Jump to content
Dogomania

REVOLUTION

Members
 • Content Count

  833
 • Joined

 • Last visited


Reputation Activity

 1. Upvote
  REVOLUTION reacted to Sowa in Jaki pies dla samotnej cioci? :)   
  Najwcześniejszy termin opuszczenia hodowli to ukończone 7 tygodni. Warunkiem dobrego rozwoju emocjonalnego jest, aby właściciel zapewnił bardzo wiele czasu takiemu maluchowi. W psiej rodzinie szczenię w tym wieku nie jest izolowane od matki ani od rodzeństwa. Do ukończenia trzeciego miesiąca życia szczenię rozwija się najmocniej emocjonalnie - zaniedbania z pierwszych miesięcy nie dadzą się odrobić
  Należy koniecznie poznać matkę szczeniaka i warunki, w jakich prowadzona jest hodowla - najczystsze, ale puste  klatki i najlepsza karma nie oznaczają dobrej hodowli. Szczeniak powinien już w hodowli mieć możliwość kontaktu z ludźmi w zabawie i badania otoczenia - są hodowcy,  którzy zapewniają szczeniakom coś w rodzaju placu zabaw i kontakty ze światem. Już kilkanaście lat temu znajoma mi hodowczyni goldenów  bawiła się ze szczeniakami siedząc w ogrodzie na wypożyczonym wózku inwalidzkim (jeden ze szczeniaków miał towarzyszyć osobie niepełnosprawnej). Szczeniaki muszą mieć odpowiednie zabawki, wybieg o urozmaiconym podłożu, kontakty nie tylko z hodowcą - dobrze, aby miały kontakty z dziećmi.
  Predyspozycje charakteru są dziedziczne; po nerwowej, lękliwej matce, trzymanej w zamkniętej klatce nie urodzą się pewne siebie, zrównoważone szczeniaki.  Więc szukaj nie tylko hodowli ZKwP, ale dobrej hodowli ZKwP. Jeśli zdecydujesz się na owczarka niemieckiego, unikaj bardzo mocno kątowanych psów - szukaj takich o normalnej, nie wydziwaczonej modą  budowie. 
 2. Like
  REVOLUTION got a reaction from ami.mo in Nie pies, a rekin biały.   
  Szkolenie psa nie jest łatwe, warto pytać. Ja uważam, że przede wszystkim, przynajmniej na początku powinnaś wyeliminować sytuacje zapalne. Skoro wiesz, że pies może zaatakować podczas głaskania, odpuść to. Ćwicz w obecności obcych kobiet, niech reaguje na twoje komendy zamiast zwracać na nie uwagę. Pies zmęczony to pies grzeczny, ale zamiast męczyć psa rzucaniem piłki kilka razy pod rząd, lepiej wydaj kilka komend i nagrodź jednym rzutem. Nie ucz szukania smakołyka a szukania rzeczy/zabawki, której przyniesienie nagrodzisz smakołykiem.
 3. Like
  REVOLUTION reacted to Sowa in Warczenie - dopuszczalne czy nie?   
  Dobrze. Ale uwaga - nagradzaj po wydaniu jakiegoś polecenia. Pies podejdzie widząc grzebień, mówisz - dobrze, siad, dobrze i dopiero nagroda. Chodzi o to, aby pies czesany czekał na hasło, co ma zrobić PO czesaniu,  a nie tylko na żarcie PO czesaniu- wtedy jest spokojniejszy.
 4. Upvote
  REVOLUTION reacted to Sowa in Warczenie - dopuszczalne czy nie?   
  A po głaskać psa, który sobie tego nie życzy? Nie lepiej czekać, aby pies sam podchodził i prosił o czułości? Po co siadać za blisko? Niech pies sam poprosi, aby mógł siadać blisko nas.
  Zachowanie człowieka, jakie opisujesz, wyraźnie pokazuje psu, że człowiek jest podporządkowany swojemu zwierzęciu. No to nic dziwnego,  że pies warczeniem wyznacza czego sobie życzy, a czego nie.
   
   
 5. Upvote
  REVOLUTION reacted to Sowa in Komenda na wypluwanie   
  Psie łapy są niesłychanie drażliwym i wrażliwym punktem - psy nie cierpią dotykania łap; wilk z kontuzjowanymi łapami umarłby z głodu. Burknięcie jest odruchowe - to tak, jak my dotkniemy gorącej blachy - też wydamy jakiś mimowolny okrzyk, syknięcie. Co innego, gdy pies sam podaje łapę - wtedy to prośba, dopominanie się o coś "mlecznym krokiem" lub sygnał zawłaszczenia czegoś. Można uczyć podawania łapy, ale nie na siłę. Lepiej dopasować hasło do sytuacji, gdy pies sam dotyka nas łapą. Pies musi wytrzymać dotykanie łap, obcinanie pazurów w wykonaniu właściciela, ale nie dopuściłabym, aby ktokolwiek z gości nieświadomie sprawiał przykrość mojemu psu - mój pies jest dla mnie ważniejszy od gościa - trudno, taki u mnie klimat. Więc lepiej  niech gość i pies nie siedzą obok siebie, po co prosić o nieporozumienia na linii człowiek-pies, prawda?
 6. Upvote
  REVOLUTION reacted to Sowa in Komenda na wypluwanie   
  Żadne bodźce bólowe nie sprawią aby coś robić radośnie i z entuzjazmem - choć czasem są konieczne, aby pies nie zrobił krzywdy sobie czy innym. Zacznij od początku, od najłatwiejszych sytuacji, aby pies wiedział, że oddanie czegokolwiek prowadzi do jeszcze cenniejszej zdobyczy czy lepszej zabawy. I oczywiście zacznij od nowego hasła  - stare jest już spalone, skoro pies reaguje albo nie, albo skojarzył z przykrością. 
 7. Upvote
  REVOLUTION reacted to Sowa in Rzuca się na ręce i gryzie prawie do krwi...   
  Gryzienie ludzkiej skóry do krwi, owszem, jest w porządku. Bo gdyby 6-7-tygodniowy szczeniak z podobną siłą chwycił ofutrzoną psią skórę braciszka czy dorosłego psa - to nie zostawiłby nawet śladu. Szczeniak nie wie i nie może wiedzieć instynktownie, że ludzka skóra jest delikatniejsza. Tego się uczy - ale nie dawaniem w łeb. Dawanie szczeniakowi w łeb za instynktowne zachowania to najlepsza droga do tego, aby dorosły pies był agresywny ze strachu. Agresywny ze strachu pies nie nadaje się ani na psa sportowego, ani na służbowego ani na niekłopotliwego domowego przytulaka.
 8. Upvote
  REVOLUTION got a reaction from Zarka in Agresja, nadpobudliwość u młodej suki   
  Nie wiem jak to wygląda z wyżłem, ale mój pies też kiedyś był demonem energii:P Było ciężko, bo spuszczona często nie wracała na zawołanie, ciągnęła na smyczy. Potrzebowała długiego biegania w polach, gdzie często i tak zajmowała się sobą a mnie miała pod ogonem. Pomogło dopiero spokojne, cierpliwe szkolenie, co zajęło sporo czasu. Teraz umie wiele rzeczy więc i zmęczyć ją łatwiej, Choć nie była nastawiona na człowieka i praca nie była sensem jej zycia, znalazłyśmy nasze wspólne pasje, jeździmy na agility, tropienie, obi. Zamiast swobodnego biegania, psica ma w sezonie pływanie a poza sezonem rolki, zimą rower, nie narzeka na brak ruchu. Poza tym na każdym spacerze wbieganie po schodach - góra-dól, na górki, zostawianie i przywoływanie na duże odległości z zostawienia, przywołanie między dwoma osobami, wysyłanie do obiegania, do kwadratu itp. pies myśli a przy okazji angażuje mięśnie. Nie spuszczam psa - goni zwierzynę a mimo to w domu po spacerze śpi jak zabita:) nawet jeśli spacer trwa godzinę, ale jest wypełniony komendami. Polecam tropienie, ja chowam psu rękawice w zarośla i wysyłam, pies biega i szuka, tez ładnie to męczy psa. Ładnie też męczy psa podróż w nowe miejsce lub gdzieś, gdzie dużo się dzieje, może np. podróż pociągiem. Na wszystko potrzeba czasu. Najpierw uzyskaj u psa motywację, nie wymagaj dużo ale za to nagradzaj za nawet spojrzenie, dużo uciekaj psu - na lince też można, zmieniaj kierunki, bądź wesoły i energiczny. Z zabawami z psami też trzeba uważać, by pies nie stwierdził że psi kumpel jest ważniejszy od przewodnika, znam ten problem. Wszystko z umiarem, a w grupie psów też można wprowadzać dużo prostych i fajnych ćwiczeń:)
 9. Upvote
  REVOLUTION reacted to Sowa in Problemy z obrożą   
  Zmiana pozycji ma przerwać koncentrowanie się psa na wyrażaniu niezadowolenia - czyli pies chce powiedzieć "wrrr, nie ruszaj moich łap", ja mówię - "nie próbuj się wygłupiać, siad, będę ruszać, dobrze, waruj, będę ruszać, dobrze" i dalej obcinam. A nagroda będzie po zakończeniu obcinania, nie dla odwrócenia uwagi. PO zakończeniu obcinania, i dopiero po zeskoczeniu z wersalki na komendę.  
  PS nie ma głupich pytań, tylko czasem odpowiedzi bywają niejasne lub nie na temat.
   
 10. Upvote
  REVOLUTION reacted to Sowa in Problemy z obrożą   
  Nie chodzi o karę - wyrażenie czegoś w rodzaju ironicznej dezaprobaty nie jest karą, ale ostrzeżeniem. To nie pies ma prawo mnie ostrzegać - to ja ostrzegam psa, bez środków silowych, bez gniewu, że musi bardziej kontrolować swoje zachowanie. Sama ją nauczyłaś, że warknięcie przy łapach = przerwanie zabiegu i smakol. No to warto warczeć. Moja psica też nie kocha obcinania pazurów - ale jak coś tam pogadywała, nakazywałam zmienić pozycję i dalej obcinałam. Nagroda była za spokój - po zakończonym zabiegu.
  Ubawiłam się nieźle na widok znajomej ON-ki użytkowej - siedziała przed swoją właścicielką, trenerką zresztą,  i podawała kolejno prawą i lewą rączkę do manicuru.. Mina psicy była warta wszystkie pieniądze:-))
 11. Upvote
  REVOLUTION reacted to Sowa in Problemy z obrożą   
  To zależy od Twoich relacji z psem = wiem, co ja bym zrobiła w takiej sytuacji, ale nie wiem, na ile i w jaki sposób potrafisz okazać psu, że lekceważysz jej warknięcie - tak bardzo lekceważysz, że ona sama poczuje się niepewnie, że poczuje się bardzo, bardzo malutka i poprosi o przywrócenie do łask.
  Gdyby mój pies warknął, bo przez sen położyłabym mu rękę na karku, natychmiast otrzymałby polecenie wylotu z łóżka. Bez gniewu, w tonie "chyba ci się coś bardzo pomyliło pieseczku, spadaj, ale już".
  Nagroda za zaprzestanie warczenia jest moim zdaniem absolutnie wykluczona.
  Acha, sprawdź, czy suka nie ma kleszcza lub czyraka na szyi.
 12. Upvote
  REVOLUTION reacted to Sowa in Problemy z obrożą   
  Jeśli są sytuacje,w których słowne powstrzymanie/odwołanie psa nie akutkuje, dołóż szorki/szelki do noszenia na stałe I niezależnie od tego przyzwyczajaj do zatrzymania za obrożę, choć to gest bardziej konfliktowy dla psa. Zatrzymywanie za obrożę pobudza, zatrzymanie na szorkach hamuje nadmierne emocje - nie jest to żelazną regułą, ale najczęściej tak to działa.
   
 13. Upvote
  REVOLUTION got a reaction from Miawko in Strach w pociągu   
  W sumie, rzeczywiście tak nie próbowałam, przejedziemy się do miasta i spróbujemy:)
 14. Upvote
  REVOLUTION reacted to Sowa in Agresja wobec niektórych psów   
  Ja nakazałabym psu inne zachowanie, ZANIM zacznie się wpatrywać. Na przykład precyzyjny marsz przy nodze i co chwilę siad.
 15. Upvote
  REVOLUTION got a reaction from Zosia-Samosia in Zdarte poduszki u pieska   
  Każdy popełnia błędy i wiadomo mądry Polak po szkodzie, ale w upały trzeba szczególnie uważać-nie za dużo wysiłku i nie za długo w pełnym nasłonecznieniu, najlepiej spacer wcześnie rano i późno wieczorem i tu można poszaleć, poza tym krótkie. A rower to chyba najlepiej kłusem i po ziemi. Biedny psiak, uważaj teraz na niego, trzymam kciuki, żeby szybko się wygoiło!:-)
 16. Upvote
  REVOLUTION got a reaction from Miawko in Jak 'zobojetnic' psa?   
  Właśnie uwaga na to, żeby szkolenie nie było nudne, a potem nie zwalniac psa do super zabawy z psimi kumplami, bo to się kończy oczywistymi wnioskami ze strony psa:P
 17. Upvote
  REVOLUTION reacted to Ryss in Jak odróżnić husky od malamuta na pierwszy rzut (przymrużonego) oka?   
  Czy wiesz, jak odróżnić husky od malamuta na pierwszy rzut oka? Otóż husky ma na czole narysowanego... hmm, "członka". A im jaśniejszy i bardziej wyraźny jest ten "członek", tym lepszych rasowo przodków ma pies. A malamut ma na czole narysowane... serce. Oczywiście, istnieją jeszcze inne znaki na niebie i ziemi, odróżniające husky od malamuta, ale te rzucają się od razu w oko. Przymrużone. Oto foto:
   

  Szczenięta husky
   

  Dorosły husky
   

  Szczeniak malamuta
   

  Dorosły malamut
   

  Husky i malamut razem. Zgadnij, kto jest kim?
 18. Upvote
  REVOLUTION reacted to Sowa in Jaką rasę mam wybrać vol. 2   
  Moim zdaniem, pies męczy się nie z powodu mieszkania gdziekolwiek, ale wtedy, gdy nie ma zabezpieczonej potrzeby ruchu i zajęcia - odpowiednich do swoich potrzeb. Mieszkanie może być tylko nieco większym miejscem do spania - pies blokowy, trzymany w malutkim mieszkaniu, z codziennym trzygodzinnym spacerem, chyba nie ma złego życia...
 19. Upvote
  REVOLUTION reacted to a_niusia in Obroże, szelki, smycze vol. 2   
  trzeba dobrze polowac:)))
  tkmax dla zwierzat to jest moja ulubiona sekcja hehe
   
 20. Upvote
  REVOLUTION reacted to gops in Obroże, szelki, smycze vol. 2   
  Zakochałam się .. http://passion-dogs.pl/pl/p/Obroza-skorzana-4-cm-standard/214  piękna i prosta, klasa. 
  Bardzo mi się podoba jej nie typowy kolor.
  Szkoda że nie mam wolnej stówki :p 
 21. Upvote
  REVOLUTION reacted to Koreksonowa in DIY czyli rzeczy wykonywane samodzielnie   
  Jakby ktoś chciał nauczyć się dziergania skarpet to polecam:
  http://winwickmum.blogspot.co.uk/p/sockalong.html
  Wymaga znajomosci angielskiego, ale tez bez przesady, bo jest sporo obrazków :)
  Co prawda głowna akcja niby się skończyła ale  międzynarodowa grupa wsparcia na facebooku nadal prężnie działa :D
   

   

 22. Upvote
  REVOLUTION reacted to Sowa in Suczka 9msc i kilka problemów   
  Wskazówki bardzo ogólne - wprowadzenie nagrody odsuniętej w czasie, czyli nagroda rzeczowa nie zawsze, chociaż pochwała zawsze, opancerzenie serca, choć każde młode zwierzę jest rozczulające - mniej czułości, więcej wymagań. I jeszcze jedno, bardzo ważne. Nie wiem, gdzie mieszkasz - w kilku miastach podnoszono alarm, bo w miejscach publicznych i na psich wybiegach w smakolach podrzucano trutki czy ostre kawałki metalu. Niech Twoja suczka szuka zabawek/przedmiotów o określonym zapachu, nie smakoli!!! To Ty nagrodzisz smakolem znalezienie i oddanie. To nie tylko zabezpiecza przed otruciem, ale i będziesz natychmiast znacznie ważniejsza dla zwierzątka...
 23. Upvote
  REVOLUTION reacted to SZPiLKA23 in Jaki pies dla osoby mieszkającej we Włoszech :)   
  Fajnie. Popierajmy pseudohodowle bo wkoncu duzo latwiej je kontrolowac niz hodowle ze ZK i tam nie idzie od jednej popularnej rasy trzymanej w wmiare ok warunków do kilku ras trzymanych w tragicznych warunkach dla kasy. Walczy sie z kazdymi pseudohodowlami i tymi pod zwiazkiem i tych ktore w zwiazku nie sa i walczyc sie powinno. Nie stac Cie na rasowego to wez kundelka, jak Ci zalezy na psie do kochania to chyba nie wazne skad i jak chcesz naprawde go miec to mozesz poczekac. Nie rozumiem tylko jednego dlaczego mamy akceptowac i chwalic kupowanie psow z pseudo nakrecajace rynek i krzywdzacych zwierzeta? Jeszcze jedna wazna rzecz, o ktorej tu nikt nie pisze, dobra hodowla interesuje sie losem swoich i zawsze mozna na nich liczyc, nawet w momencie kiedy z roznych przyczyn psa juz nie mozesz miec to wlasnie dobry hodowca przymie go spowrotem lub pomoze Ci szukac domu, masz problemy zwiazne ze specyfika rasy, oni tez Ci pomoga. Jezeli ktos mowi o braku swiadomosci to tak jakby mowil ze TV nie oglada i na necie nie siedzi, wszedzie alarmuja i pokazuja skandaliczne warunki psow z pseudo, tu nie chodzi o : "nie wiedzialem" tylko o : "niechce wiedziec"
 24. Upvote
  REVOLUTION reacted to *Magda* in Jaki pies dla osoby mieszkającej we Włoszech :)   
  To już nawet nie chodzi o samych rodziców, bo ważni są też dziadkowie i pradziadkowie oraz ich charaktery ;)
   
  Ale dla niektórych wystarczy, że przed sąsiadami będą mogli się pokazać z "rasowym" psem. A jakim kosztem (zwierząt oczywiście) to już jest dla nich najmniej ważne :(
  Odkąd się urodziłam, w moim domu były psy. Jak sięgam pamięcią kochałam owczarki niemiecki. Ta miłość ciągnie się do dnia dzisiejszego :)
  Miałam ONki w typie, brane ze wsi, bo się suka "wilczura" puściła. Miałam ONkę z pseudo. I to ten "zakup" nauczył mnie, żeby omijać pseudo z daleka. 
  W chwili obecnej mam ONkę po rodzicach z uprawnieniami hodowlanymi z ZK. Nie z jakiejś przodującej hodowli w Polsce, więc wcale po kieszeni taki zakup nie obciąża. Jednak suka po rodzicach, których mogłam zobaczyć, po których mogłam bez problemu znaleźć ich przodków. Dzięki temu, w każdej chwili mogę znaleźć namiar na hodowlę dziadków/pradziadków, zadzwonić i zweryfikować wszystkie dane jakie dostałam od hodowcy ;)
  Więc jeśli się chce, to można mieć psa, w 100% spełniającego wzorzec rasy, nie płacąc za to astronomicznych pieniędzy. Trzeba tylko chcieć poszukać, a nie ograniczać swoje poszukiwania do pseudo.
  A stwierdzenie, że za psa się zapłaciło symboliczną kwotę, śmieszy tak, że aż płaczę. Symboliczna kwota, to 1zł i jakoś nie wierzę, że tyle dałeś fredi123 za psa :P Dałeś kilka stówek i to jest pewne jak to, że Twój pies nie był, nie jest i nie będzie amstaffem :P
  A za kilka stówek, mogłeś mieć psa po normalnych, przebadanych rodzicach. Tylko nie chciało się szukać, bo to dla nie których zbyt duży wysiłek.
 25. Upvote
  REVOLUTION reacted to Brezyl in Jaki pies dla osoby mieszkającej we Włoszech :)   
  A skąd wiesz, jak te psy wzięły się w schroniskach ? Może to właśnie psy od sąsiadki czy innych 'kennel clubów", bo psy z ZKwP łatwo po tatu czy czipach rozpoznać, wszystkie są wpisane do rejestrów. Psy w schroniskach się z reguły nie rodzą, a łatwiej w schronach lądują tanio kupione psiaki z pseudo, niż psy rasowe.
×