Jump to content
Dogomania

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Today
 3. Yesterday
 4. Też jestem zwolenniczką kastracji, kiedy już rozwój fizyczny i psychiczny jest zakończony ( u dużych ras, później), ale w polskich warunkach, jest to akademicka dyskusja, bo w społeczeństwie jest powszechna niechęć do kastracji, rozumianej jako "okaleczanie".W dodatku, "pies lata za ciekającymi się sukami, a jak suczka nie da, to pies nie weźmie" i takie mądrości ludowe, są powszechne i trudne do zwalczenia. Podobnie z kotem, który ma " nie być łowny", chociaż ten łowny, to bardziej na ptaki puje, niż na myszy :(. A tak na serio, to kiedy jako społeczeństwo, zobaczymy w naszych psach i kotach partnera, a nie taką lub inną przytulankę, mniej lub bardziej posłuszną naszej woli? albo co gorsza, niewolnika strzegącego za marną strawę naszego szeroko rozumianego "dobytku"
 5. Jaaga bardzo mnie dziwi twoje zdanie. Ostatnio na szkoleniu Dorota Sumińska bardzo dobitnie mówiła, ż sterylizacje TYLKo po pierwszej cieczce. Sumińska mówiła, że jest tego absolutnie pewna. Jeśli dobrze zrozumiałam ona albo się doktoryzowała albo pracowała na Wydziale Rozrodu Zwierząt, więc jej zdanie jest w pełni poparte naukowo. Chodzi o rozwój nie tylko psychiczny ale i fizyczny- kości, ścięgien itd. o odpowiednie wykształcenie wszystkich narządów dzięki hormownom płciowym, które przeciez nie wpływają tylko na płeć ;) Sumińska mówiła nawet, że jest znacznie lepiej sterylizować aborcyjnie niż przed zakończeniem dojrzewania płciowego....Ja się z nią w pełni zgadzam, często rozmawiać z osobami, którym wydaje psy do adopcji i skarża się że np. poprzednia sunia nie trzymała moczu itd po sterylizacji..wierz mi, że zawsze te problemy sa związane ze źle dobranym terminem zabiegu :( :( więc jestem zdecydowanie na NIE dla sterylizacji szczeniąt ps. zapraszam Cie na wielkopolską wieś ;)
 6. Wiedzminko Kokana Moja Cudna Bardzo Pieknie Za Wszystko Dziekuje Paczunia jest ogromna ..ogromna juz spakowana z kilku bazarkow Pozdrawiam Ogromnie Pooozdrawiam
 7. Jednak jest argument, przynajmniej bardzo ważny dla ras użytkowych. Suka wysterylizowania w szczenięctwie nie dojrzewa emocjonalnie. Suki pracujące w ratownictwie - te, które znam - sterylizowane były po trzeciej cieczce, po osiągnięciu pełnej dojrzałości fizycznej i psychicznej. Do czegoś te hormony są potrzebne w organizmie.
 8. Ja tez jestem zadowolona z jakosci karm z bozity . Szwecka firma widać ze dba o jakość a ta z łososiem jest jedna z ulubionych mojego Bruna
 9. Ja podaje gotowane mieso i karmę z bozity, sucha i mokra bo to jedna z lepszych karm na rynku
 10. Pokerku! Zastanawiałam się co dzień kiedy wreszcie to powiesz głośno! Wysłać taką kruszynę w świat? I każdego ranka zastanawiać się czy jej się broń Boże jakaś krzywda nie dzieje? Najlepsza decyzja jaka mogłaś podjąć. Gratuluję i Wam, Pokerkom i małej szczekaczce- sikawce też!
 11. Moja ocena nie różni się skrajnie od relacji Basi, obie widzimy że piesek jest słaby, wyniszczony i chory. Basia z całego serca walczy o Rafiego i wierzy że możemy go uratować, ale w tej chwili za dużo rzeczy spadło na Nią naraz (o czym pisała na wątku) i jest o prostu bardzo, bardzo zmęczona i chwilowo załamana. Na tę chwilę nie ma żadnych dobrych wieści, więc można się załamać, jesteśmy ludźmi i mamy ograniczone siły, ale to minie, wystarczy mały postęp, drobna poprawa stanu Rafiego i wszyscy z nadzieją będziemy czekać na kolejne dni licząc że przyniosą coraz lepsze wieści. Pozdrawiam wszystkich :-)
 1. Load more activity

Announcements

 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...