Jump to content
Dogomania

L2HGA u staffikow


ola i zoe

Recommended Posts

  • Replies 655
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sebastian Książk']No cóż Łukaszu, obserwując przeedytowania widzę że przemyślenia na ten temat z godziny na godzinę są coraz bogatsze z Twojej strony...[/quote]
Ja sie zawsze musze wciac :)
Bo nie wiem gdzie tu niekonsekwencja i bogatsze przemyslenia.
Majac bardzo dobra suke, przebadana, i bardzo dobrego psa, mozemy sobie pozwolic na wprowadzenie super krwi. Te badania moga nam tylko pomoc. Nie uwazam, ze mamy rozmnazac tylko miernoty, ale czyste L2HGA. Nosiciel to pies bez objawow, fizycznie zdrowy. I jezeli Lukasz ma extra suczke, i znajdzie dla niej super pasujacego psa, czystego, to dlaczego nie?
Pozwole sobie nawet wysnuc wniosek, ze bardzo radykalni hodowcy, zdecydowani na wyhodowanie SUPER-PSA, pokryliby nawet super eksterierowego nosiciela seuper eksterierowym nosicielem, bo zawsze z taiego krycia moze wyjsc czysty super-pies.
Ja nie mam sumienia na takie eksperymenty. Ale niektorzy moga tak robic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strumyk']Ja sie zawsze musze wciac :)

Pozwole sobie nawet wysnuc wniosek, ze bardzo radykalni hodowcy, zdecydowani na wyhodowanie SUPER-PSA, pokryliby nawet super eksterierowego nosiciela seuper eksterierowym nosicielem, bo zawsze z taiego krycia moze wyjsc czysty super-pies.
Ja nie mam sumienia na takie eksperymenty. Ale niektorzy moga tak robic.[/quote]

a którzy to hodowcy dokładnie, bo mam ochotę złożyć dzisiaj zawiadomienie o popełnieniu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Żeby było precyzyjnie :lol:

Powtarzanie tego samego, co wszyscy, którzy tu są, wiedzą, jakby odbiorca był tępy i niekumaty wprowadziło mnie w zdziwienie delikatnie mówiąć, dlatego proponuję żeby ktoś zebrał najważniejsze fakty do kupy i ewentualnie podawac link do wiedzy zebranej, żeby się już nikt więcej nie musiał przegrzewać intelektualnie, powielając znane wszytkim wiadomości z tematu L2 HGa

Link to comment
Share on other sites

Skoro jak twierdzisz temat jest wałkowany od dawna i wszyscy wszystko już wiedzą to dlaczego padają wciąż pytania o tak podstawowe rzeczy ? Staram się pisać w miarę prosto i zrozumiale tak aby osoby nie tak biegłe w temacie jak Ty miały możliwość ustosunkowania się do tematu i raczej niewiele ma to wspólnego z przegrzewaniem się intelektualnym... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo martwią mnie informacje z hodowli czeskich. Sharok pokrył dużo suczek, w tym carrier! :shake:
Nadal nie rozumiem jak to się mogło stać! Przecież jeżeli popełnili błąd w labolatorium to jest to błąd niewybaczalny który niesie za sobą chore psy! Jak można ufać w wyniki w tym momencie??? Czy ja dla pewności też powinnam psa przebadać raz jeszcze i ile jest takich osób jak ja które się właśńie przeraziły!?
Jeżeli znowu wyszła ta pomyłka od strony hodowcy (w co nadal nie wierzę) to myślę, że byłoby to niewybaczalne na poziomie innych hodowców! Ja przynajmniej byłabym zszokowana i kolejny raz zdumiona tym, że człowiek dla kasy może zrobić wszystko, ale tak jak piszę - nadal w to nie wierzę. Mam też nadzieje, że badania zostaną wykonane raz jeszcze!
Najbardziej jednak współczuje właścicielom psów chorych! :-(

Link to comment
Share on other sites

Asztir ja rowniez bylam zaskoczona ta informacja.
Nie chce nikogo tu oskarzac, bo ja nie prokurator, ale z tego co sie orientuje pomylki w AHT nie bylo. Poza tym p.Simona nie udostepnila krwi Sharoca do ponownych badan....dlaczego? Dobre pytanie! Nie zamierzam w to wnikac.
W kazdym badz razie sytuacja dla p. Simony jest bardzo nie ciekawa gdyz jednoglosnie zostala usunieta z Klubu czeskiego.
Moze kiedys cala sytuacja sie wyjasni... mam taka nadzieje

Asztir wiem ze wiele osob sie zmartwilo ta informacja, jedyne co mozna w tym momencie zrobic to przebadac wszystki szczeniaki, ktorych ojcem zostal Sharoc, dlatego nie dziwie sie iz klub postapil tak iz zakazal kryc z sukami nieprzetestowanymi i carrier.
Wkoncu hodowca jest po to by "udoskonalac" rase i robic wszystko by hodowla sbt zmierzala w dobrym kierunku.

Nie chce tu nikogo oskarzac w szczegolnosci p.Simony( pisze ogolnie), ale zgodze sie z tym co napisala Carbonarastaff niektorzy niestety traktuja hodowle jak buisness.

pozdr. i życze milego dnia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asztir']Bardzo martwią mnie informacje z hodowli czeskich. Sharok pokrył dużo suczek, w tym carrier! :shake:
Nadal nie rozumiem jak to się mogło stać! Przecież jeżeli popełnili błąd w labolatorium to jest to błąd niewybaczalny który niesie za sobą chore psy! Jak można ufać w wyniki w tym momencie??? Czy ja dla pewności też powinnam psa przebadać raz jeszcze i ile jest takich osób jak ja które się właśńie przeraziły!?
Jeżeli znowu wyszła ta pomyłka od strony hodowcy (w co nadal nie wierzę) to myślę, że byłoby to niewybaczalne na poziomie innych hodowców! Ja przynajmniej byłabym zszokowana i kolejny raz zdumiona tym, że człowiek dla kasy może zrobić wszystko, ale tak jak piszę - nadal w to nie wierzę. Mam też nadzieje, że badania zostaną wykonane raz jeszcze!
Najbardziej jednak współczuje właścicielom psów chorych! :-([/quote]


nie da sie ukryc ze jest to bardzo niekonfortowa sytuacja i bardzo przykra nie tylko dla włascicieli pokrytych suk ale na pierwszym miejscu dla szczeniatek i ich włascicieli. Za jakisz czas nie daj boże beda dochodzic do nas informacje o kolejnych chorych psach a to bedzie juz masakra.
możecie mnie potepiac lub nie ale uważam ze nie jest to kwestia błedu labolatorium.....a wszytsko jest szyte grubymi nicmi....
Przykre ale prawdziwe....wystarczy poczytac fakty na czeskim forum...
Droga Asztir sprawa jest jasna i nie sądze zeby było trzeba wykonywać badania raz jeszcze. Sharoc jest carrier i tyle - wyniki jego dzieci swiadcza o tym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']Asztir ja rowniez bylam zaskoczona ta informacja.
Nie chce nikogo tu oskarzac, bo ja nie prokurator, ale z tego co sie orientuje pomylki w AHT nie bylo. Poza tym p.Simona nie udostepnila krwi Sharoca do ponownych badan....dlaczego? Dobre pytanie! Nie zamierzam w to wnikac.
W kazdym badz razie sytuacja dla p. Simony jest bardzo nie ciekawa gdyz jednoglosnie zostala usunieta z Klubu czeskiego.
Moze kiedys cala sytuacja sie wyjasni... mam taka nadzieje

Asztir wiem ze wiele osob sie zmartwilo ta informacja, jedyne co mozna w tym momencie zrobic to przebadac wszystki szczeniaki, ktorych ojcem zostal Sharoc, dlatego nie dziwie sie iz klub postapil tak iz zakazal kryc z sukami nieprzetestowanymi i carrier.
Wkoncu hodowca jest po to by "udoskonalac" rase i robic wszystko by hodowla sbt zmierzala w dobrym kierunku.

Nie chce tu nikogo oskarzac w szczegolnosci p.Simony( pisze ogolnie), ale zgodze sie z tym co napisala Carbonarastaff niektorzy niestety traktuja hodowle jak buisness.

pozdr. i życze milego dnia[/quote]
co za brednie - Pani Simona [B][SIZE=6]NIE ZOSTALA[/SIZE][/B] usunieta z Klubu Czeskiego!!!!!!!!!!!!!!!!i prosze nie siac propagandy w tym temacie , a tym bardziej nie rozsiewac durnej plotki, jak to niektorzy maja w zwyczaju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i nie buisness a business, a i moze byc w j.polskim - biznes!!!

Link to comment
Share on other sites

No prosze jaki informacje...rozumiem ze bylas? :evil_lol:
Bo ja akurat wiem skad mam swoje informacje :razz:
Poza tym ja nie plotkuje tylko wymieniam poglady...tak jak inni na tym forum
P.S. Bledy kazdemu sie zdarzaja nawet w pisowni, wiec nie denerwuj sie tak :lol:

pozdr i tak zycze milego dnia;)

Dodam jeszcze moze tak dla zrozumienia dla co po niektorych... nie mowie tu o o "Czeskim Kennel Clubie" tylko Klubie czeskim

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wera99']co za brednie - Pani Simona [B][SIZE=6]NIE ZOSTALA[/SIZE][/B] usunieta z Klubu Czeskiego!!!!!!!!!!!!!!!!i prosze nie siac propagandy w tym temacie , a tym bardziej nie rozsiewac durnej plotki, jak to niektorzy maja w zwyczaju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i nie buisness a business, a i moze byc w j.polskim - biznes!!![/quote]


a może Geschäfts?????
jeszcze ktoś głodny, czy może dla małej odmiany obrobimy d...ę jakiemuś repowi? Może być z moim przydomkiem :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porterin']a może Geschäfts?????
jeszcze ktoś głodny, czy może dla małej odmiany obrobimy d...ę jakiemuś wziętemu repowi? Może być z moim przydomkiem :lol:[/quote]

Moze byc tez i moj (chociaz nie uwazam go za "wzietego"):cool3: wkoncu i tak juz mianowany "krolem nuzycy" :lol!::lol!::lol!:[SIZE=1]dobr, dobre[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

ja przynajmniej jestem w komofortowej sytuacji - mojego nikt nie chce :evil_lol:
co do sprawy to chodziło mi Carbonara z tym badaniem o nasze psy, bo w przypadku Sharoka faktycznie wszystko jasne, ale chodzi mi o takie przypadki jak mój chociażby? Bo moge mieć nadal wątpliwości co do wyników w tym momencie jeżeli byłaby to wina labolatorium... I niestety możliwość pomyłki przez nich mnie przeraża dlatego, że reproduktor zostawia po sobie wiele potomstwa, a przy takim robieniu badań to nadal nic nie będziemy wiedzieli... W dodatku jako jedyni robią te badania , nie mają konkurencji... a jednocześnie ich badania są naprawde ważne.
Przecież jak mojego męża ktoś prosi o komputer to robi go najlepiej jak potrafi i tego od niego ludzie oczekują i tego samego oczekuje się od labolatorium, albo i nawet więcej...

Co do P. Simony - wprost nie potrafie uwierzyć, że byłaby tak krótkowzroczna ukrywając badania. Przecież logiczne było, że to się wyda przy suce z carrier... więc po co miałaby sobie pod sobą kopać dołki????

[SIZE=1][COLOR=Silver]swoją drogą stwierdzam kolejny raz, że lepiej nie być hodowcą a jak już o takim malutkim z jedną sunią.... czasem dobija mnie ten świat :shake:[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Hmm. a ja tez mam pytanie. Wera powiedz ty mi, czemu piszesz glupoty - w sumie to klamstwa u siebie na stronie. nie wiem, moze ja nie umiem liczyc ale do champion'a to mu jeszcze troche czasu brakuje. ;D

no chyba ze wygralas jakas wystawe o ktorej nam jeszcze nie powiedzialas w grudniu :D bo dopiero minie 6 miechow i 1 dzien. :D

To tak offtop.

A nawiazujac do tematu. skoro hodowca nie chce zrobic jeszcze raz badan to znaczy ze chyba ma cos na sumieniu. Ja moge jej te badania zasponsorowac, pod warunkiem ze przyjedzie do kielc, moj wet pobierze psu krew i wlasnorecznie wysle je do AHT.

Pozdrawiam
K.

Link to comment
Share on other sites

Witam.. "wróciłam" do żywych :evil_lol:

[quote] jeszcze ktoś głodny, czy może dla małej odmiany obrobimy d...ę jakiemuś wziętemu repowi? Może być z moim przydomkiem[/quote].. eeee tam wziętemu .. po co ..?? jak dużo mniej wzięty nadal..[U] karierowy[/U] ;) ..w pełnym słowa tego znaczeniu hihi .. pomimo swoich już nadchodzących 5 urodzin.. :multi: ..

Reasumując :
Wg.mnie .... [I] - Kłamstwo ma krótkie nogi - [/I]:shake: dlatego ja .. staram sie wyznawać zasadę : SZCZERY DO BÓLU !!!!!! I nienawidze takiego na...nia .... jeden na drugiego.. ,ze ten ma krzywe to i tamto,a tamten ma sramto ,..... a kwestia badań jest NIEPODWAŻALNA i tyle .. !!!
I jezeli potencjalny chętny pyta mnie o badanie L2HGA ..mówie ..: - tak mam przebadane 4-ry psy - .. Reproduktory okazały sie być CZYSTE (jeden GENETYCZNIE) ,2 suczki sa nosicielkami ( [I]mówie o stricte moich psach) [/I].. ,ale kryte TYLKO I WYŁĄCZNIE przebadanymi psami z wynikiem - CLEAR !!! [B][SIZE=3]Co daje mi 100% - ZDROWYCH SZCZENIĄT !!!!!![/SIZE]
[/B]
Proszę uwierzyć ...ludzie nie traktują tego jak zło konieczne,jak jakiegoś AIDS ( przepraszam za porównanie) ..,zwłaszcza rozsądni,a wręcz podejmują rzeczową dyskusję ... :cool3: Poprostu wiedzą na czym stoją i tyle.. :cool1: , a hodowca jest wg.mnie zobowiązany przekazać aspekty zainteresowanemu..
[B]DARKLADY[/B] jest - [B]CLEAR[/B] ... jezeli miałabym okazję skorzystać z WYBITNEGO REPA,który wg.mnie pasowałby do mojej suki,a byłby - CARRIER,czy nie byłby PRZEBADANY ..myśle,że nie zawahałabym się go użyć... Na krycie carrier + carrier ,jak i bez wyników badań.. nie podjęłabym (już teraz wiedząc o przypadłości,będąc świadoma).. tego kroku.. NIEPRZEBADANE suki..: skojarzenie TYLKO I WYLĄCZNIE ..z samcem z wynikiem - CLEAR bądz GENETICALLY CLEAR .. !!

To moje stanowisko w tej kwestii.. :p

Buziaki Matka S-K

[I]Ps.[B]Asztir[/B]... problem HODOWANIA i odbierania tego przez innych ludzi,czy innych hodowców.. ..nie leży w tym ,czy ty masz JEDNA suczke i na niej tez oddajesz mioty..,czy bedziesz miała suczek 5 .. UWIERZ MI.. !!!!!! hihi[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pancelot']Hmm. a ja tez mam pytanie. Wera powiedz ty mi, czemu piszesz glupoty - w sumie to klamstwa u siebie na stronie. nie wiem, moze ja nie umiem liczyc ale do champion'a to mu jeszcze troche czasu brakuje. ;D

no chyba ze wygralas jakas wystawe o ktorej nam jeszcze nie powiedzialas w grudniu :D bo dopiero minie 6 miechow i 1 dzien. :D

To tak offtop.

A nawiazujac do tematu. skoro hodowca nie chce zrobic jeszcze raz badan to znaczy ze chyba ma cos na sumieniu. Ja moge jej te badania zasponsorowac, pod warunkiem ze przyjedzie do kielc, moj wet pobierze psu krew i wlasnorecznie wysle je do AHT.

Pozdrawiam
K.[/quote]
z rozpedu - powiem szczerze, ze nie liczylam czasu (jak zawsze) - dla Twojej informacji - pomimo , iz Frodo ma uprawnienia do rep - papierow nie ma i miec raczej nie bedzie (chyba, ze cos mi sie odmieni) ...nie mam czasu) , itd itp - a powaznie, zmylilo mnie to, ze wlasciciel konkurenta prosil, abym na nast wystawach brala udzial w kl ch. - oczywiscie zaraz tytul ten usune , bo faktycznie zagapilam,..... jednak dalej nie wiem o jakim Klubie pisze blaira.... rozumiem, ze to mialo byc "umiejetne przejscie na inny tor" ;):multi:
no wiec blaira - jaki Klub wykluczyl Pania Simone?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...