Jump to content
Dogomania

L2HGA u staffikow


ola i zoe

Recommended Posts

[quote name='AMFI']ciekawe dlaczego???? :cool1:[/quote]

Wiadomo ;)



Pies przed pobraniem próbki jest najpierw identyfikowany za pomocą czytnika chipów.

Ciekawa jestem w jaki sposób u nas weterynarze identyfikują psy, bo chyba nie z wyglądu a tym bardziej z tatuaży :razz:

U mnie tylko Dżuma jst rozpoznawana :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 655
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]hun [/B]napisal:
[QUOTE]Jeżeli "musi",- to Pepsi przebadaj i będziesz w tedy pewna.
Gdyż od gdybania nigdy nie będziesz miała pewnośc[/QUOTE]

Pozwole sobie odpowiedziec na powyzsza wypowiedz.

Z tego co wiem Pepsi nie bedzie uzywana do hodowli wiec nie ma sensu zeby jej badac.

Zostala przebadana jej corka. W jej rodowodzie jest pies ,,carrier'' [B]INDIANSTAFF YOU ARE MY MAN .

[/B]Kto zna sie na genetyce to reszty tlumaczyc nie trzeba.

Demi ojciec-moj pies ,zostal przebadany i nie jest nosicielem.

Jakiekolwiek aluzje pod tym katem ze aby miec pewnosc co do nosicielstwa Demi nalezy przebadac matke, sugeruja ze moj pies moze byc nosicielem.

Nie zycze sobie tego.

Jezeli ktos ma z tym problem to na jego koszt i pod jego nadzorem przez weterynarza wskazanego przez niego jestem sklonna przebadac psa ponownie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']Jeżeli szczeniak jest "identyfikowalny" (ma tatuaż lub chip), to można go już badać. Polecam pobieranie wymazu śliny, bo niektórzy weterynarze nie mają probówek z EDTA.
Wyślij maila do AHT, to w ciągu tygodnia przyślą ci zestaw do pobierania wymazu.

Wiecie, że w Czechach tylko określeni weterynarze mają prawo do pobierania próbek i ich wysłania do Anglii?[/quote]
dziękuje Alu :buzi:
jutro będę u wuja weta ;) to mu powiem by załatwił taki zestaw :p

[quote name='Alojzyna']

U mnie tylko Dżuma jst rozpoznawana :evil_lol:[/quote]
Franka też nikt nie pomyli :multi: :evil_lol:
Bo już Mańka to taka pospolita :diabloti:

a możecie mi powiedzieć ile to kosztuje :razz: bo jakaś tam cena była podawana , ale to przez zmianą kursu walut.

Wg mnie jeśli ktoś próbuje oszukać na tych próbkach , to sam siebie oszukuje :shake: Przecież czym więcej psów będzie miało takie badanie , to prędzej czy później wyjdzie , że ktoś oszukiwał :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=3][COLOR=blue]Miło nam poinformować , że nasze psy zostały przebadane , a oto wyniki : [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][/SIZE][/B]
[SIZE=4][COLOR=black][B]ASPEN STAFF- STAR (po Torpedus Sandarri Staff-Ka , Black Queen Bu-Am-Sti) - [COLOR=red]CLEAR of L-2-HGA , HC- CLEAR [/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=black][B]BELLA BLUE - BELL HARPAGON (po Nuka Buldożer , Mozart Buldożer) [COLOR=red]CLEAR of L-2-HGA , HC - CLEAR [/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=black][B] :multi::multi::multi::multi:[/B][/COLOR][/SIZE]:multi:

[B][SIZE=3][COLOR=blue]Geneticality clear są więc ich dzieci : [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=red]ACTION MAN DIBO HARPAGON [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=red]ANCYMON HARPAGON [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=red]ABYGAIL HARPAGON [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=red]AMETHYST FATALE HARPAGON [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=red]ANDREA HARPAGON [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][/B]
OGROMNIE SIĘ CIESZYMY ;)

[URL="http://www.harpagon.com.pl"][B]www.harpagon.com.pl[/B][/URL]
[B]:multi::multi::multi:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]acroba- bez urazy[/B]
Myślę że ALIKANA nie potrzebuje adwokatów w Twojej osobie /jest dorosła/
Przemilczę Twoją wypowiedz,gdyż nie należę do grupy pieniaczy.
Powiem tylko-"[B]Żyjesz daj życ innym"[/B]

I jeszcze,-Właściciel psa jest jego dysponentem,i nikt nie ma prawa dyktowac co ,i gdzie ma robic.

Family Buldożer

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Harpagon'][B][SIZE=3][COLOR=blue]Miło nam poinformować , że nasze psy zostały przebadane , a oto wyniki : [/COLOR][/SIZE][/B]

[SIZE=4][COLOR=black][B]ASPEN STAFF- STAR (po Torpedus Sandarri Staff-Ka , Black Queen Bu-Am-Sti) - [COLOR=red]CLEAR of L-2-HGA , HC- CLEAR [/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE]

[SIZE=4][COLOR=black][B]BELLA BLUE - BELL HARPAGON (po Nuka Buldożer , Mozart Buldożer) [COLOR=red]CLEAR of L-2-HGA , HC - CLEAR [/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=black][B]:multi::multi::multi::multi:[/B][/COLOR][/SIZE]:multi:

[B][SIZE=3][COLOR=blue]Geneticality clear są więc ich dzieci : [/COLOR][/SIZE][/B]

[B][SIZE=4][COLOR=red]ACTION MAN DIBO HARPAGON [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=red]ANCYMON HARPAGON [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=red]ABYGAIL HARPAGON [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=red]AMETHYST FATALE HARPAGON [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=red]ANDREA HARPAGON [/COLOR][/SIZE][/B]

OGROMNIE SIĘ CIESZYMY ;)

[URL="http://www.harpagon.com.pl"][B]www.harpagon.com.pl[/B][/URL]
[B]:multi::multi::multi:[/B][/quote]


[B]Harpagon SUPER ,-cieszymy się z Tobą.[/B]


Family Buldożer

Link to comment
Share on other sites

[B]Harpagon
[/B]Serdecznie Gratuluję Ci takiego wyniku
:laola:

[B]hun [/B]napisal:
[QUOTE] Myślę że ALIKANA nie potrzebuje adwokatów w Twojej osobie /jest dorosła/[/QUOTE]

:-o

Ja tez , a to jest publiczne forum.
Piszac cokolwiek trzeba zawsze sie liczyc z odpowiedzia. :roll:

Tym bardziej ze moja wypowiedz dotyczyla Demi.
Na jej temat mam chyba prawo sie wypowiadac?

Hodowcy zazwyczaj wiedza jak dziedziczy sie L2hga i im tlumaczyc nic nie musze.

[QUOTE] Przemilczę Twoją wypowiedz,gdyż nie należę do grupy pieniaczy.
Powiem tylko-"[B]Żyjesz daj życ innym"[/B][/QUOTE]

:thumbs:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wiecie, że w Czechach tylko określeni weterynarze mają prawo do pobierania próbek i ich wysłania do Anglii?[/QUOTE]

Tak jest nie tylko w Czechach ale w większej-większości krajów . Jest też tak , że tylko i wyłącznie psy i suki badane dopuszczane są przez klub do kryć ( w niektórych oczywiście carrierowce wykluczane są z hodowli) , po dostarczeniu odpowiednich wyników badań, jeżeli kryją za granicą to certyfikaty psów są niezbędne i trzeba je okazać w klubie. Dlatego też krycia są tak bardzo wiarygodne i do klubu nie należy każdy ! Wcale nie obrażę się jezeli i u nas tak będzie ;) ja osobiście niekoniecznie muszę płacić skałdki 1 zł i należeć do klubu ze wszystkimi ;):p

[B][COLOR="Red"][SIZE="5"]
OLU gratuluje wyników badań :) Reszcie ferajny również [/SIZE][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='strumyk']Zebralam troche informacji i umiescilam o chorobach genetycznych trapiących staffiki czyli L-2-HGA, katarakta i PHPV na stronie
[URL]http://alfatauri.pl/index2.htm[/URL][/quote]
Dagmara, wielkie ukłony dla Ciebie! Zrobiłas kawał dobrej roboty, super to opracowałaś! Skondensowana, rzeczowa, konkretna i bardzo przystępnie podana solidna dawka wiedzy! Dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agastaffbull']Dagmara, wielkie ukłony dla Ciebie! Zrobiłas kawał dobrej roboty, super to opracowałaś! Skondensowana, rzeczowa, konkretna i bardzo przystępnie podana solidna dawka wiedzy! Dziękuję![/quote]
Dziekuje bardzo, moze komus pomoze albo cos usystematyzuje :) Zawsze warto :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strumyk']Dziekuje bardzo, moze komus pomoze albo cos usystematyzuje :) Zawsze warto :)[/quote]

warto ;)
to co stworzyłaś jest jak instrukcja obsługi ;) w zasadzie co napisałaś, to już wiedziałam, ale to jest konkretne: pytanie-odpowiedź ;) myślę, że wielu osobom to pomoże :)
wg mnie każda hodowla na swojej stronie powinna mieć informacje o tych chorobach 8)
dziękuję Ci za te tłumaczenia ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Brawo dla Carbo :multi:

a teraz mam prośbę , ile dokładnie kosztuje badanie ?
doszły pojemniczki , więc czas wysłać ..
przyszły dwa komplety tych pipetek , czyli razem 6 pojemniczków ;)
ile potrzeba krwi ? w ilu pipetkach ?
chcę zrobić oba badania , l2hga i hc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Brawo dla Carbo :multi:

a teraz mam prośbę , ile dokładnie kosztuje badanie ?
doszły pojemniczki , więc czas wysłać ..
przyszły dwa komplety tych pipetek , czyli razem 6 pojemniczków ;)
ile potrzeba krwi ? w ilu pipetkach ?
chcę zrobić oba badania , l2hga i hc[/quote]

Vectra, czy zamówiłaś zestawy do pobierania wymazów czy krwi? z tego co wiem AHT wysyła zestawy do pobierania wymazów z paszczy. 3 probówki na 1 psa. Z pobranych próbek izolują DNA - nie ma znaczenia czy na obie choroby czy na jedną - DNA namnaża się przy pomocy reakcji PCR.
Natomiast krew pobiera sie na probówki z EDTA (konserwant - bardzo ważny, bez niego krew skrzepnie), które ma każdy wet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AMFI']Vectra, czy zamówiłaś zestawy do pobierania wymazów czy krwi? z tego co wiem AHT wysyła zestawy do pobierania wymazów z paszczy. 3 probówki na 1 psa. Z pobranych próbek izolują DNA - nie ma znaczenia czy na obie choroby czy na jedną - DNA namnaża się przy pomocy reakcji PCR.
Natomiast krew pobiera sie na probówki z EDTA (konserwant - bardzo ważny, bez niego krew skrzepnie), które ma każdy wet.[/quote]

badanie L2hga i Hc kosztuje razem 100 funtów, samo Hc 65 funtów.
teraz wazna informacja. jezli ktos robił juz swoim psiakom L2hga bez HC to nie musi wysyłac ponownie krwi do badania jezlei chce zrobić dodatkowo Hc.- tylko trzeba wysłac kopie certyfikatu od L2hga wraz z wypełnionym formularzem ze strony Aht i w miejscu gzie jest napis L2hga dopisac numer certyficatu.
W tej chwili mozna płacic przelewem normalnie za wyzej wymienione badania tylko trezba napisac do Aht i porosic o przesłanie danych bankowych.

a z pałeczkami do wymazu trzeba udac się do weta i on bedzie wiedział co robic :)


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Carbonara']teraz wazna informacja. jezli ktos robił juz swoim psiakom L2hga bez HC to nie musi wysyłac ponownie krwi do badania jezlei chce zrobić dodatkowo Hc.- tylko trzeba wysłac kopie certyfikatu od L2hga wraz z wypełnionym formularzem ze strony Aht i w miejscu gzie jest napis L2hga dopisac numer certyficatu.[/quote]
nie trzeba kopii - wystarcza same dane psa (tak jak przy pierwszym badaniu), a juz oni sie w tym polapia :)
tu link do instrukcji pobrania wymazu [url]http://www.aht.org.uk/pdf/swab_polish.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...