Jump to content
Dogomania

Clariethin

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Clariethin

 • Rank
  Member
 • Birthday 08/02/1994

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Kostrzyn
 • Interests
  psy, konie, militaria
 1. Piramida motywacji to trenerskie w zwiazku z praca z klikerem :) U nas zasadniczo odnosi spory efekt bo pies chętnie wykonuje ćwiczenia tak zeby dojść do kontaktu ze mną (to u niego stoi na szczycie piramidy) :)  Przepraszam umknęło mi - niestety chyba nie naturalnej tylko jakiejś zabawkowej choć miala napis real :(
 2. Nie no najlepiej zmienić trenera - bo po to poszliśmyna podstawowe posłuszeństwo żeby pies nauczył się bawić ... ;)  Gdybym liczyła naiwnie nie zadawałabym pytania tutaj i nie probowała wszelkich metod ;)
 3. Powtarzam pytanie -  mamy wychodzić z zajęć gdy inni mają piramidę motywacji ;) ? 
 4. Czyli co mamy go zabierać z zajęć gdy inne psy w piramidzie motywacji mają zabawę czy może karcic za to że się nie bawi ;) ? Wybacz ale raczej wolimy żeby podpatrzyl co mozna z tym szarpakiem zrobić od innego psa.
 5. Cosik z lisem było probowane i też nici z tego :( ale wczoraj wlożyliśmy smaczek do włóczki i do momentu wydobycia rył we włóczce jak oszalały :)   Oj :) My tam spacerujemy bo możemy tam bezpłatnie zostawić samochód i jest dystans do przebycia :) Wrazie czego czekam na kontakt :)
 6. Owszem zdaje sobie z tego sprawę natomiast nie warto tez odrazu rezygnować. Jedyną rozrywką tego psa po wypadku było 7 miesieczne ujadanie do kojca naprzeciwko.  Dziś władowaliśmy smaczki we włóczkę i pies gmerał gmeral ale jak tylko wydobyl smaczka to zabawka out ;D
 7. Witam :)  bardzo chętnie w weekendy zawsze jesteśmy na malcie na spacerze :) Nasz pies jest pozytywnie nastawiony do psów które go nie atakują więc myślę że jak najbardziej :)
 8. dziękuje za link ale raczej trenera zmieniac nie będziemy :) dotychczasowe zajęcia się nam podobają widać efekty w pracy z psem a zabawa pewnie przyjdzie z czasem :)
 9. Nie ma takiej rzeczy :( Jedyne co sprawia mu frajde to kontakt ze mną plus interakcje z innymi psami.  jesteśmy z okolic Poznania.
 10. Jest i trener z którym probujemy wszystkiego, wszelkiego rodzaju zabawek, klikania i nagradzania za zabawę ale niestety nasz pies nie wykazuje żadnego zainteresowania nawet za smakołyki. Oczywiście zabawa nie jest passywna z naszej strony - staramy się go zachęcić do zabaw, bawić razem z nim,  nawet szarpaliśmy się nawzajem z narzeczonym szarpakiem i chwytaliśmy nowe piłki w buzie ... Pies jak zaczarowany na wszystko popatrzy 3 sekundy po czym traci zainteresowanie i zajmuje sie czymś zupełnie innym. Chcemy spróbować Konga Wooblera natomiast musimy pozyczyć od kogoś bo wydanie 50 zł z ryzykiem 90 % że mój pies przejdzie obok niego obojętnie mnie załamuje.
 11. Witam ! Od dwóch tygodni posiadamy psa ze schroniska. Spędził tam on 7 miesięcy jako młody zwierzak co zapewne zaowocowało zaistniałą sytuacją. Otóż pies niestety nie potrafi się bawić absolutnie żadną zabawką :( Szarpaki, piłki, kulki na sznurkach ze smakołykami wewnątrz, kosteczki do gryzienia - nie działa nic. Jest to o tyle problemowe, że jest on psem podwórkowym i większość czasu ze względu na naszą nieobecność spędza w kojcu na dworze gdzie szczeka gdyż najnormalniej w świecie nudzi się. Próbowaliśmy naszego ganiania za piłką i chwalenia go za choćby podejście do niej i faktycznie dawało to krótkotrwały efekt natomiast sama zabawa nie sprawiała psu frajdy a jedynie była przez niego traktowana jak sposób do pochwały, kliknięcia.  Czy jest jakiś sposób aby nauczyć go zabawy ? Staramy się aby na szkoleniu obserwował inne zwierzaki bawiące się zabawkami natomiast odnosi to również żaden efekt :(
 12. Bardzo dziękuje za cenną uwagę odnośnie powtórzenia odrobaczenia - niestety weterynarz nie zasygnalizował mi tego :( Faktycznie młody wcina karmę jak oszalały a spacery to dla niego wciąż niesamowita frajda :) Dam mu jeszcze trochę czasu mam nadzieję że minie natomiast jestem trochę uspokojona :)
 13. Witam !  Mam pytanie. 2 tygodnie temu adoptowaliśmy psa ze schroniska. Wcześniej jadał raczej karmy typu chappi itp. Przestawiliśmy go na karmę Brit Care i od samego początku mamy problem z wypróznianiem. Otóż pierwsze odchody na spacerze są zawsze prawidlowej konsystencji, drugie już bardziej wodniste, natomiast trzecie i ostatnie wypróżnienie podczas spaceru to zawsze typowa biegunka. Teraz pies dostaje bezzbożową Venision również z serii Care natomiast ten problem wciąż się pojawia... Dodam że kilka dni temu tj. w czwartek odrobaczaliśmy psa gdyż widoczne były w odchodach również robaki mimo że ponoć byl odrobaczany w styczniu. Czy Brit będący karmą dedykowaną alergikom może powodować takie nieprzyjemności ?
×
×
 • Create New...