Jump to content
Dogomania

Kuchnia i przepisy na wszelkie pyszności :-)


Ali26762

Recommended Posts

A ode mnie łapcie przepis na pyszne pierogi z dynią :-)

składniki:
[LIST]
[*]CIASTO:
[*]ok. 2 szklanki mąki
[*]1 łyżeczka soli
[*]1 łyżeczka oleju
[*]1-2 jajka
[*]ok. 1 szklanki ciepłej wody
[*]FARSZ:
[*]ok. 550 g musu z dyni
[*]1 cebula
[*]3 ząbki czosnku
[*]200 g sera fety
[*]szczypta gałki muszkatołowej
[*]rozmaryn
[*]sól
[*]pieprz
[*]1 łyżeczka papryki
[*]oliwa
[*]POLEWA:
[*]masło
[*]parmezan
[*]szałwia
[/LIST]

sposób przygotowania:
Kawałki dyni gotujemy do miękkości na parze, w wodzie lub pieczemy pod przykryciem w piekarniku, miksujemy blenderem i lekko odciskamy z nadmiaru wody. Cebulę kroimy w drobną kostkę i podsmażamy na patelni do miękkości na odrobinie oliwy doprawiając ją pieprzem, rozmarynem i dodając przeciśnięty czosnek. Miękką cebulę łączymy z musem dyniowym i rozdrobnioną fetą. Doprawiamy solą, papryką i szczyptą gałki muszkatołowej. Wszystkie składniki na ciasto mieszamy i wyrabiamy aż będzie elastyczne - jeśli jest zbyt luźne dodajemy mąki. Rozwałkujemy i wycinamy małe placuszki, na które nakładamy farsz i przykrywamy drugim placuszkiem. Brzegi możemy złączyć przygniatając je widelcem. Wrzucamy na wrzącą osoloną wodę i od momentu wypłynięcia gotujemy 4-5 minut. Podajemy polane rozpuszczonym masłem (jeśli mamy do dyspozycji szałwię, to w czasie rozpuszczania masła ściągamy z wierzchu wytrącone białko - szumowiny - a następnie dodajemy listki świeżej szałwii i całość chwilę smażymy), posypujemy startym parmezanem.


Smacznego! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='borsaf']
[B]Ciasteczka pasztetowe[/B]:
60 dkg pasztetowej
3 łyzki suszonego majeranku
2 jajka
2 szklanki maki
Całośc wymieszać do uzyskania konsystencji ciasta i piec na blasze ok. 20 min w 200 stopniach.[/QUOTE]
Zrobiłam je dla Xeny, psu smakowały, ale miała rzadką qupe. Możliwe że to przez to ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucky23']Zrobiłam je dla Xeny, psu smakowały, ale miała rzadką qupe. Możliwe że to przez to ?[/QUOTE]
Pewnie, że możliwe. Szczerze mówiąc, to nie bardzo rozumiem ideę wpychania w psa takiej ilości mąki zmieszanej z pasztetową - przecież to najbardziej śmietnikowy wyrób wędliniarski. Najgorsze gatunki mięsa i podrobów, które już do niczego więcej się nie nadają, woda, soja, konserwanty, polepszacze smaku i zapachu. No chyba, że to była domowa, własnoręcznie robiona pasztetowa ;)
Na majeranek też może być taka reakcja - to ziele o dużej ilości olejków eterycznych - wrażliwsze żołądki źle to znoszą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karuna29']A ode mnie łapcie przepis na pyszne pierogi z dynią :-)

składniki:
[LIST]
[*]CIASTO:
[*]ok. 2 szklanki mąki
[*]1 łyżeczka soli
[*]1 łyżeczka oleju
[*]1-2 jajka
[*]ok. 1 szklanki ciepłej wody
[*]FARSZ:
[*]ok. 550 g musu z dyni
[*]1 cebula
[*]3 ząbki czosnku
[*]200 g sera fety
[*]szczypta gałki muszkatołowej
[*]rozmaryn
[*]sól
[*]pieprz
[*]1 łyżeczka papryki
[*]oliwa
[*]POLEWA:
[*]masło
[*]parmezan
[*]szałwia
[/LIST]

sposób przygotowania:
Kawałki dyni gotujemy do miękkości na parze, w wodzie lub pieczemy pod przykryciem w piekarniku, miksujemy blenderem i lekko odciskamy z nadmiaru wody. Cebulę kroimy w drobną kostkę i podsmażamy na patelni do miękkości na odrobinie oliwy doprawiając ją pieprzem, rozmarynem i dodając przeciśnięty czosnek. Miękką cebulę łączymy z musem dyniowym i rozdrobnioną fetą. Doprawiamy solą, papryką i szczyptą gałki muszkatołowej. Wszystkie składniki na ciasto mieszamy i wyrabiamy aż będzie elastyczne - jeśli jest zbyt luźne dodajemy mąki. Rozwałkujemy i wycinamy małe placuszki, na które nakładamy farsz i przykrywamy drugim placuszkiem. Brzegi możemy złączyć przygniatając je widelcem. Wrzucamy na wrzącą osoloną wodę i od momentu wypłynięcia gotujemy 4-5 minut. Podajemy polane rozpuszczonym masłem (jeśli mamy do dyspozycji szałwię, to w czasie rozpuszczania masła ściągamy z wierzchu wytrącone białko - szumowiny - a następnie dodajemy listki świeżej szałwii i całość chwilę smażymy), posypujemy startym parmezanem.


Smacznego! :-)[/QUOTE]
Wypróbowałam przepis, godny polecenia:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...