Jump to content
Dogomania

Marysia O.

Members
 • Content Count

  10,275
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Marysia O. last won the day on August 22 2018

Marysia O. had the most liked content!

1 Follower

About Marysia O.

 • Rank
  i 12 łapek

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  : okolice Wa-wy

Converted

 • Location
  Okolice Warszawy

Recent Profile Visitors

4,858 profile views
 1. Figuniu, nie martw się tak bardzo, wszystko będzie dobrze, Laki sobie poradzi. Sowa ma rację, Twoje emocje mu się udzielają, im spokojniejsza będziesz Ty, tym spokojniejszy będzie Laki, naprawdę. Wiem, że to nie jest takie łatwe, ale staraj się być dobrej myśli, mieć pozytywny obraz całej sprawy, wtedy będzie Ci łatwiej. Trzymam za Was mocno kciuki :)
 2. Dziękuję za cudne wieści od Musi! :)) Pozdrawiam bardzo serdecznie szczęśliwego psa i jego rodzinkę :))
 3. Ale spokojnie, chętnie pomogę :) Jestem zmotoryzowana, jeżdżę codziennie co Warszawy więc ten dodatkowy dojazd do Ursusa nie będzie dużym problemem :) Tylko muszę to sobie zaplanować i stąd pytanie, czy po południu w tygodniu dałoby radę, czy jednak w weekend. Chyba, że wolicie jeszcze poczekać i spróbować sami (mogę spróbować coś podpowiedzieć, aczkolwiek to nie takie proste ;), jest też kwestia aparatu, taki w telefonie zawsze będzie miał mniejsze możliwości), a jak dalej nie będzie odzewu to wtedy się umówimy :) Ale myślę, że nie ma co czekać, szczególnie że sytuacja jest taka, że psiaki powinny jak najszybciej znaleźć domy.
 4. Ode mnie dosyć daleko ale damy radę :) Najlepiej byłoby zrobić trochę plenerowych i trochę w domu, moim zadaniem im więcej różnorodnych zdjęć w ogłoszeniach tym lepiej. Ale też zobaczymy jak wyjdzie w praktyce :) Przyznam szczerze, że wolałabym w tygodniu np. któregoś dnia po południu. Czy dla Ciebie to raczej nie wchodzi w grę? Jeśli nie to w weekend też może być.
 5. Ale super ekipa! :) I szczęśliwa Pokrzywa :) Pozdrawiam Was bardzo serdecznie :))
 6. Marysiu, bardzo cię proszę - zaktualizuj Radysy.
  Pozdrawiam.

 7. Naprawdę?! O tym jeszcze nie słyszałam, to już w ogóle kosmos... Do tego wszystkiego o czym piszecie dochodzi fakt, że nam się wydaje oczywiste, że jak zaginie pies trzeba sprawdzić z jakim schroniskiem jest podpisana umowa i tam szukać, ale większość przeciętnych ludzi nie ma o tym pojęcia! Czasem w ogóle nie przyjdzie mi do głowy sprawdzać w schronisku bo nie wiedzą jak to działa, czasem sprawdzą najbliższe (nie koniecznie właściwe). Po prostu nie wiedzą. A zaginiony pies przecież może przejść przez granicę gminy i to nie raz. Przeciętny Kowalski często nie będzie miał bladego pojęcia gdzie szukać swojego psa. Do tego myślę, że wiele z tych psów było takimi wiejskimi powsinogami, miały właściciela, ale łaziły sobie po okolicy i traf chciał, że któregoś dnia miały pecha i zostały odłowione. I też nikt ich nie szuka, a na pewno nie w schronisku oddalonym ileś set kilometrów...
 8. Bardzo rzadko teraz piszę na dogo, ale czasem zaglądam i podczytuję, m.in. na zamojski wątek, a jako, że mam słabość do maluchów z płaskimi mordkami to kiedy zauważyłam na zamojskim pekinka z ciekawości zajrzałam też na jego wątek :) I przyznam się szczerze, że trochę się zdziwiłam... Bo psiak ma zostać zabrany do hoteliku za 300zł miesiąc + karma + wet, ponad 700km od miejsca gdzie w tej chwili się znajduje, co nie da się ukryć wiąże się z ogromnymi kosztami i akcją logistyczną. W pierwszych postach jest prośba o deklaracje stałe, jednorazowe i bazarki. I oczywiście jeśli nie ma innego rozwiązania to super, że trafi w domowe warunki i będzie zaopiekowany w hoteliku. Ale w między czasie na wątku pojawiła się propozycja BDT w domowych warunkach, prawdopodobnie do czasu znalezienia DS, około 450km bliżej niż hotelik u Szafirki. I ta propozycja nie tylko nie spotkała się z entuzjazmem, ale została zupełnie zignorowana. Przecież to jest bardzo korzystne rozwiązanie, dlaczego ta propozycja została pominięta? Tyle się pisze na dogo, że coraz mniej jest BDT, że taka szkoda - nie rozumiem dlaczego kiedy ktoś BDT proponuje to nikt nawet tego nie wziął pod uwagę? Poniżej cytuję posty seramarias z propozycją:
 9. Cudna! :)) To ogromna satysfakcja widzieć, że, kaleka, komuś mogłoby się wydawać nieadopcyjna sunia, ma taki cudowny dom :) Dziękuję :) Ale, żeby się kąpać przy takiej temperaturze to faktycznie trzeba odwagi :D I to nie tam same nóżki tylko cały pies w wodzie! :O
 10. Na profilu psów z Radys pojawiła się informacja, że drugiego stycznia będzie transport psiaków z Radys do Wrocławia. Eliot wydaje się spełniać wszystkie wymagania więc może... 02 STYCZNIA (środa) kierunek Łódź - Katowice - Wrocław. tel. 530830774 (Piotr).
 11. Może Eliot? Ma ok. 2 lata, jest w Radysach, bardzo potrzebuje domu... To daleko od Wrocławia, ale z Radys są organizowane odpłatne transporty w różne miejsca kraju, trzeba się kontaktować z Patrycją (tel. 698-616-250), na pewno możliwa pomoc w przywiezieniu go...
 12. Z tego co zrozumiałam nie było do końca wiadomo jaki zakres będzie musiał mieć zabieg, Sylwia powiedziała mi mniej więcej tyle co w opisie, że zęby mleczne z tyłu nie wypadły a stałe rosną pod spodem, u Lenki powodowało to duży ból, nie chciała jeść, lekarz zdecydował, że trzeba to na cito zoperować. Więcej nie wiem, mam nadzieję że Sylwia wejdzie i napisze, z tym, że nie wiem kiedy, bo miała problem z komputerem i wczoraj oddała go do serwisu. Co do szczeniaków, z domem dla Axela Sylwia jest już umówiona (nie jestem pewna na kiedy, dzisiaj albo w weekend), do domu dla Aqsy będzie dzwonić dzisiaj po południu i się konkretnie umawiać. Ja niestety mam trudną sytuację z własnymi psami, wczoraj okazało się, że jedna z moich suczek, operowana na wiosnę ma przerzuty nowotworu do płuc, drugiej, która miesiąc temu miała wyciętą złośliwą zmianę, drastycznie, z dnia na dzień się pogorszyło, guz błyskawicznie odrasta... Jest ciężko, dlatego nie mam w tej chwili głowy do dowiadywania się szczegółów, przepraszam.
 13. Suczki mają też osobne ogłoszenia, robione prze kiyoshi: https://www.olx.pl/oferta/piekna-1-5-roczna-sunia-husky-greta-szuka-swiadomego-domu-CID103-IDvZFrV.html https://www.olx.pl/oferta/czina-dostojna-8-letnia-sunia-w-typie-husky-szuka-domu-CID103-IDvZFKZ.html#8eff6e998d Ale ja też mogę rozdzielić, nie ma problemu :)
×