Jump to content
Dogomania

Silne powikłania pooperacyjne- operacja przepukliny kroczowej u malamuta-pomocy!!!


skosnooka

Recommended Posts

Witam wszystkich!!!
Jestem już zdesperowana, może tutaj coś doradzicie.
Mój 9 letni psiak nabawił się przepukliny kroczowej, 2 tygodnie temu był operowany przez chirurga prof w Lublinie i od tej pory same powikłania, rana się nie goi , ropieje, bardzo puchnie, był już raz podszywany ponownie , na skórze pojawiły się pęknięcia dość spore które się jątrzą , pies bardzo cierpi, ma podawane sukcesywnie 2 antybiotyki i sterydy płukane rany a jest coraz gorzej, dziś odmówił picia wody i jedzenia POMOCY!!! profesor jest na urlopie do końca sierpnia a inni chirurdzy nie chcą się do niego dotknąć bowiem nie wiadomo co i jak było operowane. Może znacie kogoś kto pomoże, pies mi na oczach gaśnie. Może jakieś leki ziołowe lub homeopatyczne lub dobrego homeopatę. Bardzo proszę o pomoc!!!!

Link to comment
Share on other sites

daj sobie spokój z homeopatia na razie.potrzebny mu dobry lekarz,może trzeba bedzie jeszcze raz zszywać psiaka,bo może kiepsko zeszyty(to czy ktoś ma tyt.prof lub dr to czasem o niczym nie świadczy).jeśli tam nie chcą się nim zająć to wal szybko np. do dr Karpińskiego(na ul leonarda w lublinie)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje serdecznie, za radę ale nie mogłam czekać na odpowiedź było coraz gorzej, kto inny go teraz leczy ale nareszcie już się nim zajęto perfekcyjnie, teraz psiak ma zmienione antybiotyki, oraz leki do otwartej rany (niestety szwy puściły i rana ciągle krwawi), okazało się że antybiotyki które brał przez prawie miesiąc u niego nie działają, stąd powikłania pooperacyjne, duża infekcja, nie gojenie się rany, przyplątało się jeszcze zapalenie oskrzeli, ale jestem już dobrej myśli bowiem ma bardzo dobre wyniki wątrobowe i nerek, nie najgorsze krwi, płuca czyste co wykazał rentgen (podejrzewano płyn w płucach), niestety usg wykazało że po operacji pomimo leków jest duży skrzep w środku stąd te powikłania , no i antybiotyki nie działały. Mój psiak dostaje teraz również kroplówki i już widać lekką poprawę, zaczął pić wodę i odrobinę jeść, niestety czeka go jeszcze jedna operacja przepukliny.

Gryf80 moje serdeczne podziękowania za radę, może w przyszłości się przyda, teraz już jest stanowczo lepiej więc nie chcę nic zmieniać :)

Pozdrawiam
Kinga

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich ponownie :)
No cóż pomimo lekkiej poprawy nastąpiły wręcz tragiczne powikłania, piesek dostał krwotoku stracił około 1-1,5 litra krwi, niestety okazało się że odrzucił organizm po pierwszej operacji nici wewnętrzne z stąd powikłania, skrzepy i inne, obecnie psiak jest po 2 operacji przepukliny,i transfuzji krwi, w poniedziałek być może następna transfuzja, ale jestem dobrej myśli, bowiem zaczął samodzielnie jeść i pić, badania krwi obecnie ma nie najlepsze, ale dostaje specjalne odżywki dla psów po skomplikowanych operacjach, oczywiście leki i kroplówki. proszę trzymać kciuki by mu się udało.
Pozdrawiam
Kinga

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...