Jump to content
Dogomania

Mistrzostwa Świata Agility 2007


Robull

Recommended Posts

Laluna na tym filmiku co jest Vioa dla mnie Palisada , mozlie ze zbiegana , ale kładka... jak dla mnie strefa zbiegana to nie jest :) Moze kazdy ma inne podejscie do tego dla mnie pies ktory robi strefy zbiegane to taki ktory nigdy w zyciu nie musial sie zatrzymac na strefie dla niego strefa to poprostu taka sama czesc kladki jak kazda inna bez wiekszego wyroznienia:) poprzez zatrzymanie ( no tak w ogolnym sskrocie ) Biegnie pewnie i przedewszytkim nie drobi . :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]dla mnie Palisada , mozlie ze zbiegana [/QUOTE]
Czyli pewnosci nie masz i nie rozpoznałas po wygladzie psa :cool3:
O to własnie chodzi ze nie zawsze można rozpoznac po wygladzie psa.
Była zbiegana ;)

[QUOTE]ale kładka... jak dla mnie strefa zbiegana to nie jest :smile: [/QUOTE]

Ta była, tylko przekazałam jej cialem aby zmieniła krok. Ale cała deska została w równej mierze pokonana tym samym wykrokiem.

[QUOTE]Moze kazdy ma inne podejscie do tego dla mnie pies ktory robi strefy zbiegane to taki ktory nigdy w zyciu nie musial sie zatrzymac na strefie dla niego strefa to poprostu taka sama czesc kladki jak kazda inna bez wiekszego wyroznienia:smile: poprzez zatrzymanie ( no tak w ogolnym sskrocie )Biegnie pewnie i przedewszytkim nie drobi . :smile: [/QUOTE]

Z tym ze tylko ten pies który nigdy w zyciu nie był uczony zatrzymywania się na strefie moze byc nazwany ze robi strefy zbiegane trudno mi sie zgodzić.

Predzej z tym ze powinien miec taki sam wykrok na wszystkich czesciach. Pozatym co powiesz o duzym psie który cała kładke pokona kłusem. Nie biegnie zachowuje równy i ten sam krok, ale jego wielkosc nie predysponuje go do pokonania całej kładki galopem, wiec nie pedzie a jednoczesnie nigdy nie był uczony stref zatrzymywanych, jedynie pokonania całej kładki kłusem.

Dla mnnie Cir robi strefy zbiegane, Passim Leszka teraz tez robi zbiegane.
Rauni nam napewno powie czy Cir i Passim na teningu miały robione takze strefy zatrzymywane. Ale z tego co kiedys mówił Leszek to Cir robił i takie i takie.

Link to comment
Share on other sites

Moze zle sie wyraziłam i ogolnilam. Chodzi mi o to ze jezeli pies jest uczony zbiegania ( nawet jesli czesniej byl uczony stania ) to zbiega za kazdym razem nie ma tak ze raz stajemy raz odpuszczamu raz stajemy potem zbiegamy ... :)
Jezeli wielki pies klusuje na kladce na calej kladce to takze jest zboegana czemu nie ? Chodzi mi genrlanie o to ze pies ma kladke pokonac w ciagłosci bez patrzenia na przwodnika a juz napewno zwalniania .... co zauwazylam na twoim filmiku.. ok. krok zmienila...ale takze zwolniła... wiec chyba lepszym w tym przypadku dla mnie rozwiazaniem bylo by nauczenie "stylem" USA;) w jak najwiekszej predkosci zatrzymyania i szybiego zwalaniania psa ze strefy .:) Tak jak to widac na zawodach .. wiadomo ze nna treningu wyglada to zupelnie inaczej :) ale szybkosc wykonania strefy (mowiac o zawodach) moim zdaniem i tak bedzie lepsza w przypadku czybkiego stop /go ( czy jak tak sobie nazwie;P) Niz zmieny kroku i zwalaniania w polowie zejsciowej czesci kladki :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Chodzi mi o to ze jezeli pies jest uczony zbiegania ( nawet jesli czesniej byl uczony stania ) to zbiega za kazdym razem nie ma tak ze raz stajemy raz odpuszczamu raz stajemy potem zbiegamy ... :smile:[/QUOTE]

Tego nie bardzo rozumiem. Spróbuj to jasniej powiedziec, bo nie łapie o co chodzi.
Chodzi Ci ze jak juz robi zbiegane to przewodnik nigdy nie robi zatrzymywanych na treningu i juz do nich nie wraca?

[QUOTE]Chodzi mi genrlanie o to ze pies ma kladke pokonac w ciagłosci bez patrzenia na przwodnika a juz napewno zwalniania [/QUOTE]
To zalezy gdzie jest przewdonik, jednak pies zawsze katem oka powinien patrzec na przewodnika i reagowac na jego ruchy. Bo jezeli ma skrecic o 180 po kładce to nie moze leciec na wprost na oslep.
Jezeli na palisadzie przewodnik zgarnie go z przodu to pies siła rzeczy moze zmniejszyc wykrok a nawet tor pokonywani palisady na lekko skośny.
[QUOTE] co zauwazylam na twoim filmiku.. ok. krok zmienila...ale takze zwolniła... [/QUOTE]
Na tym tak, ale mogłabym tez Ci wstawic taki na którym nie zwolni a bedzie leciec prosto szybko na oslep do nastepnej przeszkody a ja bede w tyle. I wtedy wszystko bedzie pasowac do Twojego obrazu jak powinien wygladac pies który zbiega.
[QUOTE]wiec chyba lepszym w tym przypadku dla mnie rozwiazaniem bylo by nauczenie "stylem" USA;-) w jak najwiekszej predkosci zatrzymyania i szybiego zwalaniania psa ze strefy .:smile: [/QUOTE]
A jakies przykłady? Do tej pory widziałam tylko jeden filmik który mnie zachwycił ze zwalnianiem ze strefy. Oczywiscie IANA.
Powiedz cos o tej metodzie USA i jak ucza. Bo tam jest wiele metod. Takze z umieszczaniem tyczki na palisadzie i to co tu było widac na filmiku gdzie pies przeskakiwał szczyt palisady.
Wogóle strefy to dosc trudny i żmudny temat, bo w pogoni za ta najlepsza, najszybsza i najpewniejsza bedzie jeszcze kolejnych nowych 100 metod i nawet kiedy ktoś okrzyknie ta jedna i niezawodna to
okaze sie ze kazdy pies inaczej ją rozumie i znowu trzeba bedzie szukac innej. I taka z której bedzie mozna urwac jakas czesc setna sekundy.
A przy okazji strefek juz widziałam tez strefki targetowane nosem.
Niestety jak widac strefy są kazdego zmorą skoro nawet najleszych zawodzą. Wiec nic dziwnego ze tyle i zdań i metod.

[COLOR=palegreen]Czy chcecie temat wydzielic , czy nie koniecznie?[/COLOR]:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie, gdy pies jest nauczony zatrzymywania na strefie, nawet na komendę czy nie, to nawet jak zbiegnie strefę, bo otrzyma na to komendę, to nie jest to strefa zbiegana tylko zatrzymywana, ale zwolniona na tyle wcześnie, że pies nie zwolnił biegu. Zbiegana to dla mnie Sylvi, gdzie jej psy nie umieją/ nie są uczone zatrzymywania się na strefach... tylko że ja nie mam zaufania do tej strefy, więc dla mnie trochę odpada. Tym bardziej, że trojka nigdy nie zalicza strefy na kładce, więc nawet nie mam co wyłapać:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Laluna . Moj poglad i sajk odnosnie roznicy jest identyczny :) Juz chyba rozumiesz?:)
A Metoda Usa;) o lol ;) Chodzi mi to ze widac ze te psy nie sa uczone stanie w spsob zwolnienie....stanie...czekanie na bog wie co .. przynajmniejja odnosze takie wrazenie ... te psy jakby zamieraja w na setna sekundy .. przez co ciezko jestw sumieokreslic jaka to strefa.:) Ale Mi sie podoba jak pies zapierdziela ijakby stop klatka i tym samym tempem z kladki rusza:D

Link to comment
Share on other sites

Laluna
Na filmiku, ktory pokazalas widac, ze strefa Wioli na kladce byla stana...
Pies, ktory dobrze wie, ze po kladce sie biegnie, ani na moment nie bedzie myslal o tym, zeby sie zatrzymac, a tym bardziej, zeby z polowy strefy wyskoczyc w gore...
Pies, ktory ma stac na koncu ma nawyk odbijania sie tylnimi nogami od strefy robiac duzy wykrok do przodu i nadajac sobie z powrotem tempo.
Tolka, podobnie jak Wiola, drobi i szykuje sie do odbicia od kladki, czesto nie zaliczajac strefy, jak grzecznie na nia nie poczekam... A z racji tego, ze zle zostala tego wszystkiego nauczona i stanie nie sprawia jej zadnej frajdy, mam problem z jej strefkami na cale zycie... :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niuka']Laluna
ogolnie o palisadzie, o palisadzie Wioli, czy moze o tym i o tym? :-)
[/quote]
Rozmawiamy o samych strefach, czyli zbieganych czy zatrzymywanych.
Wiec nie chodzi tylko o to czy strefa na palisadzie jest zbiegana czy nie.
Dysponuje tylko tym filmikiem, ale chetnie bym jeszcze dała Cira bo jego strefy bardzo mi sie podobaja, chociaz nie zawsze robi je bezbłednie ale trzeba przyznac ze czasy ma w agility świetne przy zachowaniu wszystkich stref.
Niestety bardzo duzo naszych zawodników ma problemy ze zwolnieniem na strefach przez psa, jak i wogóle aby je zaliczyc, bo psy fruwaja na strefach.
No wogóle jakby tak podsumowac wyniki to bardzo duzo mamy problemów. Psów mamy już bardzo duzo, coraz wiecej szybkich ras belgów i borderów a jednak mało mamy czystych przebiegów, jak i olbrzymia ilosc dyskwalifikacji. A bez tego to ani rusz na M Swiata

Link to comment
Share on other sites

To ja się nieśmiało wtrącę nie całkiem na temat. Wybaczcie :lol:

Bardzo mi się podobają strefy tego psiaczka
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=dWGJKQ5dpII[/URL]

I w 3:40 wydaje mi się, że przeskoczył szczyt palisady, ale tylko mi się wydaje ;)
I myślę, że warto uczyć psa i takiego i takiego zaliczania stref.

***
Zaczynam się cieszyć, że przy takim wolnym i małym psie jak Kulka nie mam problemów ze strefami ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Asti"']Zaczynam się cieszyć, że przy takim wolnym i małym psie jak Kulka nie mam problemów ze strefami[/quote]
więc w sumie jak wolny to nie ma co się cieszyc ;p
Jak Pikuś biegał wolniej to też nie miałam, ale teraz już muszę się pilnować nieco :p

Link to comment
Share on other sites

Ale ja sie cieszę, że nie mam problemów ze strefami, a nie, że pies jest wolny :D

Ale co do huśtawki (na filmiku) to po zeskoku Pikul uderzył jeszcze tylnymi łapami w strefę, więc nie wiem, może by uznali ;)

OT - przepraszam :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...