Jump to content
Dogomania

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Chyba dla Tofika to już będzie tymczas ostatniej szansy więc mam nadzieję, że uda się naprostować jego agresywne zapędy. W sumie to tak myślę, że szkoda, że nie trafił przez ten czas zmian miejsca pobytu pod opiekę mężczyzny. On miał poprawne relację z opiekunem z teho co pamiętam, nie wykazał też agresji w stosunku do syna guccio, może ma awersję do kobiet i byłby zupełnie inny gdyby trafił w męskie ręce. Kto to może wiedzieć co w tym łepku siedzi :( Nie ma co gdybać zobaczymy co czas pokaże. Troszkę tylko się martwię o dziadeczki u [email protected]
  3. Patrzyłam na te fotki ze schroniska - to niepojęte, że nawet tam muszą być napisy "nie drażnić zwierząt". Czyli nawet odwiedzający schronisko są zdolni do takich zachowań, rozpacz. Jedna z tych suk na wybiegu - ruda z czarna maska - bardzo przypomina owczarka belgijskiego - mix tervuerena i malinois. O ile wiem, w schronisku zamojskim są także co najmniej dwa malinois - moda na te psy jest przerażająca. W schronach będzie ich jeszcze więcej - po każdych wypowiedziach w mediach o "bohaterskich psach" produkcja szczeniąt w rozmnażalniach rusza. Proszę, informujcie, kogo się da, że każdemu, kto przygarnie belga z tego schronu oferuję nieodpłatną pomoc w wychowaniu czy przystosowaniu psa do nowych warunków - pomoc informacyjną, ale także pomoc bezpośrednią, szkoleniową, o ile pies trafi w okolice Krakowa. Bo daleko to ja już nie pojadę.
  4. cześć Ulka; odkopałam wątek Frodzia Okruszka z mieleckiego schroniska, tego z przykurczonymi nogami, nie wiem czy go pamiętasz; chciałabym tylko dac znać, że u niego wszystko tfu tfu w porządku; całkiem nieźle się trzyma choć ma już koło 17 lat (z czego u as jest 13 :))

pozdrawiam serdecznie

Marta

5. na książkowym dołożyłam 6 nowych pozycji
  6. Zdecydowanie warto Piękne krajobrazy o każdej porze roku Grzyby jesienią Możliwość spływów kajakowych Jak równieć cisza i spokój. Do tego fajnie pokazać prawdziwą, polska wieś własnym dzieciom. Moje wprost uwielbiają tą wolność biegania wszędzie oraz zwierzaki w gospodarstwach. Sporo sprawdzonych miejsc mógłbym wymienić. Ostatnio byliśmy w Przystanku Tleń. Miejsce to jest trochę na uboczu, ale akurat lubimy takie odludne miejsca pełne ciszy i spokoju. Bardzo miło wspominany pobyt.
  7. Wiesz co, problemem tutaj moze być Twoja waga, która jest niewielka. Jeśli ktoś niewiele waży to trudno bedzie mu zbudować mięśnie. Polecam postawić na lepszą diete, w której bedzesz miał zbilansowane węglowodany, białko oraz cukry. Dieta powinna być bardziej kaloryczna do ćwiczeń siłowych (nie wiem czy jest to dobre forum na takie pytania, moim zdaniem lepiej będzie dopytać się o szczegóły na forum kulturystycznym). Nie zapominaj również o ćwiczeniach kardio. Jesli nie masz czasu na ćwiczenia na siłowni, kup sobie do domu orbitrek czy rowerek. Jeśli chocdzi o efekty to powinny sie pojawić dopiero po kilu miesiącach.
  8. Today
  9. Dziękuję za zaproszenie, wpłacę obiecaną już w listopadzie cegiełkę na konto Stowarzyszenia
  10. Dziękuję za wpłaty: 2010 oraz Smyku :) :) Gruba Berta nr4,8,15,43,44,47,48,49,35,51,30,19: 10zł+16zł+10zł+6zł+6zł+10zł+16zł+10zł+4zł+4zł+5zł+5zł= 102zł 2010 nr2,5,14: 30zł+10zł+10zł=50zł+13złwysyłka=63zł 65zł wpłacone b-b nr12: 10zł+8,50zł wysyłka=18,50zł 20zł wpłacone Kara. nr27: 10zł+8,50zł wysyłka (Paczka w Ruchu)=18,50zł 20zł wpłacone Smyku nr24,29,36,40:8zł+10zł+8zł+16zł=42zł+13zł wysyłka=55zł 60zł wpłacone ranias nr50:10zł+6,60zł wysyłka=16,60zł mgog nr31,52,57:20zł+10zł+10zł=40zł+13zł wysyłka=53zł wpłacone Negra&Anna nr28:10zł Jota67 nr54:8zł+7zł wysyłka(list nierejestrowany)=15zł wpłacone cytryna miau nr1,55,58,61:12zł+5zł+15zł+15zł=52zł+13zł wysyłka=55zł 60zł wpłacone Koki-99 nr46: 5zł+4,40zł wysyłka (list zwykły)= 9,40zł 10zł wpłacone
  11. Dzwoniła Jaaga - test na lamblie ujemny. Sunia czysta. Mała chodzi na smyczy. Jest miła. Potwierdza się wiek ok. 7 lat.
  12. Jak uż skończę z tymi operacjami to kupię blache srebrną i porobię take z tą oksydą tęczową. Na razie płacę jeszcze dług za operacje lipcowe i zbieram na Lalę więc nie mam na blachę.
  13. Te lamblie to jakaś plaga! :( Gabrysiu zdezynfekuj wszystko porządnie bo jeżeli są cysty to nie będzie końca z leczeniem... Trofozoity i cysty są wydalane wraz z kałem do otoczenia ale tylko te drugie mogą przetrwać poza organizmem żywiciela. Cysty pasożyta w wilgotnym środowisku mogą przeżyć kilka do kilkunastu miesięcy. Giardia jest wrażliwa na wysychanie i niskie temperatury. Twój pies może zarazić się lambliami: pijąc wodę z kałuży, przez kontakt ze skażonymi odchodami, przez kontakt z zanieczyszczoną glebą (zabawa, tarzanie się), przez wylizywanie swojego futra po przebywaniu w miejscu gdzie były obecne cysty Lamblii. Duże skupiska zwierząt takie jak schroniska, hodowle, hotele również sprzyjają zarażeniu się pupila tym pasożytem ze względu na większą szansę kontaktu z osobnikiem zarażonym.
  14. Dziękuję Wszystkim za kciuki.Jeszcze troszkę się przyda potrzymać,bo wiadomo początki. Wczoraj miałam już kulminację zmęczenia i stresu po ostatnim okresie i organizm się zbuntował,nie dałam rady, i poszłam spać wczesnym popołudniem.Dziś od rana sprawy kotek na "tapecie",wróciłam od weta i po południu wyprawię już je ze swego domku....uff. Wybaczcie Kochani brak bieżącego info z mojej strony o Bartusiu:( Rano rozmawiałam z Panią i nocka minęła spokojnie.Bartuś przed piątą poprosił o wyjście,wieczorem też sygnalizował.Ludzie dają mu czas na zapoznanie,przyzwyczajenie ,nic nachalnie nie robią.Dzieci zachwycone Bartusiem,Państwo również,pytają mnie o wiele rzeczy i wydaje się,że chcą mu jak najlepiej.Wiadomo, początki "różowe" są często,jak będzie zobaczymy.. oby tak im zostało. U Bartusia śmierdzi z buźki (Moli wspominała o tym) , w pociągu musiałam ratować się dentastix, bo pasażerowie obok.Od wizyty u naszego weta trochę minęło czasu i pewnie nagromadziło się na tych ząbkach, a że tę szczękę i ząbki ma krzywe ,to i trudniej samoistnie oczyszczać. Będę prosić AlfaLS, żeby pomogła Państwu umówić się do Jej lekarzy (wiem,że Alfa chodzi do dobrych) i żeby sprawdzili co tam w pyszczku teraz się dzieje. Jeżeli powiedzą,że zabieg czyszczenia (lub inny) potrzebny, to obiecałam Państwu,że my to pokryjemy i zrobię bazarek. Nie pomyślałam,żeby kontrolnie pójść tu do naszych wetów przed wyjazdem,ale wszystko tak szybko było. Bartuś z podróży już z nowymi Opiekunami, Stresujący długi dzień miał maluszek, ciągle nowi ludzie wokół,nowe miejsca:( w domku,wczorajsze zdjęcia, Z synem Państwa,..ponoć, złapali porozumienie szybko i Bartuś najwięcej przy Nim..(mam zgodę na pokazanie twarzy) Zaniepokoiła mnie ręka zawinięta,że może coś wczoraj się stało....nie, uraz/zwichnięta w szkole.
  15. Gdyby nie determinacja Dory takie cudo skazane by było na śmierć.Serce rośnie jak ogląda się zdjęcia zaopiekowanego,uśmiechniętego Rexa.
  16. Trzeba wyróżnić to towarzystwo bo nic nie będzie z ogłoszeń. Wieczorem doładuję konto na olx. Na wyróżnienie kotów od Dora1020 poszło 190 zł.
  1. Load more activity

Announcements

• Newsletter

Want to keep up to date with all our latest news and information?
    Sign Up
  • Create New...