Jump to content
Dogomania

Gamonius pospolitus i kotus bezmózgus do potęgi drugiej :D


Ty$ka

Recommended Posts

3 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

No rozumiem :( To oby możliwość pracy przyszła jak najprędzej!

To będzie problem ? ;)

Zobaczymy jakie mioty będą wtedy. :D Westie ma dla mnie prawie idealny charakter. Ale boję się, że po śmierci Misi. (12 lat to już nie przelewki)  nie będę w stanie traktować następnego westa tak samo. 

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

No widzisz, i ja się złapałam na tym, że erdele to teriery... ;) i pomyślałam gdzie erdele do pudla? :D

Bobtaila aż musiałam sobie wygooglać - o matulu! :) Mnie kiedyś podobały się barbety. Nawet baaardzo, ale też poległam czytając o pielęgnacji. 
Pudle chyba jednak nie są najbardziej rozjagodaną rasą... przynajmniej mam wrażenie, że są gorsze rasy. Mam nadzieję, że to ogarnę, bo mnie sąsiedzi wywalą ;)

Amstafy lubię, ale u kogoś. Patrzę jednak praktycznie - nie wszędzie będą mile widziane, a ja potrzebuję psa, którego wszędzie wezmę bez problemu. I na ręce jak trzeba:)

Ojjj, nie rozumiem tego. Totalnie. Wtrącanie się do życia komuś, BO TAK :). No kurcze, z psem to naprawdę kwestia indywidualna. Do czasu aż nie wyrządzam mu krzywdy (np. tucząc jak na rzeź) i innych wokół (np. bezmyślnie rozmnażając) to nikomu nic do tego... 

Erdele są terierowate to na pewno. Energiczne, uparte.... jednak nie nakrecają się aż tak na wszystko,  są mało szczekliwe  (a przynajmniej te wychowane w domach, a nie w ielkich hodowlach gdzie nikt nad tym nie czuwa ), dość chętne do pracy z człowiekiem,  jednak czasem wystarczy je wybiegać i też będzie ok, a nie tak jak duża część owczarków albo pracują  człowiekiem albo nie wiedzą co z życiem robić.  Po okolo 3 roku życia mocno się wyciszają.  Potrzebują dalej ruchu, ale potem w domu już spokojnie. bardzo na to czekam!  A wiem, że ojciec Blu (i ro jest fajne w psie z rodowodem że można to sprawdzić wcześniej) jako młodzik też był wiecznie niewyżyty a teraz to świetny stateczny pies.

Jeśli chodzi o pudla to pewnie kwestia wychowania.  Ja miałam yorka który był głośny tylko jak ktoś zapukał do drzwi)

Po prostu przed kupnem psa rozmawiałam z osobą która ma i pudla i AT i właśnie podała mi wiele różnic między nimi które rozważałam.  Mają ich sporo, ale co ciekawe mają też wiele wspólnego więc wybór był trudny i nie powiem że cena też nie miała znaczenia. 

Co do bobtaila to od dziecka mi się podobały.  A po reklamie farb duluxa to już w ogóle mi w głowie siedział.  Jednak ja nie z tych co lubia zajmować się sierscią i w bloku w wannie przy tak dużym psie byłby to koszmar

17 godzin temu, *Magda* napisał:

Też tak kiedyś mówiłam :P

Ja tak dalej mówię.  Z tym, że jak już się ma co przytulać to człowiek zaczyna się skłaniać i ku tym ozdobnym zwierzątkom :P

Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, Tyś(ka) napisał:


A mogłabyś poświęcić chwilkę i spisac podobieństwa, różnice? Jestem ich ciekawa... bo pudlarze nie są aż tak chętni do dzielenia się informacjami nt choćby wad pudli - często słyszę, że pudla to same zalety:). Dopiero jakoś kanałami dowiaduję się chociaż o szczekliwości...
 

Nie wiem jak z mniejszymi pudlami bo ja akurat z wladcicielką królewskiego rozmawiałam to z tego co pamiętam  (jak coś mi się jeszcze przypomni to napiszę ):

Opiszę ogólnie bo czasem to co dla jednych jest wadą dla innych może być zaletą. 

Psy z niespożytą energią (ponoć energiczniejsze od erdeli i zostają takie całe życie ), dość szczekliwe  (szczególnie podczas zabaw ), ale do opanowania.  Jest bardzo inteligentny i łatwo wyłapuje błędy właściciela przez co trzeba się pilnować przy wychowywaniu. Chętny do pracy z człowiekiem, uczy się szybko i lubi to, ale nie jest pracoholikiem.  Włos wymaga częstej pielęgnacji, no ale to wiadome jeśli się go całkiem krótko nie strzyże 

Link to comment
Share on other sites

Z tego co zrozumiałam pracoholikami to one nie są,  po prostu kiedy jest okazja chętnie pracują, a jak nie ma to energię w inny sposób zużywają :)

Ja jak na Blu czekałam to prawie jak na własny poród.  Jeszcze jak po niego jechałam to się zastanawiałam czy na pewno dam sobie radę,  czy nie zepsuje psiaka, czy mnie nie przerośnie 

Link to comment
Share on other sites

Hahaha szkoda, że nie teściowa bo w tym przypadku mogłabym powieść napisać ;D

A pudlica, no cóż... pewnie to kwestia wychowania, nie wiem. Takie wredne, szczekliwe, rozhisteryzowane stworzonko, tępe jak but z lewej nogi ;) Zupełne zaprzeczenie informacji o rasie jakie można znaleźć w necie. Ja kocham psy, bardzo... a do niej nie przekonałam się nigdy. 

Dopuszczam myśl, że to był jeden z tych wyjątków potwierdzających regułę. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tyś nieee.. Gamoń to Gamoń - psi pies ;) Pudlica była właśnie zupełnie nie psia. Nie miała żadnej z cech, które tak mocno cenię u tych zwierząt.

Pluszaczek, ozdóbka, element wystroju mieszkania - tak bym ją określiła. Bardziej wpisywała się w ten karykaturalny obraz pudelka z bajek/filmów niż prawdziwy opis rasy.

Mnie się osobiście pudle nigdy nie podobały z wyglądu. Miniatury, bo średniaki i królewskie są całkiem fajne o ile się nie wydziwia z fryzurą ;) Ale to już kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje ;) No i w Twoim przypadku, przy alergii to chyba jeden z lepszych wyborów. 

 

Sesji współczuję :*

 

Link to comment
Share on other sites

ja ze względu na sesję i prace końcowe nie poszłam na studia. Stwierdziłam, żę nie miałabym tyle samozaparcia by to przetrwać :P podziwiam każdego kto studiuje, lub studiował. Nauka była dla mnie zawsze złem (no chyba, że tego co chcę wiedzieć)

A czekania też nie lubię

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...