Jump to content
Dogomania

Leaderboard

The search index is currently processing. Leaderboard results may not be complete.

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 03/24/21 in all areas

 1. Tak właśnie się staram, żeby mu pomagać jak najmniej szkodząc, ale zastrzyki przeciwbólowe dostaje systematycznie. Obiadek zjadł w całości, troszkę inaczej ugotowałam ryż - z odrobiną chudego mięska, smakowało ;) przy okazji tabletki też "wciągnął"
  4 points
 2. Tak, największym problemem był brak miejsca. Jednak uda się pomóc wszystkim czterem. Dwie czarne przyjada do mnie, a dwie pozostałe pod opiekę innych osób. Jestem przeszczesliwa, bo wszystkie nie są zbyt urodziwe i bez szans na adopcje na miejscu. Utknęłyby tam na lata, a najmniejsza już widac, że jest w bliznach. Dziekuję za odzew i zainteresowanie praktycznie w ostatnim momencie. Muszą mieć komplet dokumentów, więc to był ostatni moment na decyzję. Udało się tez je zarezerwowac i Marina je zawiezie pod granicę, a stamtąd zabierze Amelia od krakowskich kotów. Szczególnie jej jestem
  4 points
 3. Porozmawiałam w końcu z Panem. Mela powoli przyzwyczaja się do nowego życia. nadal trudno jej przypiąć smycz, pokazuje ząbki i raz dziabnęła Pana. Pan zdaje sobie sprawę, że to ze strachu i nie robi z tego afery. Na spacerach jeśli idzie ścieżką, którą już poznała ma ogonek w górze. Nowa trasa wywołuje lekki niepokój i ogonek idzie w dół. W domu pokazuje brzuszek i prosi o głaski. jest czujna i kiedy słyszy ruch na klatce schodowej poszczekuje, ale nie za długo, raczej ostrzegawczo. Za to jak słyszy domofon. Na przykład Pan wchodzi, a ona jest w domu z Panią, to staje przy drzwiach c
  3 points
 4. Rany, rany przeczytałam wpisy wczoraj w nocy i znowu jestem w szoku. Po pierwsze nie widzę żadnej nagonki tylko konkretne zapytania w temacie długu, w tym za karmę i inne wydatki- pytanie od osoby aktywnie pomagającej finansowo i regularnie organizującej bazarki na rzecz Szczebrzeszyniaków. UlaFeta jest osobą konkretną, i zadaje konkretne pytania. I chce pomagać. Nie rozumiem, dlaczego nie wytłumaczyć po raz kolejny tego wszystkiego, o czym niektóre osoby wiedzą, a niektóre po prostu gubią się w natłoku różnych spraw na wątku. Nie jest to pierwsza osoba, która pyta, znaczy że tr
  3 points
 5. Nie zawsze nasze oczekiwania daja sie pogodzić z rzeczywistoscia, jest nam z Ewunią naprawdę ciężko kiedy musimy zabiegać o kontakt z domkiem, ale rozumiemy tez, że ludzie są różni i tego sie trzymamy. Państwu bardzo zależało na adopcji Meli, przezywali to ogromnie , musimy dać im trochę czasu. Oczywiście nie jest to dla nas komfortowe. Cały czas myślimy o Meli i mocno zaciskamy kciuki.
  3 points
 6. Fenix,poza tym,że jest wyjątkowo uroczym,chwytającym za serce piesem - bedzie nas hustał nastrojowo...bo będzie z nim raz gorzej - raz lepiej.Jest mocno schorowany,co i rusz cos sie odezwie...byle przeważały dobre,radosne chwile.Mari - pilnuj tych p/bólowych,jego radość z zycia,to przede wszystkim brak bólu,Resztę mozna powoli próbować zaleczać,a ból mozna kasować natychmiast. Trzymaj się cudna psinko!
  2 points
 7. Wstępnie mam dobrze zapowiadający się dom dla Mirabelki koło Grodziska Mazowieckiego, rodzina z dorosłymi dziecmi, w domu 10letni kot, drugi odszedł na nowotwór. Zapytam Ewę o możliwość pa.
  2 points
 8. Z bazarku Nadziejki dla Fidusia wpłynęła dzisiaj kwota 74 zł. Z całego serca dziękujemy, że właśnie naszemu staruszkowi postanowiłaś pomóc Nadziejko:)
  2 points
 9. Domek z Wrocławia przyjedzie w sobotę poznać Szamanka. Tylko poznać.. Domek z Krakowa musi poustawiać wszystko aby przyjechać na zapoznanie. Tutaj nie mam watpliwości i Szamanek mógłby jechać gdyby zaiskrzyło.
  2 points
 10. Przestańcie już. Tyle lat wszystkie pomagacie zwierzakom i nagle taki brak zaufania? Chyba pandemia wszystkim na mózg padła. Od czasu do czasu pomagam finansowo i nie oczekuję rozliczeń. Jak komuś nie ufam , to nie pomagam. Może będzie lepiej , gdy osoby nieufające DORZE będą pomagać gdzie indziej. Potrzeb jest tyle ,że pola do działania wystarczy dla wszystkich. DORA nie jest młódką, pomaga ile może bez względu na pogodę i samopoczucie, bo wie , że jak nie ona, to zwierzaki zginą. Nie odbierajcie jej sił.
  2 points
 11. Jest jeszcze jedna świetna wiadomość od Fenixa - 'ja nie mam żadnego koniowego ogona!!,proszę mi tu nie opowiadać!.Pięknie stoję i zaraz uruchomie swój ogonek,taki własny,nie żaden zespół końskiego ogona,no!'
  2 points
 12. Dobrze wrócić do domu po całym dniu pracy i zobaczyć takie zdjęcie Może już niedługo pogoda się poprawi, ustabilizuje i Feniks będzie mógł wyjść na krótki spacer po ogrodzie. Następnego dnia na dłuższy, kolejnego na dłuższy i tak co dzień. Pewnie tęskni za tym bardzo, tak dłuuugo był zamknięty, przeraźliwie długo.
  1 point
 13. No jak to tak psa męczyć ?. LP powinna wziąć pańcia z chorym kolanem na barana, Gajkę na rączki i targać na 4 piętro. LP da radę. Kobiety mają power :)
  1 point
 14. To chyba oczywiste dla wszystkich, że dużo lepiej nie będzie. Ma się cieszyć życiem na ile to możliwe, czyli micha, może jakieś drapanko i przede wszystkim, żeby nie bolało. Dwa tygodnie czy dwa miesiące to bez znaczenia dla niego. Będzie bolało jak odejdzie : ( Nas.
  1 point
 15. Cała Mela, żebranie o smaczki na dwóch łapkach. Do tego pewnie szczeka... Umówiłam się z Panem na rozmowę po 20. Ciekawe co powie o naszym maluszku:)
  1 point
 16. 1 point
 17. Dla dobra tak pieska, jak i przyszłego domu, muszą być spełnione pewne wymagania, a wśród nich bezpieczeństwo ma priorytet i dobrze, że bierzecie pod uwagę zagrożenia, jakie mogą stanowić dzieci.
  1 point
 18. Nie jest, niestety. Felix ma jakość słabą (popatrz na skład). Wygrywa ceną i pewnością smaku. Niestety, coś za coś. :( Tutaj, przy tylu potrzebach to zrozumiałe, że lepiej kupić dosmaczaną karmę, którą wiadomo że koty zjedzą niż jakiś droższy rarytas, który koty tylko powąchają i odejdą. :( Jeżeli masz możliwość karmić Doliną albo Smillą to nimi karm. Przepraszam, że odpowiadam tutaj, to już OFF TOP, ale Isiak zadała tutaj pytanie. Nie miejcie mi tego za złe.
  1 point
 19. U mnie siostry Amperka/Franusia dostały imiona owocowe ;) Elektra to Mirabelka: https://www.olx.pl/d/oferta/sama-slodycz-sliczna-dziewieciomiesieczna-mirabelka-do-adopcji-CID103-IDJ7dCy.html Mokka to Jagódka: https://www.olx.pl/d/oferta/czarna-jagodka-kochana-9miesieczna-wysterylizowana-kotka-CID103-IDJ7e2B.html Ogłaszam je na Warszawę.
  1 point
 20. Uff.,.Ostatnie kocię u mnie. Po łapance!
  1 point
 21. Trzeba zrobić dalszą diagnostykę. Sama anemia może wskazywać na bardzo wiele chorób. Crea i Alt są w normie. Wyniki morfologii niestety bardzo słabe. Trzymam kciuki.
  1 point
 22. Nie dałabym Tulisia do tej rodziny. Za duży stres. Dzieci w tym wieku są nieprzewidywalne. Rodzina powinna poczekać , aż dzieci podrosną .
  1 point
 23. Sposób na zajadanie tabletek bez smarowania tłuszczem - zamrażamy kawałek surowego chudego mięsa. Bardzo ostrym nożem odkrawamy plasterek jak najbardziej cienki, tak cienki, że aż przeźroczysty. Tym plasterkiem owijamy tabletkę - rozmrozi się błyskawicznie na tabletce, pies pochłonie też natychmiast, ale na własne palce trzeba uważać.
  1 point
 24. Dokładnie tak, to zachowanie bardzo zestresowanego psa. Ustawiczne wtulanie się, przytrzymywanie człowieka łapami nie oznacza uczuć do człowieka, tylko panikę. "Nie mam się gdzie schować, to schowam się w człowieka". To bardziej okrzyk "nie bij" niż "kocham". Moim zdaniem Tuliś oprócz poprzednich doświadczeń - na pewno dramatycznych - przechodzi teraz burzę hormonalną,to wzmaga stres, no i jeszcze te włosogłówki, brrr. Próbowałabym wzmacniać jego pewność siebie. Najprostszym sposobem, zawsze dostępnym, jest danie psu jakiegoś zadania i nagradzanie za oczekiwaną reakcję, choćby za "siad" na p
  1 point
 25. Radosci wszelkiej psiaczkowej ruduniu I niechaj ten ten domcio domcik co gdzies jest przeciez niechaj sie poamlu objawi z wiosna pozdrawiam pozdrawiam tuuulinkam
  1 point
 26. Gucinki spokojnej nocy
  1 point
 27. Zaglądam z zaproszenia. Poproszę skarpetki za CW i jeden ręcznik papierowy też za CW
  1 point
 28. Dlatego zadzwoniłam, powiedziałam o tej niespodziewanej sytuacji. Pani ma przemyśleć, porozmawiać z rodziną. Dzieci tam nie mieszkają, ale są codziennie. Ja skonsultuję się jeszcze z koleżanką, która jest behawiorystką ze sporym doświadczeniem w adopcjach i w szkoleniu psów. Nie narażę Tulisia na kolejny stres zmiany miejsca, jesli nie będzie 100% pewności, że to TA adopcja. Domek naprawdę super, ale może jemu dom z większymi dziećmi potrzebny po prostu.
  1 point
 29. :D moja siostra tak wybiera wszystko. Kiedy pytam się np jaki kolor ściany wybrała do przedpokoju to mówi albo ten albo tamten .
  1 point
 30. Wrzuciłam na zbiórkę wydruki z wizyt, dodałam zdjęcie z kroplówki, podwyższyłam o 100 zł, żeby do wypłaty było 1500 zł. Na wyższą kwotę już nie mogę zmienić, bo muszę uzasadnić, dlaczego zwiększam. Zbiórka idzie dobrze, teraz wszelkie faktury można już zbierać na ZEA. Myślę, że w sytuacji, kiedy Feniks czuje się coraz lepiej, a wetka nie ma w planie jakiś kosztownych badań, ta kwota jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli pojedzie do hoteliku i będą braki finansowe, można wystawić kolejną zbiórkę - poprosić o pomoc w leczeniu i wtedy jeszcze w utrzymaniu.
  1 point
 31. A czy duże puszki nie wychodzą taniej niż saszetki? Ja kupuję puszki Smilla i Dolina Noteci, i suchą Smilla. Np. saszetki Felix wychodzą 12,25 zł za kg, a Smilla w puszkach 800 g wychodzi 7,28 zł za kg. Od maja zeszłego roku karmiłam 9 kotów, ale ktoś z bloków koty truł i 3 z tych "moich" zniknęły, pewnie nie żyją :( Dwa udało mi się "capnąć" i zabrać z ulicy, doszedł jeden nowy, teraz mam ich na garnuszku 4 sztuki.
  1 point
 32. Dziękuję, mam mało przestrzeni w domu, a przez zielistkę (pierwszą roślinę i to z Dogomanii) kwiatowo przepadłam ;) Szukam rozwiązań. :) Głaski dla Lolusia zostawiam.
  1 point
 33. Lolusiu, wróbelki przyleciały :))) moje własne, prywatne stadko :)))))
  1 point

Announcements

 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...