Jump to content
Dogomania

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Plum Plum Plum... Drodzy Mieszkańcy Dogo... A teraz na dobranoc.... fragment Opowieści o Rewitalizacji Łąki. ...Dawno dawno temu.... a może nie tak całkiem dawno, do małego miasteczka owadziego przybył analogowy Posłaniec Biedronka. Truty tu tu tru tu ... Drodzy mieszkańcy Kubełkowa!!! Pojawiła się Wieść Nowa... Koło Bajorkowa rośnie Łąka Nowa.. Zapraszamy mieszkańców Kubełkowa.. Niech się nikt nie chowa I zbierze manatki oraz swe Dziadki. Czas zakasać macki i szykować się do Przeprowadzki...
  3. Przedstawiam ostateczne rozliczenie wraz z data wysyłki i nr R.
  4. Ttutaj też pięknie podziękuję za jak zwykle bardzo oryginalny bazarek transportowy Żeby żabce nie było nudno poproszę konika łąkowego!
  5. Today
  6. Wizyta dla labka wypadła dobrze. Mysza2 i AgusiaP dały "zielone światło" Labek może się pakować.
  7. No i pojechała malutka Freska....Wiem od Hani, że była przestraszona, uciekała w kąt...Ale cóz się dziwić...Mam nadzieję, że spokoju i milości jej nie zabraknie. Będę trzymać rękę na pulsie, będę dzwonić i dopytywać. Poproszę też Patmol o zaglądanie do państwa... Z malutką pojechała cała wyprawka. Haniu, ślicznie dziękuję
  8. Rozpieszczonej zarazie może się nie spodobać to, że na koloniach są inne zasady ;) Jednak nie ma wyjścia.
  9. Pod postem o łajkowatym psiaku z dworca są sprzeczne informacje. Post który wczoraj Wam zacytowałam, że psiak trafił do lecznicy... zniknął dzisiaj, za to pojawiły się informacje, że: - psa ktoś upił butelką wina i ledwo uszedł z życiem, - pies nadal lata po okolicy (Zawada, Płoskie) - teraz: pies nie żyje. Próbuję się czegoś dowiedzieć, ale każdy podtrzymuje swoja wersję... :(
  10. 237.Koszula męska Cropp r XL 100% bawełna szerokość pod pachami-2x56cm długość od ramienia-73cm Cena wyw-3zł 238.Czarna bluzeczka z kapturem Terranova r L 100% bawełna szerokość pod pachami-2x48cm długość od ramienia-57cm Cena wyw-1zł  239.Bokserka z psiakiem Moodo r L 100% bawełna szerokość pod pachami-2x45cm długość od ramienia-cm Cena wyw-1zł  240.Czarna bluzeczka z frędzlami Moodo r L 100% bawełna szerokość pod pachami-2x47cm długość od ramienia-62cm Cena wyw-1zł
  11. Niestety nie:( Jogi weterynaryjnie wygląda w porządku, w uszach tylko brud. Został odrobaczony i zaszczepiony na wirusówki. Nie jest wykastrowany ze względu na wiek (taki wpis ma w książeczce). Wyników krwi jeszcze nie mam. Jest bardzo chudy. Na razie trudno stwierdzić czy to taka starcza chudość, brak apetytu spowodowany jakimiś dolegliwościami (np. stawy) czy po prostu inne psy nie dopuszczały go do jedzenia. Apetyt w każdym razie ma. Jak mu dałam karmę suchą to wpylał aż mu się uszy trzęsły i sobie aż z tej radości brał w pyszczek chrupki i na kocyk zanosił i tam jadł:) Ogólnie psiaczek zestresowany, reaguje agresją kiedy się boi. Np. bardzo boi się zakładania na szyję czegokolwiek, odwraca głowę, chowa się w kąt, a jak już nie ma innego wyjścia to kłapie. Na smyczy nie umie chodzić, panikuje kiedy smycz się napina. Przy tej walce całkiem żwawy z niego dziadeczek:) Ale wysiusiał się i koopę zrobił mimo to na ogrodzie, także jest ok:) Do kąpieli założyłam mu kaganiec, ale Jogi był bardzo grzeczny, poddał się bez problemu wszelkim zabiegom: kąpaniu, czesaniu, wycinaniu filcu, obcinaniu pazurków oraz wycinaniu włosków z pomiędzy poduszek łapek (miał okropnie długie, nigdy nie widziałam czegoś takiego, collie takie mają, ale z aż tak długimi się nie spotkałam, to przeszkadza psu chodzić). Ma bardzo śmieszny, cieniutki ogonek, na końcu zawinięty jak drucik sztywny:) Fotki są sprzed kąpania z ogrodu i podczas kąpieli. Po wyschnięciu będą jutro:)
  12. 218.Spódnica długa jeansowa ze streczem WARAZAN z boku na zamek i guzik,szerokość w pasie-2x44-48cm długość od pasa-99cm Cena wyw-3zł 219.Spódnica Your Style r 42 wygląda trochę jak jeans,ale 100% cotton,w pasie na zamek i guzik szerokość w pasie-2x40cm długość od pasa-89cm Cena wyw-3zł   220.Szary golfik H&M r S 100% acryl szer. pod pachami-2x46cm dł.od ramienia-63cm rękaw od pachy-56cm Cena wyw-3zł 221.Golfik jasno szaro-niebieski H&M r S szer. pod pachami-2x46cm dł.od ramienia-58cm rękaw od pachy-51cm Cena wyw-3zł  222.Szara bluzeczka TOPSHOP/r 42/100% Cotton szerokość pod pachami-2x46cm długość od ramienia-72cm(regulowane cieniutkie ramiączka) Cena wyw-3zł
  13. 212.Bluzeczka Rabbids r XL z tyłu łezka od dekoltu idzie,brak metek szerokość pod pachami-2x52cm długość od ramienia-60cm Cena wyw-1zł 213.Szalik Borussia Dortmund szerokość -15cm długość-130cm bez frędzli Cena wyw-1zł 214.Balerinki granatowe r 31 Cena wyw-3zł 215.Ocieplane spodnie-leginsy brak metek,lekko przetarte i zszarzałe na kolanach,ale bardzo cieplutkie i jeszcze posłużą,córcia po prostu wyrosła szerokość w pasie-2x24-34cm długość od pasa-73cm długość od kroku-55cm Cena wyw-1zł 
  14. 209.Bluza misiek Marks&Spencer 100% poliester ribbing:100% bawełna szerokość pod pachami-2x39cm długość od ramienia-41cm rękaw od pachy-41cm Cena wyw-3zł    210.Koszula męska w paski Luca Maldini MILANO r 37/38/S jak nowa,100% bawełna szerokość pod pachami-2x53cm długość od ramienia-72cm Cena wyw-5zł 211.Letnie spodenki LONGBOARD spód siateczka,100% poliester,boczne kieszenie,zaciągnięte w dwóch miejscach na pupie,gdyby nie to,to stan idealny szerokość w pasie(guma+sznurek)-2x37-43cm długość od pasa-40cm długość od kroku-14cm Cena wyw-1zł
  15. Podobnie było kilka lat temu w Krakowie... Ja też mam mokre oczy. Zbiórka finansowa przekroczyła 586% zakładanej kwoty:) Zebrane już 293 tysiące i kwota rośnie w oczach.
  16. 191.jeansy H&M 65% bawełna,33% poliester,2% elastan szerokość w pasie-2x34-37cm długość od pasa-91cm długość od kroku-70cm Cena wyw-3zł   192.Jeansy brak metki firmy i składu szerokość w pasie-2x37-42cm długość od pasa-94cm długość od kroku-72cm Cena wyw-3zł  193.Koszula czarna RIVERS r 12 97% bawełna,3% lycra szerokość pod pachami-2x50cm długość od ramienia-60cm rękaw od pachy-50cm Cena wyw-3zł  194.Balerinki r 32 Cena wyw-1zł
  17. 186.Balerinki zamszowe r 31 Cena wyw-1zł   187.Czarna z nitami 158/164 65% poliester,35% bawełna szerokość pod pachami-2x41cm długość od ramienia-60cm Cena wyw-3zł  188.Jasny fiolet La Redoute 100% bawełna szerokość pod pachami-2x47cm długość od ramienia-62cm Cena wyw-1zł  189.Czarna Basic r 36 brak metek ze skłądem szerokość pod pachami-2x39cm długość od ramienia-56cm Cena wyw-1zł 190.Bluzeczka H&M r 158/164 brak metek ze składem szerokość pod pachami-2x35cm długość od ramienia-62cm Cena wyw-1zł
  18. 182.Krótka bluzka DIVIDED H&M 95% bawełna,5% elasan,r L szerokość pod pachami-2x44cm długość od ramienia-42cm rękaw od pachy-48cm Cena wyw-1zł   183.Bluzeczka z koronką F&F 12/13 lat 100% poliester,koronka pozaciągana szerokość pod pachami-2x41cm długość od ramienia-56cm rękaw od pachy-27cm Cena wyw-1zł  184.Bokserka LOVE Fishbone 60% bawełna,40% poliester szerokość pod pachami-2x51cm długość od ramienia-72cm Cena wyw-1zł   185.Bluzeczka z dziewczynką 100% bawełna szerokość pod pachami-2x45cm długość od ramienia-63cm Cena wyw-1zł
  19. 178.Bluzeczka w motylki brak metek szerokość pod pachami-2x29cm długość od ramienia-46cm Cena wyw-1zł 179.Kombinezonik letni łączona koszulka ze spodenkami George 5-6 lat,100% bawełna szerokość w pasie-2x25-35cm długość od ramienia do pasa-40cm długość od pasa-25cm Cena wyw-1zł 180.Bokserka ginatricot r M 100% viscosa szerokość pod pachami-2x41cm długość od ramienia-65cm Cena wyw-1zł 181.Bokserka Terranova r L 100% bawełna szerokość pod pachami-2x44cm długość od ramienia-58cm Cena wyw-1zł
  20. Pewnie, serce się ściska jak się pomyśli, ze miał swoją rodzinę, którą kochał i której bronił, a która potem albo źle go potraktowała, albo nie szukała, tylko pozwoliła trafić do schroniska. A to taki cudowny pies! Moja Misia miała najpierw leczenie farmakologiczne + prześwietlenie. Brała m.in. lek Synoxivet - przeciwzapalny razem z lekiem na wątrobę, żeby nie zaszkodzić, bo przy tego typu lekach trzeba chronić wątrobę. Po półtora miesiąca takiego leczenia dostała specjalne tabletki - Trocoxil, są drogie i podaje sie je pod kontrolą lekarza, ale bierze się tylko jedną na miesiąc. Wzięła trzy takie tabletki i weterynarz podjął decyzje o dostawieniu tego leku, bo była duża poprawa. Przez jakiś czas dostawała jeszcze Synoxivet. potem przez 2,5 roku był spokój, aż pojawiły się ponownie problemy, a że Misia była bardzo żywym psem mimo wieku (12 lat), doszło do zerwania więzadła krzyżowego no i konieczna była operacja. Miała też zwyrodnienia. Ale po operacji było jak ręką odjął. Ten lekarz podszedł do tematu bardzo rozsądnie, bo są różne metody , np. TPLO polegająca na wstawieniu śrub i płytki. Misia miała operację inną metoda, bez ingerencji w staw. Lekarz nam wytłumaczył, że to w zupełności wystarczy, bo te metody ingerujące w staw zmieniają go nieodwracalnie i potem nie ma juz powrotu. A jeśli się robi operację taką najmniej inwazyjną metodą, to w razie gdyby coś poszło nie tak, można sięgnąć po metody bardziej inwazyjne. W drugą stronę za to sie nie da. Zaufaliśmy lekarzowi i miał rację, faktycznie tak było. Ta metoda była wystarczająca i - jak sam lekarz powiedział - nie naciągnął nas na niepotrzebne koszty. Tak to wyglądało w naszym przypadku. Rehabilitacja była trudna, bo pacjentka była bardzo żywą i niemałą istotką (wagowo podobnie jak Trevor), a musiała nosić gips przez trzy tygodnie, a potem oszczędzać łapę - zero schodów, śliskich powierzchni i szaleństw. Ale daliśmy radę:) Może Trevor ma coś innego, oby to był jakiś drobiazg. Czasami podobne objawy oznaczają co innego. Wiem, ze ortopedzi badają bardzo dokładnie różne odruchy, reakcje kończyny. Mają swoje sposoby, żeby ocenić. Ale się rozpisałam:)
  21. 173.sukieneczka łączona z białą bluzeczką 65% poliester,35% bawełna szerokość pod pachami-2x40-50cm długość od ramienia-76cm Cena wyw-5zł   174.Balerinki w cekinki r 31 H&M Cena wyw-5zł 175.Baletki Disney30/31 Cena wyw-1zł  176.Czarna prosta w serek brak metek szerokość pod pachami-2x36cm długość od ramienia-58cm Cena wyw-1zł 177.Kurteczka dziewczęca Happy Cat 100% poliester szerokość pod pachami-2x44cm długość od ramienia-22cm rękaw od pachy-41cm Cena wyw-5zł
  22. 168.Cienka bluza r 134 65% bawełna,35% poliester szerokość pod pachami-2x36cm długość od ramienia-52cm rękaw od pachy-38cm Cena wyw-1zł   169.Bluzeczka sinsay 100% bawełna,plamki widoczne pod napisem,nie wiem,czy się spiorą szerokość pod pachami-2x43cm długość od ramienia-54cm Cena wyw-1zł  170.Bluzeczka w króliki brak metek,do zszycia na szwie z boku w miejscu,gdzie była metka szerokość pod pachami-2x39cm długość od ramienia-53cm Cena wyw-1zł 171.Bokserka w prążki 35% bawełna,65% viscose szerokość pod pachami-2x34cm długość od ramienia-53cm Cena wyw-1zł  172.Spódniczka złota z czarną koronką Ravi Famous S/M 65% bawełna,35% poliester,jak nowa szerokość w pasie-2x28-38cm długość od pasa-33cm Cena wyw-5zł
  23. Udostępnione. Jutro wpłacę jakiś grosik (nie za dużo bo kieszeń już pusta)
  1. Load more activity

Announcements

• Newsletter

Want to keep up to date with all our latest news and information?

Sign Up