Jump to content
Dogomania

[Wrocław] Gdzie kupić tańsze mięso?


Hitoshi

Recommended Posts

  • 3 months later...

Może uda się rozkręcić wątek mięsa we Wrocławiu?

Drób bez problemu w marketach. Wieprzowina i część wołowiny też, ale ceny wołowiny trochę odstraszają.
Na hali targowej można dostać cielęcinę, ogony itp.
Może macie inne adresy na mięso dla psów? Może żwacze, nieoczyszczone żołądki itp?
U mnie w masarni (Rogoż) można zamówić fajne mięso dla psów w większych ilościach ( przełyki itp). Mogą zmielić, ale głównie wieprzowina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Porta Nigra']Może uda się rozkręcić wątek mięsa we Wrocławiu?
Może macie inne adresy na mięso dla psów? Może żwacze, nieoczyszczone żołądki itp?[/QUOTE]
Co prawda nie we Wrocławiu, ale niedaleko, bo w Świebodzicach 3-4 grudnia podczas wystawy psów, będzie można kupić na stoisku [B]AS-POL Mięso dla psów[/B] np. [URL="http://www.sklep.miesodlapsow.pl/zoladki-wolowe-nieczyszczone-1kg.html"]żwacze nieczyszczone[/URL], dziczyznę. W specjalnej cenie będzie dostępna karma z [URL="http://www.sklep.miesodlapsow.pl/krolik-z-koscia-1kg.html"]królika[/URL] 8,00 zł/kg.
Serdecznie zapraszamy :)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj wybrałam się na mięsne zakupy do hali targowej i bardzo się rozczarowałam :-/
Drób ok. indycze szyje, skrzydła, golonki, kurze łapki, korpusy, skrzydełka, podroby... Ceny w miarę, do 10 zł za kg.
Wieprzowiny mnóstwo, ale tej się na surowo boję. Wołowiny mało i droga. Kupiłam serce wołowe po 8 zł.kg. Żeberka wołowe, ale to w ramach ekstrasów, bo 15 zł/kg. Kości wołowe dramat, kupiłam dwa kg, ale chyba wywalę, bo pies sobie z nimi nie poradzi, jakieś grube, ostre kawały od kręgosłupa chyba :-( (3 zł/kg) sprzedawca total niemiły. Chciałam kupić ogon wołowy 12 zł/kg, ale warunkiem było wzięcie całego, a ważył ponad trzy kg.

Potem wstąpiłam jeszcze do Reala w Koronie i tu kupiłam końcówki ogonów po 14 zł.kg, pocięte na mniejsze kawałki.

Reasumując mam mięsa na dwa tygodnie, ale zbyt łatwo to z tym mięsem we Wrocławiu nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

A o której byłaś? Ja w Hali Targowej byłam po zakupy zawsze w sobotę, maksymalnie o 9-9.30 i wszystkie rzeczy były. Jeśli polujesz na wołowinę, to spróbuj podejść do Feniksa na Rynku, tam są stoiska mięsne takie dodatkowe, od strony Oławskiej (to wejście od Oławskiej). Ja tam kupowałam ogony, żeberka, mostki, były też takie duże kości (można poprosić, żeby przywieźli) - najlepiej iść w środę.

Link to comment
Share on other sites

Przed 11. Feniks to dla mnie masakryczna wyprawa, bo ja dojeżdżam z Ligoty, a parkowanie w pobliżu rynku to niezbyt miłe przeżycie.

Niemniej zaczynam myśleć, że jednak markety to nie jest złe wyjście ;)

Na razie mam zapas wszystkiego na ponad dwa tygodnie, potem będę kombinować.

Generalnie nie należy się przyznawać, że kupuje się mięso dla psa, bo wszyscy dziwnie patrzą :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Porta Nigra']Przed 11. Feniks to dla mnie masakryczna wyprawa, bo ja dojeżdżam z Ligoty, a parkowanie w pobliżu rynku to niezbyt miłe przeżycie.

Niemniej zaczynam myśleć, że jednak markety to nie jest złe wyjście ;)

Na razie mam zapas wszystkiego na ponad dwa tygodnie, potem będę kombinować.

Generalnie nie należy się przyznawać, że kupuje się mięso dla psa, bo wszyscy dziwnie patrzą :evil_lol:.[/QUOTE]

Przed 11 do Hali to trochę późno, no i w poniedziałek niekoniecznie jest dużo towaru - przynajmniej ja zauważyłam,że w soboty jest najwiecej towaru, ew. w czwartek. Ja się zraziłam do mięsa marketowego, niestety - szkoda, że masz zły dojazd, bo w Feniksie jest naprawdę niezłe to mięso, ale jak dojechałaś pod Halę, to możesz przejść przecież do Feniksa, max 10 minut ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

My się co prawda do barfa dopiero przymierzamy, ale jakieś 2 tyg temu kupując w tesco na bielanach ligawę wołową widziałam wołowinę w mniejszych kawałkach za 14 zł/kg. Kilka dni później pomyślałam, że byłaby świetna na gulasz, ale jak pojechałam, to już nie było. Niestety nasz bobek jest uczulony na wołowinę, ale pańca zawsze chętne zje ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

W sklepie zoologicznym zwierzaczek na ul. Kruczej 2 jest mieso dla psow drobiowe i wolowe, mrozone, w cenie 5zl za kg. Co do kosci to w selgrosie sa wolowe za ok 60gr za kg, cielece 5-6zl za kg, a na ulicy Grochowej, niedaleko kruczej :), w takim sklepiku miesnym polaczanym z piekarnia hert, niedaleko spolem, dostalam kosci wieprzowe za free :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

No i gdzie w końcu Wrocław się zaopatruje? Pisałam w wątku samopomocowym, ale nic szczególnego się nie dowiedziałam. Myślę coraz bardziej o przejściu na BARF, ale bez konkretnych dostawców nie ma mowy. Muszę mieć pewność, że będę mieć co miesiąc to mięso. W gre wchodzi Wrocławi i okolice. Wszystko oprócz drobiu i wieprzowiny.

Link to comment
Share on other sites

Chyba w końcu wybiorę się do miejscowości Malin (w stronę Trzebnicy, niedaleko miejscowości Kryniczno). Tam jest sklep mięsny, w którym sprzedają własne wyroby. Z tyłu sklepu mają swoją własną "rozbiórkę" mięsa. Może akurat tam się trafi coś fajnego.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

na zalesiu (okolice przystanku braci gierymskich) koło poczty i społem jest mięsny gdzie dostałam wór kości wieprzowych [B]za darmo[/B] ;) kości kulkowe i łopatki z całkiem pokaźną ilością resztek mięsnych - tylko zapytałam czy są a Pan poszedł i po chwili przyniósł mi taki wór że ledwie do domu doniosłam ;)

mięsko mają w cenach sklepowych (bez rewelacji) ale polecam do zupy ludzkiej ;) żeberka wędzone - kiedyś pół miasta zjeździliśmy za żeberkami do grochówki i się okazało że koło nas mają :) zupka była pierwsza klasa

czy ktoś sprawdzał wrocławskie ubojnie drobiu lub hurtownie mięsa? jedna z hurtowni jest na targpiaście - podjechałabym ale mam strasznie daleko i nie wiem czy warto :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...