Jump to content
Dogomania

Co mu jest? Pies sztywnieje, drży, wygina się.


as_ko

Recommended Posts

Dzisiaj u mojego Spajka zauważyłam bardzo dziwne zachowanie, nie mam pojęcia co się dzieję i jutro jeśli to się powtórzy lecę do weta, ale może wy się z czymś takim spotkaliście?

Dzisiaj w pewnym momencie gdy podeszłam do niego, pies zaczął się kulić i zesztywniał, wygiął kręgosłup w tzw. "koci grzebiet" i przy dotyku czułam że lekko drży. Wszystkie mięśnie miał napięte. Dziwnie się poruszał, w pewnym momencie chodził do tyłu, przysiadał albo próbował się położyć, jednak jak go wołałam szedł dalej taki wygięty. Po kilku minutach to znikło i pies zachowywał się normalnie, jednak na wieczornym spacerze to zachowanie się powtórzyło :( Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

Pies ma 7 lat, ma apetyt i wszystko oprócz tego wydaje się ok. To był zawsze okaz zdrowia dlatego jestem mocno zaskoczona.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Do weterynarza!
Jak wyżej - badanie kręgosłupa.
Oprócz tego przypomnieć sobie czy pies nie doznał urazu łba.
Sprawdzić uszy - nie leczony długotrwały stan zapalny może wpłynąć na zmysł równowagi...
Obserwować i postarać się nagrać (czymś co robi przyzwoite filmy) atak. Pokazać nagranie wetowi, to powie mu więcej niż słowa ...
Trzymamy kciuki za to aby wszystko było OK i aby to był jednostkowy przypadek...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...