Jump to content
Dogomania

toyota

Members
 • Content Count

  8,312
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

toyota last won the day on February 1 2013

toyota had the most liked content!

About toyota

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  kuj.-pom.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W naszym schronisku jest fantastyczny pies , który spełnia wszystkie wymagania, no może oprócz wieku. Jest nieco starszy. Jest miksem labradora z bokserem. Znamy jego przeszłość, wychowywał się z małymi dziećmi i z kotami na 4 piętrze w małym mieszkaniu. To święty pies. Ma na imię Bodzio: Jest oczywiście wykastrowany i posiada książeczkę zdrowia wraz z aktualnymi szczepieniami i profilaktyką przeciwpasożytniczą. Przebywa w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu. Bodzio znalazł już fantastyczny dom :)
 2. toyota

  Bruno super pies w typie ON

  Nie wiecie może, czy można jeszcze gdzieś kupić obroże od Taks ? Są jeszcze organizowane bazarki ?
 3. toyota

  Bruno super pies w typie ON

  Hej dziewczyny , jakby co, to pod opieką mamy w tej chwili ok. 220 psów do wyboru do koloru ;) Strona się dopiero tworzy, jak coś do zapraszam do mnie po dokładniejsze info na temat psów: http://coz.grudziadz.org/doadopcjipies.html
 4. toyota

  Bruno super pies w typie ON

  Chłopak trochę zmarnowany życiem, bo przyjechał do nas z innego schroniska o nienajlepszej reputacji. Ale charakter ma super.
 5. Po latach znów na dogo ;) Miło widzieć znajome nicki. Mam nadzieję, że zajrzycie do mnie :) Człowiek coraz starszy, trochę zmian mniejszych i większych , ale psy są ciągle ważną częścią mojego życia. Jestem teraz wolontariuszem w zupełnie innym przyjaznym zwierzętom i ludziom miejscu. Zatem przedstawiam Wam Bruna: Bruno to pies w typie owczarka niemieckiego w wieku ok. 6 lat. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony. Bruno jest uwielbiany przez wolontariuszy, grzecznie chodzi na smyczy, zna podstawowe komendy i lubi się bawić. Nie przejawia agresji do ludzi. Nie poszukujemy dla Bruna pracy stróża, ale domu, w którym będzie członkiem rodziny. Bruno przebywa w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu. Jeśli chciałbyś go poznać, możesz zabrać go na spacer lub pobawić się z nim na ogrodzonym wybiegu. Zapraszamy ! COZ -tel. 56 450 42 28, wolontariuszka Joanna- tel. 605060617 Jeśli ktoś chciałby poogłaszać Bruna, albo go adoptować, to zapraszam !
 6. Skrętuś 7 marca 2017 r. odszedł jak żył, cichutko we śnie, za TM. Można usunąć ogłoszenia, bo jeszcze są na OLX: https://www.olx.pl/oferta/skretus-nieklopotliwy-psiak-ktory-zasluguje-na-milosc-CID103-IDdurXr.html Dziękuję Wszystkim, dla których jego los nie było obojętny, a przede wszystkim hotelikowi, który stworzył mu godne warunki do życia.
 7. Niestety TOZ ma coraz gorszą opinię, zapewne nie w każdym mieście tak jest, ale ta sytuacja tylko to potwierdza :/. Na przyszłość, spróbuj nagrać sąsiada z ukrycia jak bije psa. Zrób zdjęcia warunków w jakich przebywa. Z takim nagraniem są duże szanse, że zainteresuje się policja, organizacje, a nawet telewizja. Już była taka sytuacja i reakcja jest błyskawiczna. Wystarczy wrzucić na fejsa. Nawet z anonimowego konta, jeśli się obawiasz. Albo z konta jakiegoś zwierzoluba z innego rejonu Polski. Ważne, żeby podać lokalizację zdarzenia. Sprawa potoczy się sama. Szkoda Misia :(. To zdarzenie udało się nagrać: http://www.ekologia.pl/wiadomosci/rosliny-i-zwierzeta/katowal-psa-teraz-odpowie-przed-sadem,8774.html Nie wiem, czy sprawca został ukarany, bo od wyroku nakazowego się odwołał, ale najważniejsze jest, że psa udało się uratować z rąk zwyrola.
 8. toyota

  Dobra, niedroga maszynka-możliwe?

  Radziłabym kupić maszynkę dla psa, a nie ludzką. Włosy ludzkie są dużo delikatniejsze i maszynka zwykła słabo się sprawdza na psach.
 9. toyota

  Szczenie vs staruszek

  Ja uważam, że należy interweniować, może nie karcić (w żadnym razie nie biciem), ale po prostu stopować młodego lub zapinać go na smycz (jeśli przesadza z zabawą), bądź czymś zająć podczas spacerów (wydawanie komend za smaki, może aportowanie, przeciąganie się zabawką), żeby nie tłamsił non stop staruszka. Niestety pomimo, że Twój pies jest być może charakterny, to musisz pamiętać, że z racji wieku na pewno odczuwa już zmęczenie i gorszą kondycję i trudno mu jest poradzić sobie z młodym, większym i silniejszym psem, do tego rozbrykanym, jak to dzieciak ;).
 10. toyota

  ZAKUP OWCZARKA

  Owczarki to chorowita rasa, mają dysplazje, problemy z trzustką, i inne schorzenia, dlatego należy kupować szczenięta w dobrej hodowli ze ZKwP, która rozmnaża tylko zdrowe psy, a nie kupować w gównostowarzyszeniach, które rozmnażają co popadnie. Miałam owczarka, którego znalazłam na ulicy, a który mógł jeść tylko karmę weterynaryjną, po wszystkim innym miał wodnistą biegunkę. Koszt karmy wet. to ponad 200 zł miesięcznie. Oprócz tego pies miał jeszcze padaczkę. Zapewne kupiony w gównostowarzszeniu, albo u "pana Stefana" co to się zna na łowczarkach, a jak okazało się, że jest schorowany i generuje duże koszty utrzymania, to został wywalony z domu. Psychicznie był akurat świetnym psem, nigdy by nie uciekł sam, ani na spacerze ani z posesji. Dużo jest jednak rąbniętych owczarków, niezrównoważonych psychicznie, trudno powiedzieć czy to wina genów czy wychowania przez właścicieli idiotów. których charakteryzuje takie oto myślenie , cyt. z bloga MyHeartChakra Owczarek niemiecki – żywa i obowiązkowa ozdoba ogrodu. Absolutnie nie nadaje się do mieszkania, za to doskonałe warunki bytowe zapewnia mu kojec metr na metr. Zapierdalanie wzdłuż płotu i japienie na dowolny obiekt: człowieka, kota, wiewiórkę, rower, słup, drzewo jest oznaką doskonałych predyspozycji do stróżowania i świetnego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Im dziwniejsza linia kręgosłupa i niższy zad, tym owczarek jest bardziej rasowy. Oprogramowanie Szarik z dodatkiem komisarz Alex instaluje się przy poczęciu, jeśli dany osobnik nie wykazuje telepatycznego zrozumienia właściciela, to należy uznać go za egzemplarz wadliwy i czym prędzej wymienić. Można spróbować samodzielnej naprawy przy użyciu łańcuszkowej smyczy używanej z dużą siłą. : "
 11. toyota

  ringówka CC i BF

  8 mm powinna być dobra dla CC, bo ja miałam taką dla podhalana. Rzeczywiście na wystawie mega wybór i na pewno łatwiej dopasujesz odpowiednią też dla BF.
 12. toyota

  Witam

  Źle ze mną, przeczytałam Fiata :).
 13. toyota

  Maltańczyk do kochania

  Polecam hodowlę Ithildin - Grudziądz woj. kujawsko-pomorskie. W tej chwili mają suczkę w zaawansowanej ciąży. Hodowla domowa, dobrze zsocjalizowane szczenięta. Bardzo miła hodowczyni :). ( e-mail: [email protected]) http://ithildinfci.weebly.com/kontakt.html
 14. toyota

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

  Tak. Nie wiem czy dobrze widać, ale jedna jest niebieska, druga zielona. Ta zieleń jest taka jakby morska. Ładna. Wybór był żaden, braliśmy co było.
×