Jump to content
Dogomania

Corgi


pINESka

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kiedyś oglądałam film Disneya o piesku welsh corgi pembroke i bardzo się spłakałam. Nie znam osobiście żadnego przedstawiciela tej uroczej rasy. Widuję je tylko na wystawach. Oglądałam też na Animal Planet krótki film o piesku, obsesyjnie (aż do poranienia łap) biegającym dookoła basenu, w którym kąpały się dzieci.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Coby troche podniesc temat zamieszczam zdjęcia corgasów które bardzo mi sie podobają

Briardale Eclipse of Kilvewood "Clipper"- pra pra pra dziadek Klio, przepiękny fiński champion

kukko.jpg

Svarzekoks Captain Corgi- pra pra dziadek Klio,piekny interchamion rodem z Danii

kossu.jpg

jego brat/ siostra

Tekla2_web1.jpg

Tri Your Luck Lisiura " Shimmy "- cudo z hodowli p Redlickich, mieszkające w Findlandii

simikoira.jpg

póki co tyle 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Tak twierdziła p.Babirecka- jak jeszcze była z Markiem Siudymem, to on zarzyczył sobie corgi. Okazało się, że za cholerę nie mogły się dogadać z rottkami- ponoć były walki o dominację i to takie na serio... A ja nie chciałabym musieć dzielić potem psów na stadka. Chciałabym mieć takie ogromne stado 12 psów :D Rottki i,fajnie by było, corgi, no i dwa wilczarze (mój Marcin chce mieć wilczarza). Obym tylko nie skończyła z jednym rotkiem i 11 kundelkami...

Link to comment
Share on other sites

Ola,

Nie martw sie.Corgi to naprawde bardzo stadne psy :D A to chyba był jakiś wyjatek potwierdzający regułę. :wink: Ja równiez bym chciała miec tyle psów, ale niestety mieszkam w bloku :( :( Chociaz i tak zapadła decyzja, ze zostawiamy sobie suczkę po mojej Klio :D Moja koleżanka, której bardzo zazdroszcze ma aż 8 psów, w tym 6 corgi. :D W najbliższym czasie powiększy im sie stadko o jednego pembroka( zostawiaja go sobie z miotu) :D

Link to comment
Share on other sites

Witam! Ja na razie mam cztery kundle i dopiero noszę się z posiadaniem psa rasowego, ale pembroki to jedne z moich ulubionych ras. Nie wiem tylko, czy kiedykolwiek będę miała psa takiej rasy, bo ponoć nie potrafią się dogadać z rottkami, które zamierzam hodować :bigcry:

Corgisie dogaduja sie z rottweilerami, jak i z innymi psami :-)

Dowodem jest moja Olinka, ktorej najlepsza przyjaciolka i siostra syjamska niemal jest rottweilerka Cisa. Jak chcesz zreszta to Ci przysle fotki - jak razem spia, razem jedza i razem sie bawia. Oprocz tego w domu jest tez dog argentynski (chlopak) i z nim takze corgisia swietnie sie dogaduje.

Mysle, ze jak w przypadku wiekszosci (o ile nie wszystkich) ras psow - najwieksza role w przyszlych kontaktach z innymi stworzeniami gra prawidlowa socjalizacja i wychowanie.

Takze mysle, ze jesli jestes w stanie miec jeszcze dodatkowo corgi w swoim stadzie, to z powodzeniem mozesz go kupic :-)

Link to comment
Share on other sites

Tak, Olisia to wlasnie ona :-)

Dziekujemy za gratulacje - jestesmy nadal w szoku, ze ona wygrala ;-) Nie spodziewalismy sie zupelnie :-)

W zwiazku z tym chcemy ja pokryc w nastepnej cieczce, ale jeszcze nie wiemy jaki reproduktor bylby najlepsiejszy do niej.

A Ty masz suczke Klio - jak ona sie nazywa oficjalnie?

No i czy byliscie w Pruszkowie?

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

Moja sunia to MAMBA Oczajdusza, po Nostrzyku i DIDI Rufus :wink:

W Pruszkowie bylismy.Zajęłyśmy 4 .lokatę. Sedzia stwierdził, ze Klio jest w najgorszym etapie swojego rozwoju oraz ze będzie piękną suką, tylko on musi ja oceniać w tym momencie.Chociaż to po trosze moja wina.W lato ona bardzo duzo biegała(po 4-5 h dziennie po lesie), a ja nie zwiększyłam jej dawki jedzenia, wiec co za tym idzie ona strasznie schudła. :( Klio jest ogólnie lekką suką, jeszcze dodatkowo w pruszkowie nie miała podszerstka, wieć wyglądała tragicznie.Patrze na zdjecia z tej wystawy i się zastanawiam dlaczego ja wcześniej tego nie zauważyłam. :oops:

Twojej suni dobrze nie pamiętam, ale na pewno była bardzo ładna.Ja nie wiem dlaczego suka z trzeciej lokaty była przed nami, ale taka jest uroda wystaw.

Nad jakimi psami myślisz?Ja najprawdopodobniej pokryję swoją DICKIENSEM Rufusem, który nalezy do p.Głowackich, poniewaz jest on mocny, daje mocne dzieci oraz cechuje go bardzo zrównoważony charakter- a tego szukam u psa.

Jesli chcesz zobaczyc sobie moja liscię zapraszam na naszą strone: www.welshcorgi.prv.pl :wink:

Gdzie sie wybieracie w najblizszym czasie na wystawy?

Pozdrawiam,

Justyna

Link to comment
Share on other sites

Cześć,Moja sunia to MAMBA Oczajdusza, po Nostrzyku i DIDI Rufus :wink:

Hej, bardzo fajne ma imie - MAMBA :-) W sam raz dla corgisia :-)

W Sopocie spotkalam sunie chyba z tego samego miotu - MOJA Oczajdusza. Taka malutka trikolorka. Cudna, proporcjonalnie zbudowana, tylko wlasnie malusienka - bardzo drobnej budowy.

Pewnie jako jedyna w Polsce bedzie miescic sie wagowo we wzorcu ;-)

Szkoda, ze nie spotkalysmy sie w Pruszkowie, ale pewnie spotkamy sie za rok :-)

W Pruszkowie bylismy.Zajęłyśmy 4 .lokatę. Sedzia stwierdził, ze Klio jest w najgorszym etapie swojego rozwoju oraz ze będzie piękną suką, tylko on musi ja oceniać w tym momencie.Chociaż to po trosze moja wina.W lato ona bardzo duzo biegała(po 4-5 h dziennie po lesie), a ja nie zwiększyłam jej dawki jedzenia, wiec co za tym idzie ona strasznie schudła. :( Klio jest ogólnie lekką suką, jeszcze dodatkowo w pruszkowie nie miała podszerstka, wieć wyglądała tragicznie.Patrze na zdjecia z tej wystawy i się zastanawiam dlaczego ja wcześniej tego nie zauważyłam. :oops:

To nie ma sie co przejmowac - moja Olinka w lipcu przegrala na krajowej, bo wlasnie byla w stadium larwalnym ;-) Obie maja jeszcze czas, zeby urosnac. Tak naprawde to okaze sie w przyszlym roku co z nich bedzie, bo teraz to tylko rozgrzewka :-)

Moja Olisia ma wieczna nadwage - niestety ma taka przemiane materii, ze przyswaja wszystko :-) Takze non stop dieta i duzo ruchu, a utrzymanie wagi graniczy z cudem i tak :-(

W tym roku odkrylam preparat o nazwie Omegan - on bardzo poprawai wyglad siersci, a psom bardzo smakuje, wiec nie ma klopotow z podawaniem. Olisia miala bardzo wydluzony czas linienia i zaczelam sie martwic czy aby wszystko jest ok. Bo to moj pierwszy corgi i pierwsza jego wylinka :-) Wiedzialam, ze przebiega gwaltownie, ale nie sadzilam ze az TAK! :-)

Nad jakimi psami myślisz?Ja najprawdopodobniej pokryję swoją DICKIENSEM Rufusem, który nalezy do p.Głowackich, poniewaz jest on mocny, daje mocne dzieci oraz cechuje go bardzo zrównoważony charakter- a tego szukam u psa.

No tak, ja tez o nim myslalam :-)))) W zasadzie mialam trzy typy : on, jego syn (takiej bardzo mocnej budowy) albo CICHUTEK Lisiura. Waham sie jeszcze, ale czasu mam duzo, bo Olinka jeszcze nie ma uprawnien hodowlanych (tylko 2 razy byla wystawiana w posredniej klasie, wiec jeszcze jednej oceny jej brakuje).

No i w ogole mam stresy jak mysle, ze moze cos sie stac w czasie ciazy albo przy porodzie... W zasadzie nie jestem jeszcze w 100% przekonana czy bede ja kryc w ogole.... A Ty nie masz obaw o swoja sunie? Wiesz, ze one ciezko rodza....

Jesli chodzi o moje priorytety przy wyborze reproduktora to kieruje sie takimi: mocna budowa, ladna glowa (bez wypuklego czola, ktore mi sie osobiscie nie podoba), dlugi ogon, ladny i mocny rudy kolor, no i oczywiscie lagodny charakter, bo wiadomo :-)

Nie za bardzo umiem czytac rodowody, wiec musze sie zdac na doswiadczenie innych osob w kwestii pokrewienstwa (zeby nie bylo zbyt duze, bo wiadomo, ze polskie corgisie sa ze soba spokrewnione w mniejszym lub wiekszym stopniu).

A Ty czym sie kierujesz?

Jesli chcesz zobaczyc sobie moja liscię zapraszam na naszą strone: www.welshcorgi.prv.pl :wink:

Gdzie sie wybieracie w najblizszym czasie na wystawy?

Pozdrawiam,

Justyna

Dzieki za zaproszeie - bardzo ladna strona, a Twoja sunia jest sliczna :-)

I wlasnie szczupla, czego bardzo zazdroszcze. Ja tez musze zrobic mojej strone internetowa, bo zdjec sie juz duzo uzbieralo, ale jak zwykle nie mam czasu :-( Takie zycie :-(

Co do wystaw to w tym roku juz nie jedziemy. Wprawdzie zglosilismy sie do Wroclawia do kl. ml, ale poniewaz Olisia juz ukonczyla w Pruszkowie ml ch. wiec nie bedziemy sie tluc z nia taki kawal (jestesmy z Olsztyna). Takze zapewne dopiero bedziemy na miedzynarodowej w W-wie w przyszlym sezonie. A Wy?

Link to comment
Share on other sites

Cześć,Moja sunia to MAMBA Oczajdusza, po Nostrzyku i DIDI Rufus :wink:

Hej, bardzo fajne ma imie - MAMBA :-) W sam raz dla corgisia :-)

No tak :lol:

W Sopocie spotkalam sunie chyba z tego samego miotu - MOJA Oczajdusza. Taka malutka trikolorka. Cudna, proporcjonalnie zbudowana, tylko wlasnie malusienka - bardzo drobnej budowy.

Pewnie jako jedyna w Polsce bedzie miescic sie wagowo we wzorcu ;-)

Ta Moja jest drobniejsza niż moja Klio. :)

W sumie ja się cieszę, że moja Klio jest taka dosć drobnej budowy.Dzieki temu mogę m.in sobie z nią pobiegać i poszaleć po lesie, niestety corgi, które są cięzszej budowy nie sa aż tak sprawne fizycznie.

Szkoda, ze nie spotkalysmy sie w Pruszkowie, ale pewnie spotkamy sie za rok :-)

Mnie chyba nie będzie w przyszłym roku w Pruszkowie. :(

To nie ma sie co przejmowac - moja Olinka w lipcu przegrala na krajowej, bo wlasnie byla w stadium larwalnym ;-) Obie maja jeszcze czas, zeby urosnac. Tak naprawde to okaze sie w przyszlym roku co z nich bedzie, bo teraz to tylko rozgrzewka :-)

Moja Olisia ma wieczna nadwage - niestety ma taka przemiane materii, ze przyswaja wszystko :-) Takze non stop dieta i duzo ruchu, a utrzymanie wagi graniczy z cudem i tak :-(

Moja nigdy nie miała problemów z wagą. Od małego bardzo dużo biega.Poza tym u nas w domu nie ma żebrania, wiec lisica dostaje tylko swój posiłek.

W tym roku odkrylam preparat o nazwie Omegan - on bardzo poprawai wyglad siersci, a psom bardzo smakuje, wiec nie ma klopotow z podawaniem.

Moja ma bardzo fajna gatunkowo sierść :D Pewnie po karmie z jagnięciną i ryżem. :)

Olisia miala bardzo wydluzony czas linienia i zaczelam sie martwic czy aby wszystko jest ok. Bo to moj pierwszy corgi i pierwsza jego wylinka :-) Wiedzialam, ze przebiega gwaltownie, ale nie sadzilam ze az TAK! :-)

Ja również się tego nie spodziewałam.Z mojej Klio zaczęły wypadac wręcz kępy sierści... Dlatego na klubówce wyglądała tragicznie.

No tak, ja tez o nim myslalam :-)))) W zasadzie mialam trzy typy : on, jego syn (takiej bardzo mocnej budowy) albo CICHUTEK Lisiura. Waham sie jeszcze, ale czasu mam duzo, bo Olinka jeszcze nie ma uprawnien hodowlanych (tylko 2 razy byla wystawiana w posredniej klasie, wiec jeszcze jednej oceny jej brakuje).

Pampuch, czyli syn Korka również mi sie podoba.Jednak wiem jakie Korek(czyli DICKENS) daje dzieci.

A Cichutek średnio mi się podoba...

No i w ogole mam stresy jak mysle, ze moze cos sie stac w czasie ciazy albo przy porodzie... W zasadzie nie jestem jeszcze w 100% przekonana czy bede ja kryc w ogole.... A Ty nie masz obaw o swoja sunie? Wiesz, ze one ciezko rodza....

Na pewno nie tak ciezko jak inne rasy.Corgi to są bardzo naturalne i "kundelkowe" psy, wiec aż takich problemów nie maja. Na pewno sie martwie.Jednak hodowla psów rasowych to moje marzenie.Poza tym chciałabym miec drugą corgi, ale już ze swoim przydomkiem. :)

Jesli chodzi o moje priorytety przy wyborze reproduktora to kieruje sie takimi: mocna budowa, ladna glowa (bez wypuklego czola, ktore mi sie osobiscie nie podoba), dlugi ogon, ladny i mocny rudy kolor, no i oczywiscie lagodny charakter, bo wiadomo :-)

Nie za bardzo umiem czytac rodowody, wiec musze sie zdac na doswiadczenie innych osob w kwestii pokrewienstwa (zeby nie bylo zbyt duze, bo wiadomo, ze polskie corgisie sa ze soba spokrewnione w mniejszym lub wiekszym stopniu).

A Ty czym sie kierujesz?

Ja jesli pokryje Klio Korkiem zdecyduje sie na inbred, wiem, ze to ryzyko, jednak na obecną chwile nie ma w Polsce lepszego psa dla niej.

Kieruję sie podobnie jak Ty mocną budową, piękną głową, dobrą górną linią, a charakter jest równiez bardzo wazny.

Cichutek średnio mi się podoba....

Co do wystaw to w tym roku juz nie jedziemy. Wprawdzie zglosilismy sie do Wroclawia do kl. ml, ale poniewaz Olisia juz ukonczyla w Pruszkowie ml ch. wiec nie bedziemy sie tluc z nia taki kawal (jestesmy z Olsztyna). Takze zapewne dopiero bedziemy na miedzynarodowej w W-wie w przyszlym sezonie. A Wy?

A my się wybierzemy najprawdopodobniej do Kielc w listopadzie- mamy dość blisko.Potem Rzeszów w lutym.Do Warszawy sie nie wybieram.Chciałabym pojechać do łodzi, mam nadzieje, ze cieczka nam nie przeszkodzi(tfu, tfu) ;)

Ale tasiemiec mi wyszedł :wink:

Zdjecia zaraz wyśle, tylko musze ich poszukac u siebie na komputerze :) :wink:

Link to comment
Share on other sites

MajaP ale gdybyscie dojechali do Wroclawia to mielibyscie juz hodowlanke :wink:

PS.masz moze jakies foty sunki ?

To licza sie tez oceny z klasy mlodziezy????

Nie wiedzialam :-(

Fotki mam, oczywiscie, cale mnostwo :-)

Jest tu jakas opcja zeby je pokazac? Jak to sie robi? Help :-)

Link to comment
Share on other sites

No pewnie ze sie z mlodziezy liczą !

Wazny jest wiek nie klasa!Tzn ze jesli suka skonczy 15 msc i dostanie doskonała to juz sie liczy do hodowlanki!Nie wazna jest klasa moze byc mlodzież:)!A ja sie na MAJAP nie przedstawiłam to zrobie to teraz! To ja Hania !Poznałysmy sie w Sopocie , Toruniu a ostanio składałam gratulacje w Pruszkowie! Jesli chodzi o porody to rzeczywiscie corgi maja małe problemy z rozrodem .Często suka nie moze sama urodzic ale zdarza sie ze jej sie udaje:)Jesli chodzi o problemy hodowlane to najwieksze sa przy kryciu:):)Czyli całym ednie sprawy!! Corgi maja bardzo czesto problemy techniczne:) Piesek nie moze dosiegnac i wspiac sie na suczke co strasznie zabawnei wygłada ale z reguły wszytko sie dobrze konczy i za 2 miesiace mamy mae stadko corgulasków w kojczyku! A jesli nie no cos wzywamy weterynarza. Z doswiadczenia wiem ze suki corgi bardzo szybko dochodza do Formy po dzieciach. 3 miesiace po porodzie juz suka wyglada jako tako a po 5 jest w formie wystawowej np nasza 5 msc po porodzie zdobyła CACIB z pieknym opisem:)Jesli na tomist chodzi o nabieranie masy i poteznienie to trwa to do 3 roku zycia po tym wieku piesek sie w sumie juz nie zmienia.A wasze suczki tzn Maji i Justynki sa jeszcze mlodziutkie wiec napewno wyrosna na HERODBABY:):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...