Jump to content
Dogomania

Schipperke


nice_girl

Recommended Posts

  • 2 months later...

Jak bylam w ostatni weekend na zawodach we Wrocku to stalam kolo czarnego psa. Uslyszalam slowo schipperke :o patrze na to cos :wink: i nie moglam uwierzyc.

Teraz patrze na to zdjecie co wkleila Nice i sie zastanawiam czy to by rzeczywiscie schipperke, bo tamten nie mial ogonka :roll:

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie.

To juz kwestia genetyczna. "Skiperki" moze miec ogonek, ale nie musi. Najczesciej rodza sie bez ogonkow, sa to typowe "bobtaile". Natomiast zwierzakom ogoniastym, hodowcy najczesciej usuwaja kiteczki - tam gdzie nie ma zakazu kopiowania.

Swietne pieski, zastanawialam sie naprawde powaznie, gdyz myslalam ze w moim mieszkaniu jest "limit wagowy".

Wspaniale zwierzaki agilitowe, stawka podczas ostatniej wystawy byla dosc duza, i moglam sobie dokladnie pieski obejrzec. Bardzo ruchliwe, wrecz fenomenalne.

Link to comment
Share on other sites

A ja wiem o dwóch szyperkach, które mieszkają w Polsce.Mało tego znam osobę, która jest w ich posiadaniu :wink: Ona hoduje takze corgi(pembroke i cardigany) i w tem sposób poznałyśmy sie na rzeszowskiej wystawie.Z tego co wiem będzie je wystawiała w Łodzi w maju.A w ogóle spróbuję ją tutaj zaprosić to najlepiej będzie mogła opisac swoje egzemplarze :wink:

Mami:

Bo na tej mojej fotce to szczeniak.A dałam z ogonem, bo lubię ogoniaste psy. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie interesowałam się tą rasą i nadal interesuję.

Jednak obejrzałam masę zdjęć i powiem tak- europejskie nawet się nie umywają do amerykańskich, a w Belgii prawie ich nie ma. Gdyby nie Anglicy rasa by przepadła.

Natomiast trochę mnie przestraszyli hodowcy, z którymi korespondowaliśmy, bo napisali nam coś takiego (w mnie więcej wolnym tłumaczeniu): "spokojny (grzeczny) schipperke to martwy schipperke". :lol:

Gosia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Widziałam te dwa shipperki tych znajomych w Łodzi. Szczerze mówiąc bardziej wolę corgasy :wink: Ale pieski były naprawdę ładne. Miałam im zrobić zdjęcie, ale zapomniałam :wallbash:

Były wystawiane w szczeniakach, jeden dostał obiecujący przez niesfornośc na ringu, drugi wybitnie obiecujący. Ogólnie dziewczyna mówiła, że sa to super pieski.Powinni jeszcze z nimi troche pojeździć po tych wystawach :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...