Jump to content
Dogomania

Ściana psiego płaczu - Białogard - reaktywacja


mariamc

Recommended Posts

 Wraca temat schroniska w  Białogardzie – 03.11.2015

 W 2014 roku wydawało się, że wszystko będzie szło w dobrym kierunku. Byłam tam raz, latem 2014 roku, razem z Krystyną Dudzis z Fundacji Boksery w Potrzebie. Zabierałyśmy podhalana do Fundacji BONO. Było  normalnie, bez szału, ale w porównaniu do lat poprzednich, to i tak rewelacja…. Miała być robiona dalsza modernizacja, w tym ogrzewanie w izolatce. ( Dzisiaj okazało się, że nie zostało zrobione )

Starałam się być w kontakcie z PIW, dobrą informacja było to, że sukcesywnie zmniejsza się bardzo śmiertelność.

Pierwsze niepokojące wieści z marca 2015 roku o wychudzonych psach.

Kontrola PIW i WIW nie potwierdza zarzutów.

Od sierpnia zarzuty stają się coraz bardziej alarmujące. Kolejna kontrola WIW we wrześniu 2015 ich również nie potwierdza.

Później kolejne info o braku karmy w schronisku i głodujących psach.

Do pomocy ruszają ludzie z całej Polski i niemieckie fundacje.

Zapas karmy w schronisku już jest.

Psy najbardziej potrzebujące pomocy zabrane.

Powiatowy zawiadamia Prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami przez pracownika. Pracownik zostaje zwolniony.  

 

Co dalej ?

 

Wstawiam linki do obu przeciwstawnych  ewentów.

 

Ręczyłam, że jest już dobrze.

 

 

 Jak jest naprawdę teraz – nie wiem !

m.d.kadela

https://www.facebook.com/events/1824435891116577/

 

https://www.facebook.com/events/920281248050841/

 

 

 

 

 

Schronisko Białogard – stan na 30.03.2014
Aktualnie schronisko spełnia wszystkie wymogi Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt. ([url="http://www.wetgiw.gov.pl/files/2546_2004.158.1657_03.07.pdf"]http://www.wetgiw.gov.pl/files/2546_...1657_03.07.pdf[/URL] )
Po kontroli NIK w 2012 roku, prowadzący schronisko Inspektorat TOZ -ANIMALS spełnił wszystkie zalecenia pokontrolne, wynikające z raportu NIK.
Zostały wybudowane dodatkowe pomieszczenia kwarantannowe, izolatka, gabinet wet. i nowe kojce bytowe. Wszystkie psy trafiające do schroniska są od razu czipowane. Zwiększyła się ilość pracowników w schronisku. Zgodnie z zaleceniami pokontrolnymi PIW zmniejszyła się ilość psów, mogących przebywać jednorazowo w schronisku do 285, aktualnie jest 201 psów.
Dokumentacja prowadzona jest bez zarzutu, co potwierdziła między innymi ostatnia kontrola PIW Białogard i WIW Szczecin w lutym 2014.
Od ponad roku działa w schronisku wolontariat, strona adopcyjna na FB
[url="https://www.facebook.com/pages/adoptuj-psapl/191664287528952?fref=ts"]https://www.facebook.com/pages/adopt...528952?fref=ts[/URL]
[url]http://adoptuj-psa.pl/[/URL]
W tym roku nowe domu znalazło już 121 psów.
Schronisko nawiązało współpracę z uczniami z okolicznych szkół, psy wyprowadzane są na spacery.
W schronisku trwają nadal prace remontowe. Będzie doprowadzone centralne ogrzewanie do izolatek i gabinetu wet, powstaną nowe boksy tylko dla starych psów, oraz kolejne wybiegi.
Zostanie zakupiony program internetowy Klinika XP, aby usprawnić prowadzenie dokumentacji i kartotek zdrowotnych psów.
Powoli wprowadzane są szczepienia przeciwko chorobom, sterylizacje i kastracje.
Nawiązaliśmy ścisłą współpracę, Jerzy Harłacz i ja, w celu dalszej poprawy bytu psów w schronisku w Białogardzie.
Aktualnie w schronisku w Szczecinku przebywa na diagnostyce i leczeniu amstaffka – Szansa ze schroniska w Białogardzie.
Nadzoruję również adopcje bullowatych, sprawdzam im nowe domy.
Nie ma żadnego porównania do tego, co było kiedyś, a jest teraz.
Teraz schronisko w Białogardzie można już nazwać prawdziwym schroniskiem, a po wprowadzeniu kolejnych zmian, będzie to jedno z lepszych schronisk w Polsce.
Maria Danuta Kadela


Byłam w schronisku w Białogardzie 06.07.2011.

Za zgodą Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii uczestniczyłam w kontroli schroniska. Dziękuję serdecznie za tę możliwość, inaczej nigdy nie udałoby mi się tam wejść.

Prezes Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals" oznajmił mi ,że na teren "jego" schroniska nie mam prawa wstępu.

To, co tam zabaczyłam , przerosło moje wyobrażnie o tym miejscu.

Miałam zakaz robienia zdjęć i odzywania się podczas kontoli. I do tego się dostosowałam. Zabierałam głos tylko wtedy , kiedy lekarze wet. na to mi pozwolili.
Lekarze wet. czyli: Starszy Inspektor ds. Ochrony Zwierząt z WIW - Szczecin oraz Powiatowy Lek.Wet. i jego zastępca.

Niniejszym przepraszam ,że nazwałam " umieralnią" schronisko w Jędrzejewie, gdzie przebywały przez 3 lata psy ze Szczecinka. Schronisko w Jędrzejewie ,to Wersal w porównaniu z Białogardem.
Kontrola nie została zakończona, jeśli nie dostanę zgody na robienie zdjęć, to już tam nie pojadę,
Widziałam wystarczająco dużo.
Czekam teraz na protokół pokontrolny aby wnieść tam moje uwagi i na to co zrobią z tym "klatowiskiem" lekarze mający dbać o dobrostan zwierząt.
Jedno jest pewne .
Będę walczyć do skutku o poprawę warunków bytowania psów w Białogardzie.
Maria Danuta Kadela


[url="http://imageshack.us/photo/my-images/41/dsc09545v.jpg/"]dsc09545v.jpg[/URL]
Uploaded with [url="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]




Z uwagi na to, iż na naszym forum wiele razy prosilismy pana Jerzego Harłacza o pomoc , chciałabym - na znak solidarności z nim - poruszyć pewna- jakze przykra dla nas sprawe.
Dowiedzialam się, iż pan Inspektor został okropnie oczerniony przez prezes Ogolnopolskiego TOZ Animals w siedzibą w Bydgoszczy-p. Ewe Gebert.
Pan Harłacz jest prezesem niezaleznego Towarzysta Ochrony Zwierząt w Białogardzie.
Podobna nazwa?owszem ale to czysty zbieg okolicznosci.
Nazwa OTOZ nie byla przeciez prawnie zastrzezona.
pani Ewa dobrze zna pana Jerzego, wie ile wykonuje on interewencji, jak ze wszystkich sil pomaga zwierzetom- dowodem jest jego doskonale schronisko(i bede to podkreslac , poniewaz to tam- i chyba tylko tam-w schronisku zwierzeta maja prawdziwe schronienie i czas najwyzszy zaczac sie na nim wzorowac).
wiele razy Pan jerzy Jezdzil na interwencje do terenu nalezacego do p. Gebert- tym samym''robil robote'' za P.Prezes

Niestety, Pan Inspektor zostal publicznie oszkalowany przez lekarza weterynarii gminy Czaplinek;zostalo zarzucone mu, iz jest''falszywym inspektorem podszywajacym sie pod Stowarzyszenie pani Gebert''.
W skutek tego pan Jerzy mial bardzo wiele nieprzyjemnosci , przykrosci, mase kontroli, tlumaczen itd.

To wlasnie pani E.Gebert- znajac doskonale zaslugi pana Harlacza i doskonale znajac prawde- naopowiadala publicznie(wlasnie temu lekarzowi- do ktorego trafialy zwierzeta na eutanazje-nie byly nawet oddawane do schroniska- tylko od razu na smierc) takie oszczerstwa.
Pytam:po co to zrobila?

chyba tylko z czystej zawisci....
sama prowadzi schroniska , w tym w gdyni, i w prowadzonych przez nia''przytuliskach dla zwierzat''jest 40%eutanazji- co daje nam 2ga co do wielkosci liczbe w Polsce...


Chce poruszyc ten temat, bo gdy jest sie odpowiedzialnym za zycie innych istot , to trzeba robic tak, aby zycie te ratowac, stwarzac odpowiednie warunki tym zwierzakom, walczyc o nie, interweniowac - tak jak to wlasnie robi pan Harlacz, ktory cale swe zycie pomaga i poswieca je na niesienie pomocy naszym mlodszym braciom....

dlatego nie pozwolimy aby za swoje ogromne serce zostawal tak oczerniany....

Wpisujmy sie tutaj na znak jednosci -panie Jerzy, nie jest Pan sam, my wiemy , jak wiele Pan zrobił i ... robi....i Dziekujemy za to serdecznie- w naszym imieniu- bo nigdy nie odmawia Pan pomocy- ale przede wszystkim w imieniu zwierząt....



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Edited by mariamc
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 488
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE][COLOR="Green"]Wpisujmy sie tutaj na znak jednosci -panie Jerzy, nie jest Pan sam, my wiemy , jak wiele Pan zrobił i ... robi....i Dziekujemy za to serdecznie- w naszym imieniu- bo nigdy nie odmawia Pan pomocy- ale przede wszystkim w imieniu zwierząt....[/COLOR][/QUOTE]

Ja sie wpisuje jako pierwsza! Mam nadzieje, ze Pan Jerzy wejdzie na ten watek. Jesli tak, to pozdrowienia od Ulki18 wolontariuszki schroniska w Mielcu.

Link to comment
Share on other sites

Mam propozycje do szefowej schroniska w Bydgoszczy ,moze to ona ruszy sie ,za biurka i pojedzie w Polske, na interwencje,bedzie ratowala zwierzeta w potrzebie.Obawiam sie ,ze nie uczyni tego.Najprosciej oskarzac za biurkiem!,zazdrosc jest motorem pomowien.
Dzieki p.Harlaczowi duzo pseudohodowli zostalo zlikwidowanych,duzo zwierzat uratowanych.To jest najwarzniejsze!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Mam propozycje do szefowej schroniska w Bydgoszczy ,moze to ona ruszy sie ,za biurka i pojedzie w Polske, na interwencje,bedzie ratowala zwierzeta w potrzebie.Obawiam sie ,ze nie uczyni tego.Najprosciej oskarzac za biurkiem!,zazdrosc jest motorem pomowien.
Dzieki p.Harlaczowi duzo pseudohodowli zostalo zlikwidowanych,duzo zwierzat uratowanych.To jest najwarzniejsze![/quote]

Ostatnie pseudo schronisko w Goleniowie rowniez, a psy wszystkie przyjete przez Jerzego Harlacza, to jest info z wczoraj, nawet z dogomanii.
Spojrzcie na zdjecia z tego schroniska. Jesli za sprawa Pana J.Harlacza zostalo zlikwidowane,o cyzm pisala prasa a nie sadze, by inne wladze walczace o prawa zwierzat nie wiedzialy o jego , tego pseudo schroniska istnieniu, to dlaczego wlasnie on interweniowal i to skutecznie, a nie te 'wlasciwe' wladze?
W tym konkretnym przypadku takze wynika, ze to wlasnie za Jego sprawa psy nawet te bezdomne beda zyc w godziwych warunkach.
Hmmmm
Pewnie na to trudno bedzie nam znalezc odpowiedz. Raczej mozemy tylko stwierdzac fakty o zaistnialych dzialaniach-akcjach pomocowych pana Harlacza.
A dlaczego robi to pan Harlacz, tzn jego nazwisko jest wymieniane, a nie innych przy tych akcjach ...tak to jest pytanie.No wlasnie dlaczego?

O pomocy dla Mielca..jakze odleglego od siedziby schronisk Pana Harlacza sama slyszalam od kilku osob.
O tym, ze schroniska, kustykajace i utyskujace na brak funduszy na zle gminy, czy inne urzedy, na brak pomocy ze strony wladz, powinny uczyc sie skutecznosci dzialania od pana Harlacza rowniez.

Link to comment
Share on other sites

Zawsze znajdzie się ktoś komu przeszkadza osoba pomagająca innym:( I nie powinniśmy patrzec sie na zdania ludzi, ktorzy maja wszystko w d...... Teraz to wszyscy dogomaniacy będą wiedzieć ze Jerzy Harłacz ma dobre serce dla zwierząt a nie wątpię ze są dogomaniacy z miejścowości pana J.H. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Zdenerwowałam się..Schronisko w Gdyni prowadzi ta pani?O ile jestem zorientowana w Gdyni jest tylko Ciapkowo i to prowadzone przez Animalsów.Więc?
Ela

Link to comment
Share on other sites

tak, schronisko w Gdyni wlasnie ta pani prowadzi.

w prowadzonych przez nia ''placowkach''jest bardzo wysoki wskaznik eutanazji(40%- oficjalne dane z ''psiego aniola'').

Obawiam sie, czy nie mamy podobnego przypadku, jak Suwałki???

najprostsza to polityka przeciez- usypiania zwierzat.....

przyjmuje sie takie, czeka ustawowe 2tygodnie a potem usypia.....
to sa dane oficjalne a ile(zapewne) zwierzat moze byc nieodnotowanych i od raz poddanych uspieniu....??

trzeba sie tym mocno zainteresowac, czas najwyzszy , aby takie miejsca wreszcie zaczely podlegac kontroli.....

Link to comment
Share on other sites

:mad: ta Pani byla 'doradca', z ramienia WSPA, Animalsow, kiedy dzialali na paluchu-usmiercano wtedy ok 65% zwierzat a byly ich TYSIACE!!!

W tamtym czasie paluch mial podpisane umowy z wieloma gminami podwarszawskimi, kilkunastoma. Byly to tysiace, tysiace zwierzat usmiercanych.

Polityka jest jasna-tyle zwierzat ile miejsc w schronisku:mad: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Pan Jerzy Harłacz, nigdy nie odmówił nam pomocy, po jednym moim telefonie skontaktował się z mieszkańcem Iławy i odbył inspekcję pseudohodowli w woj. warmińsko-mazurskim. Zrobił to na własny koszt. kierujac się wyłącznie potrzeba niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom.

Co możemy zrobić, aby mu pomóc???

Link to comment
Share on other sites

I wydaje mi sie,ze nie 'sola w oku' jest toz-nazawa a drugi czlon-animals.
Mowilam p. Jurkow Harlacz-aby wywwalil z nazwy slowo animals-ono tu w W-wie bardzo zle sie kojarzy-niesie tylko za soba smierc. to zaden przywilej miec ta nazwe a hanba.

Przeczytajcie sobie uwaznie ten raport:
[URL]http://bip.nik.gov.pl/pl/bip/wyniki_kontroli_wstep/inform2000/2000015/px_2000015.pdf[/URL]
szczegolnie od str.17

[B][COLOR=red]Najwyzszy procent eutanazji wynosil w lipcy 1998r:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]psy 83.3%, koty 109.2% To byla masowa zbrodnia na zwierzetach!! [/COLOR][/B]

[B][COLOR=red]PAMIETAMY!!:angryy: [/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Mam propozycje do szefowej schroniska w Bydgoszczy ,moze to ona ruszy sie ,za biurka i pojedzie w Polske, na interwencje,bedzie ratowala zwierzeta w potrzebie.Obawiam sie ,ze nie uczyni tego.Najprosciej oskarzac za biurkiem!,zazdrosc jest motorem [/quote]

no to ja prosze o nie obrażanie szefowej schroniska w Bydgoszy - to nie p. Ewa Gebert lecz p. Iza Szolgina, osoba, która wiele dla zwierząt robi i robiła

a Pana Jerzego oczywiście popieram

Link to comment
Share on other sites

Ja również bardzo proszę o nie mieszanie bydgoskiego TOZ Animals i Schroniska.Gdyby wszyscy kierownicy schronisk byli tacy jak p.Iza to zwierzaki były prawie szczęsliwe.To jedno z najlepszych schronisk w Polsce. A Animals...jak to...Animals.Masahuku:evil_lol:
A pana Jerzego popieram jak najbardziej.Niech robi swoje i nie przejmuje się nawiedzonymi(w sensie negatywnym) babami:lol:

Link to comment
Share on other sites

Niestety,z calym szacunkiem, nie da sie oddzieli p.Izy jesli ona jest v-ce prezesm stowarzysznia, ktore prowadzi taka a nie inna polityke wobec zwierzat schroniskowych.

A tak naprawde to nie wiem po co komu te certyfikaty, chyba po to aby powialo zachodem. Poza tym inne sa przepisy prawne w Anglii a inne w Polsce, wobec zwierzat-eutanazji. I co nas obchodza tak naprawde angielskie zalecenia, jestemy Polakami i zyjemy w Polsce, stworzylismy wlasna ustawe o ochronie zwierzat, zgodnie z naszymi sumieniami.

[URL]http://www.biuro.psianiol.org.pl/donies/h17.htm[/URL]

[COLOR=blue]"Anglicy z Królewskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu Zwierząt dali nam dwa certyfikaty i jasno powiedzieli, [B]że mamy dostosować liczbę zwierząt do miejsca,[/B] czyli powinnam uśmiercać" [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Niestety,z calym szacunkiem, nie da sie oddzieli p.Izy jesli ona jest v-ce prezesm stowarzysznia, ktore prowadzi taka a nie inna polityke wobec zwierzat schroniskowych.

A tak naprawde to nie wiem po co komu te certyfikaty, chyba po to aby powialo zachodem. Poza tym inne sa przepisy prawne w Anglii a inne w Polsce, wobec zwierzat-eutanazji. I co nas obchodza tak naprawde angielskie zalecenia, jestemy Polakami i zyjemy w Polsce, stworzylismy wlasna ustawe o ochronie zwierzat, zgodnie z naszymi sumieniami.

[URL]http://www.biuro.psianiol.org.pl/donies/h17.htm[/URL]

[COLOR=blue]"Anglicy z Królewskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu Zwierząt dali nam dwa certyfikaty i jasno powiedzieli, [B]że mamy dostosować liczbę zwierząt do miejsca,[/B] czyli powinnam uśmiercać" [/COLOR][/quote]



przeczytałam....i niestety zdanie moje o Pani Izie jest niezaspecjalne...niestety... żadna trudnośc mieć wspaniałe warunki w schronisku skoro "nadmiar" idzie na śmierć....i proszę mnie nie atakować....bo mam prawo do takiego zdania...


Bardzo przepraszam, że nie na temat...
Panie Jerzy oby więcej takich ludzi jak Pan a życie byłoby prostsze :)

Link to comment
Share on other sites

mam opinie na temat bydgoskiego schroniska, gdzie polityka jest polityka eutanazji.

jutro wkleje raporty dot. usmieracnych zwierzat ale statystyki sa tragiczne...

bydgoskie schronisko ma juz nawet inna potoczna nazwe''nie schronisko a zaklad utylizacji''....

co 2, 3pies zostal przez nich usmiercony;..to dane oficjalne a nie wierze ze na tych sie konczy....

jutro pobawie sie wklejaniem materialow na ten temat ;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Biedne te zwierzeta albo umieraja w okrutnych cierpieniach w wiekszosci schronisk, albo zostaja poddawane eutanazji tylko dlatego ze schronisko jest prowadzone pod nadzorem Animal, z certyfikatami angielskimi.
Precz z certyfikatami angielskimi i osobami ktore maja wyprane mozgi przez angielskie prawo dotyczace zycia zwierzat. My u nas w Polsce chcemy walczyc z nadmiarem zwierzat ale z Polskim prawem tak jak to robi pan Jerzy Harlacz. A tak wogole to przypina sie czarna latke panu Harlaczowi
poniewaz jest czlowiekiem prawie doskonalym. A ta aureola chciala by sie szcycic Fundacja Animals. Na to trzeba sobie zapracowac ale napewno nie poprzez masowa eutanazje, a tym bardziej przez oczernianie osob prawych.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mogę o coś zapytać, bo nie znam się zupełnie.... Widziałam wątek o schronisku Pana Harłacza i oczywiście jest ładne, zadbane, [B]nowe[/B]. Jednak mam pytanie - co to znaczy "chcemy walczyć z nadmiarem zwierząt tak,jak robi to Pan Harłacz"? To znaczy jak konkretnie? I co zrobi Pan Harłacz, jeśli za jakiś czas w Jego schronisku ilość zwierząt będzie znacznie przewyższała ilość miejsc dla nich? Jak wygląda stosunek ilości zwierząt przyjmowanych do tego schroniska do ilości zwierząt oddawanych do adopcji?
Nie miejcie mi tego pytania za złe. Ja jestem tylko ciekawa, co robią te "dobre" schroniska, nie uznające eutanazji z powodu przepełnienia, gdy boksy zaczynają pękać w szwach, zwierzaki chorują, a adopcji jest jak na lekarstwo. Co wtedy?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, też mi to chodziło po głowie - i te pytania bynajmniej nie ze zlośliwości czy cuś, co zlego to nie ja, naprawdę, ale jak czytam sprawozdania z tego naprawdę idealnego schronu, to cały czas się zastanawiam, jak u licha w Polsce coś takiego jest możliwe - bo na Zachodzie to ja wiem jak się takie schroniska prowadzi, po prostu usypiając zwierzaki dośc masowo tak, żeby ciągle "na stanie" było dokladnie tyle, na ile schron jest obliczony.
:-(

A tu eutanazji nie ma, boksy nie przepełnione, czystość i rzeczywiście bardzo to przyjemne dla oka...

Wygląda na to, że pan Harłacz jest mistrzem w pozyskiwaniu funduszy, i tak trzymać! :lol:

Chyba że kwestia jest w tak niesamowitej liczbie adopcji, ale jak u licha się to osiąga - czytając Dogo widzę, jak zwierzaki reklamowane szaleńczo przez wolontariuszy wszędzie, dosłownie wszędzie - tkwią na PwP po kilka miesięcy a nawet lat - to strasznie trudne wyadoptować jedno, dwa zwierzęta, więc jakim cudem tam udaje się znaleźć dobre i odpowiedzialne domy tylu zwierzakom?

Czy jednak rzecz w konsekwencji - przyjmujemy tyle-a-tyle psów i kotów, więcej nie, choćby się waliło - paliło i choćby ktoś nam groził zarąbaniem psiska na naszych oczach, nie ustępujemy?
:cool1: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie ze eutanazja nie jest do unikniecia, ale nie w takich ilosciach jak to sie obserwuje 68%, 60%, 40%, na dotatek zlego usypia sie psy jak leci. Przewaznie do schroniska trafiaja zdrowe psy ktore po krotkim pobycie w schronisku umieraja w strasznych cierpieniach. Bo w schroniskach brak ludzi odpowiedzialnych. Suki niewysterylizowane przebywaja razem z niewysterylizowanymi psami, psy zdrowe trzyma sie z chorymi itd. To po co wogole sa schroniska. Mozna przeciez taniej i prosciej prosto z ulicy do eutanazji. Wielu stworzeniom ukrocilo by to niepotrzebnego cierpienia. Tych rzeczy ktore tu wymienilam nie zaobserwowalam u pana Harlacza. Faktem jest ze jest to nowe schronisko ale nie uwierze w to nigdy ze dojdzie tam do masowego zabijania zwierzat.
[B]Podkreslam do masowego. [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']. Przewaznie do schroniska trafiaja zdrowe psy ktore po krotkim pobycie w schronisku umieraja w strasznych cierpieniach. [/quote]

Co dokładniej masz na myśli?

A poza tym wciąż nie wiem, jak Pan Harłacz radzi sobie, bądź będzie radził - z nadmiarem psów w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Sam zobacz schronisko w Ligocie, schronisko w Skrzyczkach itd.[/quote]


Piszesz "przeważnie" - przy całej świadomości tego, jak wygląda przeciętne schronisko w Polsce, te wspomniane przez Ciebie nie mogą być przykładem typowego schroniska.

Link to comment
Share on other sites

To prosze podaj mi przykladane bo oprocz pana Harlacza znam jeszcze Uciechow a ta czarna lista jest dalej Katowice, Jastrzebie Zdroj, Olkusz
Myslowice. Wejdz na liste schronisk to poczytasz. Widzialam przed okolo 2 miesiacami jeszcze schronisko w Wyszkowie ale bylo to TV2 w Ekspresie Reporterow. Tylko te trzy schroniska mozna nazwac przykladnymi, ja wiecej nie znam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...