Jump to content
Dogomania

_milena

Members
 • Content Count

  1,318
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

6 Followers

About _milena

 • Rank
  How to HAU!
 • Birthday 01/14/1996

Contact Methods

 • Website URL
  http://howtohau.pl/

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Wroclaw, Poland

Converted

 • Location
  Ostrowiec Świętokrzyski

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy są tu jacyś miłośnicy rasy? Chopin czeka już dość długo... :( "Chopin to ok. 4/5 letni pies w typie Jużaka (Owczarek południoworosyjski) o charakterze typowym dla rasy. Szuka domu z ogrodem, to wspaniały i oddany stróż. Jaka jest jego przeszłość niestety nie wiemy, bo został znaleziony. To pies jednego właściciela lub maksymalnie 2-osobowej rodziny, która zna rasę i wie jak z nią postępować. Chopin bardzo chętnie zamieszkałaby z innymi psami, bo zazwyczaj dogaduje się nimi. Niezaczepiony nigdy sam nie zaczepia. Chopin zna wszystkie zasady zostawania w domu, wyjście na dwór sygnalizuje kładzeniem się koło drzwi. Ładnie chodzi na smyczy i reaguje na komendy, typu „stój”, „wróć”. Bardzo lubi smakołyki i chętnie wykonuje wszystkie polecenia za smakołyka np. „siad”, „łapa”, „piątka” itp. Chopin potrzebuje koło siebie osoby bardzo zrównoważonej i cierpliwej, osoby która poświęci mu dużo uwagi i będzie skupiona tylko na nim, która poświęci się, aby pomóc mu pokonać lęki. Boi się nagłych ruchów, zbyt duży uliczny zgiełk powoduje lęk u niego, wspaniale się czuje na łonie natury, kiedy może biegać po łąkach i polach. Chopin osobie, której zaufa i pokocha pozwoli na wszystko, będzie jej wierny i będzie jej bronić przed każdym! Cierpliwie znosi zabiegi pielęgnacyjne typu: kąpiel, czesanie i inne zabiegi pielęgnacyjne, przycinanie sierści tylko nożyczkami !!! Nie maszynką, na maszynkę reaguje warczeniem i gryzieniem. Chopin docelowo jest psem o długiej sierści, którą należy pielęgnować. Chopin nie toleruje obcych osób w domu. Warunek konieczny adopcji Chopina, brak dzieci i kotów. PS.Przyszli opiekunowie będą mieli zapewnioną profesjonalną pomoc behawioralną i szkoleniową. Więc bardzo proszę: UDOSTĘPNIAJCIE!!! tel. 501 137 765"
 2. Nad tabletkami się nie zastanawiałam. Dzięki bardzo!
 3. Hej! Chciałabym zapytać: jaki preparat przeciwko kleszczom (z pchłami nie ma problemu, ale już dzisiaj wyjęliśmy pierwszego kleszcza, ech) polecacie? Obroże nie działają, o tym już miałam okazję się przekonać, więc tym razem chcę postawić na kropelki czy coś takiego. Piesu ma 8-10 lat, więc jest starszy, ma posturę dużego ON-a (zresztą, jest w typie rasy) i dość gęstą, dłuższą sierść. Jeżeli to coś zmienia - w domu jest kot, więc ważne, żeby któryś składnik preparatu ewentualnie nie zaszkodził mruczkowi. Będę wdzięczna za pomoc!
 4. Hej! Poszukuję hodowcy lub hodowczyni ON-ków, który(-a) udzieli mi wywiadu na temat rasy i swoich doświadczeń z nią. Prowadzę blog kynologiczny: http://wyszczekane.pl/ i zależy mi na tego typu tekstach. W zamian oferuję udostępnienie w mediach społecznościowych. :) Zainteresowanych proszę o kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub przez fanpage Wyszczekane.pl.
 5. Hej! Poszukuję hodowcy lub hodowczyni ON-ków, który(-a) udzieli mi wywiadu na temat rasy i swoich doświadczeń z nią. Prowadzę blog kynologiczny: http://wyszczekane.pl/ i zależy mi na tego typu tekstach. W zamian oferuję udostępnienie w mediach społecznościowych. :) Zainteresowanych proszę o kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub przez fanpage Wyszczekane.pl.
 6. A nie ma możliwości, że tego typu pies wystraszył go, podczas gdy Ty tego nie widziałeś?
 7. Trafne spostrzeżenie! W sumie Diego w pierwszych dniach miał wojnę z kocurem-rezydentem, a teraz, choć jeszcze się nie przyjaźnią i może to nigdy nie nastąpi, przebywają w jednym pomieszczeniu i się ignorują. Więc może faktycznie za jakiś czas sytuacja z psami też złagodnieje. Na razie pracujemy w mieszkaniu 5 minut dziennie nad skupianiem uwagi i komunikacją na smyczy. Powolutku ćwiczymy też to samo na spacerach, gdy nie ma w pobliżu innych psów. Potem będziemy szukać przyjaznej suczki, z którą mógłby się zapoznać.
 8. Zabawne, bo ja właśnie wczoraj (dosłownie) ukończyłam taki teoretyczny kurs na behawiorystę. I nie czuję się specjalistką. Co zresztą widać, skoro zadaję na forum takie pytanie. Uważam, że ten kurs to dobre intro, punkt zaczepienia, a prawdziwa nauka zacznie się na stażach, kiedy oprócz psa swojego i przyjaciół będę spotykać i obserwować inne czworonogi. Myślę, że to kwestia podejścia i nie należy spisywać zawodu behawiorysty na straty - jak w każdym zawodzie, znajdzie się niejeden kretyn...
 9. Niestety, pies "spadł z nieba" i adopcja, wyprawka i leczenie stawów nadszarpnęły już miesięczny budżet rodzinny, dlatego póki co chcemy spróbować paru rzeczy, zanim zdecydujemy się na behawiorystę. Ćwiczymy skupianie uwagi w domu i zastanawiam się, co by było, gdyby zaaranżować spotkanie z jakimś łagodnym, dobrze socjalizowanym psem...
 10. Hej! Rodzina mojej partnerki adoptowała tydzień temu 8-letniego mieszańca owczarka niemieckiego ze schroniska. Wiemy, że pies miał przedtem dwóch opiekunów. Ogólnie jest kochaną, łagodną kluską, reaguje na imię i zna 3 komendy. Jednak na spacerze, na widok innych psów, dostaje szału. Przestaje ładnie iść na smyczy, szczeka wściekle i straszy ludzi swoim agresywnym zachowaniem. Nie obchodzą go wówczas smaczki ani ulubiona zabawka. W schronisku był tylko przez kilka dni, ale ponoć nie był agresywny w stosunku do pobratymców, więc jesteśmy bardzo zaskoczeni. Macie jakieś pomysły? Diego jest bardzo inteligentny, ale boję się, że z uwagi na wiek niektóre rzeczy mogą być trudne do wyeliminowania...
 11. Hop, hop? Jest tu ktoś? :) Z okazji nadchodzącej Akcji Sterylizacji przygotowałam na swoim blogu tekst o kastracji: http://wyszczekane.pl/2018/02/11/prawda-o-sterylizacji-i-kastracji/ i zastanawiam się, gdzie mogłabym go udostępnić, aby przydał się komuś, kto waha się, czy poddać psa zabiegowi. Jakieś pomysły? Byłabym wdzięczna. :)
 12. Hop, hop? Jest tu ktoś? :) Z okazji nadchodzącej Akcji Sterylizacji przygotowałam na swoim blogu tekst o kastracji: http://wyszczekane.pl/2018/02/11/prawda-o-sterylizacji-i-kastracji/ i zastanawiam się, gdzie mogłabym go udostępnić, aby przydał się komuś, kto waha się, czy poddać psa zabiegowi. Jakieś pomysły? Byłabym wdzięczna. :)
 13. _milena

  Atos i Pchełka

  Dziękujemy! :) No, chłopak ma już 8,5 lat. :)
×
×
 • Create New...