Jump to content
Dogomania

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Yesterday
 3. Joanienka

  'Czy Bravecto zabija?'

  A kropelki nie lepsze? Jakoś nieprzekonana jestem do kudłatego psa w obroży... Tabletka była podana koniec czerwca, miała działać do 4 miesięcy czyli do końca października, później już stopniowo działanie zanika, ale zeszło się to z zimą, więc nie było kłopotu Cholernie się boję, że pies znów dostanie ataków, bo już jest tak fajnie, 3 miesiące zdrowia... Ale chyba nie mam wyjścia bo już 2 kleszcze były wczepione. Coś trzeba użyć.
 4. Trzymajcie. Ważą się jej losy. Przedwczoraj długo rozmawiałam z panią., która ma poczucie ,że się nie sprawdziła jako właścicielka psa,że się nie nadaje na nią. Bardzo mi dziękowała za wizytę w sobotę, bo przestała chodzić z Kamą na spacery o 4 nad ranem i się ogólnie uspokoiła. Sunia chodzi za pańcią , innym domownikom nie da się dotknąć. Większość czasu spędza na posłaniu albo pod stołem.Poszatkowała smycz, którą zawiozłam i 2 party szelek. Pani zakupiła obróżkę z feromonami i jakiś uspokajający lek typu Stres out. Moim zdaniem jest ciut lepiej , bo zaczęła się załatwiać na spacerach, je dobrze. Do kotów jest uległa, natomiast one czasem fukają na nią . Pani pytała mnie wielokrotnie ile czasu potrzebuje Kama , by wyjść z lęków. Powiedziałam ,że nikt tego nie przewidzi i że potrzebny jest dr Czas. Pani dała czas Kamie do okresu poświątecznego. Mówi ,że nie chce krzywdzić Kamy , która jej zdaniem jest nieszczęśliwa w ich domu. Biorę pod uwagę ,że sunia znajdzie się u nas. Byłby to pierwszy zwrot w moim tymczasowaniu. Kiedyś musi się to stać.
 5. uxmal

  'Czy Bravecto zabija?'

  U swoich psów w okresie wiosenno-letnim stosuję Foresto. Jesienią i zimą kropelki. Na tabletkę nie zdecydowałam się.Jeśli podobne tabletki będą dla ludzi to spoko. A tak to bez odpowiednich badań (coś w stylu badań klinicznych) nie uwierzę że ona jest ok.
 6. bou

  'Czy Bravecto zabija?'

  Joanienko...moja bernardynka też ma kudłow ogromne ilości.Nie trzeba psa ogolić,żeby obroża spełniala swoja funkcję.Wystarczy założyć tak,żeby dało sie wsunąc pod nia palec. To nie tabletka działa tak długo,bo to niemozliwe,tylko pies nie łapie kleszczy z innych powodów (moze jest ich w Twojej okolicy mało)? Nie odważyłabym sie wiosną nie zabezpieczyć psa przed kleszczami...
 7. Tak na marginesie, ciekawe czy jest też praktyka szkoleń psów trudnych (takich ze skrzywioną psychiką) albo psów chorych (np z guzami mózgu), które mają ogromny problem z koncentracją. Szkolenie, na które chodzę momentami przypomina trochę rehabilitację, ale uważam, że jest to super sprawa i jestem zadowolona ze szkoły, do której chodzę (polecona z resztą właśnie tu na dogo, ale już nie pamiętam kto polecał). Uczenie się jak szkolić własnego bezproblemowego psa to niewiele. Sowa - te wszystkie elementy szkolenia, które wymieniłaś, rewelacyjna sprawa! Dla nas nieosiągalna, ale będę dążyć do jak najlepszych efektów :) Nieosiągalna przez choróbsko i wiek. Bo złą przeszłość też ma, do wypracowania, ale obawiam, się że może mu czasu na to zabraknąć. Ale rozumiem, że to wymagania dla psa osoby, która uczy zawodowo więc luz. Czasem mam za dużą spinę. Ale zainspirowałaś mnie :)
 8. Morel ma wspaniały dom, jestem Ci Poker niezmiernie wdzięczna; psiak jest wielką miłością rodziny; pani dzisiaj napisała, że w domu rządzi pies;)
 9. Szczeniorki słodkie i biedna zarazem. Może panie by je przetrzymały za karmę? Roześmiałam się na głos na widok uszyska Loli.Urocza. Szczególnie się cieszę z widoku Morela na skórzanej kanapie. Pani na wizycie PA mówiła ,że będzie mógł się na niej wylegiwać i dotrzymała słowa.
 10. Małpiszony :D Jajów brak, na pisanki wyszły :) Jakie pelagie zamierzasz nabyć, w sensie łodmiany?
 11. I jeszcze zamojski Morel w DS we Wrocławiu:)
 12. Dzisiaj przekazuję pozdrowienia od... Loli z DS w Warszawie, dawno dziewczyny tutaj nie było:) Lola wyrosła, waży 22 kg, pan śmieje się, że szykował się na średnią sunię;)
 13. Miałam jutro o świcie jechać po pelargonie, otworzyłam ęternet, żeby popatrzeć na odmiany, a tam wszędzie że w drugiej połowie maja. No bez jaj, w drugiej maja to będzie 35 w cieniu.
 14. Mariolciu 2 samochodziki poproszę.Anulka zrobi jeden przelew :)
 15. Bardzo smutna wiadomość, tak trudno ubrać w słowa ból, żal, tak trudno znalezc słowa pocieszenia:( Los jest taki niesprawiedliwy, nie można zrobić nic pomimo, ze chciałoby się oddać kochanemu zwierzakowi tak wiele. Nie płacz kajtek, ciesz się każdym uśmiechem Bibi, każdym dobrym dniem suni, na pewno dużo ich jeszcze przed Wami. Trzymajcie się kochane! Czy można jakoś Wam pomóc?
 1. Load more activity

Announcements

 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×