Jump to content
Dogomania

niebieska błona w oku


Agata A.

Recommended Posts

Mam pytanie, czy jest możliwe aby po zabrudzeniu oka przez piasek oko stało się niebieskie?
Mój szczeniak kopał dziury w ziemi i pewnie zabrudził oko, nie drapał go i nie mrużył jakoś specjalnie, ale po dwóch dnia rano jak wstałam zauważyłam,że pies ma w lewym oku taką niebieską błonę (zmętnione oko) nie wiem jak to nazwać. Weterynarz przepisał krople i maść i powiedział, że to może być po urazie mechanicznym, ale ja sie obawiam, żeby to nie było coś gorszego.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

moim zdaniem gdy piesek kopal w piasku to do oczka dostały się drobinki piaku i po powrocie do domu piesek to poczuł...Pewnie chciał sobie to wyciągnąć łamką i pazurkiem się skaleczył...Jest jeszcze 2 opcja.Może piesek ma wirus czy zapalenie oka.mój piesek miał podobnie...miał wirus (podobny do twojego opisu)który wynikał z zabrudzonej ziemi...Weterynarz polecil mi rumianek(świeży) który się zaparza i musiałam stosować do 3x dziennie przez 2 tygodnie dając rumianek na watę czy płatek kosmetyczny i robiąc okład lub przemywając...Pomogło!!! nadal robie suni takie okłady leczniczo ...!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Odkopuję stary temat, bo nie ma sensu zakładać nowego.
Mojemu psu zrobiła się taka jakby niebieska błona w kąciku oka. Nie widać żeby go to bolało, nie ma też żadnej opuchlizny, ciał obcych też nie stwierdziłam... zastanawiam się co to może być. Zauważyliśmy to 1 maja w pociągu, wróciliśmy 2 wieczorem, trzeciego żaden zaufany wet nie przyjmował. Czekam teraz na koniec nocnej zmiany, jeszcze 3 godziny i dopiero do weta do Dąbrowy.
Oczywiście naczytałam się w internecie 1000 opcji co to może być i szczerze okropnie się boję, bo jak czytałam to takie objawy są np przy wirusowym zapaleniu wątroby (swoją drogą jakie jest ryzyko że pies na nie zachoruje pomimo szczepienia?) czy jaskrze, a może to trzecia powieka... ale z tego co obejrzałam w necie to ona nie ma niebieskawej barwy raczej, czy moze mieć?:( mam nadzieję że to nic groźnego...

Link to comment
Share on other sites

Nie było pani Dagmary, jedziemy jeszcze jutro wieczorem. Praktykant stwierdził, że sprawa wygląda na mało poważną, najprawdopodobniej to lekki stan zapalny ale jutro pani Dagmara wykona badania okulistyczne:)
I kolejny wet mówi nam, że Cziko prawdopodobnie jest młodszy niż powiedziano nam w dchronisku:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy naprawdę tak trudno o sprawach weterynaryjnych pisać na WETERYNATRII ?
To jest dział - PIELĘGNACJA!

nie trzeba krzyczeć ;) odkopałam stary topik i szczerze mówiąc nawet nie zwróciłam uwagi na to, że znajduje się nie w tym dziale, w którym powinien.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...