Jump to content
Dogomania

Wybór rasy.


Mopsik1

Recommended Posts

Witam wszystkich, chciałabym zakupić szczeniaka konkretnej rasy z rodowodem, gdyż chciałabym jeździć z nim na wystawy, to moje wymagania:
-mam 14lat
-w domu przebywa suczka (5lat) chihuahua
-chciałabym z psem uprawiać agillity lub biegać
-mieszkam w bloku
-chciałabym psa średniego lub dużego
To chyba wszystko :D
~Pyśkaa :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mopsik1']No to przykro mi nie wiedziałam . Jestem tu nowa . Mam konto od wczoraj , ale skoro już założyłam ten temat to wypowiadajcie się tutaj ;) hehe .[/QUOTE]
A ty sama masz już jakieś typy? Przeglądałaś książkę z rasami? Bo każda rasa oprócz innego wyglądu i predyspozycji fizycznych ma też nieco inny charakter. Jaki więc jest twój ideał psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']A ty sama masz już jakieś typy? Przeglądałaś książkę z rasami? Bo każda rasa oprócz innego wyglądu i predyspozycji fizycznych ma też nieco inny charakter. Jaki więc jest twój ideał psa?[/QUOTE]

Moimi ideałami ogólnie są psy z grupy 2 ;D Kocham ich pyszczki i charaktery, ale dużo osób mi mówi, że one nie nadają się do takich małych piesków jak chihuahua . Jednak ja tak nie sądzę . Jestem teraz na wakacjach i w sąsiedztwie mają Rottweiler'a, który bawi się z Żabą (tak wabi się mój pies) . Ale wiem, że szczenięta tych ras już są duże a takiemu małemu psiakowi mogą zrobić krzywdę . Ale pilnowałabym nowego psa tak samo jak Żaby .

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim molosy to nie są psy dla 14-latki... Za duża masa, za silny charakter, za duże ryzyko, że nie opanujesz tego psa psychicznie i fizycznie. O molosie pomyśl za kilka lat; na teraz może coś łagodniejszego, może jakiś retriever?
A jeśli cała 2 grupa to może Entlebucher albo Appenzeller?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Goldenowi z charakterem już niedaleko do bernardyna, a jest bardziej ruchliwy :) Też polecam :)[/QUOTE]

Goldeny to śliczne psy, tak samo jak labradory, jeśli nie odpowiem charakterowi gr.2 to może wybiorę faktycznie któregoś z retrieverów .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mopsik1']Ale buldogi angielskie to spokojne psy . Nie mówię, że chce kupić bulmastifa bo domyślam się, że go nie opanuje . Chodzi mi o mniejsze molosy tzn.bokser, buldog angielski xd[/QUOTE]

Buldog angielski plus agility i bieganie nijak do siebie nie pasują ;) Plus buldogi są dość drogie i przy zakupie, i utrzymaniu (nie jest to zdrowa rasa).
Boksery z kolei są bardzo silne i energiczne, u mnie na osiedlu dorosła kobieta ma problem z utrzymaniem na smyczy młodego samca; siada, zeby za nim nie pofrunąć :razz:
Jak podobają Ci się molosowe mordki, a chcesz w miarę sprawnego, zwinnego i łatwego do opanowania psa, to polecam boston terriera.

Link to comment
Share on other sites

jeśli lubisz intensywny ruch i masz(i bedziesz miała w przyszłości -pamiętaj że pies będzie z toba przez min.10 lat )dużo wolnego czasu to może border collie(co prawda nie z 2 ale b.energiczny,zgodny z innymi psami,mało waży) lub pinczera średniego-sunie?

Link to comment
Share on other sites

Może przedstaw ile czasu jesteś w stanie zapewnić psu? Czy zamierzasz uczęszczać na szkolenie? Jakich cech charakteru szukasz u swojego przyszłego psa?

A po za tym BC nie jest psem który wymaga ciągłego zajęcia, potrzebuję sporej dawki ruchu, ale odpowiednie wychowanie, a pies nauczy się odpoczywania i tego, że jest czas kiedy pańcia z nim pracuję, a jest czas kiedy sam musi sobie zorganizować zajęcie.

Link to comment
Share on other sites

Codzienne bieganie max.3h DZIENNIE czyli na trzy spacery wypada 1h biegania . Będę sama szkoliła psa . Mam zamiar wykorzystać szkolenie pozytywne . Mój przyszły pies powinien być aktywny, ale nie bardzo bardzo, spokojny, łagodny dla dzieci . . .

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, myślę, że powinnaś się zastanowić się nad dalmatyńczykiem, te psy kochają biegać, gorzej może być z Agility, ale jeżeli włożysz w to sporo pracy i będziesz uparcie dążyć do celu to może się udać. A może któraś z ras pierwotnych?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...