Jump to content
Dogomania

L2HGA u staffikow


ola i zoe

Recommended Posts

[quote name='Vectra']Ja jeszcze nie otwierałam tych paczuszek z pipetami[/quote]
nie otwieraj, nie otwieraj, bo jeszcze Ci sie tam jakies obce DNA dostanie ;-)
[QUOTE]Szczególnie to cioci Strumyk :Rose::drinking:[/QUOTE]
nie ma za co, do uslug, jak potrzeba przy czyms pomoc to zawsze znajde czas :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 655
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No właśnie na wzgląd przed tym DNA , pipety są zabunkrowane ... no jak się TO DNA do nich dostanie , to będę wysyłać kolejnego maila do AHT o nowe pipety :evil_lol: bo z tych by zostały wiórki :roll: bardzo toksyczne to DNA lata mi po chałupie :mad:

Link to comment
Share on other sites

A ja napisałam maila do AHT ponad tydzień temu, że proszę o przesłanie zestawu do pobrania wymazu i nic nie odpisują. Czy dają odpowiedź, że wysyłają zestaw? Czy po prostu za jakiś czas otrzymam go pocztą?
Nie chcę drugi raz pisać, żeby nie było, że nachalna jestem :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nowosci w dziedzinie badan na L2hga.
labolatorium LABOklin z główna siedziba w niemczech oferuje badania L2hga dla staffików. Lecznice w całej Polsce które maja układ z poską siedzibą moga pobierac krew do badan , Kurier z Laboklinu po nia przyjeżdza i labolaturium wysyła do Niemiec krew naszego psiaka. Wynik otzrymujemy po 10 dniach. cena badania wraz z certyficatem wynosi 260 zł. Drodzy staffikowcy namawiajcie wiec Waszych vetów , którzy opiekują sie Waszymi pociechami aby uczstniczyli w szkoleniach Laboklinu i korzystali z ich usług. Moim zdaniem fajna sprawa:)
Oto link do ich strony
[url=http://www.laboklin.com/]LABOKLIN GmbH & Co.KG[/url]
Robia bardzo fajne rzeczy i ich zasieg badan jest bardzo szeroki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']Byłoby super!

Ale dlaczego nie ma tego badania w ich oficjalnej ofercie - ani na stronie internetowej ani na formularzu do badań?[/quote]

Alu jest tutaj na niemieckiej podstronie Laboklinu :)
[url=http://www.laboklin.de/de/tiergenetik/erbkrankheit_hund/Hund_rasse.htm]LABOKLIN GmbH & Co.KG[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 7 months later...
  • 4 months later...

[SIZE=2]Dzisiaj u nas dodatkowe święto! W końcu doczekałam się wyników testów DNA naszej Arusi.

Wspaniałe uczucie odczytywać takiego e-maila z AHT [IMG]http://sbtforum.com/images/smiles/002.gif[/IMG]


[B]ARWENA Marxel:

[COLOR=red]L2HGA - clear, HC - clear[/COLOR][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

OK, napiszę co ja słyszałam o tych chorobach i tym, że ostatnio problem został nagłośniony...
Od razu dodam, że pomimo różnych opinii przebadam swoje psy żeby wiedzieć.
Pierwsze co słyszałam od hodowców którzy zajmują się rasą od 20-stu lat to że nie spotkali się z tym schorzeniem....
Słyszałam też że jest to nagonka firm farmaceutycznych...
W pewnym momencie zgłupiałam.
Tym bardziej że samych wiadomości, oprócz tych zamieszczonych na stronach kilku hodowli, właściwie nie ma...
Zastanawiam się też, dlaczego wcześniej nie było nic słychać o tych chorobach?
Dlaczego też badania można robić tylko w Anglii?
Wd mnie stanowczo za mało wiadomości jest na temat tej choroby- niestety panikę wywołałby dopiero znany, chory pies.
I dlaczego badania są tak drogie? O wiele droższe niż badania na dziedziczne choroby innych ras- chociażby westów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Ha genialnie !!!
robią w Warszawie , na Powstańców Śląskich w tej klinice całodobowej :multi:

właśnie tam dzwoniłam ;)[/QUOTE]

Tzn robią tam badania czy tylko pobierają krew i przesyłają ze stosownym formularzem?

Link to comment
Share on other sites

Badania można robić w Anglii, w Warszawie (współpracują z Niemcami o ile dobrze pamiętam), a Czechach, w Niemczech i na Węgrzech (pewnie znajdzie się jeszcze parę innych miejsc, ale badania są coraz bardziej dostępne), poczytaj staffikowe forum, na którym założyłam wątek o laboratoriach - tam jest napisane - jak i gdzie robi się badania oraz ich orientacyjne koszta.

Ten wątek też przeczytaj od początku, a nie od końca ;)
jest tam wymieniony przypadek chorego staffika na L2HGA...co prawda w Czechach, ale taki przypadek był.
znajdziesz też troche informacji o chorobie z różnych źródeł

Link to comment
Share on other sites

Tak też zrobię, bo wątek przejrzałam kilka pierwszych stron i kilka ostatnich...
Badania tak czy inaczej zrobię, ale zastanawiam się- mając dwa staffiki- matkę i syna, przy czym ojciec Adiego jest "clear"- robić badania obydwu? Czy tylko młodemu? Bo nie wiem czy to na każde szczenię się przenosi (w sensie nosicielstwa)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arielka186']Nie był badany? Muszę to sprawdzić, może mam złe informacje. Jak jednak pamiętam Pan Adam zapewniał mnie, że w jego hodowli nigdy nie było tej choroby.[/QUOTE]
poproś o certyfikat :) a nie o zapewnienie , że nie było tej choroby w hodowli ... nie trzeba być od razu chorym .. można być nosicielem .... a kojarzenie dwóch nosicieli , to świadome doprowadzanie do choroby ....

NIE BYŁ BADANY , to wiem na 100% :) też mam suczkę , po tym piesku .. na szczęście jest L2HGA clear .. ale to wiem , po przebadaniu jej , nie po zapewnianiu , że nie było choroby w hodowli ....

ale spoko , nie Ty jedna , zostałaś w ten sposób zapewniona , znaczy nazywając po imieniu OKŁAMANA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arielka186']Tym bardziej że samych wiadomości, oprócz tych [B]zamieszczonych na stronach kilku hodowli[/B], właściwie nie ma...[/QUOTE]

[quote name='arielka186']Tak też zrobię, bo wątek przejrzałam kilka pierwszych stron i kilka ostatnich...
Badania tak czy inaczej zrobię, ale zastanawiam się- mając dwa staffiki- matkę i syna, przy czym ojciec Adiego jest "clear"- robić badania obydwu? Czy tylko młodemu? [B]Bo nie wiem czy to na każde szczenię się przenosi (w sensie nosicielstwa)?[/B][/QUOTE]

Widać, że informacji i na tych kilku stronach hodowli też nie przeczytałaś ;) Tam naprawdę dziewczyny super opisały co trzeba i są też tam odpowiedzi na Twoje pytania ;)

Polecam strony hodowli: [I]Z BULLERBYN[/I] i [I]ALFA TAURI[/I] - jest tam wytłumaczone wszystko bardzo przystępnie jak ja to mówię, dla "zwykłego człowieka" ;)
No i w tym wątku też znajdziesz dużo odpowiedzi - tylko najpierw przeczytaj ;) Informacji jest naprawdę sporo tylko wystarczy chcieć poszukać ;)

A badania zrób matce i synowi, bo jak napisała Vectra - ojciec Twojego szczeniaka badań zrobionych nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...