Jump to content
Dogomania

Dobre i złe karmy...


Polari

Recommended Posts

No Ja będę pierwsza... Ostatnio gdy do miski wsypałam karmę Vitapol dla świnek, zauważyłam coś dziwnego... Myślałam że to jakiś patyczek ale wzięłam to do ręki a to zardzewiały gwóźdź! :shock: Vitakraft jest niby dobra ale mojej śwince nie smakuję... Jaką karmę polecacie?

Link to comment
Share on other sites

Versele-Laga produkuje świetne karmy. Dla szczurów Rat Nature i dla chomików Hamster Nature, Mini Hamster Nature oraz Hamster Crispy nie mają sobie równych. Te karmy zawierają znikomą ilość drobnych ziaren, które przeważnie nie są przez zwierzęta zjadane. Moje dżungary wcinają te karmy aż miło:lol:. Dla świnek są chyba ze 4 rodzaje. Myślę że warto spróbować.

Link to comment
Share on other sites

W Kielcach to wiem gdzie:lol: Myślę że Kakadu ma tę firmę, to duży sklep. Dla świnek morskich jest CAVIA NATURE(urozmaicony, z wyciągiem z jukki), CAVIA NATURE RE-BALANCE(urozmaicony, taki "light"), CAVIA CRISPY(urozmaicony, sporo tańszy niż pierwszy, ma więcej granulatu), oraz CAVIA PRO i CAVIA COMPLETE- to są jednolite granulaty. Bardzo dobra jakość. A z VITAKRAFTU warto spróbować te z serii EMOTION:lol:
Tak, to ta firma:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ze swojej strony polecam wszystkie karmy Versele-Laga, dla szczurów Timę Rattimę. Z doświadczeń moich testerów (6 kosztaniczek, 4 szczury, 2 chomiki) te karmy są najlepsze i pod względem skłądu i jakości b. odpowiadają właścicielce. Dokładnie te , które stosuje to:
Versele Laga Rat Nature
Versele Laga Rat Complete
Versele Laga Chinchilla COmplete
Versele Laga Chinchilla Nature
Versele Laga Chinchilla&Degu Pro
Versele Laga Degu Nature
Versele Laga Chinchilla Re-Balance
Versele Laga Hamster Nature
Versele Laga Mini Hamster Nature
Versele Laga Hamster Complete

te wszystkie stosuje zamiennie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja używam karmy Vitapol i twierdzę, że jest dobra. ;)

Jeśli jednak chodzi o lepsze karmy, to polecano mi wyżej wymienione Versele Laga oraz Vitakraft, który również jest bardzo dobrą karmą. W przyszłości planuję podawanie moim zwierzętom Vitakraftu.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o karmy dla królików to składowo świetna jest Versele Laga Cuni PRO.
Granulat, z najwyższą zawartością włókna (co u królików ma największe znaczenie w karmie).
Wada -część zwierząt nie chce jeść ujednoliconego granulatu.

Dobra i chętnie jedzona jest jeszcze VL Cuni Nature, jednak już włókna ma mniej.

Vitapol to taki odpowiednik Pedigree, tylko gryzoniowy. Napakowane pszenicy i grochu, zwierzęta na tym tyją, małe urozmaicenie diety. Niestety, dobra karma ma być składowo zbliżona do naturalnego pokarmu danego gryzonia - Vitapol, ma bardzo podobny skład niezależnie od gatunku. Wbrew pozorom mysz, szczur czy chomik nie zajada się w naturze pszenicą ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...