Jump to content
Dogomania

Jak ostrzyc i nie oszpecić psa w typie border'a/aussie ?


Delph

Recommended Posts

Proszę o wskazówki jak ostrzyc kundelka w typie aussie, bordera (tylko z dłuższym i gętszym włosem). Sunia wygląda mniej więcej tak (zdjęcie z sieci):

[IMG]http://www.brasstackminis.com/images/071_2__st7j.jpg[/IMG]

Jest starsza i chodzi o to, żeby nie było jej gorąco. Nie chcę jednak żeby była łysa i wyglądała głupio :eviltong: Bardzo proszę o wskazówki, co i gdzie zostawić, a gdzie można maksymalnie skrócić (maszynką? nożyczkami?), żeby jak najwięcej usunąć.

Może macie zdjęcia już zrobionych psów w tym typie? Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Delph przed takimi temperaturami to trzeba się chronić ,a pielęgnacja psa powinna być systematyczna .
Psa trzeba wyczesać gęstym grzebieniem , zastosować trymery, a następnie wyrównać z włosem maszynką .
Po dokładnym oczyszczeniu widać co można wyrównać , na odpowiednią długość .

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź :)

Jak ją tylko wyrównam, to będzie jej chłodniej? Sunia nie jest moja, właścicielka poprosiła o pomoc, pies jest starszy, bardzo lękliwy, nerwowy, ma słabe serce, a upały w tym wszystkim nie pomagają. Strzyżenie to w tym przypadku kwestia zdrowotna, ale nie chcę, żeby wyglądała tragicznie. Ona nie jest zaniedbana, ale ma bardzo gęstą sierść.

Najlepiej byłoby zgolić maszynką na króciutko, ale boję się, że oszpecę psa potwornie :-( Co się w takich przypadkach zostawia? Ogon, uszy? Co z wielką "grzywą" na szyi i klatce? Nie podobają mi się takie "szczurki" całe ogolone jak leci, ale nie mam pomysłu...

Hmmm... ale jakby ją wytrymować bardzo porządnie? Tak "na zapas" wręcz? To by jej pomogło w kwestii upałów, mimo że sierść nie byłaby ogolona?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...