Jump to content
Dogomania

VITO z ROYALSTAFF SOPOT


Michał1987

Recommended Posts

  • Replies 284
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to zróbcie testy ;) Tylko to już trzeba iść do weterynarza bardziej w temacie dermatologii, alergii - przeciętni weci raczej nie mają zbyt rozległej wiedzy na ten temat.
Ja z moim jeździłam tutaj, do Warszawy:
[URL]http://wetlandia.pl/[/URL]
do Beaty Milewskiej Ignacak - tułałam się z psem z tą alergią po różnych weterynarzach prawie rok i dopiero tam mi porządnie zdiagnozowano psa i wreszcie były efekty. Bardzo łatwo dojazd, dojdziesz pieszo w 5 minut z Ronda Starzyńskiego. Robiliśmy testy i odczulanie na niektóre rzeczy i mam czarno na białym, co mojego psa uczula, co może jeść, a czego nie.

Ja karmę teraz psa właśnie tą Acaną rybną (Acana Pacifica), składowo jest lepsza od Royal Canin - ale to nie znaczy na 100% że dla Twojego psa będzie dobra, jego może akurat coś uczulać, choćby jakieś konkretne konserwanty czy skłądnik na który mój pies nie jest uczulony - nie ma jednej uniwersalnej karmy, która pasuje wszystkim alergikom. Zresztą niedługo chyba wrócimy do barfu, tyle, że będzie ciężko, bo mój jest uczulony na kurczaka, wołowinę, jajka, nabiał... i to nam bardzo utrudnia ułożenie jadłospisu.

EDIT:
Tak, tą teraz mamy.

Link to comment
Share on other sites

własnie nawet ta karma co polecil mi wet nie daje mi pewnosci ze nie bedzie psa uczulac prawda???wiec to jest takie niby strzelanie;/ niby wiemy ze alergia ale nie wiadomo co uczula czyli gowno wiemy;/ bo kazda karma ma tyle skladnikow ze zawsze jakis moze uczulac a jesli nie wiadomo co to takie strzelanie na slepo i tylko pies na tym traci bo sie meczy no i w sumie ja tez bo kase marnuje skoro ciagle bede wydawal na rozne karmy a i tak nie wiem na co jest uczulony..wiec jednak pojade do tej wawy i zrobie testy. a ile takie testy kosztują??i ile trwaja??trzeba sie umawiac czy jak>???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Michał1987']własnie nawet ta karma co polecil mi wet nie daje mi pewnosci ze nie bedzie psa uczulac prawda???wiec to jest takie niby strzelanie;/ niby wiemy ze alergia ale nie wiadomo co uczula czyli gowno wiemy;/ bo kazda karma ma tyle skladnikow ze zawsze jakis moze uczulac a jesli nie wiadomo co to takie strzelanie na slepo i tylko pies na tym traci bo sie meczy no i w sumie ja tez bo kase marnuje skoro ciagle bede wydawal na rozne karmy a i tak nie wiem na co jest uczulony..wiec jednak pojade do tej wawy i zrobie testy. a ile takie testy kosztują??i ile trwaja??trzeba sie umawiac czy jak>???[/QUOTE]

Dokładnie... Bez testów to zgadywanka.
Tu masz w pierwszej tabelce godziny przyjęć naszej lekarki:
[url]http://wetlandia.pl/Godziny.html[/url]
Najlepiej jechać w poniedziałek lub czwartek rano, wtedy jest praktycznie pusto (wtedy nie trzeba się wcześniej umawiać, tylko jak jedziesz z daleka, to lepiej dzień wcześniej zadzwonić czy na pewno będzie); ew. na zapisy na wtorek albo w czwartek po południu. Odradzam piątek po południu, jest kupa ludzi i korki... ;)

Pierwsza wizyta to będzie pewnie dobre pół godziny, bo wywiad, oglądanie psa, może jakieś dodatkowe badania (np. zeskrobina skóry), no i testy na jedzenie, bo od nich się zazwyczaj zaczyna i na podstawie tego ustala dietę, i po ok. miesiącu ocenia stan psa. Jak po ustawieniu diety objawy mijają, to właściwie na tym koniec; jeśli nie, wtedy robi się testy na inne alergeny, te ze środowiska i ewentualnie psa odczula. Ja za pierwszą wizytę zapłaciłam jakieś 100 zł z hakiem, nie pamiętam już dokładnie, bo to było jakiś rok temu ;) Potem po testach, przy ewentualnym odczulaniu jest już taniej.

Link to comment
Share on other sites

U mnie pies jest na jaja akurat uczulony; w ogóle jaja często uczulają, więc z tym bym się wstrzymała do zrobienia testów.

Na sierść bardzo polecają EFA Olie:
[url]http://www.krakvet.pl/olie-preparat-witaminowy-poprawiajacy-wyglad-siersci-psow-kotow-30ml-p-5089.html[/url]
Olej z pestek winogron też jest ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Michał1987']własnie nawet ta karma co polecil mi wet nie daje mi pewnosci ze nie bedzie psa uczulac prawda???wiec to jest takie niby strzelanie;/ niby wiemy ze alergia ale nie wiadomo co uczula czyli gowno wiemy;/ bo kazda karma ma tyle skladnikow ze zawsze jakis moze uczulac a jesli nie wiadomo co to takie strzelanie na slepo i tylko pies na tym traci bo sie meczy no i w sumie ja tez bo kase marnuje skoro ciagle bede wydawal na rozne karmy a i tak nie wiem na co jest uczulony..wiec jednak pojade do tej wawy i zrobie testy. a ile takie testy kosztują??i ile trwaja??trzeba sie umawiac czy jak>???[/QUOTE]

ROYAL CANNIN- dla alergigow
Mozna ja zamowic tylko u weta ...bez roznicy czy hollandia ,belgia ,polska -tylko u weta!!
dziala .....moj Bullit tylko ta przyswaja a Vesper po u konczeniu roku tez ta je;)
Chociaz Ona nie miala problemow :multi:
Poza tym ja moim daje surowa wolowine bez kosci.

Zapraszam do nas ;)
zobacz jak wygladaja na mojej diecie;)

Link to comment
Share on other sites

Jak pies nie ma problemów alergicznych, to zje każdą dobrej jakości karmę.
Mój pies jest alergikiem i na Royal Canin dla alergików zareagował bardzo źle, mało sobie przez 2 tygodnie skóry do mięsa nie wydrapał; na wołowinę też jest uczulony. Bullit i Vesper mogą wyglądać ok na takiej diecie, szczególnie jeśli nie mają alergii skórnej - natomiast każdy alergik jest inny, jeden Royala dla alergików będzie tolerował, inny nie; dla mnie nawet jeśli, to jak każdy Royal Canin, ten jest zdecydowanie za drogi w stosunku do tego, co może zaoferować w składzie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Michał1987']a Twoj Bulit mial robione testy??[/QUOTE]

[quote name='Michał1987']a po jakim czasie karmienia np karmą hiperalergiczną mozna dostrzec efekty nie drapania sie??[/QUOTE]
Mial ale za pozno .....to bylo w hollandi.. , nasz pierwszy wet to napasl go sterydami i bylo tylko gorzej :mad: Dopiero w Amsterdamskiej klinice dermatologicznej okazalo sie ze ma alergie ale i tez demodex/nuzyca !!!
Przeszlam odrazu na RC dla alergikow i leczylismy nuzyce a przestal sie drapac i lizac lapy dopiero po wyleczeniu nuzycy.
Bardzo czesto weci nie rozpoznaja wlasnie nuzycy !!! albo zrobia zeskrobiny w jednym miejscu i mowia ze nie ma:angryy:

A Vito lize sobie lapy? jak wyglada skora pomiedzy palcami? sprawdz dokladnie wewnetrzna strone tylnych lap, bo czasami i tam sie zaczyna;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Michał1987']a po jakim czasie karmienia np karmą hiperalergiczną mozna dostrzec efekty nie drapania sie??[/QUOTE]

Różnie; czasem już po kilku dniach, ale w 100% można stwierdzić że pomogło albo nie tak po 4-6 tygodniach.
No i jak oprócz alergii pokarmowej są inne problemy, to oczywiście zmiana diety może dać tylko częściową albo wręcz żadną poprawę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Michał1987']Glownie sie drapie i od jakiegos czasu zaczol wygryzac na tylnich lapach siersc a tak to nic wiecej nie zawuazylem ale musze go dokladnie obejrzec:)[/QUOTE]

to ja moge tylko poradzic zeskrobiny na nuzyce,duzo to nie kosztuje ale lepiej wczesniej niz pozniej;)

[quote name='Alabamka']....ciekawe czy mu odrosnie ta siersc...[/QUOTE]

odrosnie;)

Link to comment
Share on other sites

JA mialam to samo, w sklepie zoologicznym w pl, gdy kupowalam dla Tiesto obroze, u weta w pl jak bralam witaminy na siersc, bo od moejgo weta w UK sie nie moglam doprosic. tyle ze ja reaguje zloscia, ze kto jak kto ale wet powinien rozpoznawac rasy...:angryy::angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

No mi to niestety zaraz daje do myślenia na temat kompetencji weta, bo jak można znać np. predyspozycje zdrowotne rasy, skoro samej rasy się nie zna... Szczególnie że staffik to nie jakiś regionalny chart z Afryki, którego w Polsce są 2 sztuki na krzyż, tylko w miarę znana rasa, a już na pewno powinna taka być dla osób, które psami zajmują się zawodowo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...