Jump to content
Dogomania

postawa zasadnicza


***

Recommended Posts

Mam nadzieję, że nikt mnie nie wyrzuci z powodu głupich pytań :oops:.
Chciałabym z suką zacząć ćwiczyć. Do tej pory uczyłam ją niezbyt dokładnie i chciałabym to zmienić. Czy powinnam wprowadzic nowe komendy, czy wystarczy dopracować stare?

Narazie wzięłam się za postawę zasadniczą. Czy pies ma automatycznie usiąść przy lewej nodze, kiedy przewodnik się zatrzymuje, czy tez możliwe jest wydanie komendy?
Co zrobić jeżeli pies "skręca" w lewo, tzn. odstawia zadek w moja stronę?
Z góry dziękuje za odp.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies wykonuje komendy poprawnie i trzeba je tylko doszlifować, nie ma konieczności wprowadzania nowych. Ale jeśli jakieś komendy są "zepsute", czyli pies wykonuje je wybitnie niepoprawnie i ma to utrwalone, lepiej będzie zmienić nazwę. Łatwiej będzie wypracować coś od nowa niż odkręcać nieprawidłowe zachowania.

Link to comment
Share on other sites

:lol: Wydaje mi się, że idzie w miarę prosto, "skęca" dopiero przy siadaniu - tzn. kiedy siedzi przednie i tylne łapki nie są w lini prostej, odchyla się ok. 20 stopni w lewo, przy tym pychol przekrzywia w prawo, żeby na mnie patrzeć. Jak łatwo się domyśleć, wygląda to dosyć pokracznie. Co więcej, kiedy siedzi przede mną też zdarza jej się, że robi to krzywo. Niestety jaśniej nie potrafie wytułmaczyć :roll:. Narazie próbuje podawać jej smakole prawą ręką, ale to średnio działa, ona raczej wyciąga mooocno szyję, żeby dosięgnąć. Pozostaje chyba przestawić jej te łapki:hmmmm: .

Hmm, jakoś idiotycznie drzmi ten mój problem.

Link to comment
Share on other sites

Nie idiotycznie tylko ja zrozumialam ze jest odwrotnie - ze pupa blizej nogi a glowa bardziej od nogi odstaje. Ona chyba po prostu chce byc blizej nagrody zeby ja szybciej dostac. Nie trzymaj moze smakolyka w rece tylko w kieszeni i zrob krok do przodu zeby miala szanse sie poprawic i gdy juz siada reka ja popraw zeby usiadla prosto i pochwal. Jak usiadzie krzywo przed Toba to zrob krok w tyl i jesli trzymasz smakolyk(zabawke) to reke poloz na osi ciala. I tez pochwal jak zrobi ladnie. Ja tak robilam, moze inni maja jakies swoje sposoby.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...