Jump to content
Dogomania

Corgi


pINESka

Recommended Posts

Ta Moja jest drobniejsza niż moja Klio. :)

W sumie ja się cieszę, że moja Klio jest taka dosć drobnej budowy.Dzieki temu mogę m.in sobie z nią pobiegać i poszaleć po lesie, niestety corgi, które są cięzszej budowy nie sa aż tak sprawne fizycznie.

Tak, moja Olisia chyba nie nalezy do wielkich corgi (nie znam sie), ale przy dlugonogich psach zdecydowanie ma male szanse ;-)

Mnie chyba nie będzie w przyszłym roku w Pruszkowie. :(

Szkoda :-( My bylismy juz dwa razy i za kazdym razem wracamy naladowani pozytywnymi emocjami :-) Tyyyyle corgich! Dla mnie to rewelacja, bo oprocz mojej suczki to niezbyt czesto widuje jakies inne corgi. Nawet nie wiem czy w moim miescie jest jakis...

Moja nigdy nie miała problemów z wagą. Od małego bardzo dużo biega.Poza tym u nas w domu nie ma żebrania, wiec lisica dostaje tylko swój posiłek.

O, to macie naprawde fajnie.... U nas jest trojka dzieci, ktore podstepnie psa podkarmiaja, poza tym sa babcie, ktore zawsze sie zlituja (bo ona tak patrzy). No jasne, ze patrzy! Corgisie sa mistrzami w robieniu min sierocych w stylu 'nic nie jadlam od pieciu dni' ;-)

Moja ma bardzo fajna gatunkowo sierść :D Pewnie po karmie z jagnięciną i ryżem. :)

Karmisz ja tylko suchym, czy przygotowujesz?

A Cichutek średnio mi się podoba...

Czemu?

Ale tasiemiec mi wyszedł :wink:

Zdjecia zaraz wyśle, tylko musze ich poszukac u siebie na komputerze :) :wink:

Zdjecia doszly, wielkie dzieki :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szkoda :-( My bylismy juz dwa razy i za kazdym razem wracamy naladowani pozytywnymi emocjami :-) Tyyyyle corgich! Dla mnie to rewelacja, bo oprocz mojej suczki to niezbyt czesto widuje jakies inne corgi. Nawet nie wiem czy w moim miescie jest jakis...

Na Podkarpaciu są zdaje sie tylko dwa corgi- moja Klio i jej matka :(

O, to macie naprawde fajnie.... U nas jest trojka dzieci, ktore podstepnie psa podkarmiaja, poza tym sa babcie, ktore zawsze sie zlituja (bo ona tak patrzy). No jasne, ze patrzy! Corgisie sa mistrzami w robieniu min sierocych w stylu 'nic nie jadlam od pieciu dni' ;-)

Zgadzam się z tym całkowicie, corgi potrafią tak patrzeć. :)

Karmisz ja tylko suchym, czy przygotowujesz?

Dostaje rano eukanubę z jagnięciną i ryżem, a na wieczór dostaje domowe jedzonko- wołowina, warzywa oraz makaron lub ryż. :D ;)

Czekam na wstawienie fotek Twojej tutaj :wink:

Link to comment
Share on other sites

Hej,

Coby urozmaicić miła pogawędkę wklejam zdjecia małej BORY Oczajduszy, którą mieliśmy okazję wieźć do Pruszkowa, skad była zabierana na Łotwę :D

54709126808.jpg

54710126808.jpg

54710226808.jpg

54709826808.jpg :wink:

A tak Bora, czyli Basja ( trzyma ją p.Beata Petkevica, która zawoziła ja do przyszych właścicieli) wyglądała w Pruszkowie:

tutaj w oddali widać kapselka :):

54712426808.jpg

54711926808.jpg

Link to comment
Share on other sites

sliczna ta BORECZKA!!! A Olisia jest dośc mocna moim zdaniem :):):):)Ja tez bym wkleiła fotki ale nie wiem jak:(:(BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUI jak dodac ta ikonke kolo imionka??A byłas tez 2 lata temu moim zdaniem klubowa 2003 była duoz lepsza.Wiecej nagród, lepsze miejcsa , lepsze sedziowanie, ale cos kwestian gustu:)

Link to comment
Share on other sites

Hanuś

Jak chcesz mieć małe zdjecia koło imienia to wyślij je do mnie.Ja Ci je zmniejsze(chyba nie masz programu do obróbki zdjęc) i odeśle.[osobiscie na Twoim miejscu dałam fotkę tej małej merlaczki wsród kwiatków :)] A fotkę wklejasz w następujący sposób. wpisujeszi] :wink:

p.s jutro idę na pocztę po kopertę i wysyłam Ci w końcu tego offica, bo sobie o nim zapomniałam :oops: :oops:

Link to comment
Share on other sites

Dostaje rano eukanubę z jagnięciną i ryżem, a na wieczór dostaje domowe jedzonko- wołowina, warzywa oraz makaron lub ryż. :D ;)

No to moja Olisia rano dostaje troszke Eucanuba Light, a wieczorem wlasnie gotowane mieso kurczaka z warzywami (rzadziej wolowine), ale bez dodatkow ryzowych czy makaronowych (zeby nie tyla). Albo na drugi posilek tez suche (albo kosc do obdgryzienia sparzona wolowa).

No i codziennie biega za rowerem pol godziny do godziny, a wieczorem jeszcze idzie na dlugi biegany spacer z dwoma pozostalymi naszymi psami. Rewelacyjnie sie z nimi dogaduje, nawet przy jedzeniu (a przy jedzeniu bywa cieta na obce psy - jak juz pisalam to starszny lakomczuch ;-)

Zauwazylam, ze jak zaczelam jej podawac Omegan (podaje go tez moim dwom kotom) to od razu siersc sie poprawila, bo po wylince byl lekki dramat - wlasnie zero puchu pod spodem. A teraz, w zwiazku z jesienia Olisia powoli obrasta puchem. Smiesznie wyglada, bo najbardziej puszysta jest obecnie na pupie i jak za nia ide to mi przypomina troche kure ;-)

Czekam na wstawienie fotek Twojej tutaj :wink:

No tak, staram sie jakos je zmniejszyc, zeby nie zajmowaly calej strony, bo potem forum sie strasznie dlugo laduje. Tak sobie mysle - moze podam same linki? Tylko czy to zadziala? Zobaczymy. Trzymajcie kciuki, zaczynam dzialac ;-)

Link to comment
Share on other sites

Dobra, pierwsza proba, uwaga uwaga ;-)

Oto nasze pieski:

Cisa rottweilerka

Omar dog argentynski

no i rude male dlugie to Olinka corgisiowa dziewczynka

To zdjecie z marca :-)

Olinkaipieski.jpg

Tu jest Olisia na spacerze w lesie tez jakos wiosna...

OlinkaodLeosizKrakowa.jpg

Dobra, zobaczcie czy i jak wyszlo i najwyzej podesle wiecej pozniej :-)

Link to comment
Share on other sites

Maja,

Śliczne fotki :D A Twoja suczka wg mnie nie jest lekka, ma dość mocną kosć :D

A ja wróciłam ze swoją z porannego spaceru. Ten głupek wytarzał się w jakimś kupsku,więc musiałam ją umyć :evil: Musze również iść do sklepu po nową obroże, bo ta się nadaje tylko do wyrzucenia :-? No, ale niestety jestem do tego przyzwyczajona.

A zdjecia zeby zamieścic je na dogomanii nie mogą przekraczać 500/500 pikseli , a jesli sa wieksze to dawaj je w formie linków :wink:

Link to comment
Share on other sites

ale sliczne zdjecia:):!!! OHHHHHHHH macie doga argetynskiego:)Ciiiiii...ale to moje marzenie:):):):):):):):) No moim zdnaiem Olisia jest sredniej kosci ale raczej mocnej ona ma fajna głowe :):)Tylko dałabym jest troche takiej iskierki ale to przychodzi z wiekiem:):):):):):):):):):):):):):):)AJedziecie MAJAP to Lodzi w przyszłym roku??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje Wam za ochy i achy :-) jest mi bardzo milo :-)

Chetnie bym poslala wiecej zdjec - jesli Gacka chcesz to moge Ci wyslac na priv fotki naszego dogo. Jest to bardzo fajny pies, bo ma super psychike, co sie w tej rasie nie zdarza czesto :-( No i on kocha nad zycie moja Olisie :-)

Tez ma juz ml.ch.pl., tak jak Olisia - jest o miesiac mlodszy od niej. Rottweilerka jest bez rodowodu i ma niestety kilka wad (jest baaaardzo lekliwa i ma jakas wordzona wade oczu, co nam kiedys napedzilo wielkiego stracha, bo myslelismy, ze to jaskra.... Ma jedna zrenice skierowana dosrodkowo (taki normalnie zez), a druga zrenica jest powiekszona i nieregularna.... Takze sunia troche gorzej widzie (moze i dlatego wielu rzeczy sie boi?) Ale i tak jest kochana, tylko trzeba na nia uwazac, bo moze kiedys ze strachu ugryzc - kto wie? No i rottweilerka jest tez troche kieszonkowa ;-) Tzn taka malutka, chudziutka, drobniczka ;-)

Tak czy siak to corgisia nimi rzadzi i nie ma takiej kosci, ktorej by nie zdobyla :-)

Gacka - jak chcesz doga to siostra naszego Omara niedlugo bedzie kryta :-)

Co do wystaw w przyszlym roku to jeszcze nie wiemy, ale bardzo mozliwe, ze do Lodzi sie wybierzemy, bo akurat mamy tam bliska rodzine :-)

A jeszcze co do stawki we wroclawiu - jestem w szoku! Tylko dwa corgisie byly????? :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

Justyc CACIBA to by niezdobyła bo Olisia była wmlodziezy!!!Ale rase by wziela na pewno!!!!!!A chce tego doga ale narazie to tylko marzenie jeszcze trzeba poczkec!!Własnie jakie one sa te argentyny ??Moze cos bys pwiedziała??

Mowicie, ze Olisia by wygrala? Kochane jestescie :-)))

A co do doga - nasz dogo jest kochany :-) Od razu jak sie wejdzie do domu to wskakuje lapami na ramiona (a nie ma z tym zadnych problemow) i trzeba sie szybko oprzec o sciane zeby nie poleciec ;-) No i caluje, caluje, caluje (i tak jeszcze 167 razy powinnam napisac, ale skroce ;-)

Dzieciom pozwala na wszystko, jak lezy to czasem sie zdarza, ze na niego ktores siadzie i on wtedy je caluje, caluje, caluje, a jak ma juz dosc to wstaje i sobie idzie. A dziecko nawet utzrymuje sie kilka krokow zanim spadnie ;-)

Oczywiscie mowie tu o mlodszych dzieciach (3 i 5 lat), bo moj synek (7 lat) to nie probuje takich rzeczy.... :-)

Wszystko mozna mu zabrac i wszystko mozna z nim zrobic - jak mial rane na lapie (duze rozciecie dwoch opuszek i tej srodkowej poduchy) to bez probemow dawal i przemywac i czyscic, mimo ze cierpial.

W domu jest psem cieplolubnym, najchetniej kanapowym, a jak przyjda goscie to najchetniej wlazilby na kolanka (mamy teorie, ze on mysli, ze jest yorkiem) :-)

Uwielbia wszystkie suczki swiata, a Olisie to tak ubostwia, ze co jakis czas robi podchody zeby ja pokryc (a ona nie ma cieczki) wiec ona go gryzie w pysk i on wtedy smiesznie podskakuje wokol niej, ale sie nie zraza zupelnie. Ona wyprowadza na niego ataki (jak Mamba wlasnie ;-) zeby sie odczepil, a on mimo wszystko ja kocha :-)

Jak sie bawi z Olisia to schodzi do parteru i nigdy, przenigdy jej nie skrzywdzil - po prostu bardzo sie stara, bo wie, ze ona malutka i delikatna w porownaniu z nim. Z rottweilerka bawi sie na calego i czasem ona piszczy, to wtedy trzeba ja ratowac (bo dogo za bardzo sie rozszalal).

Taki pies to rewelacja i bardzo sie ciesze, ze jest z nami.

Ma jednak oczywiscie pewne wady, jak kazdy pies ;-)

Przede wszystkim duza agresje seksualna (nie toleruje absolutnie zadnych innych samcow i trzeba bardzo pilnowac na spacerach). Dotychczas nigdy nie ugryzl innego psa, ale gdyby nie daj Boze jakis sie przyblakal na spacerze to zapewne by zginal dosc szybko, bo dogo to nie zarty. Pewnego razu dogo biegal daleko w lesie i nagle przybiegl malamut chlopiec i psy zaczely na siebie warczec. Moje serce stanelo..... Na szczescie malamut sie poddal i dogo dal sie wtedy odwolac, ale gdyby malamut zechcial sprobowac swoich sil to nie wiem co by sie moglo stac :-(

No i druga wada doga - tropienie :-( Jest to rasa wyhodowana z mysla o polowaniach, dogi maja naprawde super wech i jak zlapia trop (a lapia czesto) to moga pojsc w dluga i wrocic za pare godzin, albo nigdy :-( Nam sie zdarzylo raz, ze pies pogonil za sarna albo dzikiem (nie wiem co to bylo bo tylko slyszalam jak biegnie) i wrocil gdzies po godzinie.... Takze trzeba go non stop miec na oku i to na spacerach jest troche upierdliwe, niestety :-(

Acha, no i jesli komus zalezy na zachwytach tzw. dresiarzy to dogo zapewnia ich cale mnostwo ;-) Krotko obcieci chlopcy prawie klekaja przed psem, a bywalo i tak, ze zatrzymywaly sie samochody ;-)

Ale oczywiscie wiekszosc mysli, ze to taki wielki amstaff i nawet kiedys pytali czy dawalismy mu metanabol czy cos innego, ze taki urosl;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...