Jump to content
Dogomania

Pies mi siwieje.....


KZ

Recommended Posts

Od 2 misięcy mój Rudasek zaczyna siwieć. Rudek to kundelek (mieszaniec terriera szorstkowłosego z czymś tam). Pies ma dopiero 2 lata a na jego czarno brązowej sierści pojawia się coraz więcej siwych włosów. Teraz wygląda jakby został odbarwiony przy praniu, albo wyblakł na słońcu. Nie wiem czy to kwestia zmiany sierści na zime czy też może objaw jakiejś choroby :( Mieliście z czymś takim do czynienia?

Link to comment
Share on other sites

mysle ,ze nie musisz sie martwic,psy liniejac na wiosne lub zime,zmieniaja siersc i jest to mozliwe,iz moga ja miec troszke inna niz przedtem,choc nie zawsze tak sie dzieje,sa poprostu wyjatki,watpie,by to była jakas choroba....ale obserwuj pieska :) powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie ma powodu do zmartwień. Nasza sunia (ogar polski) ma niecałe dwa lata, a już dolna szczęka zaczyna jej siwieć. Jej mama miała cztery lata i już siwą mordkę. U psów siwienie jest uwarunkowane rasą, jedne siwieją wcześniej, inne prawie wcale. Jeżeli jest to mieszanka teriera szorstkowłosego, to być może te właśnie psy zaczynają siwieć wcześniej. Najlepiej byłoby dowiedzieć się gdzieś u źródła czyli w hodowli takich terierów.

pozdrawiamy

Beata&Poświata

Link to comment
Share on other sites

Mój ś.p. staruszek, był mieszańcem teriera walijskiego i też trochę posiwiał za młodu, mniej więcej tak jak Twój ok. 2 lat. Miał trochę siwych włosów, zwłaszcza na karku i potem już nie posiwiał więcej. Tak mu zostały te siwe włosy na zawsze... Może z wiekiem ich nieco przybyło, ale już nie przywiązywałam do tego wagi, bo był staruszkiem ;)

Link to comment
Share on other sites

KZ

napisał

mieszaniec terriera

Z tego co wiem, to teriery się trymuje z martwych włosów. Martwe, to siwe, albo najczęściej siwe. Popatrz na inne teriery w róznym wieku. Jak są wytrymowane to siwizny nie widać. Oddaj go w dobre ręce (mam na mysli fryzjera), albo zrób to sam (a), a siwizna zniknie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
U psów siwienie jest uwarunkowane rasą, jedne siwieją wcześniej, inne prawie wcale.

Rasa kundelek chyba jednak nie istnieje :wink:

Siwienie jest uwarunkowane genetycznie u psów.

Jedne geny powodują,że psy siwieją dopiero jak są stare, inne, że zaczynają stopniowo siwieć już za młodu, a jeszcze inne, że do późnej starości nie ujrzysz siwego włosa u psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 19 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...