Jump to content
Dogomania

toyota

Members
 • Content Count

  8,312
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

toyota last won the day on February 1 2013

toyota had the most liked content!

About toyota

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  kuj.-pom.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. toyota

  Bruno super pies w typie ON

  Nie wiecie może, czy można jeszcze gdzieś kupić obroże od Taks ? Są jeszcze organizowane bazarki ?
 2. toyota

  Bruno super pies w typie ON

  Hej dziewczyny , jakby co, to pod opieką mamy w tej chwili ok. 220 psów do wyboru do koloru ;) Strona się dopiero tworzy, jak coś do zapraszam do mnie po dokładniejsze info na temat psów: http://coz.grudziadz.org/doadopcjipies.html
 3. toyota

  Bruno super pies w typie ON

  Chłopak trochę zmarnowany życiem, bo przyjechał do nas z innego schroniska o nienajlepszej reputacji. Ale charakter ma super.
 4. Skrętuś 7 marca 2017 r. odszedł jak żył, cichutko we śnie, za TM. Można usunąć ogłoszenia, bo jeszcze są na OLX: https://www.olx.pl/oferta/skretus-nieklopotliwy-psiak-ktory-zasluguje-na-milosc-CID103-IDdurXr.html Dziękuję Wszystkim, dla których jego los nie było obojętny, a przede wszystkim hotelikowi, który stworzył mu godne warunki do życia.
 5. Niestety TOZ ma coraz gorszą opinię, zapewne nie w każdym mieście tak jest, ale ta sytuacja tylko to potwierdza :/. Na przyszłość, spróbuj nagrać sąsiada z ukrycia jak bije psa. Zrób zdjęcia warunków w jakich przebywa. Z takim nagraniem są duże szanse, że zainteresuje się policja, organizacje, a nawet telewizja. Już była taka sytuacja i reakcja jest błyskawiczna. Wystarczy wrzucić na fejsa. Nawet z anonimowego konta, jeśli się obawiasz. Albo z konta jakiegoś zwierzoluba z innego rejonu Polski. Ważne, żeby podać lokalizację zdarzenia. Sprawa potoczy się sama. Szkoda Misia :(. To zdarzenie udało się nagrać: http://www.ekologia.pl/wiadomosci/rosliny-i-zwierzeta/katowal-psa-teraz-odpowie-przed-sadem,8774.html Nie wiem, czy sprawca został ukarany, bo od wyroku nakazowego się odwołał, ale najważniejsze jest, że psa udało się uratować z rąk zwyrola.
 6. toyota

  Dobra, niedroga maszynka-możliwe?

  Radziłabym kupić maszynkę dla psa, a nie ludzką. Włosy ludzkie są dużo delikatniejsze i maszynka zwykła słabo się sprawdza na psach.
 7. toyota

  Szczenie vs staruszek

  Ja uważam, że należy interweniować, może nie karcić (w żadnym razie nie biciem), ale po prostu stopować młodego lub zapinać go na smycz (jeśli przesadza z zabawą), bądź czymś zająć podczas spacerów (wydawanie komend za smaki, może aportowanie, przeciąganie się zabawką), żeby nie tłamsił non stop staruszka. Niestety pomimo, że Twój pies jest być może charakterny, to musisz pamiętać, że z racji wieku na pewno odczuwa już zmęczenie i gorszą kondycję i trudno mu jest poradzić sobie z młodym, większym i silniejszym psem, do tego rozbrykanym, jak to dzieciak ;).
 8. toyota

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

  W TK Maxie cały towar wymiotło :/. Nasze Bellomanie: Na maltańczyku: Na "jamniku":
 9. toyota

  Jaka smycz ma twój pies?

  Ja mam chyba wszystkie rodzaje smyczy jakie istnieją ;). Nie rozumiem jak możecie pisać, że jakiś pies zerwał skórzaną smycz ?? To dopiero musiał być badziew jakiś. Albo to nie była skóra, albo skóra była nitowana, a najlepsze są szyte. Na skórzanej smyczy prowadziłam przez 10 lat podhalana. Był to najsilniejszy pies jakiego miałam, ważył 60 kg, smycz miał jedną przez całe życie, bo wtedy jeszcze nie miałam strita na akcesoria, a dla dużego psa w zoologicznych stacjonarnych był prawie żaden wybór ;). Smycz z Dingo skóra przepinana 2,5 cm szerokości.
 10. toyota

  Pies się krzusi.

  Może mieć zapalenie górnych dróg oddechowych. Mój podhalan też miał dwukrotnie. Mieszkał z nami w domu i przyczyną mogły być  różnice temperatur panujące na dworze i w domu. Bo  pies nie człowiek i  w domu futra nie zdejmie ;). Staraliśmy się ograniczać ogrzewanie na dole domu, gdzie przebywał pies, ale i tak różnica jest przecież co najmniej 20 stopni. Proszę udać się do weta,  tak czy inaczej trzeba wdrożyć leczenie.  
 11. toyota

  Dwupak już w domu! Nieaktualne

  Cudowni ludzie z sercem ! Kochane psiaki :). 
 12. toyota

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

  Może ktoś wreszcie wrzuci  jakieś foty  swoich " łupów" z Poznania  ;)? 
 13. toyota

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

      Też sądzę,  że wypadają na mniejsze niż to sugeruje producent.  Na metce jest, że S-ka pasuje na jack russel teriera i buldoga frncuskiego. U mnie na maksa ma je powiększone maltańczyk 4, 5 kg. Z kolei M-ka na metce jest dla beagla i boston teriera, a u mnie powiększone prawie na maksa ma jamnikowaty Docent 10 kg.    L-ka niby jest na labradora albo boksera  (z metki)
 14. toyota

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

   Rozm. S i M- ta sama cena - 34, 99 zł, firma jakaś begood.
×