Jump to content
Dogomania

RAJKO 13.letni ONek odszedł 10.11.06 za TM [']


lewkonia

Recommended Posts

[SIZE=6]Rajko[/SIZE] -[B] był ze swoją Panią całych 13 psich lat. To bardzo dużo dla psa i bardzo mało dla człowieka. Dzisiaj odszedł we śnie za TM.[/B] :-( :-( :-(

Wcześniej chorował. Niecały rok temu przeszedł operację usunięcia jąder, gdyż jedno z nich zrakowaciało. Dzięki temu przeżył ze swoją Panią piękną wiosnę, lato i złotą jesień. Zimy nie dał rady doczekać.

Teraz biega sobie po zielonych łąkach za Tęczowym Mostem razem z moimi psami - jamniczkami: Pestką, Tiną i Nitką. Tam wszystkie psy są szczęśliwe i nic im nie dolega....

Zawsze przychodzi niestety taka chwila, gdy musimy się pożegnać ze swoim psim przyjacielem... przychodzi moment, gdy lekarz staje przed ścianą, gdyż nie ma na świecie leku na starość... trudno sie z tym pogodzić właścicielowi, ale psy żyją krócej od ludzi i to my je odprowadzamy na zielone łąki za TM.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No, bo jeśli nie idą do nieba
To przepraszam Cię, Panie Boże
Mnie tam także iść nie potrzeba

Ja poproszę na inny przystanek
Tam gdzie merda stado ogonów
Zrezygnuję z anielskich chórów
Tudzież innych nagród nieboskłonu

W moim niebie będą miękkie sierści
Nosy, łapy, ogony i kły
W moim niebie będę znowu głaskać
Moje wszystkie pożegnane psy"...

;-(

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=6]Rajko[/SIZE] to pies mojej serdecznej koleżanki... ona nie ma możliwości zalogowania sie na dogo...więc piszę ja.

13 lat to bardzo krótko w ludzkiej skali czasu. Aga miała Rajka od małej puszystej kuleczki, aż do.... dzisiaj:-(

Ja towarzyszyłam jej do ostatniej chwili rozstania. To jedyne co mogłam dla tej ludzko - psiej przyjaźni zrobić. Jutro czeka mnie jeszcze odebranie ciała z lecznicy i pogrzeb. Oszczędzę tego Adze - niech pamięta swojego psa żywego, a nie jako zesztywniałe ciało pokryte sierścią. Rajko spocznie w ogrodzie obok moich psów.[']['][']

Link to comment
Share on other sites

Teraz przyszła faza: "zabiłam swojego psa!"

Trudno jest podjąć decyzję o eutanazji, mimo iż:
*pies nie je, a jeśli troszkę zje to zwraca;
*pies przestał kontrolowac wypróżnienia;
*pies ledwo staje na łapch, a tylnymi dodatkowo powłóczy;
*pies leży cały dzień i noc na podłodze i trudno mu się dźwignąć.....

Czy boli nie umie powiedzieć, bo próg bólowy w miarę jak ból narasta przenosi się wyżej i wyżej, więc mozna cierpieć cichutko.

A mimo takich przesłanek my - ludzie mamy poczucie winy. Poczucie winy też by było, gdybyśmy narazili psa na coraz większe cierpienia....

Link to comment
Share on other sites

niestety tez wiem....
a grób dla mojego Otisa kopał tata, chowali go razem z mamą... Jestem im wdzieczna, że to zrobili dla mnie...
Mimo to.. bardzo boli..
wsółczuje Tobie i Adze bo wiem co to znaczy..
Otis był ze mna 4 miesiące a tak się przywiązałam, więc co musi czuć Aga... straszne..:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj - "na świeżo" - mówiła - "już nigdy nie chcę mieć żadnego psa...".

Dzisiaj myśli, że może przygarnie jakąś psinę. A strata boli dalej.

[B]My - psiarze - choc bardzo cierpimy, gdy odchodzi pies - nie potrafimy bez psów żyć.[/B]


[IMG]http://img295.imageshack.us/img295/9339/875148565ot3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Masz rację. My psiarze nie nadajemy się do życia bez psów.
Dlatego mnie nie dziwią słowa Agi. Dobrze, że tych trudnych chwilach może liczyć na ciebie.
Jej rozpacz po stracie przyjaciela jest doskonale przez nas rozumiana. Przechodzimy przez to samo. Jesteśmy przy niej razem z tobą.

Link to comment
Share on other sites

Witam was wszystkich jestem nowa na tym forum i trafiłam na temat tęczowy most ,bo również straciłam swojego przyjaciela trzy miesiące temu i wiem jaki to jest ból wracać do smutnego domu nie widzieć merdającego ogonka i szczęśliwego pyszczka zaglądającego w siatki ,bo może jest jakiś pyszny smakołyk. To jest bardzo przykre i cały czas boli ale również myślę o nastepnym psie ,bo życie bez czworonoga to jak bez kolorów jest szare i puste.:-( :-( Trzymaj się Aga myśl o tym że zawsze będzie w twoim serduszku nawet jak już w domu pojawi się nowe maleństwo ,bo przecież nie ma jednakowych psiaków każdy jest inny ,ale tak samo kochany.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, co jest jeszcze bolesne? Utrata codziennych przyzwyczajeń.

Aga w każdą sobotę i niedzielę zaczynała dzień od kawy, a [SIZE=3]Rajko[/SIZE] czekał cierpliwie, aż pani wypije swoja świąteczną filiżankę i pójdzie z nim na długi weekendowy spacer do pobliskiego parku.

Tych spacerów i tej kawy .... brakuje:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lewkonia']Wiecie, co jest jeszcze bolesne? Utrata codziennych przyzwyczajeń.

Aga w każdą sobotę i niedzielę zaczynała dzień od kawy, a [SIZE=3]Rajko[/SIZE] czekał cierpliwie, aż pani wypije swoja świąteczną filiżankę i pójdzie z nim na długi weekendowy spacer do pobliskiego parku.

Tych spacerów i tej kawy .... brakuje:-([/quote]

Brak tych codziennych ludzko-psich rytuałów bardzo boli, tak bardzo jak pustka w domu :(
Te małe cząstki dnia, zachowania naszych przyjaciół. Są takie codzienne, zdajemy sobie sprawę z ich braku wtedy, gdy zabraknie obok nas tych kochanych czterech łap, czujnych uszu i rozmerdanego ogona.
Ago, trzymaj się ciepło. Rajko zostanie na zawsze z Tobą, będziesz Go pamiętać zawsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Radek']Lewkonia, pewnie hasają tam całymi dniami. Norcia mogła się bawić na okrągło.[/quote]

Koło grobu Rajka hasają po trawie moje 2 ONki - Figa i Bajka, więc ma 2 sunie bliziutko. Czasami przyczłapie Staruszek - Uchatek.
Chyba nie jest mu bardzo smutno......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...