Jump to content
Dogomania

Ślady


lizka

Recommended Posts

  • Replies 366
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='KOT I MYSZ']To i my się podłączymy do tematu;)

czyli po nagrodzie słownej czy innej należy zwolnic psa np "biegaj"?co by nie kojarzył słowa super ,lub żarcia które go nagradza z końcem pracy?:razz:

po opanowaniu jakich komend można zacząć śladziki:cool3: ?
my też na razie sami się szkolimy;) Myszul jeszcze nie jest całkiem zdrowy:cool1:


gdybyśmy byli zmotoryzowani samodzielnie to bysmy się do Ciebie przyczepili Ayshe:razz: ale kiepsko z dojazdem:shake: a ta grupa początkujaca ruszy od wiosny???:razz:

to jeszcze dopiszę pytanko
jak poprawic kontakt z psem?Mysz często jest rozkojarzona,zapachami,najbardziej rozkojarzają ja inne psy.Wtedy kiepsko reaguje na komendy,jak to zmienić?[/quote]
zwolnienie psa z trybu pracy to komenda np.biegaj.zeby uzyskiwac duze skupienie i dynamike na setach pracy trzeba wprowadzac psa w tryb pracy i konczyc wyraznie tryb pracy rozprezeniem.wiec jesli juz skonczylam i nie mam nic wiecej do roboty zwalniam psy tyle ze ja mam komende won:roll: a do wzmocnienia uzywam czasem mocniejszego slowa na spier.... mi stad jak laza za mna i nie moge sie pozbyc bo sie potykam ciagle o jakiegos psa:oops: .biegaj jest regulaminowa komenda i cwicze ja tylko zeby uzyskac dynamiczny wybieg i aktywne bieganie.won to po prostu mozesz sie szlajac.i tak za daleko nigdy jedno z drugim sie nie wyszwenda:roll: .slady mozna zaczac zawsze.bez wzgledu na wiek psa[pow.6 tyg-gorna granica nieokreslona] i umiejetnosci.
poprawic kontakt ...na to tyrzeba sobie zapracowac niestety.cwiczyc w krotkich setach,zalozyc sobie jedno glowne cwiczenie przeplatac latwiejszymi,najlepiej dynamicznymi nie na temat glowny.
grupa na wiosne powinna byc tyle ze ja troche wypalona jestem bo bardzo duzo energii wlozylam w poprzednia grupe onkowa.naperwno bede witac wszytkie onki z otwartymi ramionami .:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']I my także będziemy witać:loveu: :loveu: :loveu: :loveu: bo nareszcie tresser na kogoś innego się będzie darł i odreagowywał :eviltong:[/quote]ja sie denerwuje ?nieeeee.to chyba niemozliwe jest:diabloti: :eviltong: .ja jestem mila.zawsze to sobie powtarzam jak patrze na to co czasem wyczyniacie.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']wiec jesli juz skonczylam i nie mam nic wiecej do roboty zwalniam psy tyle ze ja mam komende won:roll: a do wzmocnienia uzywam czasem mocniejszego slowa na spier.... mi stad jak laza za mna i nie moge sie pozbyc bo sie potykam ciagle o jakiegos psa:oops: .
[/quote]

Pięknie... :cool3: Ja mam komendę "spadaj posrańcu" lub "spieprzaj dziadu" :razz: :lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']ja sie denerwuje ?nieeeee.to chyba niemozliwe jest:diabloti: :eviltong: .ja jestem mila.zawsze to sobie powtarzam jak patrze na to co czasem wyczyniacie.:eviltong:[/QUOTE]

No tak ogólnie to jesteś bardzo miła i :loveu: :loveu: :loveu: ale czasami coś dziwnego sie z Tobą dzieje i wtedy dajesz nam popalić:cool1: naszczęście to jest nieczęste:eviltong: ja mam taką teorię że zaczynasz sie wściekać jak Uwe ci daje na ćwiczaku w kość:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']No tak ogólnie to jesteś bardzo miła i :loveu: :loveu: :loveu: ale czasami coś dziwnego sie z Tobą dzieje i wtedy dajesz nam popalić:cool1: naszczęście to jest nieczęste:eviltong: ja mam taką teorię że zaczynasz sie wściekać jak Uwe ci daje na ćwiczaku w kość:eviltong:[/quote]

Ha, ayshe, ale Cię rozszyfrowali :evil_lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']Pięknie... :cool3: Ja mam komendę "spadaj posrańcu" lub "spieprzaj dziadu" :razz: :lol: :evil_lol:[/quote]jaka ty mila no patrz.....jak mam juz dosc bycia wyrzutnia pilek i innych przedmiotow to wtedy mowie mniej wersalowo bo ile mozna.....:mad: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']No tak ogólnie to jesteś bardzo miła i :loveu: :loveu: :loveu: ale czasami coś dziwnego sie z Tobą dzieje i wtedy dajesz nam popalić:cool1: naszczęście to jest nieczęste:eviltong: ja mam taką teorię że zaczynasz sie wściekać jak Uwe ci daje na ćwiczaku w kość:eviltong:[/quote]najgorsze dni mieliscie jak uwe byl chory i nie bylo treningow-pudlo wiec:eviltong: .
ja jestem cierpliwa,tlumacze,pracujecie,tlumacze,pravcujecie....az w koncu czerwono mi przed oczami sie robi bo norrrrmalnie....:mad: .....widizalas jak twoj pies wczoraj bez twojej pomocy szedl na rekaw?i wszytko jasne.wole uczyc psy niz ludzi.p orpostu czasem kompletnie nie wnioskujecie nic i wtedy szlag mnie trafia.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']najgorsze dni mieliscie jak uwe byl chory i nie bylo treningow-pudlo wiec:eviltong: .
[/QUOTE]

Nie wiem bo nie pamiętam tego okresu:eviltong: a jeżeli codzi o naukę to pewnie nie umiesz wyjaśniać jak mamy to robić:eviltong: zreszta ja jestem wzrokowcem i najpierw musze zobaczyć prawidłową pracę i dopiero mogę się uczyć, a nie tak na sucho z samej teorii:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']Pięknie... :cool3: Ja mam komendę "spadaj posrańcu" lub "spieprzaj dziadu" :razz: :lol: :evil_lol:[/quote]
No, jak bys dodała jeszcze do "spiepszaj dziadu" "małpo w czerwonym" to mogliby Cie listem gończym ścigać a potem uniewinnic, o morde to jest reklama, a na rozprawie to "Panie Wysoki sądzie ja niedość że naprana to do psa mówiła"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']jaka ty mila no patrz.....jak mam juz dosc bycia wyrzutnia pilek i innych przedmiotow to wtedy mowie mniej wersalowo bo ile mozna.....:mad: :evil_lol:[/quote]

Miła jezdem ale czasami ja Kenny przegnie z wpychaniem mi piłki to... :mad: :angryy: :pissed: :madgo: Ale to co wtedy mówię, to na forum już się nie nadaje :roflt: :roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']No, jak bys dodała jeszcze do "spiepszaj dziadu" "małpo w czerwonym" to mogliby Cie listem gończym ścigać a potem uniewinnic, o morde to jest reklama, a na rozprawie to "Panie Wysoki sądzie ja niedość że naprana to do psa mówiła"[/quote]

Bomba!!! To do Gwen będę mówić małpo w czerwonym :razz: :evil_lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']zwolnienie psa z trybu pracy to komenda np.biegaj.zeby uzyskiwac duze skupienie i dynamike na setach pracy trzeba wprowadzac psa w tryb pracy i konczyc wyraznie tryb pracy rozprezeniem.wiec jesli juz skonczylam i nie mam nic wiecej do roboty zwalniam psy tyle ze ja mam komende won:roll: a do wzmocnienia uzywam czasem mocniejszego slowa na spier.... mi stad jak laza za mna i nie moge sie pozbyc bo sie potykam ciagle o jakiegos psa:oops: .biegaj jest regulaminowa komenda i cwicze ja tylko zeby uzyskac dynamiczny wybieg i aktywne bieganie.won to po prostu mozesz sie szlajac.i tak za daleko nigdy jedno z drugim sie nie wyszwenda:roll: .slady mozna zaczac zawsze.bez wzgledu na wiek psa[pow.6 tyg-gorna granica nieokreslona] i umiejetnosci.
poprawic kontakt ...na to tyrzeba sobie zapracowac niestety.cwiczyc w krotkich setach,zalozyc sobie jedno glowne cwiczenie przeplatac latwiejszymi,najlepiej dynamicznymi nie na temat glowny.
grupa na wiosne powinna byc tyle ze ja troche wypalona jestem bo bardzo duzo energii wlozylam w poprzednia grupe onkowa.naperwno bede witac wszytkie onki z otwartymi ramionami .:loveu:[/quote]

bardzo byśmy chcieli ale obaczym czy się uda:roll: :p

jak mi podłazi pod nogi używam..."nastąp się":evil_lol:

wprowadzać w tryb pracy konkretną komandą?:razz: czy jakimś rytuałem?

[quote name='ayshe']zalozyc sobie jedno glowne cwiczenie przeplatac latwiejszymi,najlepiej dynamicznymi nie na temat glowny[/quote]
możesz podać jakiś przykład:cool3: :razz: dla wyobrażenia;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']No prosze, a miala byc trudna zagadka.:roll:

W dodatku miniatura.[/quote]
Ja jakbym miała juz brac, to średniaka :evil_lol: W sumie to bardzo inteligentne psy, ale z powodu ich wygladu i reputacji strasznie rzadko sie je widzi na zawodach sportowych, a w sumie szkoda :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']kot i mysz-zgadlas,rytualem.zawsze tym samym nakreceniem na lup na kotry pies ma pracowac.lup staje sie targetem-potem go chowamy-pies czeka wykonujac polecenie/nia na to az target stanie sie znow lupem.[/quote]
:cool3: No prosiem:evil_lol:

na razie nakręca sie tylko na...moje rekawiczki:evil_lol: takie grube narciarskie, goni i gryzie,to jest dobry łup:cool3:
(ostatnio pogryzała też szyszkę-cieszyłam się jak głupia;) bo to duzy postęp:loveu: dla niej)spróbuje z rekawicą
ale w takim razie:roll: ... nie mogę ich nosić bo jej się "opatrzą" :cool1: tylko co ja założe przeciwko odgryzieniu palcy:crazyeye: :crazyeye: :placz:
chociaz najbarzdiej nakreca się niestety na razie na jedzonko,tylko jest wtedy baaaaaardzo skupiona na żarełku
wielkie dzięki Ayshe:roll:


a pudelki som superaśne.To bardzo inteligentne i łatwo uczące się psiaki.Z tego powodu zaczęły występować w cyrkach:cool3: ale wolę te większe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...