Jump to content
Dogomania

Gamonius pospolitus i kotus bezmózgus do potęgi drugiej :D


Ty$ka

Recommended Posts

Tyś, ja nigdy nie zrozumiem "ściągania" psów z innych krajów :/ Ja wiem, że te psy też tam cierpią, że potrzebują pomocy...Ale nie oszukujmy się, ta pomoc nic nie da, a moim zdaniem wręcz pogarsza sprawę. Bo kraj, który "pozbywa" się psów, nadal będzie robił to co robił, a zabranie od nich psów powoduje, że mają (częściowo nasze) przyzwolenie :/ Do tego, każdy sprowadzony zwierzak do naszego kraju, to mniejsza szansa na adopcję jakiegoś krajowego czworonoga :( Polska boryka się z olbrzymią bezdomnością zwierząt, że nie potrzebne nam jeszcze zwierzęta z Chin czy Turcji. Już pomijam fakt, że właśnie mogą być chore :/

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Przeciez teraz trwa zbiorka na psy z Chin.  Wyjde na bezduszna.. Ale po chuj to? Zbierana jest kasa na wykup psow(zebrane ponad 3000- z tego idzie wykupic200 psow) 2/3 maja sciagac do Polski. Ale po co? Nam ktos pomaga z tymi psami? A co taki dom adopcyjny? Moze sie polansic, ze ma kundelka z Chin? No błagam... Ukrainskie psy bylam w stanie pojac, ale Chinskie? W zyciu

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Tyś napisał:

Widzę, że nie tylko ja patrzę na to co najmniej sceptycznie. Dla mnie ratowanie zwierząt z Chin, gdzie w Polsce jest tyle mordowni, psów w potrzebie, dzikich lub wolnożyjącyh bezodmniaków nie mieści mi się w głowie. Mamy bardzo dużo do zrobienia tutaj, a nie w Azji. Poza tym naprawdę ktokolwiek myśli, że to pomoże? Za rok Chińczycy przygotują nam 2x więcej psów do "ratowania". A co z chorobami? Weterynarze sa przygotowani na choroby dotąd niewystępujące w Europie?
Nie. Nie. Nie. Trzeba pomagać z głową, a nie na hip hip hurra...

To tak samo, jak ratowanie zwierząt jadących do rzeźni. Wykupywanie ich, wykupywanie koni, psów, kotów tych najbiedniejszych, najbardziej chorych. Przecież to nie jest pomoc. To tylko przyklaśnięcie takim poczynaniom. Wg mnie czasem trzeba powiedzieć "NIE", choć to brutalnie brzmi. I zająć się na własnym ogródki tymi kwiatkami, które sa w potrzebie.

Masz rację,jest pełno ludzi którzy obiecują wykupić konia od rzeźni,a do tej pory tego nie zrobili,tylko nowe psy do hodowli po kupili i gdzie tu jakiś sens?!

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie toczę spór na innym forum odnośnie festiwalu psów w Chinach. Ja i dwie inne osoby (są również na dogo) ciągle powtarzamy, że u nas są takie same okrucieństwa, a czasem i gorsze. I to tyczy się nie tylko psów i kotów, ale właśnie również koni, czy choćby świń i krów w ubojniach. Wszystkie te zwierzęta cierpią strasznie zanim trafią na nasz stół. Ale kilku osobom na tym innym forum to "zwisa", bo to nie są psy czy koty. Jedna nawet otwarcie napisała, że nic ją los świń czy kur nie interesuje. Bo my nie robimy z nich festiwalu. Owszem, z psów i kotów festiwalów nie robimy, ale...Cała Europa ma jakieś swoje festiwale, w których cierpią zwierzęta. U nas jest to Hubertus, w Hiszpanii korrida....Próbujemy tam otworzyć oczy, że jak chcą pomóc jakimś zwierzętom, to niech najpierw zaczną od swojego podwórka. U nas jest mnóstwo zwierząt, które potrzebują pomocy. Nie potrzeba wcale inwestować polskiego czasu i pieniędzy na azjatyckie psy/koty. Nie twierdzę, że ten cały festiwal w Chinach, to dobra sprawa. Nie, broń Boże. Jest to okrutne! Ale po jaki ch*j będą ludzie odkupować chińskie psy? Co to zmieni dla naszych polskich zwierząt? Nic!

Jak ktoś chce pomagać,to super ;) Ale tak jak właśnie robi to Tyś-lokalnie. Dla takiej pomocy i takich ludzi właśnie jak Tyś mam dużo szacunku i duchowo będę wspierać całym sercem :* A ratowanie dla mnie psów/kotów z innego kraju czy nawet kontynentu, to nic innego tylko pokazówka. Takie moje zdanie, choć wiele osób może się z tym nie zgadzać.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Tyś napisał:

Oscarkowa, nie o to mi chodzi.
Chodzi mi o to, że wykupywanie konia z rzeźni to głupota taka sama, jak wykupywanie konia w tragicznym stanie za kolosalną cenę. Bo na ich miejsce przyjdą kolejne konie. W ten sposób nie zakończy się procederu, a tylko można go wesprzeć.

Nikomu posiadania hodowli psów nie bronię ;)

mi chodziło o to że są tacy co "niby"pomagają a tak naprawdę tego nie robią(nie chcą chorych zwierząt,wolą zdrowe aby móc kasę z nich zyskać)

Link to comment
Share on other sites

Psy.pl ;) Na tym forum już praktycznie nikt nie zagląda. Jest tam nas praktycznie garstka. Może z 10 osób, które są aktywne. Reszta, to tacy co dziś są, a jutro ich nie ma :P Najbardziej boli, że jest tam osoba, która sama ma hodowlę psów i wie, że w Polsce jest źle, a wręcz bardzo źle jeśli chodzi o bezdomność i sadyzm nad zwierzętami. Jednak za wszelką cenę próbuje wmówić innym, że w naszym kraju nie ma przyzwolenia na takie "praktyki", że to Chiny to zły kraj, że Polska nie ma takiego festiwalu jak tam itp.itd. Prawda jest taka, że dla nich psy, to jak dla nas świnia. I tak jak u nas świnina jest zabijana za pozwoleniem Państwa, tak w Chinach psinina jest mięsem legalnym. Strasznie patrzy się na to jak te psy tam umierają, naprawdę :/ Ale wystarczy przejść się do ubojni, żeby zobaczyć, że nasze świnie, krowy czy kurczaki cierpią tak samo jak te psy w Chinach :( Dlatego, pomimo całej miłości do zwierząt, nie będę zaglądać komuś do talerza, bo w mój talerz też nikt nie zagląda.

A u nas niestety też są takie festiwale, tylko zwierzęta są zabijane nie na oczach ludzi. Tylko co to zmienia w sytuacji takiego zwierzęcia? Nic! Zwierze nie czuje się przez to bardziej komfortowo :/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, dla chińczyków pies jest zwierzęciem rzeźnym, jak u nas świnia czy krowa. W Indii krowa jest zwierzęciem świętym, a jakoś nie słychać, żeby oni protestowali, bo na całym pozostałym świecie krowy się zjada. Tu nie chodzi o to jakie zwierzę jest zjadane, tylko w jaki sposób umiera. I skoro na naszym podwórku dzieje się krzywda zwierzętom, to jak mogę oceniać innych?! Jeśli w naszym kraju zwierzęta będą godnie umierać zanim trafią na nasz talerz, to wtedy możemy mieć jakiekolwiek pretensje do innych narodów, że źle traktują u siebie zwierzęta przed zjedzeniem.

Jestem mięsożercą, nie ukrywam tego. Kocham mięso do tego stopnia, że jem je 6-7x w tygodniu. Wiem, że przez to jestem współwinna temu co się dzieje w ubojniach. Potrafię się do tego przyznać i nie będę oceniać kogoś innego, bo sama nie jestem lepsza. Nie zabijam tych zwierząt własnoręcznie, ale wiem, że one umierają dla mojej przyjemności :/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 godzin temu, Tyś napisał:

Magda, a jakie to forum, jeśli mogę zapytać? Nie wiedziałam, że istnieje forum, na którym jest więcej oszołomów niż na dogo :D A na dogo w sprawie psów z Chin jest cisza - no chyba, że nie znalazłam wątku. Zgadzam się z Tobą słowo w słowo.
Dziękuję Ci, że mnie wspierasz, to miłe, co piszesz :))).

Oscar, tak - i tacy ludzie są, ale jakoś umiem ich zrozumieć. Też szukam do adopcji zdrowych zwierząt, a nie chorych. To jakaś może i dyskryminacja, ale no cóż, nie podejmę się adopcji np. kota z białaczką, musi być zdrowy. I może nie jestem najlepsza, gdy tak wybieram zdrowego zwierzaka (choć i tak życie plecie figle, jak widać :p), ale jednak. Mnie to nie mierzi aż tak. Sama nie wykluczam, że kiedyś po perypetiach z moimi kotami, zdecyduję się na zdrowego kota z hodowli i kto wie, a nuż zostanę jeszcze hodowcą czerpiącym jakieś tam zyski? (nie, nie wierzę że się nic nie zarabia na hodowli)

Nie zrozumiałaś mnie,Oni nie adoptują żadnych psów ani zdrowych ani chorych(tylko głośno o tym trąbią i tyle)a jak przychodzi co do czego,wolą kupić szczeniaka i doić z niego pieniądze,tacy mają po 10/12 psów i na okrągło szczeniaki.A Ja Ciebie nie osądzam ani normalnego hodowcy,tych jest już mało,ale to inny temat.

Dużo pomagałam bezdomnym kotą,często chorym,stawiałam je na nogi,a potem sterylka/kastracja i trafiały do dobrych domów,ale o tym mało kto wie,bo nigdy nie chciałam żadnych poklasków,piszę teraz aby tylko obraz nakreślić.I tak samo uważam że u Nas w Polsce powinniśmy pomagać bezdomniaką.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...