Jump to content
Dogomania

Charakter akity.To poważna sprawa.


akicka

Recommended Posts

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Bagira']A co w przypadku dzieki akity?? Dopuszczasz, masz szczeniaki jednego zostawiasz? I co dalej ?? Rosną razem i tez matka gnębi swoje ??[/QUOTE]

Dlaczego ma gnębić?

Oto zdjęcie z Hodowli Volturnus: matka z 2 córkami i "obcy" szczeniak - pies.
[URL]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t1/224796_175324982521232_4764023_n.jpg[/URL]


dodatkowo żyją zgodnie z kotami:

[URL]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/580838_387797947940600_134038669_n.jpg[/URL]

a u nas było tak: matka ze szczeniakiem, ojciec szczeniaka i obca sunia. (nie piszę imion psów, bo nie o to tu chodzi).

[URL]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1/406335_2395689780396_1491095131_n.jpg[/URL]

Edited by bety
za duży rozmiar
Link to comment
Share on other sites

:) Fajne zdjęcia zawsze można zrobić :) chodzi raczej o momenty,kiedy psy mają zły humor...takich zdjęć się nie wrzuca :P .Nie chcę być złośliwa,ale wiem,jak to jest. I w sumie chodzi mi tylko o jedno - nie róbcie z akit świętych baranków,bo takimi nie są.

Link to comment
Share on other sites

racja. ogólnie wściekłe psy i pojęcia nie mam po co je hodować. pewnie tylko po to jak amerykanie zaczynali - na kurtki dla lotników ;p
W końcu prędzej czy później się pogryzą, a jeśli komuś przypadkiem trafi się jakaś spokojna sztuka to w ogóle się pomylił...
ależ tu zaczyna być strasznie... :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

No przecież musi być jakaś dyskusja na forum :) . Chyba dobrze,że wszyscy nie są jednego zdania ? Ale ja,póki co,mam inny problem. Ciągle nie mogę wstawić nowego zdjęcia akity !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie wyświetla się i tyle ! Czy mógłby ktoś z was spróbować wstawić nowe zdjęcie ? bo już nie wiem,gdzie tu błąd ?

Link to comment
Share on other sites

Amerykanie? Na kurtki? :crazyeye:
To nie chodzi o straszenie tylko o świadomość.

Większość opiekunów Akit ma/miało kontakt z innymi psami rasowymi lub mniej rasowymi jednak wątpię, żeby potwierdzili oni teorię, że Akita to taki zwykły pies.

Link to comment
Share on other sites

czytając wasze wypowiedzi mam coraz większe obawy co do kupna Akity i trzymania ją z beaglem..
Psiaki na zdjęciach ślicznie razem wyglądają :) ale nie chce mi się wierzyć, że nie ma między nimi konfliktów. Pewnie zdarzają się wyjątki bo takie to też są ale to rzadko i nie mam pewności że akurat trafie na ten wyjątek :D

Link to comment
Share on other sites

ja też nie umiem wstawić fotek. proponuję na innym portalu wkleić, a ewentualnie linki wstawić tutaj.
Jeśli dobrze pamiętam (bo dość dawno się historią rasy interesowałem) to w skrócie:
akita była w przeszłości psem towarzyszącym, wykorzystywanym czasem do polowań na niedźwiedzie. Podobno samurajowie bardzo upodobali sobie tą rasę. Po 2 wojnie gdy amerykanie wkroczyli do japoni dostrzegli w akitach świetny surowiec na kurtki lotnicze. Kto ma akitę to zna zalety jej futra :diabloti:. do tego stopnia przetrzebiono rasę że populacja została zagrożona. przywieziono do stanów sporo sztuk w celu hodowli na futra. Z czasem dostrzeżono zalety akity jako psa do walk. zaczęto je mieszać i do walk właśnie dostosować. tymczasem w japoni podjęto starania nad odtworzeniem rasy. Już nie pamiętam jak to było z rejestracją akity amerykańskiej jako nowej rasy, ale jako że w pewnym czasie krzyżowano ją uwydatniając cechy przydatne do walk to jest to rasa bardziej ostra z założenia od inu.
Mogę się w szczegółach trochę mylić, ale z głowy piszę i jakoś tak to pamiętam. Jak kogoś interesuje to może sobie poszukać na necie dokładnej historii :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że zdarzają się konflikty. A czy w innych rasach nie ma konfliktów? A czy kundelki nie mają "gorszych" dni. Ja rozumiem, że ktoś ma obawy i pyta. Ale nie róbcie z akit takich złych psów. Każdego psa trzeba socjalizować i z nim ćwiczyć, układać, bawić się, karmić, sprzątać po nim. Są akity bardziej dominujące lub mniej... Zależy od osobnika i jego charakteru... hodowca obserwując od małego maluchy może stwierdzić, który będzie milusiem, a z którym mogą być problemy. A z drugiej strony nawet z ciapka przy nieodpowiedniej socjalizacji i wychowaniu można zrobić jakiegoś potworka.


A wracają do zdjęć: w hodowli [B]VOLTURNUS[/B] matka (lat 6) i 2 córki (lat 4) nadal żyją ze sobą w zgodzie.


A na zdjęciu z wystawy LAMIA i LATOYA (siostry) na podium blisko siebie plus DAFNE - młodsza siostra, która z nimi nie ma styczności na co dzień. Łódź 2012

[URL]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/t1/318138_349035171816878_830132796_n.jpg[/URL]

Tutaj inna wystawa - i jak widać nawet się nie rzucają na siebie pomimo, że będzie jakiś smakołyk.... smycze w jednym ręku :cool3:


[URL]https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1/541507_384257501627978_1423607738_n.jpg[/URL]


a tutaj hodowla [B]Interrinus [/B]- 2 samce i jedna suka:

[URL]https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1/1558560_663927103667159_46159041_n.jpg[/URL]


[B]Zdjęcia pochodzą z FB, mam nadzieję, że nie gniewacie się, że je wstawiam... ale takie rzeczy trzeba pokazać, że można... [/B]

Ale, żeby nie było tak słodko... u mnie dwie moje suki się nie lubią. Ale zobaczyły się pierwszy raz jak były "dorosłe" i już się nie polubiły....

Edited by bety
za duży rozmiar
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzastin']Dzięki Misia za powiew realizmu :razz:
Troszkę się już czułem stłamszony wrogą propagandą :multi:[/QUOTE]

Musisz pamiętać jednak, że nieodpowiednie "wychowanie" może jednak nieść za sobą groźnie konsekwencje. To nie jest wroga propaganda... bardzo dużo ludzi teraz kupuje akity tylko po to, żeby mieć ładnego modnego pieska, Nikt się nie zastanawia, że ta mała śliczna pluszowa kulka urośnie i potem będzie potężnym psem. Nikt nie myśli nawet o tym, ze ten "pluszak" od chwili tylko przejścia przez próg nowego domu będzie próbował sobie podporządkować domowników... Sporo ludzi uważa - ale to przecież jeszcze szczeniak, przecież on nic takiego nie robi (ciąga za nogawki, gryzie za ręce, skacze itd) - przecież on chce się tylko bawić :razz: Ale jeżeli nie będzie odpowiednio prowadzone, stanie się agresywna i wtedy co? oddać, uśpić, wsadzić do kojca? Ja mam psa, który na dzień dobry nawet suk nie tolerował... musiał się najpierw "opatrzeć" a potem było OK. Moje suki nie pałają miłością do każdego napotkanego psa, ale na ringu biegają grzecznie i umieją się zachować.

Edited by MisiaM
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzastin']ja też nie umiem wstawić fotek. proponuję na innym portalu wkleić, a ewentualnie linki wstawić tutaj.
[/QUOTE]

Zdjęcie wstawiamy poprzez "wstaw zdjęcie" - musisz mieć zdjęcie na innym serwerze wstawione np. na FB i wtedy kopiujesz adres obrazka (najeżdżasz na zdjęcie - prawy przycisk myszki - "kopiuj adres obrazka") - wklejasz link

ot cała filozofia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzastin']ja też nie umiem wstawić fotek. proponuję na innym portalu wkleić, a ewentualnie linki wstawić tutaj.
Jeśli dobrze pamiętam (bo dość dawno się historią rasy interesowałem) to w skrócie:
akita była w przeszłości psem towarzyszącym, wykorzystywanym czasem do polowań na niedźwiedzie. Podobno samurajowie bardzo upodobali sobie tą rasę. Po 2 wojnie gdy amerykanie wkroczyli do japoni dostrzegli w akitach świetny surowiec na kurtki lotnicze. Kto ma akitę to zna zalety jej futra :diabloti:. do tego stopnia przetrzebiono rasę że populacja została zagrożona. przywieziono do stanów sporo sztuk w celu hodowli na futra. Z czasem dostrzeżono zalety akity jako psa do walk. zaczęto je mieszać i do walk właśnie dostosować. tymczasem w japoni podjęto starania nad odtworzeniem rasy. Już nie pamiętam jak to było z rejestracją akity amerykańskiej jako nowej rasy, ale jako że w pewnym czasie krzyżowano ją uwydatniając cechy przydatne do walk to jest to rasa bardziej ostra z założenia od inu.
Mogę się w szczegółach trochę mylić, ale z głowy piszę i jakoś tak to pamiętam. Jak kogoś interesuje to może sobie poszukać na necie dokładnej historii :cool3:[/QUOTE]

Ja tak w ramach sprostowania historii akit:
- Amerykanie nie mieli nic wspólnego z hodowlą czy używaniem akit jako zwierzęta futerkowe - pierwsze słyszę (nigdzie nie natrafiłam na taką informację a naczytałam się sporo materiałów), to Japończycy w czasie II WŚ wydali nakaz likwidacji wszystkich psów oprócz o.niem. (wykorzystywanych w wojsku) - powodem były braki żywności i panująca nędza i bieda (jak to w czasie wojny). Psie futra m.in. wykorzystywano w ubraniach wojskowych.
- pierwsze krzyżówki z molosami w celach walk psów, także miały miejce w Japonii - na długo przed wojną, Amerykanie po wojnie przywieźli egzemplarze już namieszane z innymi rasami i na tym oparli hodowlę ale nie do walk czy na futra

[quote name='MisiaM']Musisz pamiętać jednak, że nieodpowiednie "wychowanie" może jednak nieść za sobą groźnie konsekwencje. To nie jest wroga propaganda... bardzo dużo ludzi teraz kupuje akity tylko po to, żeby mieć ładnego modnego pieska, Nikt się nie zastanawia, że ta mała śliczna pluszowa kulka urośnie i potem będzie potężnym psem. Nikt nie myśli nawet o tym, ze ten "pluszak" od chwili tylko przejścia przez próg nowego domu będzie próbował sobie podporządkować domowników... Sporo ludzi uważa - ale to przecież jeszcze szczeniak, przecież on nic takiego nie robi (ciąga za nogawki, gryzie za ręce, skacze itd) - przecież on chce się tylko bawić :razz: Ale jeżeli nie będzie odpowiednio prowadzone, stanie się agresywna i wtedy co? oddać, uśpić, wsadzić do kojca? Ja mam psa, który na dzień dobry nawet suk nie tolerował... musiał się najpierw "opatrzeć" a potem było OK. Moje suki nie pałają miłością do każdego napotkanego psa, ale na ringu biegają grzecznie i umieją się zachować.[/QUOTE]

Nic dodać nic ująć. Lepiej kogoś nastraszyć, żeby się zastanowił i nie kupił, niż potem miałby cierpieć i właściciel i pies i może jeszcze ktoś trzeci pogryziony przez akitę źle wychowaną.


Pzdr

Edited by bety
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzastin']Dzięki Misia za powiew realizmu :razz:
Troszkę się już czułem stłamszony wrogą propagandą :multi:[/QUOTE]

Nie masz tu wrogów. Akity tym bardziej, wręcz przeciwnie, bo jeśli zdaży się coś nieprzyjemnego to one później cierpią najbardziej.

Link to comment
Share on other sites

Powiem Wam coś, kiedyś , chyba nawet na tym forum, zostałam "pokąsana" na zasadzie , że jaki pies taki właściciel, czytaj charakter akit, i mi sie wtedy chcialo smiać, bo o ile racja jakie pies taki własciciel albo raczej odwrotnie o tyle pokazywanie komuś, jestem zła bo mam atkiego psa jest głupie. To tak off top do przepychanek, które sa czasem na forum :)
Przy okazji, prowadzę form akwarystyczne i jakie tam są wojny to byscie nie uwierzyli, a niby ryby glowu nie maja, za to ich posiadacze ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bety']Ja tak w ramach sprostowania historii akit:
- Amerykanie nie mieli nic wspólnego z hodowlą czy używaniem akit jako zwierzęta futerkowe - pierwsze słyszę (nigdzie nie natrafiłam na taką informację a naczytałam się sporo materiałów), to Japończycy w czasie II WŚ wydali nakaz likwidacji wszystkich psów oprócz o.niem. (wykorzystywanych w wojsku) - powodem były braki żywności i panująca nędza i bieda (jak to w czasie wojny). Psie futra m.in. wykorzystywano w ubraniach wojskowych.
- pierwsze krzyżówki z molosami w celach walk psów, także miały miejce w Japonii - na długo przed wojną, Amerykanie po wojnie przywieźli egzemplarze już namieszane z innymi rasami i na tym oparli hodowlę ale nie do walk czy na futra


Pzdr[/QUOTE]

Takie małe sprostowanie tego co wcześniej napisałem. faktycznie nie amerykanie, tylko japończycy futerka akitowe wykorzystywali do produkcji mundurków. Jest tych informacji w necie dość dużo na różnych portalach. nawet w wikipedii coś pisało. Ale nie udało mi się odnaleźć ponownie informacji z kurtkami dla lotników (nie mam cierpliwości do poszukiwań). Z wykorzystywaniem psów do walk, to już też w japonii je wykorzystywano. Krzyżowano z mastifami, tosa itp. również z owczarkami niemieckimi. :razz:
Przepraszam za wcześniejsze wprowadzenie w błąd. ameryka jest cudowna więc nie na miejscu były moje figle pamięci ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzastin']Takie małe sprostowanie tego co wcześniej napisałem. faktycznie nie amerykanie, tylko japończycy futerka akitowe wykorzystywali do produkcji mundurków. Jest tych informacji w necie dość dużo na różnych portalach. nawet w wikipedii coś pisało. Ale nie udało mi się odnaleźć ponownie informacji z kurtkami dla lotników[/QUOTE]

Jeśli masz ochotę to poszukaj informacji o Mitsubishi Zero, to jego konstrukcja ponosi winę za mordowanie Akit.

[quote name='Dzastin']Przepraszam za wcześniejsze wprowadzenie w błąd. ameryka jest cudowna więc nie na miejscu były moje figle pamięci ;)[/QUOTE]

e tam, nikogo nie wprowadziłeś w błąd :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Cześć Wam. Kocham akity i uważam,że to cudowna rasa.Chciałam tylko powiedzieć,że nie warto do psa,którego się ma od lat," dodawać " akity. To zawsze musi być Number One :D . Co do zdjęć,mam galerię Welmy,10 zdjęć weszło, następne nie chcą....nie wiem już co robic,napisałam zapytania do moderatorów itp itd,zero odzewu .. :( czy ktoś z was byłby łaskaw wstawić nowe zdjęcie ?

Link to comment
Share on other sites

No są ograniczenia to fakt w profilach ale sa gelerie w grupach [URL]http://www.dogomania.pl/forum/forums/703-Galeria[/URL]
Ps, od takich spraw jest admin , nie moderator :) Moderator , moderuje forum, ale nie odpowiada za ustawienia w dannym stylu ( szblonie ) z ktorego korzysta administrator forum :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...