Jump to content
Dogomania

Basia Z.

Members
 • Posts

  1224
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Basia Z.

 1. Bardzo dobrze, że Kermit ma oczy usunięte, bo ktoś gdzieś chyba sugerował, żeby je zachować i tylko obniżać ciśnienie ale moim zdaniem to byłoby bez sensu, bo widział i tak nie będzie a jeszcze mógłby sobie takie niewidzące oczy o coś kaleczyć, ukłuć gdyby się na coś nadział a tak, to źródło bólu i problemów zostało usunięte raz na zawsze. On i tak pewnie nie widział od dawna i przystosował się do tego a teraz na pewno czuje się dużo lepiej. Trzymaj się Kermit.

 2. Po odejściu Tigry zapanował taki smutek, że nikt tu już nic nie pisze...? No żal ale nic się nie poradzi i życie toczy się dalej. Chciałam się przywitać i spytać co słychać ...?

 3. [quote name='lyzewka24']Ja mam dwa Toye ! Są cudowne naprawdę polecam. Mają cudowny temperament, są bardzo skocznie, takie małe przytulaki.[/QUOTE]

  A może wstawisz fotki ? :) że cudowne to na pewno, bo to po prostu taka rasa, powinno to być napisane we wzorcu :))

 4. [quote name='eria']A PONom, bearded collie, czarnym terierom rosyjskim, bouvierom , jużakom , briardom włosy nie wchodzą do pyska/oczu ? idąc tym tropem te wszystkie rasy mają bardzo ciężkie życie ;)
  nie widzę nic złego w takiej fryzurce, podoba mi się.[/QUOTE]

  Tak, dokładnie tak jest właśnie i nie na żarty to piszę tylko jak najbardziej serio. Zapomniałaś dopisać shi-tzu z wypadajacymi, ropiejącymi oczami pełnymi przyklejonych kłaków i z kupą wklejoną w kłaki pod ogonem. Te psy mają ciężkie życie. Tworzenie takich ras to tylko jeden z przejawów okrucieństwa ludzi wobec zwierząt. Gdybym mogła zdecydowanie zakazałabym takich praktyk, bo priorytetem powinno byc zdrowie zwierzaka i komfort jego życia. Dla bezdusznych snobów zwierzak, który nie jest kaleką , nie cierpi, nie można sie nad nim znęcać albo z niego pośmiać nie jest wystarczająco atrakcyjny. Szkoda, że zwierzęta muszą płacić taką cenę za to żeby mieć dom.

 5. Mi zamordowali sunię w lecznicy w Zduńskiej Woli ul. Kościelna. Znęcali się nad nią - nie założyli cewnika i wlewali kroplówki a ona nie mogła siusiać, bo prawdopodobnie miała niedrożność cewki moczowej. Jak przyszłam ją odebrać to z mojej suni już był zrobiony balon wypełniony płynem. Nie zdążyłam dojechać do prawdziwego lekarza po pomoc, bo woda zalała jej płuca i umarła. Kazali mi ją zostawić na "hospitalizacji" i wtedy się z nią tak rozprawili. Jak złożyłam skargę do Izby Lekarskiej w Łodzi to rzecznik Alicja R. bardzo starała się ich wybronić a mnie uspokoić i skłonic do zaniechania tej skargi. W końcu oczywiście przegrałam, sprawę umorzono "z braku dowodów" a później dowiedziałam się jeszcze, że mordercy mojej suczki pełnią funkcje w Izbie Lekarskiej.

 6. [quote name='Koszmaria']wiem,że właściwie to będzie off,ale nie mogę się powstrzymać.
  patrzcie jakie cudo znalazłam w odmętach grafiki Google:
  [IMG]http://www.bestweekever.tv/bwe/images/2009/08/dog-hybrid-2.jpg[/IMG]

  jak jestem za tym,by piecho wyglądał naturalnie i czuł się z fryzurą najbardziej komfortowo,tak to obcięcie jest bajeczne : D[/QUOTE]


  Jestem za tym, żeby podobne "dzieła sztuki" robić sobie ze szmatek, strugać z drewna albo z dowolnego rodzaju surowców ale to jest żywe stworzenie, które zamiast biegać za piłeczką albo robic coś równie dla niego przyjemnego musiało stać i męczyc się kilka godzin , żeby jakiś "artysta" mógł się popisac. Ponadto w tej fryzurze włosy wchodzą pewnie do oczu i do pyska i pies się męczy

 7. Przeczytałam na początku jak było i tak mi przykro..., no jak można wziąć bidulkę ze schroniska co już wiadomo, że swoje wycierpiała i jak się biedactwo pochorowało w dodatku tak boleśnie na pewno, to zamiast dać temu opiekę, poczucie bezpieczeństwa i wyleczyć, to wywalić z domu...? Trzymam kciuki za Eltunię. Ja mam taką samą Tinusię ze schroniska w Krakowie. Jak zobaczyłam zdjęcie Elty to myślałam, że to moja Tinka. Tylko moja waży 4 kg. ale taka sama czarniutka z siwutka twarzą, identyczne uszka i kaształt głowy i moja cudnie gra w piłę :).

×
×
 • Create New...