Jump to content
Dogomania

Hodowla Qceltic


Juliahis

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale co znaczy dobra?
Każdy ma inne priorytety, jednemu będzie zależało żeby mieć duży wybór w miotach i kryciach, a kto inny będzie wolał hodowlę domową. Komuś zależy na psie głównie show'owym a ktoś inny szuka psa do sportu, itp... tak można wymieniać chyba bez końca. Więc myślę, że słowo dobra to pojęcie względne, więc trudno określić która jest dobra, a która nie. Jeżeli już ktoś chcę pomóc to powinien uzasadnić swoją odpowiedź, powiedzieć co się podoba, a co nie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hodowla Q'Celtic słynie z psów linii show, czyli poprawnych exterierowo, mających duże szanse na wystawach (oczywiście przy umiejętnym wystawianiu). Niestety dla mnie to nie są bordery, a pluszaki, mają mało wspólnego z prawdziwym żywiołowym, temperamentnym i chętnym do współpracy bc (poznałam na żywo). Z tego co wiem, hodowczyni jednak uważa że się nadają do sportu (ale osobiście z tym stwierdzeniem się nie zgadzam). Na pewno hodowczyni dba o dobór rodziców, nie rozmnaża chorych psów, bada je na choroby genetyczne. Tania hodowla to to na pewno nie jest.

Link to comment
Share on other sites

[B]Lottie[/B] - nie zgodzę się do końca. Z psami z linii show również można dużo zrobić, bardzo wiele zależy od przewodnika. Tak jak też [B]przeslus[/B] napisał, psy z jednego miotu mogą być całkowicie inne i z połączenia nastawionego na eksterier można znaleźć psiaka o świetnych popędach i instynktach.
Być może osiągnięcia sportowe psów z hodowli Q'celtic nie powalają na kolana, jednak są też psy świetnie sobie radzące, jak chociażby Kiwi - Q'celtic MOON WALKER wymiatająca w flyball'u.

Link to comment
Share on other sites

Czy ja napisałam że psy z linii show nie nadają się do niczego?
Nie.
Napisałam że mi psy z Q Celtic nie odpowiadają i napisałam dlaczego - chyba mam do tego prawo? Te psy które ja znam nie są nastawione na pracę z człowiekiem, mają słabe popędy, a w dodatku są agresywne (włącznie z atakiem na człowieka!). Kiwi jest jedynym fajnym przypadkiem psa z Q' Celtic w [b]mojej opinii[/b].

Link to comment
Share on other sites

Ja się nie dziwie że arka stwierdziła że wg ciebie p show nie nadają się do niczego, bo z twojej wypowiedzi można tak wnioskować.
Napisałaś że hodowla ta słynie z psów typu( nie lini) show, a w kolejnym zdaniu że wg. ciebie to nie są bordery a pluszaki.
A nawet nie znając psów z tej hodowli mozna looknać na strone i zobaczyć czy coś jest o sporcie:


[FONT=Arial][SIZE=2][B][FONT=Arial][SIZE=+3][COLOR=orange]Sport[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=orange]Q`Celtic The Wonderful World - Sparky & Zosia Bielik - Polska [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[B][FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=white]Agility[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Arial]3 lokata Agility Fort Cup Team w drużynie Black & White 2 - Fort Cup III, 21.09.2007, Pruszków
1 lokata w przebiegu Jumping 0 - 19.01.2008, Głogów
1 lokata w przebiegu Jumping 0 - 12.10.2008, Warszawa
1 lokata w przebiegu Agility 0 - 22.11.2008, Łąck
3 lokata w przebiegu Agility 15-18 lat - 18.04.2009,Kwalifikacje do Mistrzostw Świata Młodzieży i Dzieci, Białystok
[/FONT]
[FONT=Arial]Jumping 0 - 20.13 sek / 5.00 pkt / 5.37 m/s
pierwszy czas w konkurencji !!! :-)
Agility 0 - Disc
Agiliy team - Disc
Jumping team - 19.11 sek / 15.00 pkt / 4.92 m/s
drugi czas w konkurencji !!! :-)))[/FONT]
[FONT=Arial]I IAL Pecice 2006
debiut Sparkiego i Zosi zaledwie po miesiącu treningów agility
II IAL Pecice 2006 - Debiuty -Agility - 5 lokata, Debiuty - Jumping - Disc,
Debiuty - Agility + Jupming - Disc, Junior Handling - Disc
IAL Pruszkow 2006 - Agility 0 - disc, Jumping 0 - 5 lokata[/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=white]Flyball [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial]rewelacyjny debiut we flyball'u w skladzie druzyny Discbusters Unleashed !!! :-)))
na Eager's Cup w Czechach i zajecie III miejsca !!! :-))) [/FONT]
[FONT=Arial]nowy rekord Polski 19,02 sek !!! :-)))
maj 2008 - Eager's Cup - Trimice, Czechy - 3 miejsce w 1 dywizji, rekord Polski 19,02 sek (skład Tymon, Jinx, Sparky, Ulfi)
lipiec 2008 - ME, Mlada Boleslav, Czechy - 3 miejsce w 2 dywizji, (7 miejsce ME), rekord Polski 18,52 sek (skład Tymon, Jinx, Sparky, Ulfi) - na tych zawodach trzykrotnie poprawialiśmy rekord Polski
maj 2009 - Eager's Cup - Trimice, Czechy - 3 miejsce w 1 dywizji
maj 2009 - ME, Belgia - 7 miejsce w 2 dywizji
styczeń 2010 - Doglive Flyball Trophy, Muenster, Niemcy - 3 miejsce w 1 dywizji, rekord Polski 18,17 sek (skład Tymon, C Mo, Sparky, Arsi)[/FONT]
[URL="http://www.discbusters.com/disc_busters_6.html"] [FONT=Arial][COLOR=#FFFFFF]http://www.discbusters.com/disc_busters_6.html[/COLOR][/FONT][/URL]
[URL="http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=GotSuvfrrVw"] [FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#FFFFFF]New Polish Record in Flyball - 19.02 sek[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=eOfuFFTzbQA"] [FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#FFFFFF]Polish Record in Flyball UNLEASHED Alpha - 18,17 sec. [/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=orange]Q'Celtic Divina Comedia - Thaia & Marzenia Dimińczak - Polska [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=white]Frisbee [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial]13 miejsce - Frisbee Dog Show, Wroclaw 2005 - Long Distance Woman - Thaia & Malgorzata Dominczak
4 miejsce - Frisbee Dog Show, Wroclaw 2005 - Mini Distance - Thaia Malgorzata Dominczak
7 miejsce - Frisbee Dog Show, Wroclaw 2005 - Mini Distance - Thaia & Marzena Dominczak
Mistrzostwa Europy Dog Frisbee - Neuss 2005 - Minidistance - Thaia & Marzena Dominczak - najlepszy wynik polskiej pary pierwszego dnia zawodow
1 miejsce - Pokazy i Zawody - Piknik Radia Kolor - Powsin 2005 - Thaia & Marzena Dominczak
8 miejsce - Frisbee Dog Show - Bytom 2005 - strike-out - Thaia & Marzena Dominczak
3 miejsce Mistrzostwa Europy Skyhoundz - Devener 2006 - Extreme Distance Man's - Thaia & Michal Jarosz
2 miejsce Mistrzostwa Europy Skyhoundz - Devener 2006 - Extreme Distance Woman - Thaia & Marzena Dominczak
1 miejsce Mistrzostwa Europy Skyhoundz Devener 2006 - Minidistance - Thaia & Michal Jarosz - kwalifikacja europejska do Mistrzostw Swiata Skyhoundz w USA !!!
Rekord Polski !!! Dog Chow Disc Cup - Wroclaw 2006 - Men's Open Division 69,3 m - Thaia & Michal Jarosz
2 miejsce - III Edycja Frisbee Long Distance - Chybie 2006 - Open Class Pan - Thaia & Marzena Dominczak
1 miejsce Dog Chow Disc Cup - Bytom 2006 - Mini Distance - Thaia & Marzena Dominczak
7 miejsce Dog Chow Disc Cup - Bytom 2006 - Time Trial - Thaia & Marzena Dominczak
6 miejsce Dog Chow Disc Cup - Warszawa/Powsin 2006 - Super Minidistance - Thaia & Marzena Dominczak[/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=white]Agility[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial]2 miejsce - Agility 0 - Otwarte Zawody Agility 2005, Laski - Thaia & Marzena Dominczak
1 miejsce - Agility 0 - Zimowe Zawody Agility 2006, Pruszków - Thaia & Marzena Dominczak
2 miejsce - bieg charytatywny - Zimowe Zawody Agility 2006, Pruszków - Thaia & Marzena Dominczak
4 miejsce - Jumping 0 - Puchar Polski Agility - Bialystok 2006 - Thaia & Marzena Dominczak
1 miejsce - Agility 0 - Jesienne Zawody Agility 2006, Pruszków - Thaia & Marzena Dominczak
3 miejsce - Agility+Jumping 0 - Jesienne Zawody Agility 2006, Pruszków - Thaia & Marzena Dominczak [/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=white]Flyball [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial]7 miejsce - Debiut Flyball - Lodz 2006 - Thaia & Marzena Dominczak [/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=orange]Q'Celtic Shoshana Lavana Q'Celtic La Bonne Fai - Bianka & Jurate Kasperiviciene - Litwa[/COLOR][/SIZE][/FONT]
Agility A2
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=orange]Q'Celtic Shoshana Lavana[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=white]Multiple sports[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2] BH tested +170 pkt & 2 legs of TK1 in obedience & search&rescue
PAKK Nokia 18.9.04 Aimo Heino BH hyväksytty
SERT Porvoo 11.9.05 Michael Leonard, Irlanti
ALO Kouvola 9.10.05 Ossi Harjula 139p ALO3
ALO Hollola 11.2.06 Reija Puolakka 161p ALO1
ALO Hollola 12.2.06 Reija Puolakka 167p ALO1
ALO Pyhtää 26.3.06 Pauli Härkönen 151p ALO2
ALO Porvoo 24.5.06 Reija Puolakka 166p ALO1 TK1[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=orange]Q'Celtic Sheva Shesh[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=white]Working Test / Sheepdog Test[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial] HWT

85/100 pkt - 03.2008

[FONT=Arial][SIZE=3]PIERWSZY INTER CHAMPION W POLSCE !!![/SIZE][/FONT][/FONT]

=================================================================================================

[FONT=Arial][SIZE=3]Q'Celtic Flyball team :-)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=orange] Q'Celtic The Wonderful World

Q'Celtic Moon Walker

Q'Celtic X-tra Attraction[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#CCCCCC]2009/2010
obecnie Topaz trenuje agility

[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=orange] Q'Celtic X-tra Vaganza[/COLOR][/SIZE][/FONT]
=================================================================================================

[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=orange]Q'Celtic X-ceed Energy[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=white]Frisbee [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial] 29-30.09.2010 WROCLAW DOG CHOW DISC CUP
Starters FR1 28,84 - FR2 29,24 T&F 12 - TOTAL 99,12 - PLACE 9/24

14-15.07.2010 SOPOT DOG CHOW DISC CUP
Starters FR1 29,27 FR2 29,69 - T&F 6,5 - TOTAL 94,95 - PLACE 7/12

19-20.06.2010 POZNAN DOG CHOW DISC CUP
Starters FR130,1 - FR2 32,65 - T&F 5 - TOTAL 99,12 - PLACE 5/16[/FONT]


[/B][B]



[FONT=Arial]Najgorzej to chyba nie jest.
[/FONT]
[/B][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie ja nie chcę nikogo zniechęcić do Q'Celtic.
Napisałam w pierwszym poście co sądzę. Psy pluszaki, ale za to bardzo rokujące wystawowo i dużo prawdopodobieństwo że pies będzie zdrowy.
Osobiście nic nie mam do szołków, znam nawet kilka bardzo fajnie pracujących szołków i to takich, że chciałabym po nich szczeniaka. Ale nie są to psy z Q'Celtic. Uważam że hodowczyni ma małe pojęcie o sportach kynologicznych, a to co wypisuje na stronie tylko o tym świadczy. Już nie będę wspominała którego psa z tego spisu znam i uważam za totalną porażkę hodowlaną którą "border collie" można nazwać tylko ze względu na wygląd. Nie chcę nikogo obrażać.
Nie uważam że linie show są kiepskie pod względem sportowym. Niektóre są naprawdę fajne. Ale jak ktoś używa psa do krycia, który na agility biega gorzej niż wielki, ciężki i mało rozgarnięty golden (a jest border collie, który zachowaniem przynosi rasie wstyd, ale za to ma super wygląd i kolorek), a w zapowiedzi miotu jest że ojciec z powodzeniem uprawia agility i inne dyscypliny to jest dla mnie lekka pomyłka. Jak dla mnie Q'Celtic robi krycia tylko na wygląd (i dodatkowo dba o zdrowie, ale to akurat jest plus), a jak przy okazji urodzi się pies o fajnym charaketrze i dobrych popędach, to tylko dodatkowy plus. Tyle ode mnie, kończę tę dyskusję, bo widzę że chyba trafiłam na potencjalnego kupca szczeniaka od Q'Celtic.

Link to comment
Share on other sites

Poza tym na tyle psów co się porodziło w Q'Celtic tylko kilka jest wymienionych w tym spisie. To jak pracują to już inna sprawa. Trzeba to zobaczyć na zywo żeby zrozumieć o co mi chodzi ;). Zapomniałam jeszcze o Sparkym. Czyli razem z Kiwi aż dwa psy naprawdę fajne pod względem popędów i chęci do pracy (na tak wiele wyhodwanych szczeniąt). No łał, naprawdę nic tylko klaskać -_- . Jak ktoś uważa że chce psa żeby wygrywać na wystawach i pod blokiem rzucać mu frizbi to spoko, niech kupuje. Jak ktoś myśli o zawodach (nawet amatorsko), to ja osobiście nie polecam. A co sądzę o "borderach" z tej hodowli napisałam na samym początku.

Link to comment
Share on other sites

Potencjalnego kupca szczeniaka z Q'celtic ?? czyli kogo ???

Najlepiej będzie sobie radził użytek.Ale czy border do tego został stworzony ??? sam zauważam jak ludzie mylą sami siebie, twierdząc że miot po agilitowcach jest super użytkowy, a przecież o zbytkowności tej rasy nigdy nie świadczyła, nie świadczy i nie będzie świadczyć ani agility, ani frisbee, ani żaden inny sport poza pasnieniem czy zaganianiem.
Tak samo jak fakt że border nie jest i nigdy nie będzie idealnym psem.Żaby fajnie się biegało po torku z psem to trzeba mnóstwo pracy włożyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]przeszlus [/B]napisałeś, że miot po "agilitowcach" wcale nie jest super użytkowy, a użytkowość rozpoznasz tylko u psów pasących. Nic bardziej mylnego. Żeby pies był psem użytkowym, nie musi wcale paść, użytkowość to nie tylko zaganianie owiec, ale każda forma pracy z właścicielem. To z tego słyną te psy, i dlatego podbijają sportowe ringi. Nie dlatego że "pasą", ale dlatego, że mają chęć pracy z przewodnikiem. Jest sporo hodowli na świecie, hodujących świetne psy do pracy, i te psy wcale nie pasą.
Co do wyników psów z hodowli - w Polsce cały czas sport z udziałem psów jest dyscypliną niżową, konkurencja nie jest mega duża, a już szczególnie nie była kilka lat temu. Osoby, które są potencjalnymi kupcami psów do "sportu" raczej nie mają o nich zbytnio pojęcia, wystarczy im zdjęcie psa skaczącego przez hopkę, albo kilka wyników z zawodów, i dla nich jest to pies jak najbardziej "sportowy". Mogę sobie kupić psa dowolnej rasy - oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Jego trening zajmie mi mnóstwo czasu, napotkam wiele przeciwności, ale będę pracować długo i wytrwale, po kilku latach wystartuje w zawodach, uda mi się zająć miejsce na podium, bo akurat była mała konkurencja. I czy mam reklamować tego psa jako super sportowego?
Jeżeli pojadę na zawody i zobaczę psa, który biegnie z bardzo doświadczonym przewodnikiem, włożono w niego mnóstwo pracy, nie jest mega szybki, ale jednak dzięki dużej ilości pracy zajmuje miejsce na podium i psa, który jest szybki, skupiony na zadaniu, ale jednak brak doświadczonego przewodnika sprawia, że nie ma szans na miejsce na podium, to wybiorę tego pierwszego jako lepszego, bo kieruję się miejscem na podium?
Z każdym psem można coś zrobić, nawet z molosem możesz biegać agility czy robić frisbee, ale chyba nie oto chodzi, żeby robić za wszelką cenę? Ja raczej szukałabym psa, który faktycznie chce pracować i robi to w świetnym stylu, niż psa, któremu tą pracę za wszelką cenę chce się wcisnąć i udowodnić. Są świetne sportowe hodowle, gdzie na stronie będziesz trzeba się doszukiwać informacji o wygranych zawodach, a są i takie które wystąpiły kilka razy na zawodach, albo w ogóle nie wystąpiły, ale będą się przedstawiać jako super sportowa hodowla ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie agility świadczy o uzytkownosci psa, tylko to co robił 'pierwotnie'.
W agility pies może sobie radzić świetnie,ale to z niego użytka nie zrobi.
O uzytkowności bordera świadczy przede wszystkim pasienie... do takiego zadania potrzeba psa z pewnym siebie charakterem, inaczej na widok stada owiec uciekłby za właściciela, pies w agility nie koniecznie taki jest.
Pies uzytkowy, jego budowa idealnie nadaje się do tego co robi, i masz racje to że pies pasie nie znaczy że jest użytkowy, znam psy które pasą a są czysto show'owe.

Link to comment
Share on other sites

Ale "użytkowość" to dla każdego inne pojęcie - jak dla mnie sam fakt, że pies jest już do agility "używany" w pewnym sensie robi z niego użytka ;)
Tak, zgadzam się z tym, że pies radzący sobie w agility, ale np. lękliwy, nie jest już psem pożądanym w tym sporcie.
Tak naprawdę praca to praca, czy to będzie zaganianie owiec, czy agility, to zawodnicy szukać będą psów z bardzo podobnymi cechami - tak jak już wcześniej wspomniałeś np. pewność siebie.
Oczywiście, jak już napisałam w poprzednim poście psy nie posiadające pożądanych cech "ujdą", ale przecież nie o to chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Dodam również, że często hodowca choćby chciał nie ma umiejętności i możliwości żeby całkowicie wykorzystać potencjał psa, więc nie kierowałabym sie wynikami.
Patrzyłabym na to jak pies który mnie interesuję się skupia na przewodniku, jak pracuje. Wybieram konkretną rasę ponieważ zależy mi na określonych cechach - więc szukam rodziców u których te cechy są bardzo widoczne.

Link to comment
Share on other sites

I odpowiadający budową anatomiczną, bo dużo dzisiejszych borderów to coraz bardziej grubokościste są, bardziej obfutrzone, i coraz to dalej im do ideału, prawie odwrotnie jest z użytkami, z ta różnicą, że one są zwinne i lekkie a raczej takie bordery być powinny ;)

Mógłbym powiedzieć dzisiaj to mnie nie dotyczy, bo najpierw chcę mieć ozika, ale kiedy będę szukał odpowiedniego bordera, to może być tak że dobry border=użytkowy border.
Na szczęscie dzisiaj, można śmiało szukać psa dobrego do agility i innych takich w wystawowych.


Paulix wg. mnie to nieco mylne określenie, bo ma co innego na 'mysli', coś co złe nie jest ;)

Link to comment
Share on other sites

Zależy co rozumiesz przez "dobry" do agility ;) Czy dla Ciebie dobry będzie dostateczny, w sensie, że da się z nim owe agility robić, czy w sensie "dobry", jako pies, który posiada wszystkie predyspozycje, do tego, żeby być powiedzmy w uproszczeniu najlepszym.
Jeżeli to pierwsze to się zgodzę, jeżeli drugie, to już raczej nie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...