Jump to content
Dogomania

Gamonius pospolitus i kotus bezmózgus do potęgi drugiej :D


Ty$ka

Recommended Posts

18 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Zauważyłam, że u nas jakoś tak naprzemiennie: jak u nas lepiej, to u Was gorzej... współczuję... :(

Moruseł dzisiaj był rano na spacerze NIby tylko 5km, ale i tak sporo, bo zanim wrócili to już duchota była i pies ledwo szedł :p.
Ale już za miesiąc znowu będę właścicielką dwóch piesełów, więc jest szansa że szybciej kundliszon wróci do formy (bo ja będę musiała) :D
Bo biały nie da nam żyć: (ha! wiem, że ciągle Was katuję tymi samymi filmikami, ale nie mam innych:D)
https://www.youtube.com/watch?v=JJ6BhCPCJ8I
https://www.youtube.com/watch?v=CWi_A_EZU7g

 

A Azor to czyj pies? Bo ja nie w temacie

Link to comment
Share on other sites

Na dogo ostatnio był wątek własnie o adresówkach. Dziewczyna kombinowała z zrobieniem jakiejś akcji na fb dot. własnie adresówek. Ale jakoś tak umarło....

Ja sobie nie wyobrażam psa bez identyfikatora. To pierwsza rzecz na jaką ludzie spojrzą :)

Link to comment
Share on other sites

Chip jest ok, ale pod warunkiem, że po zachipowaniu człowiek potem jeszcze zarejestruje go. Do tego 90% ludu odczytać chip jest w stanie tylko u weta. Jak jest to mniejsza mieścina to wiąże się to z całą wyprawą. Albo jak trafi się taki delikwent w piątek wieczorem, a wet weekend ma wolny to też dupa. Kończy w schronisku lub w ogóle komuś nie chce się bawić i olewa psa. A tak aż w oczy pali nr.tel. Wystarczy zadzwonić i właściciel sam zgubę odbiera po chwili 

A tu masz linka do wątku jakbyś zajrzeć chciała 

 

Link to comment
Share on other sites

Powinna być jedna ogólnoświatowa, lub chociaż ogólnoeuropejska. Ja też nie wiem w sumie co chipem Blu. Miałam go rejestrować w PL w safeanimal ale to też nie jest jedyna baza, dodakowo muszę gdzieś tu w de go zarejestrować. A jak szukam jakiejś większej bazy to wyskakują mi ze 4 i to nie połączone w żaden sposób ze sobą, a nie będę go w 4 rejestrować i w każdej po 40 euro płacić....

Porażka z tym. Młody też ma blaszkę z miasta, a oprócz tego ID z 2 moimi numerami...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mar....ka napisał:

My jesteśmy w safeanimal. Został podany jeszcze przez hodowcę . Niestety za każdą zmianę każą sobie płacić i tak np. zmiana adresu 40 zł (uważam, że przesadzają)

Dokładnie. Jak dla mnie powinna być jedna ogólnoświatowa baza, do której od razu przy chipowaniu wprowadzali by dane weci i byłoby to w cenie chipa. A potem jak dla mnie też dobrze byłoby gdyby zmiany również wprowadzali weci i jeśli już to za jakąś drobną opłatą a nie...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.06.2017 o 11:48, Patikujek napisał:

Powinna być jedna ogólnoświatowa, lub chociaż ogólnoeuropejska. Ja też nie wiem w sumie co chipem Blu. Miałam go rejestrować w PL w safeanimal ale to też nie jest jedyna baza, dodakowo muszę gdzieś tu w de go zarejestrować. A jak szukam jakiejś większej bazy to wyskakują mi ze 4 i to nie połączone w żaden sposób ze sobą, a nie będę go w 4 rejestrować i w każdej po 40 euro płacić....

Porażka z tym. Młody też ma blaszkę z miasta, a oprócz tego ID z 2 moimi numerami...

Pati, ja mam Torę w TASSO  zarejestrowaną i nie płaciłam nic ;)

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

1. Najgorzej jest, gdy chipują, ale nie informują, że gdzieś to trzeba wpisać... i ludzie nieświadomi są, że same zachipowanie nie daje nic.

2.18944432_1518818941522849_524633773_n.thumb.jpg.ba48431e0ed9512487d1ebb0ca97cac2.jpg

3.Ostatnio mi się smutno zrobiło, bo znajoma uśpiła swoją szynszylę, równolatkę z naszym. Niestety szyszka była bardzo chora i cierpiała, każdy wet kazał im od razu uśpić szyszkę, oni jeszcze o nią powalczyli z jedną wetką, ale musieli podjąć tą decyzję. I pomyślałam sobie, że cholerka... taka młoda była. Dopiero miała 7lat... :( Niby nasz szyszek mnie nie lubi, ale jednak będzie smutno jak przyjdzie nam schować tę klateczkę na pół naszego niemałego korytarza... Oby on nam żył w zdrowiu jak najdłużej.

1. O to to dokładnie. Jak chipowałam swoje pierwsze zwierzę,też wet nic nie wspomniał, ze to trzeba samemu gdzieś zarejestrować. Gdyby nie to, że o tym wiedziałam to pewnie byłabym święcie przekonana, ze to weci mają jakąś bazę

2. Ale on kulka jest hahaha Pączusiek

3. Niestety przykre jest, że nasze pupilki żyją krócej od nas... A tak w ogóle to średnio ile żyją szynszyle?

 

Link to comment
Share on other sites

Pisałaś, że masz alergię na zwierzęta, ogólnie to rozważ odczulanie i koniecznie powyrzucaj dywany i inne takie ;p Siostra lubego ma alergię mocną, ale własnie pozbycie się dywanów jej pomogło i zwierzak został w domu.  I koniecznie weź psa do Wrocławia, na studiach i tak bedziesz mieć więcej czasu niż jak pójdziesz do pracy. Najlepszy poprawiacz humoru. 

 

Wiesz moze jaka powinna byc pojemnosc miski dla psa 10kg?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...