Jump to content
Dogomania

Niewielki problem


Guest _Kamila

Recommended Posts

Guest _Kamila

Witam, jakiś czas temu kupiłam z rodziną szczeniaczka ONka. Teraz ma 2,5 miesiąca. Mam kilka pytań dotyczących jej.
1. Suńka stała się strasznie rozbrykana, ale nie martwi mnie to tylko, to, że gryzie mnie po rękach, nogach i włosach. Próbowałam odpychania pyszczka, cytryny ( zlizuje ją...), kładłam ją na boku, trzymałam i czekałam aż się uspokoi, górne wargi lekko nakłuwałam na ząbki, ale niestety nic nie działa. Macie może jakieś sprawdzone sposoby?
2. Szczeniaczysko ma na łokciach twarde jakby strupy. Są to podobno modzele. Mam to przemywac witaminą B1. Prawda?
3. W hodowli sunia cały czas spała, jadła i czasami się bawiła, dlatego teraz zdzierają jej się opuszki. Czym mam je smarowac? Aktualnie polewam wodą utlenioną i smaruję jakąs mascią przecwigrzybiczną.
4. Co wiecie o przepuklinach? Powiedziano mi, że można ją zoperowac podczas ssterylki, ale czy do tego czasu nie będzie jej do zagrażac?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

ad.1.to przeciez szczeniak w dodatku zachecany do ataków odpychaniem.Sama nie nauczy się szanować ludzkich rąk,nóg,twarzy.Trzymaniem psa na glebie nic nie zdzialłasz bo sunia wystartuje z podwójną siłą a z dnia na dzień będzie coraz większa.Kiedy zaczyna gryźć rece czy nogi skieruj jej uwagę na zabawkę-piłeczkę lub sznur do przeciągania(uwaga na mleczne ząbki,ostrożnie).Baw się z nią,nagradzaj smakołykami za oddanie zabawki,wymieniaj się z nią.Włóż smakołyk np kawałek parówki w zamkniętą dłoń i pozwól suni się do niego dostać za pomocą języka-wtedy nagroda za delikatne branie żarcia.Daj jej zajęcie,chowaj zabawki i smakołyki niech szuka w domu,ćwicz posłuszeństwo zanim nabierze złych nawyków i potem cięzko to odwrócić(znam z autopsji).

ad.2.psiak pewnie leży na twardej powierzchni dlatego ma modzele
ad.3.a po co polewasz jej opuszki wodą utleniona?chcesz jej zaszkodzic?ona po szkle biega ze ma az tak starte opuszki?jeżeli ma starte aż do krwi proponuje do weta a nie bawić się w znachora.
ad.4.to pytanie do weterynarza a nie na forum.Nie wiesz czy psu coś grozi-mam nadzieję,że już byłas u weta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...