Jump to content
Dogomania

Labrador a bikejoring


Fauka

Recommended Posts

Zaczęłam rekreacyjnie jeździć na rowerze z moim psem w tamtym roku ale sporadycznie. W tym roku wychodzimy na rower codziennie i zauważyłam że mój pies bardzo chętnie ciągnie rower.
Chciałam zainwestować w springer by spokojnie truchtał obok ale myślę że to go nie zadowoli. Ma tendencje do biegania przed rowerem i bardzo chętnie go ciągnie. Nie zauważyłam by go to jakoś mocno męczyło czy stresowało, wyraźnie sprawia mu to przyjemność.
Uwielbia rozwijać dość duże prędkości podczas gdy ja praktycznie nie muszę pedałować, reaguje na moje polecenia i co najważniejsze - może dać wreszcie upust swojej energii.
Dodam że ma przebadane stawy - HDA ED0/0

Co myślicie o labradorach w tej dziedzinie? nie myślę o poważnych zawodach a o takim małym zajęciu dla nas. Nie jestem jednak przekonana, czy nie zrobię mu krzywdy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przy dobrych szelkach, odpowiednich, bezpiecznych trasach i grzecznym psie nic złego nie powinno się stać :) Znajoma też jeździ ze swoją suczką w typie labka. Tylko trzeba stopniowo wydłużać trasy i brać pod uwagę psa możliwości i kondycję.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie nie jestem do końca przekonana naszej trasy, do parku musimy przebyć drogę 2 km, psa to nie męczy ale to trasa po szerokim chodniku więc podłoże jest twarde, po obu stronach mamy szeroki pas zieleni i staram się skłonić psa by po niej biegł lecz on woli po chodniku. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym?

Link to comment
Share on other sites

Mój pies ma smycz zamocowaną z boku (nie umiem jechać ze smyczą w ręku), więc chcąc nie chcąc biegnie po prawej stronie, czyli po trawie. Z tym, że my mamy tylko z 300 m gdzie jest problem z drogą, bo potem zaczyna się lepsza trasa (polne drogi).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam,
mam małego labradorka i cieszę się, że ktoś tu opisuje jazdę rowerem z tym psem.
Do tej pory myślałem, że tylko mogę z nim biegać. Ale jak polubi bieganie przy rowerze to będzie lepiej. Ja przy nim się szybko meczę podczas jogingu.
Pozdrawiam,
Daniel
[url]http://carmenmojpsiak.blogspot.com/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...