?
Nie lubisz jak piesek biega nie kupuj pieska, boisz się że ci kocurek zaleje dywan, nie kupuj kocurka, zawsze są rybki do wyboru.
[b]Jeśli masz dobrego mądrego psa/kota, powinieneś zadbać o to by się rozmnożył , a następnie o to aby jego potomstwo trafiło w dobre ręce. Dzięki temu będzie na świecie więcej fajnych psów/kotów.
To nie jest rzecz skomplikowana, przynajmniej dla przeciętnie inteligentnego człowieka. [/b]
A sterylizacja/kastracja psa/kota jest jedynie wyznacznikiem ułomności właściciela tak okaleczonego zwierzęcia.
Okaleczanie własnych ulubieńców może być chyba nawet syndromem jakiejś choroby psychicznej, lub manifestacją ukrytych zboczeń...
Nie wyobrażam sobie żeby zdrowa psychicznie osoba zaprowadziła swego kochanego psa na urżnięcie jaj, w idiotycznym przekonaniu że tak będzie mu lepiej.
Jeśli uważasz że tak jest lepiej to na co czekasz? Rżnij i swoje.. [/QUOTE]

[url]http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?p=399868#399868[/url]

napiszcie mi,jak z takimi rozmawiać i czy jest w ogóle sens?,jest o czym?
staram się już od ok.czterech lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']off topic: wstrząsająca historia
Podpiszcie petycję: [url]www.petycje.pl/petycja/7778/w_sprawie_okrutnego_zabicia_psa_przez_policjantÓw_.html[/url]
Opis zdarzenia w treści petycji.

Jak podpisywać:
1. nciśnij "popieram petycje - jestem ZA"
2. wypełnij to o co Cie proszą i nacisnij "podpisz petycję"
3. Poczekaj na e-mail z potwierdzeniem, wejdź na podany link
4. wpisz w okienku podany kod i nacisnij "potwierdzam"[/QUOTE]

Podpisane, potwierdzone. Choć najchętniej tych osobników udusiłabym gołymi rękami. Powoli.

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [SIZE=6][B][U][FONT=&quot]WAŻNE![/FONT][/U][/B][/SIZE]

[SIZE=5][B][FONT=&quot]Dziś po południu połączone komisje senackie Samorządu Terytorialnego i Administracji oraz Środowiska przyjęły projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.
[/FONT][/B][/SIZE]

[FONT=&quot][SIZE=5][B]Wprowadzono kilka poprawek na wniosek Biura Legislacyjnego Senatu, ale mają one charakter uszczegóławiający i redakcyjny, nie zmieniając żadnego z zapisów. [/B][/SIZE][/FONT][SIZE=5]

[/SIZE] [FONT=&quot][SIZE=5]1. Poprawka w art. 1 ust. 2 – skreśla się wyrazy „zadawania śmierci” oraz wyrazy „zadawanie śmierci” – zastępuje się je wyrazem „działanie” . Poprawka uzasadniona jest w taki sposób, aby „szczególne znęcanie” nie dotyczyło wyłącznie takiego znęcania, które prowadzi do śmierci zwierzęcia.[/SIZE][/FONT][SIZE=5]
[/SIZE] [SIZE=5]
[/SIZE] [FONT=&quot][SIZE=5]2. Poprawka w art. 7 ust. 1a – straż gminna nie składa do wójta/burmistrza wniosku a informacje i decyzja o odbiorze jest podejmowana na podstawie informacji a nie wniosku. Uzasadnienie – straż gminna nie może składać wniosku gdyż wtedy stałaby się stroną postępowania administracyjnego, będąc jednocześnie w podległości służbowej do wójta/burmistrza.[/SIZE][/FONT][SIZE=5]
[/SIZE] [SIZE=5]
[/SIZE][FONT=&quot][SIZE=5]3. Poprawka w art. 33 ust.4 – poprawka redakcyjna – ustęp otrzymuje brzmienie: „zastrzelenie zwierząt wolno żyjących (dzikich) – przez osobę uprawnioną do użycia broni palnej”.
[/SIZE][/FONT][SIZE=5]
[/SIZE] [FONT=&quot][SIZE=5]4. Poprawka w art. 33a ust. 3 p. 1 – „ustalenie właściciela psa w celu pouczenia go” zastępuje się wyrazami „pouczenie właściciela psa”.[/SIZE][/FONT][SIZE=5]
[/SIZE] [SIZE=5]
[/SIZE] [FONT=&quot][SIZE=5]5. Poprawka w art. 37e - dodaje się ustęp w brzmieniu: „orzekanie w sprawach, o których mowa w ust.1, następuje w trybie przepisów Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.”[/SIZE][/FONT][SIZE=5]
[/SIZE] [SIZE=5]
[/SIZE] [FONT=&quot][SIZE=5]Dodatkowo podjęto marne i nieskuteczne próby wyrzucenia zapisu o zakazie kopiowania (nie wiem kto wysyłał do senatorów takie pisma). Próbowano również ograniczyć zakaz handlu na wystawach – wątpliwe brawa dla niejakiej Polskiej Unii Kynologicznej. Żadna z tych akcji na szczęście nie wzbudziła zainteresowania senatorów, byłam pod wielki wrażeniem profesjonalizmu i rozsądku senatorów – na komisjach sejmowych takiego porządku i merytoryki nie ma.[/SIZE][/FONT][SIZE=5]
[/SIZE]
[B][U][FONT=&quot][SIZE=5]A na koniec najlepsza wiadomość:[/SIZE] [/FONT][/U][/B][FONT=&quot][SIZE=5][B]
Senator Jan Olech (myśliwy zresztą) zgłosił własną poprawkę, dotyczącą art. 33. Koledzy myśliwi mu chyba nie pogratulują….[/B][/SIZE][/FONT][SIZE=5]

W [B][FONT=&quot]art. 33 ust 3. Wykluczył, z katalogu osób uprawnionych do stwierdzenia konieczności bezzwłocznego uśmiercenia, członków Polskiego Związku Łowieckiego.[/FONT][/B][/SIZE] [SIZE=5]

[/SIZE] [FONT=&quot][SIZE=5]Zaczynam wierzyć, że myśliwy tez człowiek…..:evil_lol:[/SIZE][/FONT] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

A mnie cały czas zastanawia,jak rozwiązać ten problem:

[quote]Działkowicze zgłosili do gminy problem, to jest wałęsającego się bezdomnego (porzuconego) psa. Na miejsce przyjechał radny - zarazem myśliwy. I psa odstrzelił.
Jakiś czas później rozmawiałem z nim. Zapytałem, czy gmina nie ma umowy z hyclem i schroniskiem. Odpowiedział, że owszem, ma, bo musi mieć według prawa. Tyle, że za odłowienie i odstawienie jednego psa gmina musi zapłacić 1000 zł. A takich zdarzeń jest w skali roku kilkanaście albo i więcej. Powiedział mi: [B]"panie leśniczy, jakby tak zawsze wzywać hycla, to gmina poszła by z torbami. A już na pewno trzeba by wydać na kundle całą kasę przewidzianą w budżecie na ochronę środowiska. Lepiej i taniej problem załatwią myśliwi." [/B]
Dodam, że gmina faktycznie jest dość biedna. Wiejska, rolnicza, na piaskach. Kasa z podatku rolnego to "grosze". I przy wydatkach każdą złotówkę władze muszą oglądać z dwóch stron dokładnie.
Niestety, tak to wygląda w praktyce. [IMG]http://www.forum.lasypolskie.pl/images/smiles/sad.gif[/IMG] Dlatego nie dziwię się, że będąc radnym (znając realia) zastrzelił psa. [/quote]jak ukrócić takie działanie gmin?,może trzeba by było zmienić sposób finansowania odłowu i dostarczenia do schroniska psa?

A co do pana senatora - jakiś czas temu stwierdził on,że w Polsce jest tak dużo dzikich zwierząt że liczbę myśliwych można by zwiększyć do miliona polujących a fakt że jest ich tak mało to wina społeczeństwa - cytuję z pamięci.

Link to comment
Share on other sites

Uważam że przeciętny myśliwi ma jednak większą wiedzę w temacie zwierząt niż przeciętny funkcjonariusz [FONT=Times New Roman][SIZE=3]straży ochrony kolei, straży gminnej, czy Straży Granicznej aby potrafić stwierdzić konieczność uśmiercenia[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [B][URL="http://www.psy.pl/aktualnosci-psy/art6623,pomozcie-psom-w-polsce-i-w-europie-.html"]http://www.psy.pl/aktualnosci-psy/ar...-europie-.html[/URL]
[/B]
Wpierw przeczytajcie ten link na górze!

CZASU MAŁO! A wysłanie maila do kilkudziestu posłów to raptem pół godziny czasu. Ja to już zrobiłam. Od lat staram się o powszechne znakowanie i rejestracje psów i wreszcie w Unii droga się może otworzyć.
Bardzo Was proszę!
Możecie pisać jako osoby indywidualne (obywatele) lub też organizacje.
Poniżej, dla wygody, podaję listę e-maili do europosłów którzy jeszcze nie podpisali deklaracji, zgrupowaną piątkami:

[EMAIL="[email protected]"][email protected];[/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected]; [email protected];[/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected];[/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected]

[email protected]; [email protected];[/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected];
[email protected];
[email protected]

[email protected];
[email protected]; [email protected];
[email protected];
[email protected]

[email protected];
[email protected];
[email protected];
[email protected];
[email protected]

[email protected];
[email protected];
[email protected];
[email protected];
[email protected]

[email protected];
piotr.borys@europarl.
europa.eu;[email protected]; [email protected]

[email protected];
[email protected];[/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected];[/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected];
[email protected][/EMAIL] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[B]Dziś od rana w Sejmie zajmowano się zwierzętami.[/B]

Wpierw, Czarek Wyszyński (VIVA), jako przewodniczący społecznego komitetu inicjatywy obywatelskiej, prezentował podczas pierwszego czytania obywatelski projekt ustawy o ochronie zwierząt.
Naliczyłam na sali aż 18 posłów, rezultat jednak był taki, jaki organizacje sobie wymarzyły - projekt jednogłośnie odesłany został do komisji.
Oznacza to, że w następnej kadencji będzie procedowany i sprawy zwierząt nie zostaną załatwione tylko nowelizacją poselską. To dobrze.

Przedstawiciele rządu (Min. Rolnictwa) zwrócili uwagę, że projekt Koalicji jest niezgodny z 5 dyrektywami UE, ale Czarek zadeklarował wolę zmian dostosowawczych i poprosił o skierowanie projektu do dalszych prac. Radził sobie doskonale.
Miłośnicy zwierząt powinni być z niego dumni. W końcu nie co dzień człowiek przemawia w Sejmie :).

O 13.00 rozpoczęło się posiedzenie trzech połączonych komisji sejmowych, gdzie dyskutowany był tylko jeden punkt - przyjęcie lub odrzucenie poprawek senackich do projektu poselskiego. Przyjęto wszystkie poprawki, oprócz jednej - na wniosek posła sprawozdawcy Magdaleny Kochan, komisje opowiedziały się przeciw poprawce senatora Olecha, dotyczącej wykreślenia mysliwych z katalogu osób, uprawnionych do stwierdzenia koniecznosci uśmiercenia.
Wróciliśmy więc do wersji sprzed Senatu.

Ogólnie jednak [B]ten dzień był ważny[/B] - sprawy zwierząt istnieją w polskim Sejmie, media o tym mówią, a obrońcy zwierząt to partnerzy, a nie "oszołomy". Nowelizacja jest już faktem, projekt obywatelski będzie procedowany. Można stwierdzić, że prawa zwierząt stają się tematem do dyskusji. To bardzo dobry początek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaanna019']z radością donoszę, że przed chwilą sejm uchwalił ustawę o ochronie zwierząt :d[/quote]

uprzedziłaś mnie, ale to dowodzi tylko niezwykłej czujności miłośników zwierząt:multi::multi::multi:

[B][SIZE=4]NOWELIZACJA USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT ZOSTAŁA WŁAŚNIE POMYŚLNIE PRZEGŁOSOWANA Z POPRAWKAMI SENACKIMI.

POZOSTAJE PODPIS PREZYDENTA, KTÓRY MA NA TO 30 DNI.

TRZYMAJMY KCIUKI![/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis']A którego mija termin w którym musi złożyć podpis?
ja taki pewien nie jestem,wiedząc z jakiego środowiska wywodzi się pan prezydent,ale zobaczymy,chcę wierzyć że podpisze.[/QUOTE]

będzie tutaj:
[URL]http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy/podpisane/art,15,wrzesien-2011-r-.html[/URL]

ma czas do 30.09

Link to comment
Share on other sites

16-09-2011 19:19
[quote name='kahoona']
NOWELIZACJA USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT ZOSTAŁA WŁAŚNIE POMYŚLNIE PRZEGŁOSOWANA Z POPRAWKAMI SENACKIMI.

POZOSTAJE PODPIS PREZYDENTA, KTÓRY MA NA TO[B] 30 DNI. [/B]
TRZYMAJMY KCIUKI![/QUOTE]

Wczoraj 17:14
[quote name='lis']Do kiedy / do którego / prezydent ma czas aby podpisać nowelizację?.[/QUOTE]

wczoraj 21:04
[quote name='kahoona'][B]30 dni [/B]- jestem pewna, że podpisze[/QUOTE]
Wczoraj 21:20
[quote name='lis']A którego mija termin w którym musi złożyć podpis?
[/QUOTE]

Wczoraj 21:51
[quote name='kahoona']ma czas do 30.09[/QUOTE]

???????????????????????????? hm .... 30 dni ,do 30.09 jak umie liczyc,
to chyba od 16.09 nie jest 30 dni do 30.09

Ciesze sie ze jest pewnosc ze zostanie podpisana :)
Moze ja odpowiem Ci [B]lis[/B] na Twoje pytanie ;)

Prezydent ma 21 dni na podpisanie ustawy, a nie 30 dni.

Art. 122 konstytucji.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...