Jump to content
Dogomania

Dalmatyńczyk- pierwsza kąpiel


Dorcia

Recommended Posts

Potrzebuję rady.

Jakim szamponem najlepiej jest kąpać dalmaty? Czy szampon Hiltona ( dla szczeniąt, ziołowy i przeciw insektom) będzie dobry na ten pierwszy raz?

Musze przyznać że moja sunia zrobiła sie juz żółto-czarna :( i już czas najwyższy na kąpanko.:D Ale z kolei przeraża mnie to zimno. Jak jest 5 stopni powyżej zera to ona juz się trzęsie jak osika, więc czy wstrzymać się jeszcze czy wykąpać ją na wieczór po ostatnim spacerku przed nocką? Nie chcę żeby się przeziębiła :( i nie chcę jej zaszkodzić...

P.S. Dodam że 2.01.2004 skończy 7 miechów.

Link to comment
Share on other sites

Ja używam szamponu do białej sierści Jean Pierre Hery Intense Blanc

oraz obowiązkowo żel do usuwania zażółceń sieści tej samej firmy. Hiltona bym nie polecała, a szczególnie przeciw insektom (mają wasze psy insekty w zimie??)

Moje paszczaki kąpię najczęściej pod wieczór, po ostatnim spacerze lub w przerwie miedzy spacerami (tak, żeby zdążyły wyschnąć)

pozdrowionka:

Gośka i potwory

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Gosiu :D

Nawet nie wiedziałam że jest zwłaszcza taki żel do usuwania zażółceń sierści.

A co do insektów. Oj, pomimo zimy jest ich pełno. Chodzę z nia po lesie i zawsze jakaś pchełka dosiądzie jej grzbietu :( .

Chyba jest za ciepło, bo na drzewach to i pączki widać. Wszystko w tej przyrodzie ostatnio się poplątało :(

Link to comment
Share on other sites

Ja Salmę kąpię przy użyciu szamponou BARDZO rzadko, bo po prostu nie muszę. Co najwyżej szybki prysznic po błotnistym spacerze :wink: Przed wystawą do jej kąpieli używam zwykłego płynu do higieny intymnej, a potem przecieram ją gąbką nasączoną w wodzie z cytryną, to NAPRAWDĘ pomaga :fadein:

Tak jak Gosia proponuję kąpiel po ostatnim wieczornym spacerze.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie Gaja jest zawsze bieslusieńka, ale dzisiaj jak spadł śnieg to na jego tle...hmm :-? przydałoby się ją wybielić :lol: , ale jak same zapewne wiecie łaciatych nie wolno za często kąpać, bo można pozbawić sierść naturalnej osłony. Chyba, że pies się bardzo wybrudzi po jakiejś szalonej zabawie :)

Gaja jest nauczona, że jak wracamy ze spaceru to wskakuje do wanny i ma myte łapy, wiadomo jak jest plucha i pełno błota, zaraz na podłodze są śliczne odciski łap :wink: już jest tak przyzwyczajona, że nawet się dalej nie ruszy, zanim nie umyje łap :)

Link to comment
Share on other sites

No to już po kąpieli :D Stała grzeczniutko w brodziku, ale może dlatego że zawsze go lubiła, zwłaszcza prysznic jej się spodobał :wink:

Zaryzykowałam i wyprałam ją w Hiltonie. Widać że nie ma uczulenia a na śniegu - cóż, gdyby nie kropki to by jej widać nie było :D

Mam tylko problem z sierścią. Już pokochałam jej włoski w każdym zakamarku domu ale teraz po kąpieli ( już trzeci dzień prawie) włos się z niej sypie...(!)

Słyszałam że można sierść psa lekko natłuścić oliwą z oliwek ale na razie nic nie robiłam bo wolę się upewnić. A może jest jeszcze jakiś inny sposób?

Link to comment
Share on other sites

Gosiu, ale z niej tak się sypie że nie muszę jej czesać. Poza tym nie mam dobrej szczotki. Żadne z urządzeń do czesania nie zbiera włosków (mam gumowe zgdzebło i szczotki z miękkiego włosia). Ale sprawdziłam, że najlepiej działa zwilżenie rąk w wodzie i czesanie właśnie ręką na wilgotno. Z tym, że to raczej nie jest wygodne ani dla niej ani dla mnie :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 years later...

a jeśli dla psa umaszczonego jak dalmat (biały w czarne kropko-łaty) kupię szampon intensyfikujący czarny kolor, to pies nie zafarbuje mi? xD
Jaki byście poleciły? chciałabym coś na czarne, bo skórke ma czarną i kilka włosków czarnych a reszta biała i może jak użyję czegoś takiego, to wreszcie wyjdą kropy jak należy? czy nie mam się co łudzić? xD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mój ma szampon z beaphar dla psów z białą sierścią, nie ma żadnych bajerów typu '' kleszcz na nim nie klapnie ,a pchła się nie załatwi'' on jest pielęgnacyjny, ładnie pachnie a pies jako że nie tarza się w czymś dziwnym to jest kąpany raz na 5-6 miesięcy i sierść ma nadal świetną. Do pasożytów używam Sabunol ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...