Jump to content
Dogomania

3łapek Ziuziu zostaje u mnie;)


ana666

Recommended Posts

Angel już napisałam na pierwszej że dług wynosi 240zł i jeżeli bedzie wszystko ok z maluchem to tylko jeszcze potrzeba pieniędzy na szczepienie:) Nie chce nic za karmę, mleko i żwirek i leki które sama kupowałam w aptece.
Jak tylko będą dochodzić wpłaty będę odnotowywać w pierwszym poście żeby wszystko było jasne, ile jest i ile jeszcze brakuje

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='EVA2406']
Czy on zostanie u Ciebie na stałe? Uwierz mi, że z takim kotkiem nie ma żadnego kłopotu.[/QUOTE]

Ewo wiem że nie ma kłopotu, ten trzyłapek sprawia mniej problemów niż jakikolwiek inny mój zwierzak. Tylko szkoda ze ludzie tego nie dostrzegają i nie chcą trójłapków :(
Na razie szukam mu DS, wzięłam go jako DT, bo niecałe trzy tygodnie zanim sie do nas przybłąkał zaadoptowałam Rambo, dzikiego kotka który nie widzi na jedno oko i mam już pomału tłum w domu a chce sie przeprowadzać ogólnie, nie wiem co z tego wyjdzie więc dlatego lepiej zeby 3łapek znalazł jakiś inny kochający dom. Mam nadzieję że sie uda.

Link to comment
Share on other sites

Nowe fotki kociaka:
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3242b05bed74b30a.html"][IMG]http://images38.fotosik.pl/1025/3242b05bed74b30a.jpg[/IMG][/URL]





[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6914a1c99645cbe4.html"][IMG]http://images50.fotosik.pl/1045/6914a1c99645cbe4.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b39b3523534cfbea.html"][IMG]http://images35.fotosik.pl/848/b39b3523534cfbea.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b7f803d220da3b94.html"][IMG]http://images40.fotosik.pl/1026/b7f803d220da3b94.jpg[/IMG][/URL]



[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78a7eb1c7b52fe29.html"][IMG]http://images50.fotosik.pl/1045/78a7eb1c7b52fe29.jpg[/IMG][/URL]

Kot jest bardzo fajny i grzeczny, tylko jedynym problemem jest to że sie bardzo boi moich kotów, syczy, wręcz warczy na nie pomimo tego ze Rambo i Miki są bardzo przyjacielsko nastawieni do 3łapka.
Ja sie nie znam tak na kotach, proszę powiedzcie mi co mam zrobić zeby je do siebie przyzwyczaić, czy potrzeba tylko czasu czy może to wymaga więcej pracy... bo ja teraz musze kazdego zwierzaka osobno trzymać, psy nie mogą być z kotami, swinka nie może byc z Rambo, 3 łapek tylko ewentualnie ze świnka, tylko Perełka mój najmniejszy pies jako jedyna zgadza sie ze wszystkim :/ Mi ręce opadaja :(

Link to comment
Share on other sites

No to faktycznie masz problem z oddzielaniem zwierzaków od siebie. Ja, gdy miałam duże mieszkanie i mogłam dać DT, też z początku oddzielałam tymczasowiczów od rezydentów, żeby jednych do drugich przyzwyczaić. Teraz byłoby to niemożliwe, bo mam maleńką garsonierę i nawet drzwi do łazienki muszą być otwarte, bo stoi tam kuweta i miski z wodą.
Pytasz, czy zwierzęta przyzwyczają się do siebie. Trudno powiedzieć. Moje koty akceptowały nowego przybysza dopiero po jakichś 2 tygodniach. Tak jak wśród ludzi są przyjaźnie i animozje, tak i wśród zwierząt. Czas pokaże, czy się polubią, czy nie. Na siłę nic się nie da tutaj zrobić.
A kotek jest śliczny :)

Link to comment
Share on other sites

Prawda, kotek jest śliczny :)

Co do przyzwyczajania stada do siebie, też mam spore doświadczenie, bo aktualnie mam 12 zwierzaków i poza jedną koteczką staruszką, która od początku nie akceptowała innych kotów ( paniczny strach) reszta żyje we względnej zgodzie. I tak jak wśród ludzi jedne lubią się bardziej, inne mniej, to poza małymi kłótniami jest ok.
Moja metoda na przyzwyczajanie ich do siebie jest tak, że najpierw zamykam nowego przybysza w jednym pokoju i obserwuję reakcję. na początku jak się wchodzi do pokoju to kotek ucieka od drzwi. Potem reszta kotów ciekawie zagląda do środka i niucha pod drzwiami. Ten zamknięty w pokoju po pewnym czasie też zaczyna interesować się tym co jest za drzwiami. A potem to już zaczyna sam wyglądać z pokoju. Wtedy zostawiam otwarte drzwi. Nowy przybysz z ciekawością wygląda i powoli zaczyna wychodzić z pokoju. Gdy reszta ciekawie mu się przypatruje i kotkowi jest już za dużo zainteresowania ucieka do swojego pokoju ( traktuje go jak bezpieczny azyl). Po chwili jednak znowu wraca, idąc kawałek dalej. Aż przyjdzie moment, że zaczyna poruszać się po całym mieszkaniu.
Różnie to trwa, bo różne są kocie charaktery i zdobyte doświadczenia.
Życzę, aby wszystko się ułożyło i zapanowała rodzinna harmonia.
Podaj nr konta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406']
Moja metoda na przyzwyczajanie ich do siebie jest tak, że najpierw zamykam nowego przybysza w jednym pokoju i obserwuję reakcję. na początku jak się wchodzi do pokoju to kotek ucieka od drzwi. Potem reszta kotów ciekawie zagląda do środka i niucha pod drzwiami. Ten zamknięty w pokoju po pewnym czasie też zaczyna interesować się tym co jest za drzwiami. A potem to już zaczyna sam wyglądać z pokoju. Wtedy zostawiam otwarte drzwi. Nowy przybysz z ciekawością wygląda i powoli zaczyna wychodzić z pokoju. Gdy reszta ciekawie mu się przypatruje i kotkowi jest już za dużo zainteresowania ucieka do swojego pokoju ( traktuje go jak bezpieczny azyl). Po chwili jednak znowu wraca, idąc kawałek dalej. Aż przyjdzie moment, że zaczyna poruszać się po całym mieszkaniu.
[/QUOTE]
U mnie było identycznie - niuchanie z jednej i drugiej strony drzwi, a że szpara między drzwiami i podłogą była spora, więc miały możliwość dokładnego wywąchania się nawzajem ;) A mój ostatni tymczasowicz (który zresztą został na stałe) potrafił sobie sam otworzyć drzwi z klamki, oczywiście zrobił to dopiero wtedy, gdy poczuł się w miarę bezpiecznie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406']
Podaj nr konta.[/QUOTE]

Evo numer konta jest na pierwszej:

TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE
ODDZIAŁ W OBORNIKACH WIELKOPOLSKICH
UL.1-go Maja 32 A
64-600 OBORNIKI WLKP.
PKO BP S.A.
[B]66 1020 4128 0000 1202 0049 9319[/B]

W tytule proszę napisać " na kotka bez łapki"

co do przyzwyczajania to u mnie jest tak ze jak sie nie widzą to sie tak zachowują jakby nie bylo innych kotów, żaden pod drzwi powąchać nie pójdzie, potem zauważą nowego kota to jest wielkie zaskoczenie i 3łapek od razu zaczyna syczeć a Rambo dobiega i chce sie bawić, potem 3 łapek ucieka a Rambo jeszcze za nim biegnie bardzo zdziwiony czemu sie z nim nie chcą bawić:/ bo moj 3 kot jest juz starszy i on to jest "neutralny" moga być inne koty, mogą być psy, papugi, świnka itd. jego to nie interesuje. Najgorzej z 3łapkiem który się panicznie boi wszystkiego, nawet chomika, Rambo sie chce ze wszystkimi bawić a mój zwierzyniec tylko ucieka na jego widok w popłochu, bo ani świnka ani chomik ani zaden inny zwierzak nie ma ochoty na zabawy z Rambo:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ana666']
TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE
ODDZIAŁ W OBORNIKACH WIELKOPOLSKICH
UL.1-go Maja 32 A
64-600 OBORNIKI WLKP.
PKO BP S.A.
[B]66 1020 4128 0000 1202 0049 9319[/B]

W tytule proszę napisać " na kotka bez łapki"

:([/QUOTE]

Byłam na bazarku ,ale nic dla siebie nie znalazłam . Wysle 10 zł kotkowi na to konto.:)

Link to comment
Share on other sites

Zapisuję,coś podeślę ale dopiero koło 1.09,sama mam epidemię kociego kataru-przywlokła kocica,którą złapałam na sterylkę i teraz mam za swoje,po kolei kichają wszystkie,mam nadzieję,że nie będzie powikłań.Maluch śliczny,z czsem się przyzwyczai,ja każdego nowego muszę wpuścić od razu do stada,bo nie mam możliwości izolowania,a zwykle przybysz jest w potrzebie i nie mam wyboru.Po pierwszych sykach i fochach z obu stron,jakoś to się wszyscy dogadują.Pozdrawiam wszystkich z bandą moich ogonów!

Link to comment
Share on other sites

Kociak się czuje dobrze, biega, bawi się, jest bardzo pocieszny, ale nadal nie moze sie przyzwyczaić do Rambo i trzymam ich osobno niestety :( codziennie otwieram drzwi oddzielajace jedno piętro domu od drugiego żeby byli razem ale zawsze kończy sie na tym ze Rambo idzie do 3łapka i chcąc sie bawić goni go po całym domu a tamten z przerażeniem ucieka:/
Doszły wpłaty:
Javena :loveu:10zł
ESKI :loveu: 20zł
czyli razem 30zł a więc dług zmniejszył się do 210zł(było 240)

Bardzo dziekuję za wsparcie i pomoc wszystkim którzy zaglądają do trójłapka :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amarylis']mam nadzieję, że w końcu się przyzwyczają : )[/QUOTE]

No ja też mam taką nadzieję, tak samo mam nadzieję że trójłapek znajdzie dobry DS :)

[quote name='KropeczkaJ']Zaglądam do koteczka. Dziękuję za zaproszenie.
Moja wpłata wyjdzie jutro.[/QUOTE]

Kropeczko :Rose: Naprawdę dziękuję, sama bym nie dała rady...

Link to comment
Share on other sites

Doszły wpłaty od
Angel z bazarku 20zł
KropeczkaJ 15zł

Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu 3łapka :):)
Mamy już 65 zł więc dług zmalał do 175, więc jeszcze trochę jest do spłaty... :(

Kotek jest coraz bardziej śmiały, biega, skacze, bawi się, czasem sie zachowuje jakby zapominał że nie ma łapki-nie wiedziałam ze na 3 łapach może tak szybko biegać:)
I jeszcze odkryłyśmy z mamą że potrafi aportować:evil_lol:
Od samego początku polubił taką małą pluszową kaczuszkę i jak był unieruchomiony jeszcze to z nią spał a teraz przynosi ją mi i mojej mamie a jak mu rzucimy to z nią wraca i z powrotem kładzie pod nogi, codziennie rano mi już ja przynosi i kładzie na poduszce koło głowy:) Jest taki kochany i słodki:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja jutro zrobię przelew, bo dopiero wróciłam z urlopu.
Z tym aportowaniem u mnie jest podobnie. Mój Karolek upodobał sobie taką zieloną ( pasuje do rudego kota) muszkę na wędce i nosi ją po całym domu. Jak wybiera się spać przynosi mi ją do nóg, żebym pilnowała :evil_lol:.
W domu mamy drugą podobną, ale pomarańczową. Ten rudzielec nigdy ich nie pomyli ;)
Mizianki dla koteczka.

Link to comment
Share on other sites

ana warto na pierwszej stronie dodać to:

[B][SIZE="3"]WPŁATY:[/SIZE][/B]
Javena 10zł
ESKI 20zł
Angel z bazarku 20zł
KropeczkaJ 15zł
________________
[B][COLOR="red"]RAZEM: 65 zł[/COLOR][/B]


[B][SIZE="4"][COLOR="darkorchid"]
DŁUG ZA LECZENIE WYNOSI: 240 zł ![/COLOR][/SIZE][/B]

[B][COLOR="red"][SIZE="4"]SALDO: 240- 65 = - 175[/SIZE][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...