Jump to content
Dogomania

Merenwen

Members
 • Posts

  856
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by Merenwen

 1. Mój pies też jest typem "Nie, nie możesz powąchać podłogi, bo jest MOJA!" i jak musiała zamieszkać okresowo z innym psem, to oczywiście robiła sceny. Pomogło klikanie (jest silnie na kliker uwarunkowana) i w zasadzie po paru powtórzeniach już mogły oba psy przechodzić jednocześnie w drzwiach i ten drugi mógł sobie wąchać, co tam sobie chciał (oczywiście poza miskami i jej własnymi zabawkami). Nie wiem, czy to ma szansę się sprawdzić na dłuższą metę, bo u mnie to był tylko kilkunastodniowy obóz, ale może warto popróbować.
  I z doświadczenia własnego wiem, że wszyscy ludzie wokół psa muszą wyluzować. Jak jest spina, to się nie rzucamy, nie krzyczymy, nie robimy zbiegowiska, tylko rozdzielamy szybko, ale na spokojnie. Podniesiony głos tylko dodatkowo pobudza, więc ja bym ograniczyła w ogóle mówienie w takich sytuacjach. A na mojego psa, jak się na przykład wydrze na sąsiadów chodzących po korytarzu (mają dzieci, które ją wiecznie rozdrażniają wołaniem do niej), lepiej działa ciche "chodź tu na chwilkę" niż głośne "DOŚĆ!", i podobną zależność widzę w innych sytuacjach.

 2. Hm, no nic, my tak czy siak będziemy w okolicach dwunastej pod carrefourem. :) Jak spotkacie rudego, drącego japę kundla, to podchodźcie.

 3. [quote name='ewes']właśnie :-P
  zróbmy zlot śląskich dogomaniaków :-P
  [/QUOTE]
  O to to! Podpisuję się wszystkimi kończynami, a pies by mnie poparł, gdyby nie spał! ;) Brakuje nam spacerów w większym gronie.

  Wstępnie proponuję termin na ten piątek. O 11:00 przy skansenie, czy coś? Ale pomyślmy o tym, żeby zrobić coś większego, na kilkanaście osób :cool3:.

  [quote name='Kinia']

  I może mi ktoś powiedzieć na której stracji pkp wysiąść żeby było najblizej do tego wpkiw? katowice, załęże, chorzów?[/QUOTE]
  Yyyy, mi się wydaje, że ze stacji pkp w ogóle jest dość daleko. Chyba najbliżej załęże, a później w tramwaj 11 albo pieszo obok wesołego miasteczka.

 4. [quote name='ewes']nie, no do wpkiw to ja pieszo dojdę :D

  a jakby się większa grupa z dalszych okolic zebrała, a miałabym transport, to mogę Cię zabrać ze sobą :razz:
  bo tak daleko od siebie nie mieszkamy :lol:[/QUOTE]
  Okej, piszę się na to! :lol:
  Więc grupo, zbieraj się i idźmy zrobić coś fajnego.

 5. diabelkowa - na lądowisko od wejścia przy carefourze idzie się cały czas w dół aż do rozwidlenia, później w lewo, mija się po prawej staw i zaraz po lewej jest łąka ;).

  ewes, jak to nikt nie jest chętny? ;) Tylko ja mało mobilna jestem do godziny 16:00, więc raczej dalej niż do wpkiw nie dojadę, przynajmniej w tygodniu.

×
×
 • Create New...