Jump to content
Dogomania

Charciki włoskie - killka pytań.


kajtuu

Recommended Posts

ja też będę wdzięczna za wszelkie informacje o tej rasie :) niedługo charcik zamieszka w Wiśle- moja przyjaciółka wybrała już rasę, hodowle i szczenię więc czekamy niecierpliwie na nową sąsiadkę :)
będziemy mieli kompana do zabawy i na wspólne wypady :) trzymam kciuki :)
no i może temacik się ożywi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kajtuu']Mam parę pytań dotyczących charcików włoskich :
- są chorowite ?
- trzeba mieć na nie zezwolenie ?
Mieszkam w bloku i mam do dyspozycji dużą działkę do wybiegania.[/QUOTE]


ad1. Nie są.
ad2. Trzeba.

A BTW temat brzmi - Charciki - moja pasja, a jeszcze dosłownie chwilę temu pisałaś :

[quote name='kajtuu']Witam !
Za około pół roku planujemy kupić szczenię. Na razie zastanawiamy się nad rasą, ale wstępnie to grzywka lub whippet. Mam parę pytań dotyczących hodowli MERADITH.
Wiem, że kilka osób ma stąd whippety.
- w jakim mieście się ona znajduje
- jakie są o niej opinie
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)[/QUOTE]

To co jest tą pasją? Whippet, grzywek czy charcik ?
A skoro charciki to Twoja pasja- czemu NIC o nich nie wiesz ?

Link to comment
Share on other sites

Moją pasją są zwierzęta . Napisałam tak w tytule , ponieważ 'charciki' 'charciki włoskie' są zajęte. Widzisz, na programach Animal Planet mówili, że ich kości łatwo się łamią. Na forach , że wyglądają na chorobliwe. Nie mam na co dzień styczności z tą rasą , więc moja wiedza z pewnością różni się od doświadczonych hodowców. Jeśli mam zamiar kupić psa, który będzie mi towarzyszył przez kilkanaście lat , chcę wybrać najlepszą rasę dla mnie i wiedzieć o niej wszystko.
Zmieniam tytuł , bo rozumiem , że niektórym może przeszkadzać. Co to pozwolenia to czytałam też, że potrzebne jest tylko na lurchera. A jak się okazuje : na całą rodzinę chartów.

Link to comment
Share on other sites

Nigdzie nie napisałam , że złamanie kości to choroba ;)
Charciki, które widziałam na wystawach bardzo się trzęsły i wiem, że mają tylko jedną warstwę sierści i szybko marzną ( co wiążę się z przeziębieniem ) . Oczywiście to tylko książkowa wiedza.
Co do rasy, mamy dużo propozycji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Charcik włoski jak każdy pies czy człowiek może być chorowity. Są to bardzo dystyngowane i wrażliwe istoty. Nie lubią zimna, uwielbiają ciepłe koce i łóżko z właścicielem, uwielbiają ciepło ognia w kominku. Potrzebują jak to chart dużo ruchu. Bardzo przywiązują sie do właściciela - sama słodycz!!!!!!!!!!!!
A pomysł Sejmu na pozwolenie posiadania chartów w mieście - UPADŁ dzieki szybkiej i skutecznej interwencji mądrych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

post przeniesiony:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/221616-Abbie-i-Louie?p=18458737#post18458737[/URL]



[IMG]http://imageshack.us/photo/my-images/854/img6948zk.jpg/[/IMG][IMG]http://imageshack.us/photo/my-images/854/img6948zk.jpg/[/IMG]

Edited by IG*
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...