Jump to content
Dogomania

Gamonius pospolitus i kotus bezmózgus do potęgi drugiej :D


Ty$ka

Recommended Posts

Mnie się pudle nigdy nie podobały, także mimo iż wiem, że są mega inteligentne, to nie chciała bym pudla akurat, totalnie nie moja bajka jeśli chodzi o wygląd.. ja jednak lubię jak jest puszyście, falująco i jak kłak jest długi. Uwielbiam psie portki, piuropuszowe ogony i frędzle na łapach i za uszami...

pudlowe kędziorki o ironio totalnie mnie nie kręcą :D 

No dawaj - tę rasę albo chociaz nazwę hodowli to sobie poszperam :)

Link to comment
Share on other sites

ja już z malamuto-haszczako-północniaków wyrosłam :D wiadomo są piękne, ale jak dla mnie troszkę zbyt niezależne no i to zamiłowanie do brojenia, uciekania i kombinowania....

Pamiętam jak moja koleżanka Paulina była przez ładnych parę lat domkiem tymczasowym dla haszczaków i malamutów..i ten jej telefon gdy miała pierwszego haszczaka na tymczasie..... to przerażenie w głosie... "Kur**wa Jolka, ten pies się nie kładzie!" ... po intensywnym kilkugodzinnym spacerze, pies nadal lata po ścianach....  a wiadomo im więcej ruchu mu zapewnisz tym większą kondycje mu wyrobisz.... miałam znajomą która miała haszczaka i po 40 km przy rowerze pies dopiero sie rozkręcał.... 

Link to comment
Share on other sites

Mam tu w Norwegii przyjaciółkę, która też ma malamutkę i często sobie gadamy o tym co odróżnia malamuciarzy i haszczakarzy od reszty psiarzy.... 

albo że znając rasy jakos nigdy sie nie złożyło żeby komukolwiek te rasy polecać.... 

ciężko ludziom uzmysłowić, że te wszystkie "niestworzone" historie to codzienność z północniakiem... że słowa "albo będzie to dla ciebie dar z niebios albo największy koszmar" nie są ani trochę przesadzone.... futro znajdziesz wszędzie nawet w dopiero co otwartym jogurcie...  ehh,,,, można by kilka książek napisać...

a propos książek... "Psy z piekła rodem" masz, znasz? :) Nasza forumowa koleżanka Asia Sędzikowska włąśnie opisuje w tych swoich książkach tę przygody z malamutami...  i to nie śa zmyslone historie,.. tylko po prostu Asia ma dar pisania i namówiliśmy ją na wydanie tego co na początku opisywała nam na swoim forumowym wątku... :)

Link to comment
Share on other sites

No ale jakiego terierka bo nadal nie zdradzasz a terierów jest multum. Nie bądź taka tajemnicza.

A co do północniaków to mimo,m że bardzo mi się podobają z urody to nigdy mieć ich nie chciałam, to psy nie dla mnie, zawsze wolałam owczarki a potem jeszcze bardziej molosy - wymagają dużo ruchu ale nie aż takiego jak haszczaki i podobne.

Link to comment
Share on other sites

JRT a piszesz jakbyś co najmniej polującego jaga miała mieć. :P No charakterek one mają, ale do ogarnięcia. Fajne psy, bardzo mi się podobają, w ogóle teriery są w większości z charakteru świetne, tylko fakt, momentami responsywne jak kłoda. :P Zwłaszcza jak się fajnie bawią w np. bieganie po lesie, a właściciel woła, żeby zapiąć na smycz. :DDD

Północniaki, nawet mi nie mówcie, od dzieciństwa marzę o huskym... cóż z tego, skoro charakter jednak zdecydowanie nie ten, a ja i wolę psa z którym wyjdę na kwadrans intensywnego treningu posłuszeństwa niż takiego, którego trzeba wybiegać. Chociaż na samym początku jak szukałam psa mocno się wkręciłam w samojedy i kto wie, może kiedyś mi się uda zrealizować tę miłość. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...